Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

życie po rozwodzie

Rozpoczęte przez ~arion, 05 lut 2018
  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 18:59
    ~Robert1971 To teraz coś z ostatniej chwili. Jest u nas teraz najmłodsza i przeczytała moje wpisy na tym forum. Skwitowała To słowami "WIESZ OJCIEC PARĘ MIESIECY TEMU MIALES PROBLEM Z NAPISANIEM MAILA I OGARNIECIEM FACEBOOKA A TERAZ PRACUJESZ PRZEZ INTERNET PISZESZ NA FORUM DLA STARYCH DZIADÓW Z PROBLEMAMI JESLI CI TO POMAGA TO SE PISZ I JAK SKONCZYSZ REMONT TO IDE DO CIEBIE JESTEM JUZ SPAKOWANA" i to jest najszczęśliwszy moment w moim życiu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 10 lipca 2023 - 21:26
    ~Uparty napisał:
    ~Robert1971 To teraz coś z ostatniej chwili. Jest u nas teraz najmłodsza i przeczytała moje wpisy na tym forum. Skwitowała To słowami "WIESZ OJCIEC PARĘ MIESIECY TEMU MIALES PROBLEM Z NAPISANIEM MAILA I OGARNIECIEM FACEBOOKA A TERAZ PRACUJESZ PRZEZ INTERNET PISZESZ NA FORUM DLA STARYCH DZIADÓW Z PROBLEMAMI JESLI CI TO POMAGA TO SE PISZ I JAK SKONCZYSZ REMONT TO IDE DO CIEBIE JESTEM JUZ SPAKOWANA" i to jest najszczęśliwszy moment w moim życiu.

    Pozwolę sobie coś Tobie poradzić;-)
    Na zdenerwowanie w sądzie pomogą leki. Rodzinny lekarz też przepisze. Potem lepiej uprawiać sport albo nauczyć się relaksowania np. w formie medytacji.
    Jak coś ustalisz z prawnikiem to się tego trzymaj nawet jak nerwy będą Cię brały. Piłeczka do ściskania w ręku na rozprawie i zapamiętaj, że milczenie jest czasami ZŁOTEM.
    Niebieska karta bez dowodów to słaby argument:
    https://www.specprawnik.pl/zapytaj-prawnika/problem/falszywe-oskarzenie-sprawa-karna/
    No i warto też pamiętać o tym:
    ”Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha”(P.S. 16,18)
    Znajdź sobie w internecie więcej na ten temat jeśli spodobał Ci się ten cytat.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Najgłupsze ~Najgłupsze
    ~Najgłupsze
    Napisane 11 lipca 2023 - 00:23
    Ta... forum dla starych dziadów zaraz ;)

    To druga młodość i kolejne rozdanie (rozdania?) :P ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 11 lipca 2023 - 06:38
    -4--
    Antoine Saint-Exupéry
    "Jeżeli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
    W wojnie domowej linia ognia jest niewidoczna – przechodzi przez ­serca." Może to nie da psalmy ale też niosą ze sobą pewną mądrość

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 11 lipca 2023 - 08:41
    ~Uparty napisał:
    -4--
    Antoine Saint-Exupéry
    "Jeżeli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
    W wojnie domowej linia ognia jest niewidoczna – przechodzi przez ­serca." Może to nie da psalmy ale też niosą ze sobą pewną mądrość

    Nie taki troglodyta gorszy jak go malują;-):)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 11 lipca 2023 - 09:17
    Ten cytat chyba najbardziej do mnie pasuje poniosłem klęskę jako mąż, zwyciężyłem jako ojciec. Teraz nasowa się pytanie czy dalej toczyć te wojnę, czy potraktować CELEBRYTKE jak wroga i zagrożenie dla rodziny czyli zniszczyć bez litości nie przebierając w środkach i to jest moje barbarzyństwo czy potraktować jak debila i omijać z daleka. Bo "CZASEM ZWYCIEZCA JEST PRZEGRANYM A PRZEGRANY ZWYCIEZCA"

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 11 lipca 2023 - 09:24
    ~Uparty napisał:
    Ten cytat chyba najbardziej do mnie pasuje poniosłem klęskę jako mąż, zwyciężyłem jako ojciec. Teraz nasowa się pytanie czy dalej toczyć te wojnę, czy potraktować CELEBRYTKE jak wroga i zagrożenie dla rodziny czyli zniszczyć bez litości nie przebierając w środkach i to jest moje barbarzyństwo czy potraktować jak debila i omijać z daleka. Bo "CZASEM ZWYCIEZCA JEST PRZEGRANYM A PRZEGRANY ZWYCIEZCA"

    Kochać ale z daleka;-)

    Miłość buduje, nienawiść rujnuje.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 11 lipca 2023 - 10:02
    Sugeruję potraktować jak debila i omijać z daleka...
    Sprawdza się - wiem z doświadczenia ;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Najgłupsze ~Najgłupsze
    ~Najgłupsze
    Napisane 11 lipca 2023 - 13:50
    ~Robert1971 napisał:
    Sugeruję potraktować jak debila i omijać z daleka...
    Sprawdza się - wiem z doświadczenia ;-)


    A ja się przychylę do zdania 4...
    Lepiej kochać (nawet tych, których oceniamy jako "ułomnych") ...

    Każda dusza przychodzi po nieco inny zestaw doświadczeń. Nie ma wspólnej i jednej recepty na "udane życie" dla wszystkich.

    ... "omijać debila" ... mało które dziecko, chciałoby usłyszeć o swojej mamie takie hasło od taty, bądź o tacie... od mamy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 11 lipca 2023 - 14:02
    Od mamy słyszały gorsze rzeczy a po deklaracji gdzie chcą być to już szkoda słów i zdrowia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 11 lipca 2023 - 15:53
    ~Uparty napisał:
    Ten cytat chyba najbardziej do mnie pasuje poniosłem klęskę jako mąż, zwyciężyłem jako ojciec. Teraz nasowa się pytanie czy dalej toczyć te wojnę, czy potraktować CELEBRYTKE jak wroga i zagrożenie dla rodziny czyli zniszczyć bez litości nie przebierając w środkach i to jest moje barbarzyństwo czy potraktować jak debila i omijać z daleka. Bo "CZASEM ZWYCIEZCA JEST PRZEGRANYM A PRZEGRANY ZWYCIEZCA"

    Nie przesadzaj, też córka bardzo pomogła mi po rozwodzie ale ona też ma swoje życie tak jak ja i raczej nie da się go łączyć razem, dziecko to drugi człowiek a nie proteza

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 11 lipca 2023 - 15:54
    ~Robert1971 napisał:
    Sugeruję potraktować jak debila i omijać z daleka...
    Sprawdza się - wiem z doświadczenia ;-)

    potwierdzam,

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 11 lipca 2023 - 15:57
    ~Uparty napisał:
    ~Robert1971 To teraz coś z ostatniej chwili. Jest u nas teraz najmłodsza i przeczytała moje wpisy na tym forum. Skwitowała To słowami "WIESZ OJCIEC PARĘ MIESIECY TEMU MIALES PROBLEM Z NAPISANIEM MAILA I OGARNIECIEM FACEBOOKA A TERAZ PRACUJESZ PRZEZ INTERNET PISZESZ NA FORUM DLA STARYCH DZIADÓW Z PROBLEMAMI JESLI CI TO POMAGA TO SE PISZ I JAK SKONCZYSZ REMONT TO IDE DO CIEBIE JESTEM JUZ SPAKOWANA" i to jest najszczęśliwszy moment w moim życiu.

    tak , internet się przydaje, cieszę się, że zacząłem tu pisać a nie gryzłem się tym gównem od środka, zresztą to pierwszy raz kiedy w ogóle rozmawiałem z innymi ludźmi na swój temat i to był dobry sposób na ominiecie agresji i depresji ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 11 lipca 2023 - 16:01
    ~Robert1971 napisał:
    Ale @Uparty...
    Zastanów się teraz, czego tak naprawdę potrzebujesz?
    O ile się nie mylę, rozwód to w sumie jedyna okazja, by klepnąć od razu podział majątku, gdy zostawisz to 'na potem' może okazać się, że sprawy będą ciągnęły się latami.
    Powodzenia.

    U mnie tak nie było , po rozprawie u notariusza był podział majątku. Też myślałem, że od razu w sądzie ale tak nie było ...co prawda w tym roku chciała ,żebym płacił więcej ale przemilczałem sprawę i czekam na ewentualny pozew z nr tel. do adwokata bo sam z siebie nie będę płacił więcej.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 11 lipca 2023 - 17:59
    ~arion to między innymi dzięki Twoim wpisom zacząłem pisać na tym forum tak pisanie pomaga poradzić sobie z emocjami i uczuciami . Jak można poradzić sobie z nienawiścią żałością żółcią jeśli na innych forach te uczucia dominują a tutaj to wszystko jest stonowane nikt nikogo nie podpuszcza nie wyśmiewa. To dlatego odważyłem się tu napisać wiele mnie to kosztowało ale było warto.DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA LEPSZE I GORSZE RADY ZA KRYTYKE TEŻ MNIE TROCHĘ POMOGŁO

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 11 lipca 2023 - 18:46
    Jeśli chodzi o rozwód to czekam na rozprawę pozew wpłynął 2 tygodnie temu ale nie ma jeszcze terminu rozprawy. Dziś złożyłem pozew o ustanie wspólnoty majątkowej z datą wsteczną. Pani mecenas mówi że przy rozprawie rozwodowej spróbuję klepnąć to ustanie wspólnoty jest na to 50% szans.Jesli nie to nie wycofam pozwu i po prostu dłużej na to poczekam ale nie przewiduje problemów. Córka zadzwoniła do mojej siostry i powiedziała o wszystkim. Moja siostra przyleciała rano z Francji i postawiła mnie do pionu jutro wyprowadzam się z młodymi do jej mieszkania i pomoże mi finansowo z remontem żeby trwał jak najkrócej. O majątek wspólny nie będę się szarpał po prostu potraktuje była jak ,"debila" i będę się trzymał z daleka. Coś jest na rzeczy bo odezwała się do mnie teściowa jeszcze miesiąc temu chciała mnie linczować a teraz jutro będę miał "zwiastowanie".

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 11 lipca 2023 - 19:12
    Mówiąc o 'potraktowaniu jak debila i trzymaniu się z daleka', miałem na myśli jak najdalej idącą racjonalność i obojętność w kontaktach z drugą stroną.

    Sam przerabiałem temat ze strony kilkukrotnych prób zbliżenia się/zakolegowania... I zawsze kończyło się tak samo - dokładnie tak, jak na końcu małżeństwa - upokorzeniem mnie, wykręcaniem kota ogonem, zupełnym brakiem współpracy, brakiem empatii i całkowitym chłodnym wyrachowaniem oraz cynizmem.
    Stąd moja sugestia odsunięcia się emocjonalnego.

    Majątku wspólnego bym raczej nie odpuszczał - w końcu coś tam uzyskałeś, zdobyłeś, zbudowałeś, dlaczego taraz 'niewdzięcznik' ma z tego bez zapłaty korzystać.
    Tego akurat nie popieram ;-),

    Ale jak tam chcesz - to w końcu 'Twoje' i zależy ile tego tam jest... Celebrytki szukają 'jeleni' - nie odpuszczałbym - niech idzie do roboty i spłaci Twoją część, albo niech sprzeda i podzieli kwotę.

    Skoro już wcześniej - jak piszesz - wyprowadzała kasę z konta, to czemu ma doić dalej...? ;-)
    Dwie zdrowe rączki są, to do roboty !!!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 11 lipca 2023 - 21:05
    Z majątku wspólnego zostało tylko mieszkanie w bloku i samochód w kredycie .Auto jak twierdzi jest moje.Mieszkanie jej łaskawie zostawię tj.wlasnosciowe w spółdzielni. Mieszkanie jest duże a co za tym idzie utrzymanie jest drogie opłaty te sprawy chce niech ma.Z pomocą mojej siostry remont domu skończę w parę tygodni .Alimentów na dzieci nie będzie są ze mną tak więc albo paznokcie co 3 dni albo czynsz i media i to będzie moje podziękowanie za ostatnie miesiące. Sama sobie własnymi rękami zrobi sobie to co mnie by kosztowało i pieniądze i niepotrzebny strestak po angielsku " nic własnymi rekami".Siostra mnie postawiła na nogi dwoma słowami "marsze u moir" to fonetycznie po francusku nie umie pisać w tym języku ale tych słów nie zapomniałem pomimo 26 lat

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Taka ~Taka
    ~Taka
    Napisane 11 lipca 2023 - 22:55
    Jak dzieci u Ciebie to masz prawo wystąpic o alimenty od matki. Ona tez musi je utrzymywać. Nie tylko ojciec:) .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 11 lipca 2023 - 23:24
    ~Uparty napisał:
    ~arion to między innymi dzięki Twoim wpisom zacząłem pisać na tym forum tak pisanie pomaga poradzić sobie z emocjami i uczuciami . Jak można poradzić sobie z nienawiścią żałością żółcią jeśli na innych forach te uczucia dominują a tutaj to wszystko jest stonowane nikt nikogo nie podpuszcza nie wyśmiewa. To dlatego odważyłem się tu napisać wiele mnie to kosztowało ale było warto.DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA LEPSZE I GORSZE RADY ZA KRYTYKE TEŻ MNIE TROCHĘ POMOGŁO

    Dużo mi pomogły wpisy Roberta , warto posłuchać, dziś cieszę się, że nie zrobiłem niczego głupiego , nieodwaracalnego ale też nie piszę , że da się to wszystko gdzieś spakować i zapomnieć , tak fajne to nie jest , po prostu życie trwa dalej ale formalnie załatw wszystko jak się da najlepiej dla Ciebie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy