Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

życie po rozwodzie

Rozpoczęte przez ~arion, 05 lut 2018
  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 10 sierpnia 2022 - 09:27
    najdłuższa żmija mija

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 10 sierpnia 2022 - 09:30
    z tymi obiadami to zabawne, nie zrozumiałem tego o spłacie mieszkania
    oczywiście rozwody bywają trudne , zwłaszcza gdy w grę wchodzą dzieci ale to zależy od obu stron i po prostu zadbaj o aspekt materialny a reszta okaże się w przyszłości

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aniołek :) ~Aniołek :)
    ~Aniołek :)
    Napisane 30 sierpnia 2022 - 00:30
    ~arion napisał:
    (...) Generalnie życie po rozwodzie zbyt często sprowadzane jest do problemu znalezienia partnera/partnerki. Chyba jest jednak inaczej. Ale jak kto woli ;)

    Dobry wieczór Arionie,
    Wiesz, a ja zauważyłam, że nie tyle życie po rozwodzie ile generalnie życie sprowadzane jest do problemu znalezienia partnera czy partnerki. Tymczasem życie niesie tyle cudownych możliwości, których często po prostu się nie dostrzega będąc zajętym/zajętą poszukiwaniem partnera :)
    Fajnie, że robisz nalewki :) :) :)
    Pozdrawiam Cię serdecznie :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 03 września 2022 - 11:22
    ;)
    Nie jestem takim radosnym optymistą, i nie celebruję życia ...no, kurcze taki piękny dzień a ja się wdałem w sprzątanie ;)
    Szczęśliwie mnożą się inne problemy niż partner w życiu . Niemniej człowiek nie jest stworzony do samotności a obecnie moja sytuacja jest taka :1) te, które ja chcę to mnie nie chcą ,2)te , które mnie chcą to ja nie chcę , 3 ) te ,które ja chcę i one mnie chcą to mąż się nie zgadza ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marta 1111 ~Marta 1111
    ~Marta 1111
    Napisane 15 września 2022 - 01:29
    ~arion napisał:
    ;)
    Nie jestem takim radosnym optymistą, i nie celebruję życia ...no, kurcze taki piękny dzień a ja się wdałem w sprzątanie ;)
    Szczęśliwie mnożą się inne problemy niż partner w życiu . Niemniej człowiek nie jest stworzony do samotności a obecnie moja sytuacja jest taka :1) te, które ja chcę to mnie nie chcą ,2)te , które mnie chcą to ja nie chcę , 3 ) te ,które ja chcę i one mnie chcą to mąż się nie zgadza ;)


    :D dzięki za wywołanie uśmiechu w ponurej nocy:)
    Mam podobnie:)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 23 września 2022 - 08:01
    uśmiech, rzecz bezcenna

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 23 kwietnia 2023 - 21:56
    No i pierdolnęło.
    Myślałem, że ok i 5 lat po rozwodzie nic mnie nie obchodzi a tu masz.
    Właśnie dostałem maila od byłem ,że chce więcej kasy. Już wyjaśniam. Podział majątku to podział mieszkania głównie. U notariusza został sporządzony akt notarialny, zgodnie z którym mam założoną hipotekę i co rok wpłacam określoną kwotę za mieszkanie a po jej spłacie hipoteka ma być zlikwidowana. Łączna kwota obejmowała 50% wartości mieszkania + ówczesna inflacja. Teraz była żona domaga się zwiększenia rat za mieszkanie. Chce iść z tym do sądu ale też dopuszcza płacenie do ręki. Pytanie: iść z tym do adwokata?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zuza ~Zuza
    ~Zuza
    Napisane 24 kwietnia 2023 - 15:44
    Bezwzględnie do adwokata lub radcy prawnego. I nic do ręki

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 29 kwietnia 2023 - 11:10
    tak też zrobię, na razie czekam na pozew choć już zrobiłem wstępne rozpoznanie dotyczące adwokatów

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 09 lipca 2023 - 21:10
    Po 24 latach usłyszałem że jestem już niepotrzebny moja "CELEBRYTKA" oznajmiła mi że chce rozwodu i że mam się wyprowadzić więc sobie poszlem teraz czekam na rozprawę rozwód beż orzekania o winie. Najbardziej boję się samej rozprawy ponieważ mam "niewyparzony jęzor " i mówię co myślę w bardzo dosadnych słowach tym bardziej że nie za bardzo radzę sobie psychicznie z tą sytuacją .Może ktoś ma jakąś rode dla mnie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Najgłupsze ~Najgłupsze
    ~Najgłupsze
    Napisane 10 lipca 2023 - 12:00
    ~Uparty napisał:
    Po 24 latach usłyszałem że jestem już niepotrzebny moja "CELEBRYTKA" oznajmiła mi że chce rozwodu i że mam się wyprowadzić więc sobie poszlem (...)


    Dlaczego sobie "poszłeś"? ;P
    Było zostać..... to jej chata? A nawet jak jej, to masz święte prawo tam mieszkać... co za czasy, że mężczyźni tacy ulegli... - pewnie przyczynia się do tego też to, że madki same po rozstaniach wychowując samotnie bombelki ... nie są w stanie przekazać im prawidłowych wzorców męskich

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 12:29
    Odszedłem, jestem po spowiedzi u pani mecenas i to była 2 z modrzejszych rzeczy które zrobiłem jeśli chodzi o rozwód. Pani adwokat wysłuchała mnie odpowiedziałem na mnóstwo pytań potem pokazała mi stronę w internecie na której jest instrukcja jest się rozwieść z kierowcą. Uwierzycie lub nie ale "Celebrytka" jechała punkt po punkcie z listy wyszlem z domu w momencie kiedy dochodziła do punktu "jak założyć niebieska kartę mężowi. A po 24 latach wiedziała jak mnie wkurwic

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Najgłupsze ~Najgłupsze
    ~Najgłupsze
    Napisane 10 lipca 2023 - 14:23
    ~Uparty napisał:
    Odszedłem, jestem po spowiedzi u pani mecenas i to była 2 z modrzejszych rzeczy które zrobiłem jeśli chodzi o rozwód. Pani adwokat wysłuchała mnie odpowiedziałem na mnóstwo pytań potem pokazała mi stronę w internecie na której jest instrukcja jest się rozwieść z kierowcą. Uwierzycie lub nie ale "Celebrytka" jechała punkt po punkcie z listy wyszlem z domu w momencie kiedy dochodziła do punktu "jak założyć niebieska kartę mężowi. A po 24 latach wiedziała jak mnie wkurwic


    Jasne jasne...

    To może niech pani adwokat jeszcze powie Ci, jak wybrniesz z zarzutu: "Mąż opuścił rodzinę..." - no chyba że nie macie żadnych dzieci (albo już nie mieszkają z Wami) - to pół biedy.

    A jeśli się wkurwiasz, no to pora popracować nad sobą i swoim zachowaniem - bo ona nie ma władzy nad Twoim "czuciem bądź nie czuciem" - tylko Ty to kontrolujesz (a przynajmniej powinieneś).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 15:08
    Piszę o niej Celebrytka nie bez powodu. Materiał który zebrałem z Facebooka insta i innych miejsc wystarczy na odparcie wszystkich zarzutów. NIE żeby nie było że kreuję się na ofiarę,ostatnie 2 lata budowaliśmy między sobą mur cegła po cegłę a napewno połowę tych cegiel położyłem JA.Nie to mnie boli że ona chce rozwodu tylko sposób w jaki próbowała to osiągnąć. Zna mnie od ponad 30 lat i powinna wiedzieć że wystarczyło by 2 słowa CHCE ROZWODU prosto w oczy i po temacie spokojnie i bez nerwów . A teraz będziemy się drapać

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 15:31
    A jeśli się wkurwiasz, no to pora popracować nad sobą i swoim zachowaniem - bo ona nie ma władzy nad Twoim "czuciem bądź nie czuciem" - tylko Ty to kontrolujesz (a przynajmniej powinieneś).
    To dlatego po prostu odszedłem

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 16:31
    ~Najgłupsze pytałeś o dzieci To jest tak narazie mieszkam u najstarszej córki.Po tym jak odszedłem pojechałem w trasę do Włoch tam wylądowałem w szpitalu nerwy stres i zawał gotowy..Teraz pracuje w domu.Srednia córka deklaruje ze chce mieszkać ze mną, jak ogarnę dom po moich rodzicach.za 2 miesiące kończy 18 lat.Prollem mam na razie tylko z najmłodsza bardzo przerzywa ta sytuację,jest rozdarta między mną a mama staram się nie ingerować nie namawiam ma 16 lat jeśli ma coś ze mnie szybko poznam jej decyzję.Starsze pomagały mi przy grzebaniu w internecie za zdjęciami i postami Celebrytki są po mojej stronie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 10 lipca 2023 - 17:14
    Ale @Uparty...
    Zastanów się teraz, czego tak naprawdę potrzebujesz?
    Czy potrzebna Ci (i do czego) szarpanina?
    Czy wolisz mieć tzw. święty spokój?
    Gadanina o niebieskiej karcie jest trochę naciągana, bo tak ona Tobie, jak i Ty jej mógłbyś takową założyć.

    Postawiłbym teraz na zabezpieczenie tyłów finansowo i olał całą resztę. Ona - celebrytka - i tak jest już stracona, to nie ma się czym przejmować.

    Jeżeli macie jakiś wspólny majątek (bo nie wychwyciłem) to po prostu uczciwie i bez szarpania go podzielcie. Jeżeli córki masz po swojej stronie, to tym lepiej - wesprą Cię emocjonalnie i mentalnie.

    Skoro nie czujesz się na siłach na rozprawie, zawsze możesz wziąć prawnika - jeżeli jest o co walczyć, kasy bym nie żałował.
    Pomoże Ci nie dać wkręcić się np. w alimenty, albo jakieś orzeczenie rozwodu z Twoją winą, będzie wiedział co zrobić gdy celebrytka czymś zaskoczy itd.

    O ile się nie mylę, rozwód to w sumie jedyna okazja, by klepnąć od razu podział majątku, gdy zostawisz to 'na potem' może okazać się, że sprawy będą ciągnęły się latami.
    Powodzenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 17:45
    ~Robert1971 Jeśli chodzi o majątek jutro składam pozew o podział majątku wspólnego i o zakończenie wspólnoty majątkowej z datą wsteczną zanim poszlem do adwokata zrobilem kilka błędów między innymi podpisałem umowę mediacyjna i pozew o rozwód beż orzekania o winie czekam na termin rozprawy.Co wynikło z rutyny przy każdym podpisie napisałem datę i to pozwoliło mi złożyć wniosek o ustanie wspólnoty majątkowej z datą wsteczną. Jest jeszcze iskierka nadzieji że przy rozprawie rozwodowej sad klepnie ustanie wspólnoty z datą wsteczną trochę się moja zagalopowała pisząc w pozwie że wyprowadziłem się 4 miesiące wcześniej i będę próbował od tej daty adwokat mówi że mam 50 % szans. Finansowo przedobrzyła przez 8 miesięcy wyprowadzała pieniądze z konta tak że przy podziale czeka ja dopłata w moja strone.Jesli najmłodsza z nią zostanie odpuszczę jak będzie chciała być że mną to puszcze była w skarpetkach

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uparty troglodyta ~Uparty troglodyta
    ~Uparty troglodyta
    Napisane 10 lipca 2023 - 18:19
    Widzisz Robert zadałeś dobre pytanie Czego chcę spokoju cz szarpaniny tak naprawdę to jeszcze nie wiem jest matką moich dzieci oprócz ostatniego okresu była naprawdę zajebista matką. Piszę tu bo czasem ktoś jak ty zada pytanie nad którym warto się zastanowić

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 10 lipca 2023 - 18:33
    Nie przeceniałbym określenia 'jest matką moich dzieci'...
    To naprawdę nie upoważnia do podłości, nikczemności i braku zasad !!!

    Matka to matka, a człowiekiem trza być i tak.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy