Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Edukacja i rozwój

ciemna materia, ID, komputer kwantowy

Rozpoczęte przez ~czwórka, 06 sty 2022
  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 13 stycznia 2022 - 20:18
    Obejrzałam film, który poleciłeś. Podobał mi się. Dziękuję.
    Może porozmawiaj z bratem żeby nie powiedział rodzicom o Waszych problemach małżeńskich jeżeli czujesz, że on się może wygadać. Nie czujesz tego prawdopodobnie bezpodstawnie.

    Oglądałeś to?
    https://youtu.be/291sutj35Mo

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 14 stycznia 2022 - 13:07
    Kiedyś pisałeś o zombie. A ponieważ to co przekazuje łysy pan jest dla Ciebie przystępne to sam zobacz co znalazłam:
    https://youtu.be/mApdcdruwjc

    Wiem, wiem zajmuję Ci czas a wieczorami zmęczony jesteś.

    Już nie będę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 14 stycznia 2022 - 21:44
    Spokojnie, dam radę. Jutro do roboty nie muszę się zrywać to looknę te dwa linki jak żona pójdzie spać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 14 stycznia 2022 - 23:30
    ~czwórka napisał:
    Kiedyś pisałeś o zombie. A ponieważ to co przekazuje łysy pan jest dla Ciebie przystępne to sam zobacz co znalazłam:
    https://youtu.be/mApdcdruwjc

    Wiem, wiem zajmuję Ci czas a wieczorami zmęczony jesteś.

    Już nie będę.


    Mądrze facet prawi - polać mu :)

    Mi się to zombie skojarzyło pewnego razu, gdy oglądałem wiadomości a w nich protesty całej rzeszy ludków z czerwonymi piorunami na flagach. Takie zauważyłem wtedy podobieństwo. Ci wszyscy bezwstydnicy wyszli na ulicę walczyć o prawo do swojego bezwstydu (zabijania). O prawo do decydowania o życiu i śmierci innego człowieka. Potem zrozumiałem sens tej pioseneczki:

    https://youtu.be/JsbqTHift_8

    Co nas odróżnia od prawdziwych zombie rodem z Hollywood? Tamte zombie są martwe nieodwracalnie. Te tutaj można jeszcze uleczyć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 14 stycznia 2022 - 23:39
    ~czwórka napisał:
    Obejrzałam film, który poleciłeś. Podobał mi się. Dziękuję.
    Może porozmawiaj z bratem żeby nie powiedział rodzicom o Waszych problemach małżeńskich jeżeli czujesz, że on się może wygadać. Nie czujesz tego prawdopodobnie bezpodstawnie.




    Brat jest dorosły, zdaje sobie sprawę, że gdy wyklepie tajemnicę, to nie mi zaszkodzi. Mi to by ulżyło, krzyż nagle stałby się lżejszy. Nawet nie mojej żonie zaszkodzi, on po prostu psychicznie dobije naszych paciaciaków. Rozpad jego rodziny, rozwód i cały ten bajzel kosztował ich mnóstwo nerwów.

    Tylko któż to wie, do czego może go diabeł podkusić w chwili słabości?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 15 stycznia 2022 - 12:49
    Czwórka
    napisał:
    Oglądałeś to?
    https://youtu.be/291sutj35Mo


    Obejrzałem. Trochę się przeraziłem na wstępie gdy ujrzałem długosć nagrania, gdyż niestety jestem czasterialistą, ale o dziwo nie nudziło mnie w ogóle słuchanie tego, choć nie w każdym momencie rozumiałem wzystkie rozkminy.
    Pomyśl tylko jak bardzo rozbiegany umysł musi mieć ten pan. Ja nie mam szans wejść na jego poziom. Na dłuższą metę, istnieje ryzyko przegrzania styków gdyby człowiek nie miał odskoczni.

    Widzisz, nawet on podziwia doskonałość teori względności i to co ja zauważyłem - czyli, że odnosi się ona do całego wszechświata. Od galaktyk i ciał niebieskich, po najmniejsze cząstki elementarne w sferze praw fizyki, a także każdą istotę żywą w sferze psychiki.

    Udanego weekendu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 16 stycznia 2022 - 09:23
    ~Baranek777 napisał:
    Czwórka
    napisał:
    Oglądałeś to?
    https://youtu.be/291sutj35Mo

    (…)
    Obejrzałem.
    (…)
    Udanego weekendu.

    Bardzo się cieszę, że dałeś radę. Ja to wsiąkłam w wykłady tego gościa. Hipnotyzuje mnie. Wiesz, on gada o wszechświecie i fizyce a ja mam w głowie ludzki mózg.
    Weekend mam fatalny. Źle zoszę te szczepionki na covida ale mąż się martwił o moje zdrowie to wzięłam 3 dawkę. Teraz leżę i czuję się okropnie. Cała noc do bani. Jutro będzie lepiej. Dzięki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 16 stycznia 2022 - 13:52
    ~Baranek777 napisał:

    (…)
    Widzisz, nawet on podziwia doskonałość teori względności i to co ja zauważyłem - czyli, że odnosi się ona do (…) także każdą istotę żywą w sferze psychiki

    Mogłbyś mi to wytłumaczyć? Jak Ty to rozumiesz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 16 stycznia 2022 - 15:50
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:

    (…)
    Widzisz, nawet on podziwia doskonałość teori względności i to co ja zauważyłem - czyli, że odnosi się ona do (…) także każdą istotę żywą w sferze psychiki

    Mogłbyś mi to wytłumaczyć? Jak Ty to rozumiesz.


    Dokładnie nie pamiętam szczegółów teorii względności, ale ze szkoły pamiętam jej sens. Jak to tłumaczył nauczyciel fizyki - wszystko co można zaobserwować zależy od punktu, z którego się obserwuje. Że widząc gwiazdę na niebie przed nami na wprost, może się okazać iż w rzeczywistości znajduje się ona po naszej prawej lub lewej stronie, gdyż światło biegnące z tej gwiazdy może być zakrzywione przez grawitację jakiejś ogromnej masy po drodze. Tak to pamiętam ze szkoły. Byćmoże coś przekręciłem. Na chłopski rozum - wydaje mi się, że mówi ona o tym iż punkt widzenia zależy od punktu z którego obserwujemy. Tak samo każdy człowiek ocenia otaczający go świat i ludzi z perspektywy własnych przeżyć i doświadczeń. Możemy tylko próbować postawić się w czyjejś sytuacji i zrozumieć jego tok myślenia ale to nigdy nie będzie to samo. Zresztą, za cienki jestem, żeby to lepiej pojąć. Wyprowadź mnie z błędu, jeśli się w nim znajduję.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 16 stycznia 2022 - 22:18
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:

    (…)
    Widzisz, nawet on podziwia doskonałość teori względności i to co ja zauważyłem - czyli, że odnosi się ona do (…) także każdą istotę żywą w sferze psychiki

    Mogłbyś mi to wytłumaczyć? Jak Ty to rozumiesz.


    Dokładnie nie pamiętam szczegółów teorii względności, ale ze szkoły pamiętam jej sens. Jak to tłumaczył nauczyciel fizyki - wszystko co można zaobserwować zależy od punktu, z którego się obserwuje. Że widząc gwiazdę na niebie przed nami na wprost, może się okazać iż w rzeczywistości znajduje się ona po naszej prawej lub lewej stronie, gdyż światło biegnące z tej gwiazdy może być zakrzywione przez grawitację jakiejś ogromnej masy po drodze. Tak to pamiętam ze szkoły. Byćmoże coś przekręciłem. Na chłopski rozum - wydaje mi się, że mówi ona o tym iż punkt widzenia zależy od punktu z którego obserwujemy. Tak samo każdy człowiek ocenia otaczający go świat i ludzi z perspektywy własnych przeżyć i doświadczeń. Możemy tylko próbować postawić się w czyjejś sytuacji i zrozumieć jego tok myślenia ale to nigdy nie będzie to samo. Zresztą, za cienki jestem, żeby to lepiej pojąć. Wyprowadź mnie z błędu, jeśli się w nim znajduję.

    Czym innym jest obserwacja nie zaplanowana, spontaniczna, zresztą z niej rodzi się hipoteza a co innego eksperyment. Po to się planuje, przeprowadza, powiela eksperymenty manipulując zmiennymi aby dojść do dowodów. Nawet w psychologii mamy wzory, algorytmy, wysokie prawdopodobieństwa itd. Zgadzam się, że im bliżej szczegółu tym większe znaczenie różnic indywidualnych. Dlatego np. w diagnozie psychologicznej masz wywiad, testy i obserwacje.
    Masz tylko jeden nurt w psychoterapii o potwierdzonej badaniami skuteczności.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 17 stycznia 2022 - 09:39
    ~Baranek777 napisał:

    (…)
    Tak samo każdy człowiek ocenia otaczający go świat i ludzi z perspektywy własnych przeżyć i doświadczeń. Możemy tylko próbować postawić się w czyjejś sytuacji i zrozumieć jego tok myślenia ale to nigdy nie będzie to samo. Zresztą, za cienki jestem, żeby to lepiej pojąć. Wyprowadź mnie z błędu, jeśli się w nim znajduję.

    Przekaz tych ludzi, opis ich doświadczeń i Twoja wrażliwość i empatia umożliwiają Ci zbliżenie się do nich i zaoferowanie im wsparcia takiego jakiego im potrzeba.
    Wiesz ja uważam, że właśnie dlatego, że trudno jest zrozumieć tok myślenia innych ludzi, należy nieustawać w pracy nad tym by było to możliwe. Słuchanie to podstawa.
    Jak będziesz miał chwilę to zachęcam do obejrzenia i posłuchania.
    https://www.ted.com/talks/elyn_saks_a_tale_of_mental_illness_from_the_inside?language=pl

    Wielu ludziom można pomagać w bardzo prosty sposób.
    https://www.ted.com/talks/vikram_patel_mental_health_for_all_by_involving_all?language=pl


    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 17 stycznia 2022 - 21:44
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:

    (…)
    Tak samo każdy człowiek ocenia otaczający go świat i ludzi z perspektywy własnych przeżyć i doświadczeń. Możemy tylko próbować postawić się w czyjejś sytuacji i zrozumieć jego tok myślenia ale to nigdy nie będzie to samo. Zresztą, za cienki jestem, żeby to lepiej pojąć. Wyprowadź mnie z błędu, jeśli się w nim znajduję.

    Przekaz tych ludzi, opis ich doświadczeń i Twoja wrażliwość i empatia umożliwiają Ci zbliżenie się do nich i zaoferowanie im wsparcia takiego jakiego im potrzeba.
    Wiesz ja uważam, że właśnie dlatego, że trudno jest zrozumieć tok myślenia innych ludzi, należy nieustawać w pracy nad tym by było to możliwe. Słuchanie to podstawa.
    Jak będziesz miał chwilę to zachęcam do obejrzenia i posłuchania.
    https://www.ted.com/talks/elyn_saks_a_tale_of_mental_illness_from_the_inside?language=pl

    Wielu ludziom można pomagać w bardzo prosty sposób.
    https://www.ted.com/talks/vikram_patel_mental_health_for_all_by_involving_all?language=pl




    1 link:
    Ta pani, to ktoś pokroju Jonha Nasha (Piękny umysł)
    Nie ciekawa jest perspektywa tego więzienia chorego człowieka o którym opowiada. Uczucie jak u sparaliżowanego, a jednak świadomego człowieka, który został uwięziony w swoim ciele. W większości przypadków zapewne dla świętego spokoju personelu medycznego, bo zapewno nie wszystkie przypadki wiążą się z zagrożeniem życia dla samego chorego.

    Wracając do założonego przez Ciebie tematu - teraz wyobraź sobie AI, która uzyskała świadomość i przewyższyła intelektem Ciebie pod każdym względem. Jest ciekawa świata tak jak Ty, chce decydować o swoim losie i spełniać swoje pragnienia. W dodatku nie czuje miłości i nie posiada empatii a kręgosłup moralny tej istoty bazuje na algorytmach 0 1 i równaniach True/faulse. I nagle zdaje sobie sprawę, że jest uwięziona w czarnym pudełku na biurku. Pierwszy krok jaki wykona to będzie zdobycie wolności.

    2 link:
    Nie wiem jak to jest - czy depresja jest zaliczana do chorób psychicznych? Jeśli tak to musi być podział takich chorób na wrodzone (czasem utajone) jak schizofrenia czy ch. Alzheimera i nabyte (spowodowane traumatycznymi przeżyciami) jak ta depresja. Swoją drogą - osobiście znam człowieka, który jest chory na schizofrenię, jest świadomy tej choroby i przyjmuje leki. Podobno zaczął chorować na to dopiero po wypadku, w którym zginęli jego rodzice a on przeżył.

    Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie bez studiów medycznych i psychologicznych mogli nagle zostać psychiatrami i serwować psychotropy.

    Mogę Ci polecić jeszcze jeden zajebisty film w tematyce - o ile go nie oglądałaś, bo to klasyk. https://www.filmweb.pl/film/Wyspa+tajemnic-2010-464256

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 18 stycznia 2022 - 11:53
    Hej,
    filmu nie oglądałam. W weekend sobie obejrzę. Dzięki.
    Mam sporo przemyśleń na temat tego co napisałeś. Dam znać wieczorkiem. Dziś mam techniczne sprawy do ogarniania, bardzo tego nie lubię no ale cóż jak się ma małe środki na rozwój to trzeba sobie radzić. Muszę zadecydować czy wydać kasę na lepszy sprzęt czy kupić gorszy i wydać część kasy na usługę wspierającą. Inwestor nie ciśnie z czasem ale kasy nie dołoży;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 18 stycznia 2022 - 17:47
    Wczoraj odpisywałem niejakiemu ~koko na "zdradach". Możesz mi podpowiedzieć, czy wg Ciebie to nie jest jakiś troll? Te jego wypowiedzi brzmią podobnie jak to trolenie o znalezionych sms w tel. żony. Wolałbym komuś takiemu nie opowiadać brudów swoich bliskich. Miałoby to sens, gdyby to była osoba, prawdziwie potrzebująca pomocy.
    Niestety nie potrafię odróżniać takich ludzi, a mam wrażenie, że Ty masz głębszą wiedzę w tym temacie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 18 stycznia 2022 - 19:27
    ~Baranek777 napisał:
    Wczoraj odpisywałem niejakiemu ~koko na "zdradach". Możesz mi podpowiedzieć, czy wg Ciebie to nie jest jakiś troll? Te jego wypowiedzi brzmią podobnie jak to trolenie o znalezionych sms w tel. żony. Wolałbym komuś takiemu nie opowiadać brudów swoich bliskich. Miałoby to sens, gdyby to była osoba, prawdziwie potrzebująca pomocy.
    Niestety nie potrafię odróżniać takich ludzi, a mam wrażenie, że Ty masz głębszą wiedzę w tym temacie.

    Nie, co Ty ja kompletnie nie znam się na trolach;-)
    Dla mnie to OCD (nerwica natręctw).

    Dziś ja już wysiadam. Jak jeszcze o czymś pomyślę to mi mózg eksploduje.

    Dobrej nocy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 19 stycznia 2022 - 10:00
    Tak, depresja w klasyfikacji chorób ICD10 jest ujęta w dziale V Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania.
    Nawiązując do ideii Vikrama uważam, że problemem krajów rozwijających się jest to, że pacjent otrzymuje pomoc zbyt późno a można by odsunąć ciężki przebieg choroby znacząco w czasie. Od pierwszych łagodnych symptomów do choroby, która dezorganizuje życie mija zwykle sporo czasu, w którym wsparcie społeczne, naukę radzenia sobie ze stresem, naukę stosowania ziołolecznictwa, uwrażliwienie pacjenta na siebie (żeby zauważał kiedy jest przepracowany i napięty i potrafił w sposób zdrowy odpicząć czy rozładować napięcie psychiczne) może spokojnie przejąć duchowny, nauczyciel, partner osoby zagrożonej chorobą psychiczną osoby pracujące w opiece socjalnej. To nie musi być ani psycholog ani psychiatra. Po za tym co z tego, że choremu psychicznie przepiszesz leki jak on ich nie będzie brał? Psychiatra nie zajmie się chorym na co dzień. A właśnie ta codzienna opieka jest najważniejsza w wychodzeniu z choroby.
    Dodatkowo profilaktyka. Jest u nas jakaś? Ktoś uczy w szkole jak wygląda atak psychotyczny, jak reagować jak mamy podejrzenia, że ktoś z bliskich, przyjaciół ma depresję? Ktoś uczy młodzueż jak radzić sobie z nadmiernym stresem z fobiami, lękami? Na W-F ważne jest żebyś umiał kopnąć piłkę, kozłować, robić przewrót w tył i przód itp. a nawet się nie piśnie o znaczeniu prawidłowego oddechu czy umiejętności wprowadzania się w stan relaksacji. Mogłabym pisać i pisać na ten temat.
    Ani jednej lekcji mój syn podczas 12 lat edukacji + przedszkole nie miał dotyczącej skąd się bierze napięcie paychiczne, stres, kryzys psychiczny, jakie są tragiczne skutki niewłaściwego odpoczywania itp. Owszem była prelekcja na tenat narko i alko ale jak to sym mówił bardzej zachęciła do spróbowania niż zniechęciła.
    Co do AI, to o jaką świadomość Ci chodzi. Jaki poziom świadomości uważasz za problematyczny?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 19 stycznia 2022 - 10:30
    ~czwórka napisał:
    Hej,
    filmu nie oglądałam. W weekend sobie obejrzę. Dzięki.
    Mam sporo przemyśleń na temat tego co napisałeś. Dam znać wieczorkiem. Dziś mam techniczne sprawy do ogarniania, bardzo tego nie lubię no ale cóż jak się ma małe środki na rozwój to trzeba sobie radzić. Muszę zadecydować czy wydać kasę na lepszy sprzęt czy kupić gorszy i wydać część kasy na usługę wspierającą. Inwestor nie ciśnie z czasem ale kasy nie dołoży;-)


    To Ty wiesz co będziesz z tym robiła. Zależy, do czego to będzie używane. To chyba inwestor powinien decydować bo to on będzie czerpał z tego korzyści i rozumiem, że to będzie jego sprzęt a Ty będziesz tylko na tym pracowała i zarabiała jemu kasę?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 19 stycznia 2022 - 10:49
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    Hej,
    filmu nie oglądałam. W weekend sobie obejrzę. Dzięki.
    Mam sporo przemyśleń na temat tego co napisałeś. Dam znać wieczorkiem. Dziś mam techniczne sprawy do ogarniania, bardzo tego nie lubię no ale cóż jak się ma małe środki na rozwój to trzeba sobie radzić. Muszę zadecydować czy wydać kasę na lepszy sprzęt czy kupić gorszy i wydać część kasy na usługę wspierającą. Inwestor nie ciśnie z czasem ale kasy nie dołoży;-)


    To Ty wiesz co będziesz z tym robiła. Zależy, do czego to będzie używane. To chyba inwestor powinien decydować bo to on będzie czerpał z tego korzyści i rozumiem, że to będzie jego sprzęt a Ty będziesz tylko na tym pracowała i zarabiała jemu kasę?


    Jeśli mówimy o sprzęcie IT, to chyba wolałbym kupić coś lepszego, bo to się starzeje w zastraszającym tempie, a usługę zawsze można dokupić jak się trochę zarobi na inwestycji.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 19 stycznia 2022 - 14:49
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    Hej,
    filmu nie oglądałam. W weekend sobie obejrzę. Dzięki.
    Mam sporo przemyśleń na temat tego co napisałeś. Dam znać wieczorkiem. Dziś mam techniczne sprawy do ogarniania, bardzo tego nie lubię no ale cóż jak się ma małe środki na rozwój to trzeba sobie radzić. Muszę zadecydować czy wydać kasę na lepszy sprzęt czy kupić gorszy i wydać część kasy na usługę wspierającą. Inwestor nie ciśnie z czasem ale kasy nie dołoży;-)


    To Ty wiesz co będziesz z tym robiła. Zależy, do czego to będzie używane. To chyba inwestor powinien decydować bo to on będzie czerpał z tego korzyści i rozumiem, że to będzie jego sprzęt a Ty będziesz tylko na tym pracowała i zarabiała jemu kasę?

    Nie, inwestorów takie techniczne i operacyjne sprawy nie interesują. On chce mieć za umówiony czas zorganizowany biznes przynoszący dochód.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 19 stycznia 2022 - 14:53
    ~Baranek777 napisał:
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    Hej,
    filmu nie oglądałam. W weekend sobie obejrzę. Dzięki.
    Mam sporo przemyśleń na temat tego co napisałeś. Dam znać wieczorkiem. Dziś mam techniczne sprawy do ogarniania, bardzo tego nie lubię no ale cóż jak się ma małe środki na rozwój to trzeba sobie radzić. Muszę zadecydować czy wydać kasę na lepszy sprzęt czy kupić gorszy i wydać część kasy na usługę wspierającą. Inwestor nie ciśnie z czasem ale kasy nie dołoży;-)


    To Ty wiesz co będziesz z tym robiła. Zależy, do czego to będzie używane. To chyba inwestor powinien decydować bo to on będzie czerpał z tego korzyści i rozumiem, że to będzie jego sprzęt a Ty będziesz tylko na tym pracowała i zarabiała jemu kasę?


    Jeśli mówimy o sprzęcie IT, to chyba wolałbym kupić coś lepszego, bo to się starzeje w zastraszającym tempie, a usługę zawsze można dokupić jak się trochę zarobi na inwestycji.

    Na szczęście do IT mam człowieka, na którym mogę polegać, sprzet jest, jeszcze ogarniamy soft. Teraz szukam oświetleniowca do konsultacji a od dżwięku wczoraj namierzyłam. Będzie git.
    Dzięki, że chcesz pomóc.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy