Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Edukacja i rozwój

ciemna materia, ID, komputer kwantowy

Rozpoczęte przez ~czwórka, 06 sty 2022
  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 06 stycznia 2022 - 11:23
    Zapraszam kolego do dyskusji;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 06 stycznia 2022 - 14:14
    Czyli wg tego co jest przedstawione w tej treści:

    https://youtu.be/hnDqPRQd4Ag

    Pierwsze spostrzeżenie - wojsko już się tym zajmuje, żeby "jeszcze skuteczniej i precyzyjniej zabijać ludzi" - obawiam się, że właśnie tak będzie.

    Choć to urządzenie firmy D-wave to (w mojej ocenie) zaledwie kalkulator kwantowy, ale jego potęga jest niepokojąca. Ja mogę być nawiedzony ze swoimi twierdzeniami, bo tak to postrzegam po swoim nawróceniu. Kiedyś mi to przez myśl nie przeszło nawet, a oglądałem te treści około 4 lata temu. Oczywiście nie ten powyższy film ale mu podobne. Ci ludzie sami dokładnie nie wiedzą skąd pochodzą te obliczenia i domniemają, że z równoległych wszechświatów. Ja tak właśnie postrzegam Boga. Potężna moc, która stojąc ponad czasem dokonała nieskończenie wielkiej ilości scenariuszy dla każdej, nawet najmniejszej cząstki elementarnej. Wybrała najlepszy i zmaterializowała w tym jednym wszechświecie. Lub też wszystkie inne mogą być tak samo realne jak nasz, gdyż wszystko zależy jedynie od obserwatora i jego perspektywy. To jest właśnie istota mechaniki kwantowej - stan cząstki zależy od tego czy jest w danym momencie obserwowana.

    Sam szef tej firmy mówi, że stojąc przy tym urządzeniu czuje strach i podziw, że czyje się jak przy ołtarzu jakiegoś obcego boga.
    Mówo o tym, że wszystko to dąży do konkretnego celu - AI. Że już za kilkanaście lat lat maszyny przewyższą najlepszego z nas pod każdym względem. Maszyna za 10 dolców zastąpi kogokolwiek. Kim wtedy będziemy - nikim, niepotrzebną papką materii.
    Będziemy mrówkami, które szkodzą w ogródku, podkopując warzywa. Gdy tylko zaczniemy maszynie przeszkadzać, zostaniemy exterminowani. Tego się obawiam.

    Gość jest świadom, że niepostrzeżenie nadciąga tsunami, które zmiecie nas z powierzchni, ale mimo to nadal próbuje wprowadzić swój plan w życie.

    Któż to wie, byćmoże ja się za dużo teorii spiskowych naoglądałem, ale możliwe, że to już się rozpoczęło? A może cały ten covid to wstęp do likwidacji naszego gatunku? Skoro AI będzie bytem, który przewyższy najdoskonalszego z ludzi pod każdym względem, to może już za pomocą środków masowego przekazu zaczęła się globalna manipulacja, by ludzkość poróżnić i skłócić ze sobą, by zasiać w nas strach, abyśmy w obawie o własne życie znienawidzili się nawzajem.
    Gdyby AI już uzyskała samoświadomość, to my nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli, lub dowiedzielibyśmy się już o wiele za późno.

    Ludzie nadal będą przewyższali maszynę pod jednym względem. Jesteśmy zdolni do empatii i nieliczni z nas potrafią kochać, a tego maszyna raczej nie będzie potrafiła. Tylko dzięki miłości i empatii ludzkość jeszcze się nie powybijała.

    Może się ktoś śmiać ze mnie, że pewnie jakieś psychotropy biorę, albo coś przypalam - stety jestem czysty.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 06 stycznia 2022 - 15:42
    ~Baranek777 napisał:
    Czyli wg tego co jest przedstawione w tej treści:

    https://youtu.be/hnDqPRQd4Ag

    Pierwsze spostrzeżenie - wojsko już się tym zajmuje, żeby "jeszcze skuteczniej i precyzyjniej zabijać ludzi" - obawiam się, że właśnie tak będzie.

    Choć to urządzenie firmy D-wave to (w mojej ocenie) zaledwie kalkulator kwantowy, ale jego potęga jest niepokojąca. Ja mogę być nawiedzony ze swoimi twierdzeniami, bo tak to postrzegam po swoim nawróceniu. Kiedyś mi to przez myśl nie przeszło nawet, a oglądałem te treści około 4 lata temu. Oczywiście nie ten powyższy film ale mu podobne. Ci ludzie sami dokładnie nie wiedzą skąd pochodzą te obliczenia i domniemają, że z równoległych wszechświatów. Ja tak właśnie postrzegam Boga. Potężna moc, która stojąc ponad czasem dokonała nieskończenie wielkiej ilości scenariuszy dla każdej, nawet najmniejszej cząstki elementarnej. Wybrała najlepszy i zmaterializowała w tym jednym wszechświecie. Lub też wszystkie inne mogą być tak samo realne jak nasz, gdyż wszystko zależy jedynie od obserwatora i jego perspektywy. To jest właśnie istota mechaniki kwantowej - stan cząstki zależy od tego czy jest w danym momencie obserwowana.

    Sam szef tej firmy mówi, że stojąc przy tym urządzeniu czuje strach i podziw, że czyje się jak przy ołtarzu jakiegoś obcego boga.
    Mówo o tym, że wszystko to dąży do konkretnego celu - AI. Że już za kilkanaście lat lat maszyny przewyższą najlepszego z nas pod każdym względem. Maszyna za 10 dolców zastąpi kogokolwiek. Kim wtedy będziemy - nikim, niepotrzebną papką materii.
    Będziemy mrówkami, które szkodzą w ogródku, podkopując warzywa. Gdy tylko zaczniemy maszynie przeszkadzać, zostaniemy exterminowani. Tego się obawiam.

    Gość jest świadom, że niepostrzeżenie nadciąga tsunami, które zmiecie nas z powierzchni, ale mimo to nadal próbuje wprowadzić swój plan w życie.

    Któż to wie, byćmoże ja się za dużo teorii spiskowych naoglądałem, ale możliwe, że to już się rozpoczęło? A może cały ten covid to wstęp do likwidacji naszego gatunku? Skoro AI będzie bytem, który przewyższy najdoskonalszego z ludzi pod każdym względem, to może już za pomocą środków masowego przekazu zaczęła się globalna manipulacja, by ludzkość poróżnić i skłócić ze sobą, by zasiać w nas strach, abyśmy w obawie o własne życie znienawidzili się nawzajem.
    Gdyby AI już uzyskała samoświadomość, to my nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli, lub dowiedzielibyśmy się już o wiele za późno.

    Ludzie nadal będą przewyższali maszynę pod jednym względem. Jesteśmy zdolni do empatii i nieliczni z nas potrafią kochać, a tego maszyna raczej nie będzie potrafiła. Tylko dzięki miłości i empatii ludzkość jeszcze się nie powybijała.

    Może się ktoś śmiać ze mnie, że pewnie jakieś psychotropy biorę, albo coś przypalam - stety jestem czysty.

    Ja się nie śmieję. Wieczorkiem usiądę sobie na spokojnie i odpowiem, co ja uważam na ten temat.
    Teraz mam dom pełen głodomorów, wybacz, najpierw ich nakarmię.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 06 stycznia 2022 - 21:31
    W naszym kraju też wojsko się tym zajmuje, w sensie na zamówienie wojska być może prace przyspieszą. A mamy jakieś inne wyjście w sytuacji gdy np. tacy Amerykanie są jakieś 15 lat do przodu ze swoimi badaniami? Ciekawe co mają Chińczycy i Rosjanie.
    Druga sprawa. Czy ja lub Ty masz jakikolwiek istotny wpływ na to czy takie badania będą prowadzone czy zaniechane? Przecież jeżeli niepokój społeczny wzrośnie to się te prace utajni.
    Trzecia sprawa a raczej pytania do Ciebie. Jak Ty uważasz, czy człowiek zmierza ku zagładzie czy raczej ku zmianie, przeobrażeniu się?
    W takiej formie, postaci jak teraz my czyli współczesny człowiek jesteśmy na lini czasu istnienia rasy ludzkiej zaledwie małym punkcikiem. Zastanawia mnie czyim dziełem jest ewolucja jak nie Boga nienazwanego (celowo używam tego słowa)? I następna kwestia czy w ogóle można rozpatrywać ewolucję jako czyjeś dzieło?

    Tak jak już kiedys wspominalam na forum dla mnie Bóg jest człowiekowi potrzebny. Człowiek Bogu nie. Dlaczego? Ponieważ zeby czkowiek na tej lini czasu przetrwał (a nie wyginął jak różne gatunki) moim zdaniem potrzebuje miłości. A według mojego patrzenia na świat Bóg jest jej emanacją. Tracimy zdolność do miłości bo oddalamy się od jej źródła.

    Co do zabijania to proszę powiedz mi jak inaczej mogę ochronić Twoją rodzinę wiedząc, że są ludzie którzy Ci zagrażają a nie mam możliwości przewidzenia i wyprzedzenia ich działań?
    Sam dobrze wiesz (historia), że najlepsza obrona to niedopuszczenie do ataku odpowiednimi działaniami (interwencja zbrojna która zdusi problem w zarodku, czasami wystarczy polityka-dyplomacja).

    Dziś miałam pracowity dzień, może jutro napiszę więcej.
    Dobrej nocy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 06 stycznia 2022 - 22:09
    Co do empatii to z różnych zasłyszanych rozmów wnioskuje sobie, że możemy już dziś nauczyć maszynę umiejętności zrozumienia ludzi (w tym sensie, że ona sama się tego potrafi nauczyć, tylko nie do końca wiadomo jak to robi - przerażające co nie?) ale już współodczuwania z nim uczuć, emocji nie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 stycznia 2022 - 00:16
    Nie wiem co jest, widzę, że odpowiedziałeś ale jak wchodzę w posty to Twojego nie ma.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 09:11
    Chyba dostałem bana od admina :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 09:22
    Jak chcę opublikować to co wczoraj pisałem jest "wystąpił nieoczekiwany błąd". Może tak ma być.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 stycznia 2022 - 09:36
    ~Baranek777 napisał:
    Jak chcę opublikować to co wczoraj pisałem jest "wystąpił nieoczekiwany błąd". Może tak ma być.

    Szkoda bo chętnie bym przeczytała.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 stycznia 2022 - 09:43
    Czasami nie można opublikować posta jak umieścisz w nim link.
    Jeżeli masz jakiś to go usuń i spróbuj ponownie. Mi tak raz czy dwa się zdarzyło.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 10:03
    Nie było żadnego linku. Może tutejszy srewer blokuje niechciane treści? Tak samo jak niedawno nie mogłem opublikować opinii na stronie sklepu internetowego. "Sklep wprowadza klientów w błąd" - dopuki takie zdanie było otrzymywałem komunikat "nieprawidłowa treść", choć uważam, że zostałem wprowadzony w błąd bo dopłaciłem za funkcję, której nie było.

    Ja piszę na tym forum głównie po to by głosić słowo Boże. Może to znak, że marnuję czas, bo to co pisałem nikogo do Boga nie zbliży? Ty też nie powinnaś nocek zarywać dla takich wariatów jak ja :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 stycznia 2022 - 10:13
    ~Baranek777 napisał:
    Nie było żadnego linku. Może tutejszy srewer blokuje niechciane treści? Tak samo jak niedawno nie mogłem opublikować opinii na stronie sklepu internetowego. "Sklep wprowadza klientów w błąd" - dopuki takie zdanie było otrzymywałem komunikat "nieprawidłowa treść", choć uważam, że zostałem wprowadzony w błąd bo dopłaciłem za funkcję, której nie było.

    Ja piszę na tym forum głównie po to by głosić słowo Boże. Może to znak, że marnuję czas, bo to co pisałem nikogo do Boga nie zbliży? Ty też nie powinnaś nocek zarywać dla takich wariatów jak ja :)

    Ok.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 11:29
    Odbanował mnie ;) wkleję jeszcze raz nieco zmodyfikowaną odp bo w tamtej faktycznie lekko popłynąłem.

    Ale dla czego celowo użyłaś slowa "nienazwanego Boga"?
    Nie rozumiem twierdzenia, że my Bogu nie jesteśmy potrzebni. Uważam wręcz odwrotnie - dusze nasze (te czyste) w królestwie Bożym są budulcem czegoś wspaniałego, czegoś niepojętego. Dla tego w przypowieściach jesteśmy porównywani do plonów lub owoców winorośli. Złe dusze natomiast porównywane są do plew lub cierni, które Bóg odsieje i spali w ogniu nieugaszonym.

    Odpowiadając na jedno z pytań - uważam, że ludzkość niestety zmierza nie tylko ku zagładzie, lecz ku samozagładzie. Kiedyś w końcu apokalipsa opisana w Biblii musi się wypełnić, jak każde proroctwo w niej zapisane. To że Biblia jest prawdziwa już mi Bóg udowodnił, tak samo ujawnił jak brzmi jego imię i pisałem o tym niedawno w temacie założonym przez kobietkę. Ludzie bez wiary w tym co tam pisałem, zawsze będą widzieć przypadkowość i zbiegi okoliczności a w osobach takich jak ja chorobę psychiczną. Każdy ma swój rozum i postrzega świat po swojemu.
    Wracając do apokalipsy - obawiam się, że nastąpi ona wtedy gdy człowiek zbuduje "wierzę Babel", czyli dorówna Bogu. Tworząc np ten komputer kwantowy a dzięki niemu AI lub budując urządzenie do podróży w czasie.
    Może to będzie trwało kilkadziesiąt lat, a może nastąpi w ułamku sekundy? Może tego jeszcze nie dożyjemy?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 11:30
    Co my możemy zrobić? Możemy tylko obserwować z boku i być świadomi, że to się dzieje.
    Jak możesz chronić moją rodzinę? Wszyscy pomrzemy tak jak prorocy pomarli. Postaraj się chronić swoją i wszystkich, na których Ci zależy. Mysimy siebie i ich uchronić duchowo. Prowadzić tak, by nie zbłądzili w życiu i nie oddalili się od prawdy, żeby nie zostali odsiani wraz z plewami i nie spłonęli w tym ogniu.
    Żyć tak, by na naszych rękach nie znalazła się niczyja krew.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 11:32
    Mam nadzieję, że nie popłynąłem ze swoją schizofrenią zbyt ostro :)
    Spokojnej nocy również.

    To wszystko wczorajsze podzielone z wypowiedzi.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 11:33
    Nie musisz tak od razu odpowiadać, ja też mam tu jeszcze życie codzienne, które niekiedy zaniedbuję lekko przez to forum. Dzięki za tamten artykuł. Bardzo obszerny i przyznaję, że dla mnie dość trudny. Dwa podejścia robiłem ale mnie śpiączka zaczynała brać :) Może jeszcze 3 raz spróbuję.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 11:35
    Haha - ciąłem tą wypowiedź na kawałki aż do ostatniego akapitu i okazało się ns końcu, że błąd był z powodu emotikonki prawie na końcu. Mam nadzieję, że jakoś to rozczytasz w kawałkach.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facetpo40 ~Facetpo40
    ~Facetpo40
    Napisane 07 stycznia 2022 - 13:19
    ~Baranek777 napisał:
    okazało się ns końcu, że błąd był z powodu emotikonki

    Czy mogę prosić o kontakt na redakcja@facetpo40.pl i informację, jaka ikonka wywołała taki błąd? Postaramy się to naprawić :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 stycznia 2022 - 13:39
    Facetpo40 napisał:
    ~Baranek777 napisał:
    okazało się ns końcu, że błąd był z powodu emotikonki

    Czy mogę prosić o kontakt na redakcja@facetpo40.pl i informację, jaka ikonka wywołała taki błąd? Postaramy się to naprawić :)


    Myślę, że to nie z Waszej winy raczej ja nie pomyślałem i wstawiłem emotkę z klawiatury mojego smartfona (taką z jakich korzysta messenger FB) w edytorze posta normalnie się wyświetlała, ale strona nie chciała jej przyjąć. To raczej mój błąd niż Wasz.
    Ewentualnie informatyk (programista) mógłby dodać funkcję, która wykrywałaby wszystkie nieznane czcionki i wyświetlała komunikat "użyto nieprawidłowych znaków" prędzej możnaby się zorientować w czym problem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 stycznia 2022 - 17:43
    Cieszę się, że jednak Twój post dało się opublikować.
    W pierszym napisałeś: „ (…) Ja tak właśnie postrzegam Boga. Potężna moc, która stojąc ponad czasem dokonała nieskończenie wielkiej ilości scenariuszy dla każdej, nawet najmniejszej cząstki elementarnej. Wybrała najlepszy i zmaterializowała w tym jednym wszechświecie (…)”
    A potem w kolejnym: „(…) Uważam wręcz odwrotnie - dusze nasze (te czyste) w królestwie Bożym są budulcem czegoś wspaniałego, czegoś niepojętego. Dla tego w przypowieściach jesteśmy porównywani do plonów lub owoców winorośli. Złe dusze natomiast porównywane są do plew lub cierni, które Bóg odsieje i spali w ogniu nieugaszonym (…)”
    Skoro Bóg scenarisze napisał dla wszystkiego i te najlepsze wersje uruchomił to również zło jest jego dziełem. Wszystko jest jego dziełem zatem.
    Dlatego uważam, że Boga nie powinnyśmy nazywać bo jego nazwanie to swoisty eksperyment człowieka i tak jak w fizyce kwantowej i w badanich społecznych niestety z uwagi na naszą (zaplanowaną przez Boga?) niedoskonałość czyli bez możliwości kontrolowania wpływu obserwacji na to co się obserwuje (opis też zniekształca rzeczywistość - to wynika z możliwości interpretacyjnych słów - zobacz na synonimy i problem np. z ustaleniem jednej definicji miłości). Fakt, że staramy się eliminować ilość zmiennych zakłócających albo chociaż je poznać ale tak jak był problem z udowodnieniem istnienia ciemnej materii tak i tu przecież (istnienie Boga nazwanego) my nie namy pojęcia, że o czymś niewiemy a w tym wszystkim jest coś co jest kluczem do rozwiązania tajemnicy naszego istnienia (istnienia świata, wszechświata, siły która to wszystko stworzyła i tym zawiadującej?). Luk w teoriach jest przecież pełno. Zadaniem człowieka jak dla mnie nie jest kłótnia czy rywalizacja o Boga.
    Moim zdaniem człowiekowi brak pokory wobec tej wszechobecnej i wszechmocnej siły. Butni jesteśmy ale mimo to nie dokonamy samozakłady, ograniczymy naszą liczebność - tak to musi moim zdaniem nastąpić. Natomiast całkowite wyginięcie naszego gatunku według mnie przyjdzie z zewnątrz.

    Co do Twojej „schizofrenii”. Jeżeli ją masz i sobie z siebie żartujesz to spoko (fajny dystans) ale jeżeli starasz się ironizować, naśmiewać się czy bagatelizować problem to informuję, że mnie to nie bawi.
    Wiele kobiet, mężczyzn i dzieci mogłoby żyć gdyby ich partnerzy, rodzice zostali w porę zdiagnozowani i leczeni.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Strona 1 z 10
następna
Strona 1 z 14 następna

Gorące tematy