Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Edukacja i rozwój

ciemna materia, ID, komputer kwantowy

Rozpoczęte przez ~czwórka, 06 sty 2022
  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 30 stycznia 2022 - 11:28
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:
    Co Cię tak odpycha od tego aktora? Ja akurat go lubię i to chyba właśnie po roli w K-Pax-ie go polubiłem. Kiedyś oglądałem dużo filmów, obecnie prawie nic.
    Jeśli chodzi o Kevina, to "American Beauty" też był ciekawą pozycją.
    Tarantino - tak, tak, tak.

    Patrzę na niego i nie wierzę w to co widzę. Jakby by był w roli i jednocześnie w niej nie był. Taki fałsz i to nie chodzi chyba o kunszt aktorski. Po prostu jak go oglądam to nie „wchodzę”w film.

    Oczywiście jak gra to nie wierzę w jego postać.
    Tak poza aktorstwem to mi się zwyczajnie nie podoba. Nie mój typ urody. I generalnie jakiś taki mało męski.


    Ja chyba nie potrafię oceniać sztuki aktorskiej. Oglądając filmy zupełnie nie dostrzegam takich wad u aktorów. Ewentualnie jeśli mówimy o produkcjach z górnej półki. Oglądam taki film i urzeka mnie jego scenariusz oraz fabuła. Co innego, gdy trafi się całkowity kicz. Wtedy to już i aktorzy mi nie podchodzą.

    Dla przykładu podam taką aktorkę polską Aleksandrę Hamkało, którą oglądałem w filmie "Big love". Film opowiada historię toksycznej miłości dwojga ludzi.
    Po obejrzeniu go parę lat temu wszedłem na Filmweba i czytam sobie ciekawostki o filmie, aktorach i takie tam. Oczywiście wszedłem na profil Hamkało i zaczynam czytać komentarze internautów nt jej. No aż mnie zamurowało ile negatywnych opinii na temat jej gry aktorskiej tam jest (możesz wejść i sprawdzić). Ja natomiast tego nie dostrzegłem wgl. Mi ta dziewczyna wydaje się sympatyczna i interesująca. Nie wiem, czy to jej uroda zaślepia we mnie jej rzekomy brak talentu czy właśnie sam film, który był dla mnie ciekawy?

    Może to kwestia tego, że skupiasz się na czymś innym niż np. twarz u aktora (mimika), sygnały z ciała itd. Tak jak piszesz, skupienie się na jakiejś cesze (uroda) ogranicza wnikanie np. w samą grę aktorską. Poza tym trening społeczny też może być tu przyczyną. Im mniejszą ilość różnych sytuacji społecznych, interakcji społecznych masz w doświadczeniu tym mózg ma mniejszą wrażliwość na dostrzeganie niuansów dotyczących ekspresji emocji.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 30 stycznia 2022 - 11:30
    ~Baranek777 napisał:
    Czwórka, proszę to dla Ciebie ode mnie niedzielna propozycja krótkometrażowa. Mam nadzieję, że nie oglądałaś jeszcze tego, choć już dość stare jest.

    https://youtu.be/uKbuFYd468w

    Polecam wszystkie filmy z tej serii - były fajne. Szkoda, że allegro zrezygnowało z kontynuacji projektu.

    Nie oglądałam. Dzięki:-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 30 stycznia 2022 - 12:04
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:
    Pytanie z innej beczki - u Ciebie też tak pizga na dworze :) ? Spać nie mogłem :(

    Tak, wieje.
    Ja wstawalam do córki kilka razy w nocy. Jestem nieprzytomna. Moje dzieci mają tak intensywne sny jak ja w dzieciństwie. Syn miał zdecydowanie bardziej ale córka niestety też ma tą przypadłość. Jeszcze jakieś 3-4 lata i będzie już spokój;-)


    Pamiętam najgorszy koszmar z dzieciństwa. Mogłem mieć wtedy z 5 lat a utkwił mi w pamięci. Przyśniło mi się wtedy, że moja mama odcięła głowę mojemu bratu nożem. Potem próbowała mu tę głowę przyszyć niczym misiowi pluszowemu, który się zepsuł. Szczegółów nie pamiętam, ale pamiętam, że nie było w tym śnie krwi. Ja zawsze bardzo tego brata kochałem. Niestety w pewnym wieku on się ode mnie oddalił. Teraz wręcz się izoluje. Odwiedziłem go przed wigilią BN i od tej pory czekam aż się odezwie lub do mnie zajrzy i cisza. Mam wrażenie, że dobiłem go swoimi zwierzeniami. Kompletnie nie wiem jak mu pomóc.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 30 stycznia 2022 - 14:59
    Gdyby tak można było dotrzeć do serca każdego człowieka i uleczyć je z lęków to ciekawe gdzie byśmy jako ludzkość dotarli.
    Może jeszcze za dużo w Tobie pychy? Uważam, że jak będziesz pytał się siebie czego mi jeszcze brakuje żeby nie być kuglarzem a jak sam tego pragniesz siewcą to w końcu przyjdzie właściwa odpowiedź. I wtedy brat Twój sam do Ciebie przyjdzie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 30 stycznia 2022 - 15:29
    Sory, nie chciałem się użalać nad sobą i odbierać Ci cennej energii.
    Miłego popołudnia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 30 stycznia 2022 - 15:51
    ~Baranek777 napisał:
    Sory, nie chciałem się użalać nad sobą i odbierać Ci cennej energii.
    Miłego popołudnia.

    Bardzo dziękuję.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 30 stycznia 2022 - 19:52
    Spokojnej nocy Baranku.
    https://youtu.be/3oDtO0DrLck

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 30 stycznia 2022 - 20:04
    https://youtu.be/UGfKMV5AbMI

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 30 stycznia 2022 - 20:23
    Będzie spokojna, jeśli wiatrzysko się uspokoi :)
    Dzięki za muzykę. Co bym nie był dłużny, rewanżuję się. W dodatku skupiając się na temacie w którym piszemy ;)

    https://youtu.be/XUs6CznN8pw

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 31 stycznia 2022 - 14:53
    Hej,
    co do tego snu. Jesteś starszy czy młodszy od brata? I jaka jest różnica wieku między wami?
    Jak napiszesz szczerze to ja się zabawię w interpretację i będziesz miał o czym myśleć;-)
    Napisz też oczywiście jeśli chcesz ile miałeś lat jak tata miał wypadek.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 31 stycznia 2022 - 20:38
    Wybacz, ale jakoś nie mam na to ochoty. Niepotrzebnie Ci wspominałem o tym.
    Dziękuję za dobre chęci.

    Bardziej poprawisz mi humor, jeśli pośmiejesz się razem ze mną.

    https://youtu.be/OptqfyMWFLU
    Pozdr.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 31 stycznia 2022 - 20:56
    https://youtu.be/A36Z0OdzcH4

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 31 stycznia 2022 - 22:58
    ~Baranek777 napisał:
    Wybacz, ale jakoś nie mam na to ochoty. Niepotrzebnie Ci wspominałem o tym.
    Dziękuję za dobre chęci.

    Bardziej poprawisz mi humor, jeśli pośmiejesz się razem ze mną.

    https://youtu.be/OptqfyMWFLU
    Pozdr.


    Obejrzałam ich więcej, dobry humor:-)
    Dziękuję.


    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 31 stycznia 2022 - 23:01
    ~Baranek777 napisał:
    https://youtu.be/A36Z0OdzcH4

    https://youtu.be/0yyzObmWBDg

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 31 stycznia 2022 - 23:26
    https://youtu.be/1Z3iOWRLUTE

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 01 lutego 2022 - 10:39
    Dzień dobry Baranku.
    Od jakiegoś czasu „prześladuje” mnie myśl o tym, że nasze życie ziemskie i to co się wydarzy po śmierci to jedno i to samo. Kurdę nawet nie wiem jak Ci to wytlumaczyć słowami co ja czuję. Chodzi mi o to, że nie ma czegoś takiego jak linia życia czyli początek czegoś i koniec, że istnieje jedynie cykl.
    Dziś już wiemy że świat raczej nie jest zbudowany z cegiełek - atomów tylko wszystko co jesteśmy w stanie dziś zobaczyć to takie malutkie punkciki materii otoczone niczym. A właściwie nie niczym tylko jakąś subtelną energią. Na tyle subtelną, że niewykrywalną jeszcze? Jak popatrzymy na świat „kwantowo” to wszystko jest ze sobą w nieustannym kontakcie, nie ma lokalności tzn nie jest tak, że coś istnieje w jednym miejscu. Cząstki są połaczone ze sobą na poziomie, który wykracza poza czas i przestrzeń. Fascynująca jest to splątanie.
    Zauważyłam, że naukowcy zajmujący się teoriami kwantowymi wykazują również zainteresowanie sprawami duchowymi. Ale czy fizyka kwantowa dowodzi istnienia tego całego mistycznego świata?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 01 lutego 2022 - 10:57
    Ja to od tej fizyki kwantowej niechybnie jakiejś schizofrenii dostanę tym bardziej, że podkładzik pod to schorzenie mam całkiem całkiem;-):-)))

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 01 lutego 2022 - 10:58
    Masz już tego świętego?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 01 lutego 2022 - 21:34
    ~czwórka napisał:
    Masz już tego świętego?


    Jakąś taką niemoc odczuwam ostatnio, że będę musiał odłożyć te egzorcyzmy na później.
    Nie wiem, czy to biometr, czy sytuacja międzynarodowa na mnie tak wpływa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 01 lutego 2022 - 21:36
    ~czwórka napisał:
    Ja to od tej fizyki kwantowej niechybnie jakiejś schizofrenii dostanę tym bardziej, że podkładzik pod to schorzenie mam całkiem całkiem;-):-)))



    Nie bardzo rozumiem, co to za podkładzik?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy