Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Edukacja i rozwój

ciemna materia, ID, komputer kwantowy

Rozpoczęte przez ~czwórka, 06 sty 2022
  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 01 lutego 2022 - 22:38
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    Masz już tego świętego?


    Jakąś taką niemoc odczuwam ostatnio, że będę musiał odłożyć te egzorcyzmy na później.
    Nie wiem, czy to biometr, czy sytuacja międzynarodowa na mnie tak wpływa.

    Ok. Trzymaj się.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 04 lutego 2022 - 21:54
    ~czwórka napisał:
    Dzień dobry Baranku.
    Od jakiegoś czasu „prześladuje” mnie myśl o tym, że nasze życie ziemskie i to co się wydarzy po śmierci to jedno i to samo. Kurdę nawet nie wiem jak Ci to wytlumaczyć słowami co ja czuję. Chodzi mi o to, że nie ma czegoś takiego jak linia życia czyli początek czegoś i koniec, że istnieje jedynie cykl.
    Dziś już wiemy że świat raczej nie jest zbudowany z cegiełek - atomów tylko wszystko co jesteśmy w stanie dziś zobaczyć to takie malutkie punkciki materii otoczone niczym. A właściwie nie niczym tylko jakąś subtelną energią. Na tyle subtelną, że niewykrywalną jeszcze? Jak popatrzymy na świat „kwantowo” to wszystko jest ze sobą w nieustannym kontakcie, nie ma lokalności tzn nie jest tak, że coś istnieje w jednym miejscu. Cząstki są połaczone ze sobą na poziomie, który wykracza poza czas i przestrzeń. Fascynująca jest to splątanie.
    Zauważyłam, że naukowcy zajmujący się teoriami kwantowymi wykazują również zainteresowanie sprawami duchowymi. Ale czy fizyka kwantowa dowodzi istnienia tego całego mistycznego świata?


    Lubię czasem oglądać kanał tego gościa. Jak nie jestem zmęczony to nawet trochę pojmuję jego nauk.

    https://youtu.be/UwZUSoM4v7s

    Co tak ucichłaś ostatnio? Wyobraź sobie, że dziś Otisa "spotkałem" :)
    Miłego weekendu. Ja niestety muszę po 12h zasuwać :(

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 05 lutego 2022 - 07:47
    ~Baranek777 napisał:
    ~czwórka napisał:
    Dzień dobry Baranku.
    Od jakiegoś czasu „prześladuje” mnie myśl o tym, że nasze życie ziemskie i to co się wydarzy po śmierci to jedno i to samo. Kurdę nawet nie wiem jak Ci to wytlumaczyć słowami co ja czuję. Chodzi mi o to, że nie ma czegoś takiego jak linia życia czyli początek czegoś i koniec, że istnieje jedynie cykl.
    Dziś już wiemy że świat raczej nie jest zbudowany z cegiełek - atomów tylko wszystko co jesteśmy w stanie dziś zobaczyć to takie malutkie punkciki materii otoczone niczym. A właściwie nie niczym tylko jakąś subtelną energią. Na tyle subtelną, że niewykrywalną jeszcze? Jak popatrzymy na świat „kwantowo” to wszystko jest ze sobą w nieustannym kontakcie, nie ma lokalności tzn nie jest tak, że coś istnieje w jednym miejscu. Cząstki są połaczone ze sobą na poziomie, który wykracza poza czas i przestrzeń. Fascynująca jest to splątanie.
    Zauważyłam, że naukowcy zajmujący się teoriami kwantowymi wykazują również zainteresowanie sprawami duchowymi. Ale czy fizyka kwantowa dowodzi istnienia tego całego mistycznego świata?


    Lubię czasem oglądać kanał tego gościa. Jak nie jestem zmęczony to nawet trochę pojmuję jego nauk.

    https://youtu.be/UwZUSoM4v7s

    Co tak ucichłaś ostatnio? Wyobraź sobie, że dziś Otisa "spotkałem" :)
    Miłego weekendu. Ja niestety muszę po 12h zasuwać :(

    Dzięki.
    Jestem z dziećmi na feriach.
    Spokojnej roboty zatem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 05 lutego 2022 - 21:30
    Mniemam, że ze swoimi dziećmi?
    Mój synuś też dziś na ferie pojechał z całą wycieczką :) a ja w delegacji :(

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 05 lutego 2022 - 21:30
    Bawcie się dobrze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 06 lutego 2022 - 17:06
    Tak, ze swoimi dzieciakami. Ja jeżdżę dla córki żeby się wyćwiczyła. Będzie jeździć z ojcem. Jak się dobrze nauczy to ja odpuszczę bo nie przepadam za nartami. Nie mój sport. Warunki mamy trudne. Wieje i pada śnieg. Stoki oblodzone.
    Bawimy się dobrze. Dzięki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 06 lutego 2022 - 21:30
    Tatry? Mój pępowinka też w Tatry pojechał. Nie zakłócam ferii zatem.

    https://youtu.be/AyvFpD55c6c

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 lutego 2022 - 10:08
    ~Baranek777 napisał:
    Tatry? Mój pępowinka też w Tatry pojechał. Nie zakłócam ferii zatem.

    https://youtu.be/AyvFpD55c6c

    Beskid Śląski. Nie zakłócasz.
    Mój mąż nie lubi w polskie góry jeździć. Jesteśmy tu w sumie tylko dla małej zobaczyć czy załapie. Nie ma sensu z takim maluchem tłuc się daleko jak ona wytrzymuje 2 - 3 godzinki jeżdżenia. Pewnie jeszcze będzie trzeba z nią podjechać na weekend na jakieś górki żeby w przyszłym roku jechać gdzieś dalej.
    Mam nadzieję, że ten i następny sezon to już ostatnie dla mnie jeżeli chodzi o narty.
    Ja naprawdę tego nie lubię brrr. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że wrażenie wysokości jest jak zjeżdżasz z góry a ja mam taką lekką fobie jeżeli chodzi o to. No nie wiem. Podobnie jest z łyżwami. Daję radę i jeżdzę ale głównie myśląc jak mocno mogę się potłóc jak upadnę:-)))
    To dziwne biorąc pod uwagę co trenuję;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 lutego 2022 - 20:37
    Ja osobiście za górami zimą nie przepadam. Natomiast latem są piękne. Niestety nie stać mnie żeby co roku jeździć, poza tym moja żona nie przepada za taką formą wypoczynku. Zbyt męczące to dla niej. Narty, też mnie nie jarają. W dzieciństwie jeździłem z niewielkiej górki do jeziora rynnowego nad którym mieszkałem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 lutego 2022 - 21:11
    Tak, latem lubię zdecydowanie bardziej.
    Dla mnie narty to drogi sport. Mnie nie stać. Gdyby mężowi nie zależało ja bym w ogóle nie jeździła.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 lutego 2022 - 21:20
    Siostra żony i jej partner (a zwłaszcza on) przepadają. Na dodatek stać ich. Jeżdżą co roku w Alpy. Mówią, że Polskie góry są dla początkujących a dla zaawansowanych nie nadają się, bo za krótkie i mało strome stoki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 07 lutego 2022 - 23:32
    Nie pamiętam już w którym wątku pisałem o złośliwości rzeczy martwych, ale czytaj to. Na święta kupiłem bratu i siostrze prezent. Była to energooszczędna pompa CO (oczywiście z montażem. Sam od 3 lat używam takich dwóch (dosłownie ten sam model) teściowej dwa lata temu również zamontowałem. Od świąt czekałem, aż brat sobie o mnie przypomni. Do dziś. niedawno napisał, że jego pompa się popsuła. Mam się cieszyć, czy płakać?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 08 lutego 2022 - 10:41
    ~Baranek777 napisał:
    Nie pamiętam już w którym wątku pisałem o złośliwości rzeczy martwych, ale czytaj to. Na święta kupiłem bratu i siostrze prezent. Była to energooszczędna pompa CO (oczywiście z montażem. Sam od 3 lat używam takich dwóch (dosłownie ten sam model) teściowej dwa lata temu również zamontowałem. Od świąt czekałem, aż brat sobie o mnie przypomni. Do dziś. niedawno napisał, że jego pompa się popsuła. Mam się cieszyć, czy płakać?

    Na ileś tam produktów zawsze znajdzie się jakiś wadliwy, trafiło na brata. Pech. Chyba nie ma do Ciebie pretensji o to?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 08 lutego 2022 - 14:13
    ~Baranek777 napisał:
    Nie pamiętam już w którym wątku pisałem o złośliwości rzeczy martwych, ale czytaj to. Na święta kupiłem bratu i siostrze prezent. Była to energooszczędna pompa CO (oczywiście z montażem. Sam od 3 lat używam takich dwóch (dosłownie ten sam model) teściowej dwa lata temu również zamontowałem. Od świąt czekałem, aż brat sobie o mnie przypomni. Do dziś. niedawno napisał, że jego pompa się popsuła. Mam się cieszyć, czy płakać?

    https://youtu.be/4DruxASC1kM
    Może to cię pocieszy a jak nie to przynajmniej rozśmieszy;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 08 lutego 2022 - 21:52
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:
    Nie pamiętam już w którym wątku pisałem o złośliwości rzeczy martwych, ale czytaj to. Na święta kupiłem bratu i siostrze prezent. Była to energooszczędna pompa CO (oczywiście z montażem. Sam od 3 lat używam takich dwóch (dosłownie ten sam model) teściowej dwa lata temu również zamontowałem. Od świąt czekałem, aż brat sobie o mnie przypomni. Do dziś. niedawno napisał, że jego pompa się popsuła. Mam się cieszyć, czy płakać?

    https://youtu.be/4DruxASC1kM
    Może to cię pocieszy a jak nie to przynajmniej rozśmieszy;-)


    Przepraszam, ale nie przepadam za standupem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 09 lutego 2022 - 19:20
    ~czwórka napisał:
    ~Baranek777 napisał:
    Nie pamiętam już w którym wątku pisałem o złośliwości rzeczy martwych, ale czytaj to. Na święta kupiłem bratu i siostrze prezent. Była to energooszczędna pompa CO (oczywiście z montażem. Sam od 3 lat używam takich dwóch (dosłownie ten sam model) teściowej dwa lata temu również zamontowałem. Od świąt czekałem, aż brat sobie o mnie przypomni. Do dziś. niedawno napisał, że jego pompa się popsuła. Mam się cieszyć, czy płakać?

    https://youtu.be/4DruxASC1kM
    Może to cię pocieszy a jak nie to przynajmniej rozśmieszy;-)


    Dziś miałem trochę więcej czasu i przełamałem się. Może być :). Nie podoba mi się stand up, w którym wykonawcy przeklinają. Trochę nie lubię statystyk.
    https://youtu.be/x5kV8ECFe9Q

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 09 lutego 2022 - 19:31
    Ależ mnie rozbawiłeś;-):-)
    Ta pani to wykładowca akademicki, zajmuje się propagowaniem wiedzy o statystyce. Otwarcie też pisze o swojej chorobie psychicznej.
    Nie wiedziałam, że Platforma TAD służy standuperom.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 09 lutego 2022 - 20:44
    Troglodyci tak mają. Przypominało to występ stand up :) początkowo tak pomyślałem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 09 lutego 2022 - 20:45
    A możesz powiedzieć co jej dolega? Nie chce mi się szukać?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 09 lutego 2022 - 23:09
    ~Baranek777 napisał:
    A możesz powiedzieć co jej dolega? Nie chce mi się szukać?

    Proszę bardzo
    Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy