Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Tata na medal

Pasierb czyli wychowanie cudzych dzieci...

Rozpoczęte przez ~Jaras, 12 lis 2012
  • ~krzysztof
    ~krzysztof
    Napisane 07 października 2017 - 16:48
    Partnerka dzis wprost wykrzyczala mojej corce, ze jej nienawidzi...

Udostępnij  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

• ~Lee
    ~Lee
    Napisane 08 października 2017 - 14:42
    Krzysztof, spróbuj uświadomić problem partnerce. Porozmawiaj z nią, przecież nie może wykrzykiwać takich rzeczy do dziecka, może zwracać dziecku uwagę, czy coś ale takie teksty odpadają. Liczenie czyichś pieniędzy też jest nie na miejscu, nie wiem jaka jest wasza sytuacja finansowa? Jak się dzielicie wydatkami ? Czy to taki problem, kupić dziecku batona? Ja też mieszkam z pasierbem i jakoś nie widzę problemu w płaceniu za niego czy kupowaniu mu słodyczy. Trzeba do tego dojrzeć i zaakceptować sytuację.

• ~krzysztof
    ~krzysztof
    Napisane 10 października 2017 - 07:15
    Rozmowy były, niejedna, od wielu miesięcy już jej to tłumaczę. Sytuację finansową mamy raczej przeciętną, uważam, że jeśli my sobie kupujemy w pracy jakieś dobrodziejstwa, to dziecko też ma prawo az lub dwa razy w tygodniu coś takiego dostać. Problem polega na tym, że nie mogę spokojnie patrzeć na to, że dziecko jest za wszystko krytykowane. To nie jest klimat, w którym chciałabym, żeby dorastało, bo tu nie ma ani akceptacji, ani zrozumienia. Wszystko, dosłownie wszystko jest na NIE.

• ~Lee
    ~Lee
    Napisane 18 października 2017 - 23:34
    Krzysztof, podjęcie decyzji o związku z facetem, który ma dziecko to wyzwanie. Trzeba przejść od niechęci, przez rozpacz i zobojętnienie żeby dojść do punktu, gdzie sytuację się zaakceptuje. Jeżeli mimo rozmów i upływającego czasu Twoja partnerka nie jest w stanie zdrowo podchodzić do Twojej córki, to czy taki związek ma sens? U nas na początku nie było mowy o tym, że mały z nami zamieszka, dopiero po kilku latach doszło do takiej sytuacji. Miałam straszne pretensje, bo nie na takie coś się umawiałam- spotkania w weekendy to jednak co innego niż codzienne odrabianie lekcji itp. Ale pocieszenie Cię : pomógł psycholog. I dziecku, i mężowi, i mnie.

• ~olo
    ~olo
    Napisane 25 października 2017 - 08:45
    Też mam problem z pasierbem. Chłopak ma 1,60m wzrostu i waży 82 kilo. Nie idzie wpić mojej partnerce, aby utrzymywała mu dietę. Ciągle słyszę, że ma problemy z tarczycą i że to przez geny. Ale paczkę haribo, chipsy i popcorny lecą codziennie. Już mam dosyć.

• ~radek
    ~radek
    Napisane 27 października 2017 - 12:56
    olo, może ustalić dni, kiedy dzieciak je słodycze?

• ~Nigdy wiecej
    ~Nigdy wiecej
    Napisane 29 października 2017 - 12:03
    Niech je na zdrowie, sam się wyeliminuje.

» odpowiedz » do góry
poprzednia
1 2 3 4
Strona 4 z 4
poprzednia Strona 4 z 4

Gorące tematy

facebook
raporty
Raporty