Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Wodniak jądra - czy można się pozbyć bez operacji?

Rozpoczęte przez ~Pacjent, 12 lut 2019
  • avatar ~wojtek ~wojtek
    ~wojtek
    Napisane 05 grudnia 2021 - 10:32
    Bardzo solidna i pomocna informacja ! Może tylko jeszcze małe uzupełnienie gdzie, tzn. w jakim mieście miałeś tę operację i ewentualnie w jakim szpitalu ? Pozdrawiam !

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 05 grudnia 2021 - 11:12
    Operacje robią w każdym mieście, w każdym szpitalu, nic nadzwyczajnego.
    Tomas1900 też pozbył się ostatecznie dużego wodniaka bezoperacyjnie, tak jak ja, cały czas pracując. A pracę ma uciążliwą.
    Szkoda, że o tym już tu nie napisał.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomas1900 ~Tomas1900
    ~Tomas1900
    Napisane 05 grudnia 2021 - 12:10
    Dokładnie mialem wodniaka bardzo duzego 170ml plynu podchodziłem do sklerytozacji 2 razy, pierwszy raz za mało dostałem antybiotyku, bo tylko jedna ampulke dostałem , za drugim razem dwie ampułki dziś mija 3 miesiąc a moje jadro juz wyglada normlanie zabieg mialem w sobote a w poniedziałek juz normalnie do pracy szedłem lekki ból okolo tygodnia. Może zabieg nie należy do tanich, ale nie żałuje i polecam. Ponieważ, mozna to zrobić bez operacji na pierwszej wizycie u urologa. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wojtek ~wojtek
    ~wojtek
    Napisane 05 grudnia 2021 - 13:59
    Miałem już dwa razy wykonywane nakłucie by pozbyć się płynu, ale ponownie, po miesiącu znowu jest wodniak. Nie wiem, czy może w tej sytuacji obyć się bez operowania. Macie jakieś doświadczenia w tym ? Czy operacja możliwa jest do wykonania ambulatoryjnego, czy tylko szpital ? Wodniak wielkości piłki tenisowej .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 05 grudnia 2021 - 14:46
    Dokładnie tak jak napisał Tomas1900.
    Ja miałem dwa wodniaki, po prawo i lewo, i obydwa poszły za pierwszym razem - jedna skletotyzacja.
    Oczywiście samo nakłucie, o którym pisze wojtek, nic nie daje. Można tak nakłuwać do usr... Płyn od razu zaczyna wracać i po tygodniu masz to samo. Trzeba nakłuć, wyciągnąć płyn i od razu wstrzyknąć antybiotyk, który zesklerotyzuje tę część błony otaczającej jądro, która wydziela ten nadmierny płyn. Płyn przez to przestanie się wydzielać. I tyle.
    Też nie miałem zwolnienia. Drugie jądro też, jak Tomas1900, robiłem w sobotę a w poniedziałek do pracy. Też mi ból jądra minął po tygodniu.
    Nawrotów po tm nie ma. Ja już jedno mam po zabiegu rok, drugie 2 lata. Jądra są wielkości wzorcowej.
    170 ml Tomasa1900 to właśnie coś jak piłka tenisowa wojtka.
    Zabieg sklerotyzacji to kilkaset zł. Jak wojtek chcesz operację, to robią to też w klinikach jednego dnia, ale to już ponad 1000 zł plus wizyta wstępna.
    Możesz tez czekać na operację NFZ, ale teraz w Covid'zie to sobie poczekasz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wojtek ~wojtek
    ~wojtek
    Napisane 05 grudnia 2021 - 15:46
    To już jest coś ! Urolog za drugą punkcją dał mi antybiotyk ale doustnie ze względu na stan zapalny, który się pojawił na zewnętrznej stronie pachwiny na skutek tarcia . Czyli jest możliwe jeszcze kolejne nakłucie z podaniem antybiotyku po wyciągnięciu płynu ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 05 grudnia 2021 - 16:32
    Doustntnie :-), nie zaszkodzi. Pomogło chociaż na pachwinę?
    Chociaż duża moszna nie powinna powodować stanu zapalnego (nic takiego nie miałem przy wodniakach), chyba, że nie nosisz slipów tylko luźne boksetki i latem się noga do moszny przytuliła i się to przepociło.
    Jest możliwe kolejne nakłucie z antybiotykiem.
    Albo możesz sobie nakłuwać i tylko wyciągać płyn co tydzień bez końca - ale to nie jest dobry pomysł.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wojtek ~wojtek
    ~wojtek
    Napisane 05 grudnia 2021 - 16:53
    No, to dzięki Tobie jestem już nieco przygotowany do kolejnej wizyty u urologa. Pozdrawiam !

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 11 grudnia 2021 - 01:52
    Byłem u lekarza urologa miałem podejrzenie Nowotworu :( USG nie wykazało za wiele bo wodniak jest duży więc miałem zrobiony rezonans na szczęście wyszło że jest to sam wodniak i dostałem skierowanie na operacje, ale że to nie jest nic pilnego to za prawie 1.5 roku :( Ale lekarz nic mi nie wspomninał o punkcji ... dlatego po przeczytaniu tu na forum jak szybko trwał zabieg i bez nawrotu bardzo mnie to zainteresowało.
    Jeśli ktoś miał robiony ten zabieg przez punkcje w Krakowie to proszę o kontakt!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Gargi ~Gargi
    ~Gargi
    Napisane 11 grudnia 2021 - 07:15
    O to niezłe terminy.. Ja pierwszą wizytę miałem w czerwcu a operację w październiku tak że umnie poszło express .. Oczywiście wszystko w tym roku... Operację miałem w Tarnowie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 11 grudnia 2021 - 12:40
    A jaki szpital jeśli mogę wiedzieć? Właśnie taki termin dostałem długi, dlatego się zastanawiam nad tą punkcją by zająć się tym szybciej. Ile po takiej operacji nie mogłeś trenować?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Gargi ~Gargi
    ~Gargi
    Napisane 12 grudnia 2021 - 13:54
    Szpital św Łukasza w Tarnowie.. Po trzech tygodniach wróciłem do pracy.. Miesiąc trzeba się oszczędzać ..Punkcji nie robiłem bo wodniak był duży i lekarz stwierdził że to będzie wydawanie pieniędzy a wodniak będzie wracał... Po kilku nakłuwaniach gdyby wodniak wracał byłby problem z operacją..Robią się jakieś zrosty coś takiego doktor mi mówił..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 12 grudnia 2021 - 16:53
    Chodzi właśnie o zrost osłonek jądra, żeby nie mial się gdzie gromadzić płyn a operacja jest bardzo agresywna. Polega mniej więcej na przecięciu osłonki, przewróceniu jej na lewą stronę i zszyciu. Przypuszczam, że pozozostaje po tym dodatkowa "gruda" tkanki w mosznie, która może przeszkadzać. Warto poczytać o tym w necie.
    Ja miałem 2 wodniaki i żaden nie wrócił po punkcji ze sklerotyzacją.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kamil ~Kamil
    ~Kamil
    Napisane 26 stycznia 2022 - 18:56
    Kiedy widzi sie u siebie takie dolegliwości to trzeba się czym prędzej umówić do urologa. Ja jestem wdzięczny że udało mi się dostać do profesora [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisuLetkiewicza do Urogen i on zajął się leczeniem mojego wodniaka. ]

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 26 stycznia 2022 - 19:41
    Z wodniakiem się nie pali. Jeśli to tylko wodniak i ci nie przeszkadza to nawet nie musisz go leczyć. Wystarczy obserwować czy nie rośnie.
    Profesor jest tu zbyteczny, powinien się on zajmować skomplikowanymi, bardzo trudnymi przypakami, praca naukową i wykładami dla studentów. Profesorowi płacisz kilka razy drożej za to, czym się powinien zająć lekarz urolog. To bez sensu

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 27 stycznia 2022 - 16:56
    Mam pytanie do osób które pozbyły się wodniaka przez nakłucie i im on nie powrócił. Czy ktoś z was mial go dużego i nakłucie wystarczyło i obeszło się bez operacji?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomas1900 ~Tomas1900
    ~Tomas1900
    Napisane 27 stycznia 2022 - 17:22
    Witam, ja miałem bardzo duzego 170ml plynu tak jak pisałem wcześniej dwa razy podchodziłem do sklerytozacji. Pozdrawiam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent1 ~Pacjent1
    ~Pacjent1
    Napisane 27 stycznia 2022 - 17:31
    Mój był mniejszy 60 ml ale za to z drugiej strony był drugi 30 ml.
    Żaden nie powrócił.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 02 marca 2022 - 22:53
    Ja na Rezonanie mam tylko wymiar, jądro prawe 63x35x35mm a lewe zdrowe ma 56x36x28mm. Więc nie wiem czy jest duże czy nie, ale skoro lekarz nawet nie wspomniała mi że jest coś takeigo jak punkcja to pewnie za duży jest ten wodniak.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 02 marca 2022 - 23:14
    A dlaczego miałeś rezozans?
    To urolodzy zlecają wyłącznie przy podejrzeniu raka.
    W zwykłym trybie jest najpierw macanko jajek a później USG.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy