Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Wodniak jądra - czy można się pozbyć bez operacji?

Rozpoczęte przez ~Pacjent, 12 lut 2019
  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 12 lutego 2019 - 17:47
    Wydaje ci się, że spuchła ci moszna albo urosły jądra od nadmiaru seksu?
    Nic bardziej mylnego.
    Najprawdopodobniej masz wodniaka jądra. Nie jest groźny, choć upierdliwy - jajka trudno zmieścić w majtki, Łatwo go wykryć, bo moszna z wodniakiem podświetlona latarką przepuszcza światło.
    Przyczyny, jeśli pojawi się i narasta, to przede wszystkim uderzenia w jądro, zakażenia, czy też inne stany zapalne wywołane np. długim "wymrażaniem" jąder w Bałtyku.
    Można się go dzybko pozbyć operacyjnie na NFZ lub prywatnie w klinikach jednego dnia za ok. 1600 - 5000 zł.
    Rekonwalescencja po takiej operacji jest ponoć nieco uciążliwa.
    Nie każdy może lub chce poddać się operacji.
    Ja się nie poddałem a się pozbyłem.
    Nie wiem na jak długo, być może na zawsze.

    Jeśli macie podobne doświadczenia możemy się wymienić i może komuś pomożemy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 14 lutego 2019 - 05:40
    Dodaję tagi:
    wodniak jąder
    obrzęk jąder obrzęk jądra
    uraz jąder uraz jądra
    powiększenie moszny
    powiększone jądro powiększone jądra
    płyn w mosznie
    duże jądra duże jądro wielkie jądra wielkie jądro
    stan zapalny jąder stan zapalny jądra stan zapalny moszny
    ból jąder ból jądra ból w mosznie ból moszny

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~paprotka6 ~paprotka6
    ~paprotka6
    Napisane 05 lipca 2019 - 09:33
    Jeśli chodzi o wodniaka jąder to miałem z tym problem. Skorzystałem z opieki prywatnej (https://sky-med.com.pl/chirurgia-dziecieca/wodniak-jader/), która mi niezwykle pomogła. Jest to swojego rodzaju wstydliwa przypadłość, ale trzeba z nią walczyć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 05 lipca 2019 - 11:07
    Ja też z prywatnej.
    A jakim sposobem?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kacppper ~Kacppper
    ~Kacppper
    Napisane 19 września 2019 - 19:04
    U mnie konieczne było chirurgiczne opróżnienie wodniaka i wycięcie osłonek. Zabieg miałem w Wilmedzie w stolicy na Wilanowie. Wszystko prywatnie. Operacja trwała niecałe 2h, później 8h musiałem zostać tam i wszystko było dobrze i domu. Później dwie wizyty kontrolne jeszcze i wszystko jest dobrze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 19 września 2019 - 20:51
    Super.
    U mnie obyło się bez operacji, cały zabieg trwal ok. 10 minut z użyciem igły, strzykawki oraz antybiotyku i do domu. Poźniej należało poczekać 2 - 3 tygodnie. Minął rok i wodniak nie wrócił.
    USG ok.
    Zabieg wykonał lekarz (dr) urolog.
    Koszt znikomy w porównaniu z prywatną operacją.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 16 grudnia 2019 - 14:59
    ~Pacjent napisał:
    Wydaje ci się, że spuchła ci moszna albo urosły jądra od nadmiaru seksu?
    Nic bardziej mylnego.
    Najprawdopodobniej masz wodniaka jądra. Nie jest groźny, choć upierdliwy - jajka trudno zmieścić w majtki, Łatwo go wykryć, bo moszna z wodniakiem podświetlona latarką przepuszcza światło.
    Przyczyny, jeśli pojawi się i narasta, to przede wszystkim uderzenia w jądro, zakażenia, czy też inne stany zapalne wywołane np. długim "wymrażaniem" jąder w Bałtyku.
    Można się go dzybko pozbyć operacyjnie na NFZ lub prywatnie w klinikach jednego dnia za ok. 1600 - 5000 zł.
    Rekonwalescencja po takiej operacji jest ponoć nieco uciążliwa.
    Nie każdy może lub chce poddać się operacji.
    Ja się nie poddałem a się pozbyłem.
    Nie wiem na jak długo, być może na zawsze.

    Jeśli macie podobne doświadczenia możemy się wymienić i może komuś pomożemy.


    Jak pozbyłeś się wodniaka jąder bez operacji? Zdradzisz tajemnicę?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 21 grudnia 2019 - 17:52
    Nie ma żadnej tajemnicy.
    Najprościej jak można.
    Znalazłem sposób bezoperacyjny a później urologa, który mi to zrobił.
    Najpierw usunął strzykawką płyn a później tą samą igłą wstrzyknął doksycyklinę w celu sklerotyzacji wodniaka (bez tego wodniak napełnia się ponownie).
    Wszystko pod kontrolą usg.
    Jeśli jesteś zainteresowany możemy wymienić więcej szczegółów.
    Napisz z jakiej okolicy jesteś może podrzucę nazwisko lekarza.
    Czy dużego masz wodniaka? Jak pìęść, dwie pięści ...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marian ~Marian
    ~Marian
    Napisane 05 października 2020 - 12:20
    Mam pytanie i prośbę do Pacjenta o kontakt do lekarza, który usunął wodniaka igłą, bezoperacyjnie.
    Mam wodniaka dużego, który rośnie. Mam skierowanie na operację w szpitalu, ale wolę sprobować inną drogą, mniej inwazyjną. Czy podałbyś namiary na lekarza. Będę wdzięczny. `mieszkam w Gdańsku.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 02 listopada 2020 - 22:17
    Nie wiem skąd jesteś. Ja z Wielkopolski i dwa wodniaki usuwało mi tą samą metodą dwóch lekarzy. Obydwa skutecznie. Jeśli jesteś z innej części Polski to musisz poszukać urologa u siebie, który to zrobi. Potrzebny jeszcze będzie antybiotyk z grupy tetracyklin w zastrzykach, który może kupić tylko lekarz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 07 listopada 2020 - 17:24
    Czytałem na komórce i nie widziałem, ze dopisałeś, że jesteś z Gdańska.
    Skoro tak, to już na pewno Wielkopolska będzie za daleko na taką wyprawę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zen ~Zen
    ~Zen
    Napisane 30 grudnia 2020 - 18:19
    Pacjent mógłbyś podesłać kontakt do lekarza bardzo proszę .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tom ~Tom
    ~Tom
    Napisane 01 stycznia 2021 - 22:06
    Możesz proszę podać namiary na dobrego urologa z wielkopolski?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 07 stycznia 2021 - 16:54
    Znam kilku urologów.
    Zen, domyślam się, że konkretnie chodzi o wodniaka. Tak?
    Tom, tobie chodzi o wodniaka czy w innej sprawie, np. do prostaty?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zen ~Zen
    ~Zen
    Napisane 08 stycznia 2021 - 17:04
    ~Pacjent napisał:
    Znam kilku urologów.
    Zen, domyślam się, że konkretnie chodzi o wodniaka. Tak?

    Pacjent tak chodzi o wodniaka i urologa który wykona zabieg. Proszę o kontakt.Pozdrawiam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zen ~Zen
    ~Zen
    Napisane 16 stycznia 2021 - 21:40
    ~Zen napisał:
    ~Pacjent napisał:
    Znam kilku urologów.
    Zen, domyślam się, że konkretnie chodzi o wodniaka. Tak?

    Pacjent wyślij te namiary na urologa

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 18 stycznia 2021 - 17:30
    Ok., ale problem w tym, że oni się tym na stałe nie zajmują a oddali mi przysługę po mojej namowie - dwóch, każdy po razie.
    Musiałbym się dowiedzieć, czy któryś zechce to powtórzyć.
    Jeśli podeślę dane to i tak na e-mail.
    Co masz bliżej Poznań czy Konin (być może nawet Łódź)? Gdzie się dowiadywać?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zen ~Zen
    ~Zen
    Napisane 20 stycznia 2021 - 22:16
    ~Pacjent napisał:
    Ok., ale problem w tym, że oni się tym na stałe nie zajmują a oddali mi przysługę po mojej namowie - dwóch, każdy po razie.
    Musiałbym się dowiedzieć, czy któryś zechce to powtórzyć.
    Jeśli podeślę dane to i tak na e-mail.
    Co masz bliżej Poznań czy Konin (być może nawet Łódź)? Gdzie się dowiadywać?

    Tak proszę wyslij na e-mail. Lokalizacja bez znaczenia Łódz mam najbliżej ale może być konin i Poznań też. czekam na info ,Dzięki

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 21 stycznia 2021 - 22:57
    Najpierw możesz spróbować pod tym adresem.
    Dowiadywałem się tam kiedyś i ten lekarz robi sklerotyzację wodniaków.
    urolog-seksuolog.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~zen ~zen
    ~zen
    Napisane 22 stycznia 2021 - 11:24
    ~Pacjent napisał:
    Najpierw możesz spróbować pod tym adresem.
    Dowiadywałem się tam kiedyś i ten lekarz robi sklerotyzację wodniaków.
    urolog-seksuolog.pl


    Dzięki pacjent za info. Jak u ciebie po zabiegu nie ma nawrotu?
    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3 4 5 6
Strona 1 z 6
następna
Strona 1 z 6 następna

Gorące tematy