Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Wodniak jądra - czy można się pozbyć bez operacji?

Rozpoczęte przez ~Pacjent, 12 lut 2019
  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 22 stycznia 2021 - 12:35
    Po tym nie ma nawrotów. Wstrzyknięty lek powoduje stan zapalny pomiędzy jądrem a jego osłonką, wskutek czego jedno z drugim się zrasta, skleja i nie ma już miejsca na gromadzenie się płynu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Xx ~Xx
    ~Xx
    Napisane 21 czerwca 2021 - 23:56
    Możesz podać do lekarza z łodzi ? Jestem z Białegostoku i nikt tutaj nie robi z antybiotykiem

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 22 czerwca 2021 - 00:51
    Na pewno ktoś to jest w stanie zrobić ale musisz szukać wśród irollgów, którzy pracują w szpitalu a w przychodni przyjmują po godzinach a nie po urologach którzy tylko udzielają porad w przychodniach przez cały dzień.
    To przecież duże miasto.
    Możesz zerknąc na stronę lekarza z Bydgoszczy, którą podałem wcześniej.
    Co do Łodzi to nie mam aktualnych danych.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Xxx ~Xxx
    ~Xxx
    Napisane 22 czerwca 2021 - 10:11
    Niestety u nas tak jest , byłem właśnie już u takich . Łódź trochę bliżej niż Bydgoszcz jak byś dał radę coś załatwić

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 22 czerwca 2021 - 11:39
    Chyba już nie dam rady. Minął już ponad rok, nie mamy kontaktu a lekarz z Łodzi przyjmował mnie 100 km od Łodzi. Nie wiem czy w Łodzi prowadzi gabinet i robi zabiegi.
    Ponadto to trche za daleko. W pierwszej godzinie po zabiegu występuje u znacznej części pacjentów umiarkowanie silny ból brzucha i jeszcze przed jego pojawieniem się trzeba dotrzeć do domu i się położyć. Chyba, że wynajmiesz hotel na jedną noc a następnego dnia wrócisz do domu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 15 sierpnia 2021 - 17:28
    Witam.Mam takie pytanie: Czy mógłbyś mi zdradzić jak ci się udało go pozbyć bez operacji ? Wiem,że u małych dzieci często znika to schorzenie samoistnie,natomiast u dorosłych piszą,że trzeba leczyć operacyjnie.Ja też mam wodniaka jądra od niedawna.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 15 sierpnia 2021 - 18:59
    Tak jak pisałem wcześniej. Przez sklerotyzację wodniaka doksycykliną. Metoda jest stara i wykonywana była na dzieciach w Centrum Matki Polki, o ile się nie mylę.
    Na mnie 2 razy i zawsze z powodzeniem, bo miałem 2 wodniaki nie mam pojęcia skąd i od kiedy.
    W pierwszych godzinach u mnie pojawiał się ból brzucha, spowodowany podrażnieniem jądra przez antybiotyk. Dobrze jest wziąć od razu zastrzyk przeciwbólowy w tyłek albo tabletki na receptę - silniejsze od paracetamolu czy ibuprofenu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 15 sierpnia 2021 - 22:43
    Dzięki za odpowiedź

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 15 sierpnia 2021 - 23:05
    Sam zabieg trwa do 10 minut i do domu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 17 sierpnia 2021 - 17:54
    Witam.Mam pytanie do Pacjenta.A jakie miałeś założone szwy po tym zabiegu ? Takie,które po jakimś czasie się wchłaniają\znikają czy takie,które musi później lekarz czy pielęgniarka usunąć ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 17 sierpnia 2021 - 18:51
    Nie ma żadnych szwów. Jest tylko wkłucie igłą do wodniaka przez mosznę, wyciągnięcie płynu i wstrzyknięcie doksycykliny. Dziurka sama się zasklepia raczej nie krwawiąc.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 17 sierpnia 2021 - 21:55
    Aha,przy tego typu zabiegu nie potrzeba szwów.Napisałeś,że ten zabieg jest krótki.No to super.Czyli jak się domyślam,trzeba tylko przyjść po jakimś czasie do kontroli ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 17 sierpnia 2021 - 22:32
    Można, ale ja nie byłem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 17 sierpnia 2021 - 22:33
    Jajko się zmniejszy i koniec.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 18 sierpnia 2021 - 16:52
    Witam.Jak byłeś u tego urologa i powiedziałeś z czym jest problem,to tylko skupiał się,badał mosznę czy też przy okazji badał penisa ? Pytanie do Pacjenta.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 18 sierpnia 2021 - 17:19
    Byłem u dwóch lekarzy z wodniakami.
    A dlaczego o to pytasz?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 18 sierpnia 2021 - 20:32
    Po prostu chciałbym wiedzieć,czy bada również penisa mimo,że powiem mu co dzieje z moją moszną zwłaszcza w godzinach wieczornych.Nie ukrywam,że nie będzie mi się podobać jak facet dotyka miejsc intymnych no ale cóż jeśli jest jakiś problem nawet w tym temacie,to trzeba iść do lekarza specjalisty.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 18 sierpnia 2021 - 21:42
    Nie idzesz tam na seks tylko do lekarza. Musi być odpowiednie nastawienie. Czy maca, czy nie maca to i tak ci zwisa i powiewa.
    Fiuta nie macają, chyba, że masz problem z nim.
    Raczej każą go trzymać w górze jak badają jajka.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 18 sierpnia 2021 - 21:44
    Wieczorem zawsze płynu jest więcej.
    Na ile mililitrów oceniasz objętość wodniaka?
    Znasz przyczynę powstania?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Martin0306 ~Martin0306
    ~Martin0306
    Napisane 19 sierpnia 2021 - 17:19
    Ile mililitrów to nie wiem,ale przedwczoraj zmierzyłem sobie prawe jądro z boku przykładając miarę krawiecką oczywiście wieczorem i wyszło gdzieś 3,5 cm od góry do dołu.Nie znam przyczyny powstania.Zauważyłem to przypadkiem w tym miesiącu któregoś wieczoru kiedy zdejmowałem wszystko aby iść się umyć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy