Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Wodniak jądra - czy można się pozbyć bez operacji?

Rozpoczęte przez ~Pacjent, 12 lut 2019
  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 16 marca 2022 - 09:26
    Pani doktor po usg stwierdziła że jest podejrzenie dlatego dała mi skierowanie najpierw na Markery, one mi wyszły dobrze, a potem dla pewności na RM. I tak właśnie czekam już rok a jeszcze trochę zostało do listopada bo wtedy mam mieć termin. I tak zacząłem szukać trafiłem na tą grupę i przeczytałem o tej punkcji ze sklerotyzacją i że to się komuś udało bez nawrotu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 16 marca 2022 - 22:50
    Jak jest cały płyn usunięty i wstrzyknięta wystarczająco duża ilość leku to się nie nawraca a nie masz leżakowania w szpitalu, krojenia, sączków i zwoju poszytego nicią chiurgiczną w mosznie.
    Decyzja jest twoja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 28 kwietnia 2022 - 11:45
    Masz racje ta opcja wydaje się być zdecydowanie lepsza. I tu się pojawia pytanie jak trafić do tego lekarza który usunie ten cały płyn i wstrzyknie wystarczającą ilość tego antybiotyku ;)
    Właśnie podjąłem decyzję że pójdę do jakiegoś urologa to skonsultować gdyż nie chce czekać jeszcze pół roku na operację, a że jestem osobą bardzo aktywną to jednak taki wodniak przeszkadza.
    Jeżeli mogę wiedzieć ile Cię kosztował ten zabieg?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomas1900 ~Tomas1900
    ~Tomas1900
    Napisane 28 kwietnia 2022 - 13:59
    Ja w Poznaniu placilem 800zl za 1 zabieg.pierwszy raz dostałem jedna ampulke antybiotyku nie zadziałało, a za drugim razem dwie ampułki. I to wystarczy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomas1900 ~Tomas1900
    ~Tomas1900
    Napisane 28 kwietnia 2022 - 13:59
    Ja w Poznaniu placilem 800zl za 1 zabieg.pierwszy raz dostałem jedna ampulke antybiotyku nie zadziałało, a za drugim razem dwie ampułki. I to wystarczy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 28 kwietnia 2022 - 17:48
    Mnie w Poznaniu 600 a z drugiej strony już nie w Poznaniu 300.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 28 kwietnia 2022 - 23:01
    Dzięki wielkie. W Krakowie jak sprawdzałem też się od tego zaczynają ceny plus koszt konsultacji. Więc teraz pora wybrać jakiegoś lekarza, oby tylko dobrze trafić.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 06 czerwca 2022 - 16:49
    Wśród urologów, z którymi rozmawiałem, panowało jednoznacznie złe nastawienie do punkcji wodniaka. Wszyscy polecali jedynie pełne wycięcie wodniaka. Twierdzili, że punkcja jest nieskuteczna, są nawroty a jednocześnie jest niebezpieczeństwo powstania krwiaka.
    Też wolałbym punkcję, ale nie spotkałem urologa, który by to rekomendował.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 06 czerwca 2022 - 17:40
    Nie dziw się takim informacjom, skoro chodzisz po urologach by zbierać ich opinie.
    Dlaczego mają wziąć 300 zł za sklerotyzację jak mogą 1000 czy 2000 zł za przecięcie moszny i wodniaka.
    Mnie opinie urologów akurat nie interesowały, tylko wszedłem i poprosiłem o wykonanie konkretnej usługi, dlatego się pozybyłem obydwóch wodniaków, zamiast zbierać w nieskończoność opinie.
    Ale jak chcesz, pytaj urologów dalej.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 08 czerwca 2022 - 22:49
    ~Pacjent napisał:
    Nie dziw się takim informacjom, skoro chodzisz po urologach by zbierać ich opinie.
    Dlaczego mają wziąć 300 zł za sklerotyzację jak mogą 1000 czy 2000 zł za przecięcie moszny i wodniaka.
    Mnie opinie urologów akurat nie interesowały, tylko wszedłem i poprosiłem o wykonanie konkretnej usługi, dlatego się pozybyłem obydwóch wodniaków, zamiast zbierać w nieskończoność opinie.
    Ale jak chcesz, pytaj urologów dalej.



    W jednym z większych polskich miast (i nie tylko) nie ma ani jednego urologa, który by taki zabieg robił. Albo wycięcie wodniaka albo punkcja, ale bez sklerotyzacji. W sumie nie wiadomo dlaczego, ale tak jest.
    Natomiast w jednej z najlepszych klinik urologicznych w Polsce usłyszałem informację, że nie robią punkcji, bo wiąże się to z ryzykiem powstania krwiaka i wtedy to dopiero robi się problem. Słowem, trudno zmusić lekarza, do procedury, której nie wykonuje. Myślę, że konstruktywne będzie, jeśli wskażesz konkretnych lekarzy czy kliniki, którzy robią punkcję ze sklerotyzacją. To by było pomocne.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 08 czerwca 2022 - 23:11
    Krwiak?
    Niby gdzie?
    To racze niewiedza.
    Krwiaki to się porobią jak potną mosznę, osłonkę jądra, wywiną ją i zeszyją. Dlatego po operacji zakładają cewnik w ranę.
    Mi z kazdej strony robili inni urolodzy. Z tego co pamiętam, to raczej obydwaj pierwszy raz - zdecydowali się na moją prośbę.
    Wiedzieli jednak jak to zrobić.
    Musisz się jednak zdecydować na to, co masz dostępne w jednym z większych polskich miast.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 10 czerwca 2022 - 01:02
    A ja myślałem że idąc na punkcję jest już ona od razu ze sklerotyzacją a nie że trzeba się o to dopiero upomnieć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 10 czerwca 2022 - 07:43
    O sklerotyzacje trzeba.
    Wodę to sobie możesz wyciągać, nawet sam strzykawka, ze 100 razy i tak najdzie ponownie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 14 czerwca 2022 - 20:27
    ~Pacjent napisał:
    O sklerotyzacje trzeba.
    Wodę to sobie możesz wyciągać, nawet sam strzykawka, ze 100 razy i tak najdzie ponownie.


    To jest niesamowite, jak bardzo urolodzy próbują ukryć możliwość wykonania punkcji ze sklerotyzacją.
    Tutaj urolog zamieszcza materiał na temat leczenia wodniaka: https://www.youtube.com/watch?v=i6ctn5nn_9U
    Dwukrotnie zadałem pytanie o sklerotyzację (podając jednocześnie źródła naukowe na potwierdzenie skuteczności) i wiesz jaka była odpowiedź.
    Po prostu skasowano moje pytania. Ot tak. O co chodzi???

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Dzidek ~Dzidek
    ~Dzidek
    Napisane 24 czerwca 2022 - 23:15
    50ml

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 25 czerwca 2022 - 09:29
    ~Pacjent napisał:
    Super.
    U mnie obyło się bez operacji, cały zabieg trwal ok. 10 minut z użyciem igły, strzykawki oraz antybiotyku i do domu. Poźniej należało poczekać 2 - 3 tygodnie. Minął rok i wodniak nie wrócił.
    USG ok.
    Zabieg wykonał lekarz (dr) urolog.
    Koszt znikomy w porównaniu z prywatną operacją.


    Można zapytać, kiedy dokładnie miałeś ten zabieg. Im dłużej czasu od niego minęło bez nawrotu czy komplikacji, tym można mówić o większej skuteczności. Bardzo interesuje mnie ta opcja skleroterapii.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 25 czerwca 2022 - 09:32
    ~Pacjent napisał:
    ~Pacjent napisał:
    Wydaje ci się, że spuchła ci moszna albo urosły jądra od nadmiaru seksu?
    Nic bardziej mylnego.
    Najprawdopodobniej masz wodniaka jądra. Nie jest groźny, choć upierdliwy - jajka trudno zmieścić w majtki, Łatwo go wykryć, bo moszna z wodniakiem podświetlona latarką przepuszcza światło.
    Przyczyny, jeśli pojawi się i narasta, to przede wszystkim uderzenia w jądro, zakażenia, czy też inne stany zapalne wywołane np. długim "wymrażaniem" jąder w Bałtyku.
    Można się go dzybko pozbyć operacyjnie na NFZ lub prywatnie w klinikach jednego dnia za ok. 1600 - 5000 zł.
    Rekonwalescencja po takiej operacji jest ponoć nieco uciążliwa.
    Nie każdy może lub chce poddać się operacji.
    Ja się nie poddałem a się pozbyłem.
    Nie wiem na jak długo, być może na zawsze.

    Jeśli macie podobne doświadczenia możemy się wymienić i może komuś pomożemy.


    Jak pozbyłeś się wodniaka jąder bez operacji? Zdradzisz tajemnicę?


    Dosyć ciekawy wpis. Użytkownik o nicku Pacjent zadaje pytanie samemu sobie? O co c'mon?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~diablo ~diablo
    ~diablo
    Napisane 11 października 2022 - 16:34

    Ja swoja przygodę, z meskimi problemami zacząłem w 2012r najpierw zapalenie prostaty leczone latami, w koncu sam to wyleczyłem czopki proxelan i nuroprofen czopki 125mg dla dzieci. W tym czasie latami zmagałem sie z bólem lewego jadra, urolog cały czas wizyta krew psa wszystko ok, badania jadra usg super prostata w wieku 50 lat jak u 20 latka to co tak boli k... mac. NO I PRZEŁOM w lutym tego roku pod prysznicem, zacząłem badać jądra, i pod lewym jadrem w powrózku splot zył ponizej jadra znalazłem super schowany guz, ciezko go było znalezc chociaż nie mały, no to od razu panika, szybko prywatnie urolog, który stwierdził torbiel i mnie usokoił ze to co prawda nowotwór, bo wszystkie, torbiele, nasienne to nowotwór łagodny nie dajacy przerzutów, ale trzeba to obserwowac , i jak rosnie to wyciac. usg potwierdziło torbiel 2.5cm x1.3cm oraz mała ilosc płynu przy lewym jadrze. doradził zebym to usunał. Nastepnie polecił swojego nauczyciela, u którego robił specjalizacje, tj DR. specjalista urolog Sławomir Mrozicki z Krakowa, Szybka wizyta, i 10.10. czyli wczoraj miałem zabieg, okazało sie ze miałem otorbiony wodniak jadra oddzielnie od jadra i jakas mała torbiel. Zabieg no cóz koszt prywatnie 3600, nie załuje na sali dwa łózka osobna ubikacja w pokoju, tv cisza spokój po zabiegu, na drugi dzien wyjscie. Panie pielegniarki cały czas przychodza i pytaja czy cós potrzebujemy, super atmosfera Bałem sie jak cholera, ale narkoza zero bólu, jakby sie poszło wieczorem spac a rano sie budzisz i po problemie. Cały czas kroplóweczki srodki przeciw bólowe lekki pieczenie po zabiegu, jak drobne skaleczenie palca, jądro nie opuchnięte, załozony dren, dzis juz samochodem 40 km wracałem do domu. Jedyny minus po narkozie nie posłuchałem pielegniarki i bez odczekania 4 godzin poszedłem sie wysikac i nie mogłem ze zdenerwowania, zrobiło mi sie słabo wróciłem do pokoju, i po kilku minutach sie juz wysikałem. Także wiecej strachu niz potrzeba.Najgorsze było to czekanie przez 3 tyg przed zabiegiem i myslenie, nie czytajcie internetu bo zwariujecie. Z uwagi na fakt ze jestem cykor to uwazam ze bardziej mnie bolało plombowanie zeba niz ból po zabiegu. Pozdrawiam szczególnie ludzi młodych, którzy sie boja i wstydza ale przeciez w gaciach kazdy ma to samo.

    Odpowiedź
    Report

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pacjent ~Pacjent
    ~Pacjent
    Napisane 11 października 2022 - 17:31
    Biedny jesteś.
    Wyobrażam sobie ile tych czopków sobie włożyłeś. Cud, że ci się z nich świeca nie ukleiła w odbytnicy.
    Następnym razem spróbuj tabletki Xyvelam 500 mg 2 razy dziennie przez tydzień i do tego 100 mg dillofenaku - to skuteczny przepis od urologa. Oczywiście leki przepisuje lekarz.
    Prostata ci minie jak ręką odjął.
    A jeśli chodzi o dentystę to nie ma się czego bać. Przyjemniej jest chodzić do dentysty i mieć komplet zębów niż nie chodzić i nie mieć nawet połowy kompletu. Jak gryźć wtedy orzechy?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mrcn ~Mrcn
    ~Mrcn
    Napisane 13 października 2022 - 17:41
    Witam za 3 tygodnie zbliża mi się długo wyczekiwany już termin operacji. Opisze ktoś z was jak było po operacji? Po jakim czasie można bez bólu chodzić a po jakim w miare normalnie funkcjonować? I jak dlugo minelo od operacji do kompletnego zagojenia sie i np. Powrotu do sportu?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy