Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Brak seksu od 3 lat

Rozpoczęte przez ~Iza49, 18 wrz 2022
  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 08 czerwca 2023 - 14:08
    ~Iza49 napisał:
    Ślub kościelny, ale uważam się za osobę niewierzącą.

    A ja czasami uważam się za kosmitkę zwłaszcza jak czytam coś takiego;-)
    Czyli i tak będziesz zdradzać.

    Spoko, doskonale rozumiem, że bez miłości albo choćby przyjaźni nie ma dobrego związku.

    Życzę powodzenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 08 czerwca 2023 - 14:51
    Dla mnie to oczywiste, że w kryzysie psychicznym uruchamia się cały głęboko skrywany (czasami wcale nie za głęboko) narcyzm, czasem pojawia się też i psychopatia.
    To jest potrzebne żeby przeżyć, uchronić swoje „Ja”, zachować tożsamość, nie rozpaść się.

    Iza, obgadaj z psychologiem dlaczego Twoje małżeństwo tak się kończy. Jaki był Twój wpływ. Jakie Twoje cechy się ujawniają w związku. Dobrze Ci życzę. Zrób wszystko jak należy, ze soecjalistą, żebyś z pełną świadomością podjęła decyzję a nie dlatego, że u Twoich koleżanek dobrze działają mechanizmy obronne. Wszystko można sobie zracjonalizować.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Psycholog społeczny ~Psycholog społeczny
    ~Psycholog społeczny
    Napisane 08 czerwca 2023 - 15:24
    Droga Izabelo, wybacz ale nie będę czytał historii Twojego życia, bo to jest bez znaczenia. Ani Ty nie byłaś krystaliczna, ani on nie był potworem. To całkiem normalne, że gonisz za szczęściem i marzeniami tylko nie rób tego czyimś kosztem. Znudził Ci się ten układ zatem miej odwagę stanąć przed sądem i to powiedzieć. Oboje jesteście winni tego gdzie jesteście. Dogadajcie się co do podziału i oszczędźcie sobie 5 lat życia w stresie, walce, wzajemnych oskarżeniach i ogromnych wydatkach na prawników. No chyba, że Twoim marzeniem jest radosne wypicie szampana przed 60-tką, gdy w końcu będziesz wolna.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Iza49 ~Iza49
    ~Iza49
    Napisane 08 czerwca 2023 - 15:31
    Absolutnie taki mam plan. Zakończyć temat na jednej rozprawie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Psycholog społeczny ~Psycholog społeczny
    ~Psycholog społeczny
    Napisane 08 czerwca 2023 - 16:08
    Aby zakończyć na jednej rozprawie należy się porozumieć z mężem przed złożeniem pozwu. Na to nie potrzeba rocznych przygotowań i najlepszego prawnika. A skoro mąż ma być zaskoczony to podejrzewam, że szykujesz facetowi piekło tylko dlatego, że chce Ci się seksu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Iza49 ~Iza49
    ~Iza49
    Napisane 08 czerwca 2023 - 17:01
    Psycholog zupełnie nie, ale nie będę Ci tłumaczyć bo czasu nie masz czytać moich postów. W sumie gdybyś je przeczytał zrozumiałbyś, że brak seksu to był tylko gwóźdź do trumny.

    4ka - miałam kilka lat temu świetne szkolenie biznesowe na temat typów osobowości w kontekście teamworku ( firma Insights to prowadziła). Bardzo trafiona była ta diagnoza mojej osoby - jestem kolorem zielonym, który nazywał się ‚przyjaciel’. Skopiowałam z neta: Zielony typ osobowości można opisać w dwóch słowach – spokój i harmonia. To osoby, które nie lubią zmian, zazwyczaj cechuje je niska asertywność, przy bardzo wysokim poziomie empatii.
    „Osobowość zielona”, charakteryzuje ludzi, które cieszą się: wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej, realizują się w trosce o innych. Są to osoby, które lubią wszystko przeanalizować, przemyśleć, spojrzeć na problem z różnych perspektyw. Rozmawiając z zielonym, poświęć chwilę, by zapytać co u niego.Są to osoby, które sprawdzą się na stanowiskach takich jak mediator, psycholog, socjolog.
    W kontekście zespołu było wprost powiedziane - że przedkładam dobro zespołu nad własne profity. Absolutnie tak jest. I jeszcze padło- że takie osoby są często wykorzystywane - bo inni na ich plecach robią karierę… Widzisz analogię do mojego prywatnego życia?
    I jak dotrzeć do takiej osoby - zdobyć jej lojalność - metodą „Show me you care” - taki zielony klocek dostałam po szkoleniu. I tego właśnie NIE MAM I NIE MIAŁAM w moim związku - pokazywania i komunikowania, że mu zależy.

    Wszystko na temat. To znaczy było dużo więcej informacji, ale to mi w głowie zostało na zawsze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 08 czerwca 2023 - 17:08
    ~Iza49 napisał:
    Psycholog zupełnie nie, ale nie będę Ci tłumaczyć bo czasu nie masz czytać moich postów. W sumie gdybyś je przeczytał zrozumiałbyś, że brak seksu to był tylko gwóźdź do trumny.

    4ka - miałam kilka lat temu świetne szkolenie biznesowe na temat typów osobowości w kontekście teamworku ( firma Insights to prowadziła). Bardzo trafiona była ta diagnoza mojej osoby - jestem kolorem zielonym, który nazywał się ‚przyjaciel’. Skopiowałam z neta: Zielony typ osobowości można opisać w dwóch słowach – spokój i harmonia. To osoby, które nie lubią zmian, zazwyczaj cechuje je niska asertywność, przy bardzo wysokim poziomie empatii.
    „Osobowość zielona”, charakteryzuje ludzi, które cieszą się: wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej, realizują się w trosce o innych. Są to osoby, które lubią wszystko przeanalizować, przemyśleć, spojrzeć na problem z różnych perspektyw. Rozmawiając z zielonym, poświęć chwilę, by zapytać co u niego.Są to osoby, które sprawdzą się na stanowiskach takich jak mediator, psycholog, socjolog.
    W kontekście zespołu było wprost powiedziane - że przedkładam dobro zespołu nad własne profity. Absolutnie tak jest. I jeszcze padło- że takie osoby są często wykorzystywane - bo inni na ich plecach robią karierę… Widzisz analogię do mojego prywatnego życia?
    I jak dotrzeć do takiej osoby - zdobyć jej lojalność - metodą „Show me you care” - taki zielony klocek dostałam po szkoleniu. I tego właśnie NIE MAM I NIE MIAŁAM w moim związku - pokazywania i komunikowania, że mu zależy.

    Wszystko na temat. To znaczy było dużo więcej informacji, ale to mi w głowie zostało na zawsze.

    Ten brak asertywności sam nie zniknie. Brak asertywności wiąże się z tym, że innych, ich potrzeby itd. uważasz za Ok ale siebie i swoje potrzeby są nie Ok. O to mi chodziło, to nie jest tak, że jak zakończysz małżeństwo to nagle w cudowny sposób Ci się osobowość zmieni.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Iza49 ~Iza49
    ~Iza49
    Napisane 08 czerwca 2023 - 17:19
    Jak zauważyłaś wzięlam sprawy w swoje ręce. Potrzebowałam tego czasu aby wszystko sobie poukładać w głowie, porozmawiać z osobami doświadczonymi w temacie, przepracować to wszystko w głowie i stworzyć plan. I pojadę teraz czołgiem. Poczytałam na temat pozytywnego egoizmu. Dużo jest jeszcze do zrobienia, ale jestem na dobrej drodze. Mam też wsparcie moich bliskich, którym już wcześniej o tym powiedziałam. Mamie w styczniu - aby się oswoiła z tą myślą. Zrobiłam wszystko co mogłam aby nie dać się zaskoczyć, osłabić. Nawet adwokat był zaskoczony moją wiedzą w temacie. I naprawdę - to przygotowanie było po to aby sprawnie przez to przejść i nie bać się. Choć nie oszukujmy się - stres jest bardzo duży. No, ale rozwód jest dla ludzi. Nawet empatycznych.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 08 czerwca 2023 - 20:37
    Iza, dla Ciebie:
    https://youtu.be/E_Mf5xrfDAY

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Iza49 ~Iza49
    ~Iza49
    Napisane 08 czerwca 2023 - 21:42
    Dzięki, ciekawe, część podobnych rad napotkałam w moich książkach. To wszystko przyda się w przyszłości.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Przeżyłem to ~Przeżyłem to
    ~Przeżyłem to
    Napisane 31 grudnia 2023 - 03:29
    Niektóre typy kobiet mają dużą pewność siebie jeśli chodzi o partnera:
    Masz myśleć to co ja myślę
    Masz domyśleć sie czego chce
    Masz płacić to co Ja chce
    To co moje to jest moje to co twoje to jest wspolne wiec moje
    Masz sie ubierac w to co ja chce
    Masz kupowac to co ja chce
    Seks wtedy jak bedziesz całkowicie posłuszny
    Masz nie wierzyc w to co widzisz w to co czujesz w to co słyszysz to ja wiem lepiej i masz sluchac sie mnie
    Seks tylko wtedy jesli bede chciala miec dziecko bo ja podjełam decyzje
    Masz mi pomagac w domu prac gotowac sprzatac po mnie po sobie po dziecku
    Jesli moja rodzina mówi to masz sluchac bo oni chca twojego dobra
    Masz mi okazywac szacunke bo jestem bezrobotna i to jest twoja wina
    Jak zapomne zaplacic mandat czy PIT to twoja wina
    Jesli cos zepsuje.to przez ciebie
    Masz dbac o mnie jeszcze wiecej bo po to sie urodziles
    Bede cie katowala milczeniem albo slowami sam sie domyśl co myślę
    Chce abyś był ubezwłasnowolniony
    Złame twoj charakter dla twojego dobra
    Nawet jesli cie zniszcze to chce dla ciebie jak najlepiej a ty tego nie doceniasz
    Nie mozesz miec swojego zdania bo ja wiem lepiej jakie masz miec swoje zdanie

    I tak powoli z miesiaca na miesiac i tak 10 lat. Kolejne leki przeciwdepresyjne potem terapie az w końcu masz dość mysli samobójcze.. Potem odbudowa swojej osobowości miesiącami... Ale to sie udajr

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Air ~Air
    ~Air
    Napisane 31 grudnia 2023 - 08:29
    Historyjka tej Izy doskonale ukazuje, że pieniądze szczęścia nie dają.
    Założę się, że pomimo tego jej całego nieszczęścia Facebook zawsze obfitował super zdjęciami z wakacji, urlopów i wspólnych rodzinnych wyjazdów. Na tych zdjęciach mąż był zawsze na swoim miejscu ukazywany, czyli obok żony i dzieciaków super mąż i tata. Ile to się takich profili w życiu widzi? A potem szok I niedowierzanie, bo jedno drugie zaczyna do tyrana porównywać, żeby tylko siebie wybielić, zapominając, że każdy kij ma zawsze dwa końce.

    W sumie to jej nie znam i osądzam jedynie swoją miarą, ale dobrze, że chociaż uczciwością się kierowała i w romanse nie wpakowała przed rozwodem. A to, czy posiada w sobie negatywne i destrukcyjne cechy charakteru okaże się gdy polegnie kolejny lub kilka kolejnych związków. Może wtedy się pochyli dopiero nad swoim Ja i z trzech psychologów wybierze nie tego, który będzie jej przyklaskiwał (najlepszego) a takiego, który wytknie właśnie jej błędy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Fire ~Fire
    ~Fire
    Napisane 31 grudnia 2023 - 10:17
    Ludzie, którzy potrzebują terapii psychologów to słabe jednostki. Nie radzą sobie ze współczesnym życiem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~X ~X
    ~X
    Napisane 31 grudnia 2023 - 12:22
    ~Fire napisał:
    Ludzie, którzy potrzebują terapii psychologów to słabe jednostki. Nie radzą sobie ze współczesnym życiem.

    Potrzebują bo nie potrafią samodzielnie uporać się z wyrzuceniem ze swojego życia psychopatów, narcyzów, paranoików i tym podobnych złodziei ich energii i czasu.

    Rośnie ilość narcyzów w otoczeniu (badania amerykańskie) więc i więcej ludzi potrzebuje wsparcia żeby ich pogonić ze swojego życia. Pomoc potrzebna jest przede wszystkim tym ludziom, których rodzice nie nauczyli szacunku do siebie. A to się nie zaczęło od nich przecież tylko ciągnie się przez pokolenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Miłka ~Miłka
    ~Miłka
    Napisane 31 grudnia 2023 - 12:49
    Moja matka i ojciec nie nauczyli mnie szacunku do siebie. A ich nie nauczyli rodzice, moi dziadkowie.
    Ja nie chciałam żyć tak jak moja babka i tak jak żyje moja matka. Umęczone, sfrustrowane.
    Mnie szacunku do siebie nauczył psycholog, starszy pan i jeszcze książki.
    Do kogo miałam iść @Fire z takim problemem? Do takiego kogoś jak Ty? Żebyś obdarował mnie pogardą?
    Ja jako osoba wierząca zaczęłam szukać dla siebie ratunku najpierw u księdza, który mnie wpędził w poczucie winy, potem byłam u psychiatry, który mi współczuł i dał leki ale one jedynie spłyciły emocje, dały dobry sen. Realnie pomógł mi dopiero psycholog-psychoterapeuta.
    Mam przeczucie, że nie zrozumiesz tego. Chciałabym się mylić.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 12:53
    Kobiety rozładowują stres poprzez rozmowę o problemach. Psycholog lepiej słucha niż typowa koleżanka czy mąż.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 13:13
    ~ABC napisał:
    Kobiety rozładowują stres poprzez rozmowę o problemach.

    Niektórzy mężczyźni też. A nie chcą o swoich słabościach mówić żonie czy kolegom.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 13:24
    Facet do psychologa to może iść żeby zidentyfikować problem, jeśli go wcześniej nie zidentyfikował. Rozwiązanie jego problemu leży w jego gestii poza gabinetem tak samo jak rozładowanie stresu. Kobieta idzie głównie aby rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 13:30
    ~ABC napisał:
    Facet do psychologa to może iść żeby zidentyfikować problem, jeśli go wcześniej nie zidentyfikował. Rozwiązanie jego problemu leży w jego gestii poza gabinetem tak samo jak rozładowanie stresu. Kobieta idzie głównie aby rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować.

    Gdzie studiowałeś psychologię? U kogo uczyłeś się zawodu? Ile lat masz praktyki? Może byśmy się wymienili doświadczeniem?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 13:35
    ~ABC napisał:
    Facet do psychologa to może iść żeby zidentyfikować problem, jeśli go wcześniej nie zidentyfikował. Rozwiązanie jego problemu leży w jego gestii poza gabinetem tak samo jak rozładowanie stresu. Kobieta idzie głównie aby rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować.

    Mylisz się.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy