Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Brak seksu od 3 lat

Rozpoczęte przez ~Iza49, 18 wrz 2022
  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 13:45
    Mylę się w jaki sposób? Bo nie mam papierka?

    Nie mówię że to nie jest potrzebne. Powiedziałem przecież że pomaga rozładować stres. Pomaga w zarządzaniu symptomami bo przepiszą ci medykamenty. Pomaga w identyfikacji problemów tak. Ale na końcu to jednostka rozwiązuje problemy nie psycholog. Psycholog moze pomoc rozładować stres i wskazać drogę. Czy skuteczną to inna dyskusja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 14:09
    ~ABC napisał:
    Mylę się w jaki sposób? Bo nie mam papierka?

    Nie mówię że to nie jest potrzebne. Powiedziałem przecież że pomaga rozładować stres. Pomaga w zarządzaniu symptomami bo przepiszą ci medykamenty. Pomaga w identyfikacji problemów tak. Ale na końcu to jednostka rozwiązuje problemy nie psycholog. Psycholog moze pomoc rozładować stres i wskazać drogę. Czy skuteczną to inna dyskusja.

    Masz kompleksy? Reagujesz jakbyś miał. Pytam jedynie czy piszesz o własnym doświadczeniu zdobytym w zawodzie psychologa czy o wyobrażeniach na temat tego, co się w gabinecie psychologa dzieje.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 14:16
    ~4 napisał:
    ~ABC napisał:
    Facet do psychologa to może iść żeby zidentyfikować problem, jeśli go wcześniej nie zidentyfikował. Rozwiązanie jego problemu leży w jego gestii poza gabinetem tak samo jak rozładowanie stresu. Kobieta idzie głównie aby rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować.

    Mylisz się.

    „Mylisz się” jest do generacji jakie stosujesz odnośnie kobiet i mężczyzn. Różnice indywidualne w obrębie jednej płci są widoczne i znaczące. Część kobiet i mężczyzn idzie do psychologa rozładować stres a część żeby zidentyfikować problem. Nie widzę różnic z uwagi na płeć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 14:16
    ~4 napisał:
    ~4 napisał:
    ~ABC napisał:
    Facet do psychologa to może iść żeby zidentyfikować problem, jeśli go wcześniej nie zidentyfikował. Rozwiązanie jego problemu leży w jego gestii poza gabinetem tak samo jak rozładowanie stresu. Kobieta idzie głównie aby rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować.

    Mylisz się.

    „Mylisz się” jest do generacji* jakie stosujesz odnośnie kobiet i mężczyzn. Różnice indywidualne w obrębie jednej płci są widoczne i znaczące. Część kobiet i mężczyzn idzie do psychologa rozładować stres a część żeby zidentyfikować problem. Nie widzę różnic z uwagi na płeć.

    *generalizacji

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 14:41
    4 dobrze wiesz że mówiłem już że nie mam doświadczenia w zawodzie. Już kilka razy próbujesz zbić to co pisze tym argumentem. Naprawdę? Co drugie moje słowo chcesz pisać jakie mam doświadczenie w zawodzie? Nie otwieram praktyki tylko pisze na forum. Pisze to na podstawie co widzę w moim otoczeniu i tego co czytam, słucham , widzę i mojej analizy. Na jakiej podstawie uznajesz że nie ma różnic pomiędzy kobietą i mężczyzną? Bo widzisz indywidualnie różnice? nigdy temu nie zaprzeczałem. Tylko twierdziłem że jak weźmiesz 100 % populacji kobiet to okaże się że średnio 80% kobiet ma podobne cechy. I to samo z mężczyznami. I ja mówię o tych średnich wartościach w populacji nie o jednostce która może być wynikiem unikalnych splotów wydarzeń, specyficznego wychowania, kodu genetycznego, itd.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 14:54
    ~ABC napisał:
    4 dobrze wiesz że mówiłem już że nie mam doświadczenia w zawodzie. Już kilka razy próbujesz zbić to co pisze tym argumentem. Naprawdę? Co drugie moje słowo chcesz pisać jakie mam doświadczenie w zawodzie? Nie otwieram praktyki tylko pisze na forum. Pisze to na podstawie co widzę w moim otoczeniu i tego co czytam, słucham , widzę i mojej analizy. Na jakiej podstawie uznajesz że nie ma różnic pomiędzy kobietą i mężczyzną? Bo widzisz indywidualnie różnice? nigdy temu nie zaprzeczałem. Tylko twierdziłem że jak weźmiesz 100 % populacji kobiet to okaże się że średnio 80% kobiet ma podobne cechy. I to samo z mężczyznami. I ja mówię o tych średnich wartościach w populacji nie o jednostce która może być wynikiem unikalnych splotów wydarzeń, specyficznego wychowania, kodu genetycznego, itd.

    Czyli masz wiedzę o kilkunastu, może kilkudziesięciu znajomych z własnej bańki i o innych bajkopisarzach z netu. Ja się Tobą nie zgadzam.
    Przedstaw badania, z których wynika to co napisałeś. Poprzyj to konkretnymi dowodami. Argumenty typu „bo ja tak uważam” do mnie nie przemawiają. Ja mogę uważać inaczej a inni jeszcze inaczej. Możesz sobie mieć swoją opinię w każdym temacie. Ja nie tym tu piszę.

    A co do wykształcenia, nie trzeba go mieć żeby umieć posługiwać się wynikami badań. Wystarczy się nauczyć to robić. To jest proste. Zachęcam jeżeli masz ochotę ze mną wymieniać się argumentami. O opiniach nie będę dyskutować. Nie ma o czym. Masz do nich święte prawo.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 14:56
    Po prostu się wysil tym samym sprowokujesz i mnie do wysiłku a razem będziemy mieli zyski w postaci poszerzenia własnej wiedzy o świecie. Za dużo wymagam?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 15:11
    Ty znowu z tymi badaniami. A jaki ty procent populacji widzisz jako pacjentów? Nikły. I na tej podstawie oceniasz całość populacji? To jest jak mieć salon kosmetyczny do którego wchodzi facet robić manicure i mówić - patrzcie przeciętny facet w populacji jest jak kobieta bo robi u nas manicure! Nie nie nie, po prostu spotkałaś nieprzeciętnego faceta.

    Możesz się zasłaniać badaniami które nie mają pokrycia.w rzeczywistości. Tylko co z tego? Poza tym sama ich nie przedstawiłas. Gdzie są te badania które mówią że kobieta jest jak mężczyzna?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 15:50
    ~ABC napisał:
    Ty znowu z tymi badaniami. A jaki ty procent populacji widzisz jako pacjentów? Nikły. I na tej podstawie oceniasz całość populacji? To jest jak mieć salon kosmetyczny do którego wchodzi facet robić manicure i mówić - patrzcie przeciętny facet w populacji jest jak kobieta bo robi u nas manicure! Nie nie nie, po prostu spotkałaś nieprzeciętnego faceta.

    Możesz się zasłaniać badaniami które nie mają pokrycia.w rzeczywistości. Tylko co z tego? Poza tym sama ich nie przedstawiłas. Gdzie są te badania które mówią że kobieta jest jak mężczyzna?

    Emocje, emocje, emocje…
    Postawiłeś hipotezę, cyt: „ Facet do psychologa to może iść żeby zidentyfikować problem, jeśli go wcześniej nie zidentyfikował. Rozwiązanie jego problemu leży w jego gestii poza gabinetem tak samo jak rozładowanie stresu. Kobieta idzie głównie aby rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować”.
    Przedstaw dowody na to, że kobiety idą do psychologa rozładować stres a nie żeby cokolwiek rozwiązywać, identyfikować.
    Moje doświadczenia temu przeczy. Zmienię zdanie jak mi udowodnisz, że tak faktycznie jest. Moje doświadczenie wskazuje na brak różnic.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 15:53
    Za to Twoje doświadczenie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości Twojej bańki społecznej.

    Termin "własna bańka społeczna" odnosi się do sytuacji, w której osoba żyje w ograniczonym kręgu ludzi o podobnych przekonaniach, interesach, przekonaniach politycznych lub kulturze, unikając kontaktu z osobami o odmiennych punktach widzenia lub różniących się od niej w inny sposób. W efekcie osoba ta może być izolowana od różnorodnych perspektyw i poglądów społecznych.

    Własna bańka społeczna ogranicza zdolność do zrozumienia i empatii wobec innych grup społecznych oraz prowadzi do utrzymywania się uprzedzeń lub stereotypów.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 16:28
    Jesteś osobą wykształconą i doceniam że próbujesz poprowadzic rozmowę w kierunku dowodów naukowych. Ale jak wspominałem już mój problem polega na tym jakimi dowodami udowodnisz że kobieta różni się od mężczyzny? oczekujesz że zlecę badania na setkach tysięcy kobiet i ci cos w ten sposób udowodnie? Jak masz inne zdanie to po prostu przedstaw je i swoje rozumowanie. A nie próbujesz udowodnić coś bańką społeczną. Mówisz o bańce społecznej a sama w niej jesteś.

    Poddajesz w wątpliwość iż kobieta różni się od mężczyzny? Jesli nie to naturalne będzie że mężczyzna będzie miał inne potrzeby, inne problemy i co innego może uzyskać poprzez takie konsultacje. Mężczyzna stres odreagowuje fizycznie, kobieta musi przegadać. Co robi się u psychologa? Rozmawia. W jaki sposób psycholog może zmienić rzeczywistość? Może coś podpowiedzieć nakreślić nadać etykietki danym procesom. Zrzucić odpowiedzialność z danej osoby. Właśnie odpowiedzialność....... Mężczyzna nie potrzebuje żeby zrzucać z niego odpowiedzialność. On musi wziąć odpowiedzialność na siebie. Kobieta potrzebuje aby ktoś wziąl odpowiedzialność za nią. Można przepisywać ile się chce tabletek ale tego się nie zmieni. A co indywidualnie dana osoba myśli że osiągnie idąc do psychologa jest zupełnie inna kwestią.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 17:01
    ~ABC napisał:
    Jesteś osobą wykształconą i doceniam że próbujesz poprowadzic rozmowę w kierunku dowodów naukowych. Ale jak wspominałem już mój problem polega na tym jakimi dowodami udowodnisz że kobieta różni się od mężczyzny? oczekujesz że zlecę badania na setkach tysięcy kobiet i ci cos w ten sposób udowodnie? Jak masz inne zdanie to po prostu przedstaw je i swoje rozumowanie. A nie próbujesz udowodnić coś bańką społeczną. Mówisz o bańce społecznej a sama w niej jesteś.

    Poddajesz w wątpliwość iż kobieta różni się od mężczyzny? Jesli nie to naturalne będzie że mężczyzna będzie miał inne potrzeby, inne problemy i co innego może uzyskać poprzez takie konsultacje. Mężczyzna stres odreagowuje fizycznie, kobieta musi przegadać. Co robi się u psychologa? Rozmawia. W jaki sposób psycholog może zmienić rzeczywistość? Może coś podpowiedzieć nakreślić nadać etykietki danym procesom. Zrzucić odpowiedzialność z danej osoby. Właśnie odpowiedzialność....... Mężczyzna nie potrzebuje żeby zrzucać z niego odpowiedzialność. On musi wziąć odpowiedzialność na siebie. Kobieta potrzebuje aby ktoś wziąl odpowiedzialność za nią. Można przepisywać ile się chce tabletek ale tego się nie zmieni. A co indywidualnie dana osoba myśli że osiągnie idąc do psychologa jest zupełnie inna kwestią.


    Nie poddaje w wątpliwość, że różnimy sie między sobą. Poddaje w wątpliwość to, co napisałeś o różnicach pomiędzy kobietami i mężczyznami w kwestii korzystania z poradnictwa psychologicznego. Czyli po co przychodzą mężczyźni a po co kobiety. Informuję Cię po raz kolejny, że nie zauważyłam różnic z uwagi na płeć. Wykaż, że takie są.
    Wystarczająco podnosisz mi ciśnienie prezentując własne opinie jako fakty. Tego nie lubię. I bardzo się cieszę, kiedy mnie ktoś wstrzymuje przed takimi zapędami.
    Nie ma dyskusji na argumenty jeżeli nie posługujemy się twardymi danymi. Możemy jedynie powyminiać się opiniami. Na czym mi, przyznaję, nie zależy. Nie lubię ściemniać. Intersują mnie fakty i wysokie prawdopodobieństwa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 17:23
    Czyli różnimy się, mamy inne potrzeby, inna strukturę emocjonalna ale przychodzimy w tym samym celu do psychologa? I oczekujemy tego samego oraz otrzymujemy to samo i tak samo to na nas działa?

    Jeśli potraktujemy to dosłownie kto jak opisuje po co przyszedł to masz rację. jestem w stanie uwierzyć ci na słowo że pacjenci opisują to podobnie. Tylko cały proces co może mężczyzna z tego wynieść a co kobieta jest zgoła odmienny.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 17:35
    ~ABC napisał:
    Czyli różnimy się, mamy inne potrzeby, inna strukturę emocjonalna ale przychodzimy w tym samym celu do psychologa? I oczekujemy tego samego oraz otrzymujemy to samo i tak samo to na nas działa?

    Jeśli potraktujemy to dosłownie kto jak opisuje po co przyszedł to masz rację. jestem w stanie uwierzyć ci na słowo że pacjenci opisują to podobnie. Tylko cały proces co może mężczyzna z tego wynieść a co kobieta jest zgoła odmienny.

    Uparciuch. Jesteśmy bardzo różni czyli różnimy się znacznie nawet w obrębie tej samej płci. Chcesz rozmawiać ze mną o statystycznej kobiecie i statystycznym mężczyźnie? Czyli o kim?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 17:40
    ~ABC napisał:
    Czyli różnimy się, mamy inne potrzeby, inna strukturę emocjonalna ale przychodzimy w tym samym celu do psychologa? I oczekujemy tego samego oraz otrzymujemy to samo i tak samo to na nas działa?

    Jeśli potraktujemy to dosłownie kto jak opisuje po co przyszedł to masz rację. jestem w stanie uwierzyć ci na słowo że pacjenci opisują to podobnie. Tylko cały proces co może mężczyzna z tego wynieść a co kobieta jest zgoła odmienny.

    Inną strukturę emocjonalną mamy? Chodzi Ci o budowę mózgu? O jakieś neuroprzekaźniki? Wyjaśnij mi proszę o co Ci chodzi z tymi emocjami.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 31 grudnia 2023 - 17:55
    O Kowalskim i Kowalskiej

    https://pulsmedycyny.pl/jak-roznice-w-budowie-mozgu-kobiet-i-mezczyzn-wplywaja-na-ich-zdolnosci-941487

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 18:11
    ~ABC napisał:
    O Kowalskim i Kowalskiej

    https://pulsmedycyny.pl/jak-roznice-w-budowie-mozgu-kobiet-i-mezczyzn-wplywaja-na-ich-zdolnosci-941487

    To jest dowód na to, że do gabinetu psychologa przychodzą mężczyźni po identyfikację problemu żeby go rozwiązać a kobiety żeby "wygadać" stres?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 18:27
    ~4 napisał:
    ~ABC napisał:
    O Kowalskim i Kowalskiej

    https://pulsmedycyny.pl/jak-roznice-w-budowie-mozgu-kobiet-i-mezczyzn-wplywaja-na-ich-zdolnosci-941487

    To jest dowód na to, że do gabinetu psychologa przychodzą mężczyźni po identyfikację problemu żeby go rozwiązać a kobiety żeby "wygadać" stres?


    Profesora Gałeckiego bardzo, bardzo sobię cenię. Na jego podręcznikach uczę się psychopatologii i diagnostyki. Stosuję jego wytyczne w swojej pracy zawodowej. Mistrz.
    Nadal jednak nie udowadnia to tego po co do psychologa przychodza mężczyźni a po co kobiety.
    Nie wiem jak mam Ci napisać żeby do Ciebie dotarło, że ja mam inne doświadczenie niż Ty wyobrażenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 18:32
    Może być też tak, że do psychologa nie trafiają statystyczny Kowalski i statystyczna Kowalska. I to może być rozwiązanie tej zagadki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 31 grudnia 2023 - 18:40
    ABC, dziękuję za rozmowę. Idę robić jedzenie na przyjęcie. Dobrej zabawy Ci życzę i szczęśliwego Nowego Roku.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy