Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Zazdrość retrospektywna

Rozpoczęte przez ~inka, 07 wrz 2021
  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 08 września 2021 - 10:30
    Jest wspaniałym człowiekiem, nie chce rozmawiać bo twierdzi, że to zamknięty rozdział . Dam też nie pyta o moją przeszłość. Nie wiem, może jakoś podświadomie to sabotuję bo jest zbyt dobrze i czasem zastanawiam się kiedy coś walnie i stąd ta zazdrość. Nie daje mi żadnych powodów do tego a mnie to zżera i boję się, że te zupełnie irracjonalne emocje wpłyną na nasz związek.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 08 września 2021 - 10:48
    Czyli sama sobie wymyślasz zagrożenie którego faktycznie nie ma...
    Może jakaś terapia...?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ida ~Ida
    ~Ida
    Napisane 08 września 2021 - 12:08
    ~inka napisał:
    Jest wspaniałym człowiekiem, nie chce rozmawiać bo twierdzi, że to zamknięty rozdział . Dam też nie pyta o moją przeszłość. Nie wiem, może jakoś podświadomie to sabotuję bo jest zbyt dobrze i czasem zastanawiam się kiedy coś walnie i stąd ta zazdrość. Nie daje mi żadnych powodów do tego a mnie to zżera i boję się, że te zupełnie irracjonalne emocje wpłyną na nasz związek.


    Zastanów się czy za bardzo nie wchodzisz w jego życie? Czy masz przestrzeń tylko dla siebie np. jakaś pasja?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ósemka ~ósemka
    ~ósemka
    Napisane 08 września 2021 - 14:51
    ~inka napisał:
    Nie wiem, może jakoś podświadomie to sabotuję bo jest zbyt dobrze i czasem zastanawiam się kiedy coś walnie i stąd ta zazdrość. Nie daje mi żadnych powodów do tego a mnie to zżera i boję się, że te zupełnie irracjonalne emocje wpłyną na nasz związek.

    Czego konkretnie zazdrościsz i komu? Potrafisz powiedzieć?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~mikrofala ~mikrofala
    ~mikrofala
    Napisane 08 września 2021 - 15:57
    odgrzewany kotlet

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Lodówka ~Lodówka
    ~Lodówka
    Napisane 08 września 2021 - 17:06
    ciepłe piwo.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 09 września 2021 - 09:22

    Zastanów się czy za bardzo nie wchodzisz w jego życie? Czy masz przestrzeń tylko dla siebie np. jakaś pasja?


    Tak, mam swoja przestrzeń, pasje, przyjaciół. To mój partner chce dołaczac do mnie przy realizacji pasji

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 09 września 2021 - 09:32
    @ósemka
    to zazdrość a może złość o to, że być może to co się wydarza jest tylko jakims powtórzeniem tego co było całkiem niedawno z kimś innym w tym samym miejscu. Ta sama kanapa, łóżko, szklanki... Każdy z nas chce byc kimś wyjatkowym a tej sytuacji moje poczucie własnej wartości poszybowało w dół na główkę

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Beti ~Beti
    ~Beti
    Napisane 09 września 2021 - 11:06
    Wspolne pasje uwazam za plus w zwiazku.
    Nie rob mu z powodu tej zazdrosci jazd, bo go zniechecisz .
    Jak sie zwiazek bedzie rozwijal w dobrym kierunku, to zmien zaslony, kup nowa posciel itd. Tlo do zdjec bedzie inne!!!! Nie mam na mysli inwestycji w nie swoje mieszkanie ale pare tanich rzeczy mozna zmienic.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Beti ~Beti
    ~Beti
    Napisane 09 września 2021 - 11:08
    Na poczatek filizanki do wspolnie wypijanej kawy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 09 września 2021 - 12:51
    @Beti nie ma jazd ani pretensji, ten temat pojawił się tylko raz w rozmowie i został zamkniety przez mojego partnera stwierdzeniem, że to zamknieta przeszłość. Powiedziałam mu wtedy zgodnie z prawdą, że w mojej głowie pojawiaja sie rózne myśli. Nowe wspólne rzeczy sie pojawiają. Wraz z pojawieniem sie moich rzeczy wyłaniją sie także zmiany w domu. Nie moge mu niczego zarzucić, że cos robi nie tak lub zaniedbuje. Dlatego własnie te emocje uważam za irracjonalne i kompletnie bezpodstawne i bardzo sie boję, że w jakikolwiek sposób wpłyną na nasz związek. Jak bardzo bym chciała wyrzucić je ze swojej głowy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Beti ~Beti
    ~Beti
    Napisane 09 września 2021 - 13:37
    Dlugo ze sobą byli? Dlaczego sie rozstali? I jak dlugo ze sobą nie sa?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~piekarnik ~piekarnik
    ~piekarnik
    Napisane 09 września 2021 - 16:03
    ciepłe banany

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~MIRROR ~MIRROR
    ~MIRROR
    Napisane 09 września 2021 - 17:05
    On Cię nie kręci po prostu i dlatego chcesz uciec.
    Co z tego że partner idealny, jak nie Twój typ i tyle

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ósemka ~ósemka
    ~ósemka
    Napisane 10 września 2021 - 01:15
    ~inka napisał:
    @ósemka
    to zazdrość a może złość o to, że być może to co się wydarza jest tylko jakims powtórzeniem tego co było całkiem niedawno z kimś innym w tym samym miejscu. Ta sama kanapa, łóżko, szklanki... Każdy z nas chce byc kimś wyjatkowym a tej sytuacji moje poczucie własnej wartości poszybowało w dół na główkę

    Zastanów się przez chwilę:
    Przy takim nastawieniu ideał faceta zamyka się w przedziale wiekowym 0 - 5 lat i nie karmiony z cycka. Dorosły musiałby wszystko wyrzucić, kupić nowe, zresetować sobie pamięć, wymazać jakiekolwiek doświadczenie z kobietami. Tylko żeby nie trzeba było mu po takiej akcji tłumaczyć, że siusiak nie służy tylko do siusiania;)))
    Z drugiej strony i ty miałaś faceta, może masz dzieci. Uważasz, że ma to prawo przekreślać cię w jego oczach?
    Człowiek nie należy do drugiego człowieka, nie mamy na siebie nawzajem wyłączności. Jesteśmy tym, czym uczyniło nas nasze życie, jesteśmy wypadkową naszych doświadczeń i nasza przeszłość to część nas samych. Chciałabyś faceta bez przeszłości, o którym absolutnie niczego byś nie wiedziała i o którym absolutnie nic nie chciałabyś wiedzieć? Gdzie tak naprawdę leży problem?
    Gdyby to miała być zazdrość, to czego zazdrościsz? Kanapy, łóżka, szklanki? Czy ich historii? Zazdrość pojawia się w sytuacji, gdy pożąda się czegoś i czuje się tego czegoś brak u siebie. Brak Ci twojej przeszłości, twojej historii, twojej szklanki lub kanapy? Co miałoby się z nimi wiązać i czy tu leży problem?
    Czy może budujesz swoją wartość w oparciu o przedmioty, ustawiasz siebie samą w szeregu, za kanapą, łóżkiem i szklankami? Czy on daje ci takie poczucie? Są szklanki i kanapa ważniejsze od ciebie? Brak ci poczucia bycia ważną, czy bycia ważniejszą od szklanek?
    Zobacz najpierw, czy wiesz co naprawdę czujesz i czy potrafisz to nazwać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kwitnąca Wiśnia ~Kwitnąca Wiśnia
    ~Kwitnąca Wiśnia
    Napisane 10 września 2021 - 07:37
    Żadne szklanki czy kanapa...
    Może raczej subiektywne poczucie, że była jest w jakiś sposób bardziej atrakcyjna na tych zdjęciach...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 10 września 2021 - 08:10
    Może nie jest fajnie mieszkać w miejscu gdzie nic nie jest Twoje? Gdzie jeszcze nie ma śladów wspólnej historii i może nie będzie. Wszystko tam jest jego, może wybrane przez byłą, do ich gustu. Może to chodzi o bycie tam tylko takim przechodniem. Mi byłoby Ciężko. Wolałabym wynająć coś wspólnie, razem urządzić. Nobile ja to ja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wielbicielka napisów końcowych ~Wielbicielka napisów końcowych
    ~Wielbicielka napisów końcowych
    Napisane 10 września 2021 - 10:47
    ~Kwitnąca napisał:
    Żadne szklanki czy kanapa...
    Może raczej subiektywne poczucie, że była jest w jakiś sposób bardziej atrakcyjna na tych zdjęciach...

    Przyszło mi na myśl coś jeszcze, co może być widoczne na tych zdjęciach a czego nie ma na teraz a co z pewnością od razu zauważy każda kobieta względem mężczyzny. Może to cała aura tych zdjęć, sposób w jaki on obejmował, patrzył na byłą itp. To wszystko, co te zdjęcia wyrażają nie tylko zatrzymanym w czasie obrazem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 10 września 2021 - 11:11
    ~Wielbicielka napisał:
    ~Kwitnąca napisał:
    Żadne szklanki czy kanapa...
    Może raczej subiektywne poczucie, że była jest w jakiś sposób bardziej atrakcyjna na tych zdjęciach...

    Przyszło mi na myśl coś jeszcze, co może być widoczne na tych zdjęciach a czego nie ma na teraz a co z pewnością od razu zauważy każda kobieta względem mężczyzny. Może to cała aura tych zdjęć, sposób w jaki on obejmował, patrzył na byłą itp. To wszystko, co te zdjęcia wyrażają nie tylko zatrzymanym w czasie obrazem.

    Tak czy siak to już to co Inka zobaczyła na tych zdjęciach nie da się tak wyrzucić z głowy to tam jest a Inka to sobie jeszcze pielęgnuje i robi to z jakiegoś powodu. Czy takie skupianie się na czyjejś przeszłości nie odwraca uwagę od teraźniejszości od tego co się dzieje tu i teraz? Czy jest coś w tej teraźniejszości co już takie polukrowane i „laurkowate” nie jest? Czy intuicja Inki czegoś jej nie podpowiada, jakiś znany temat? Czy posłuchać siebie czy olać temat? Dla mnie osobiście to jest problem a nie w jaki sposób on patrzy na byłą albo podobieństwo pomiędzy ich zdjęciami a tymi z byłą. Dla mnie Inka dała się spławić, on nie miał chęci porozmawiać więc nie rozmawiał, dlaczego ona pisze na forum z obcymi ludźmi? Czyż nie chciałaby sobie porozmawiać z partnerem o tym co ją „boli”? Chyba od tego jest bliski człowiek a może się obawia, że jak będzie po prostu Inką to straci tego księcia z bajki i królestwo?
    Jak jest dobrze to człowiek czuje się dobrze.
    Chyba, że Inka już ma taką „urodę”, że musi znaleźć dziurę w całym i generalnie od zawsze czuje się źle bez względu na towarzystwo.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wielbicielka napisów końcowych ~Wielbicielka napisów końcowych
    ~Wielbicielka napisów końcowych
    Napisane 10 września 2021 - 11:42
    ~czwórka napisał:
    ~Wielbicielka napisał:
    ~Kwitnąca napisał:
    Żadne szklanki czy kanapa...
    Może raczej subiektywne poczucie, że była jest w jakiś sposób bardziej atrakcyjna na tych zdjęciach...

    Przyszło mi na myśl coś jeszcze, co może być widoczne na tych zdjęciach a czego nie ma na teraz a co z pewnością od razu zauważy każda kobieta względem mężczyzny. Może to cała aura tych zdjęć, sposób w jaki on obejmował, patrzył na byłą itp. To wszystko, co te zdjęcia wyrażają nie tylko zatrzymanym w czasie obrazem.

    Tak czy siak to już to co Inka zobaczyła na tych zdjęciach nie da się tak wyrzucić z głowy to tam jest a Inka to sobie jeszcze pielęgnuje i robi to z jakiegoś powodu. Czy takie skupianie się na czyjejś przeszłości nie odwraca uwagę od teraźniejszości od tego co się dzieje tu i teraz? Czy jest coś w tej teraźniejszości co już takie polukrowane i „laurkowate” nie jest? Czy intuicja Inki czegoś jej nie podpowiada, jakiś znany temat? Czy posłuchać siebie czy olać temat? Dla mnie osobiście to jest problem a nie w jaki sposób on patrzy na byłą albo podobieństwo pomiędzy ich zdjęciami a tymi z byłą. Dla mnie Inka dała się spławić, on nie miał chęci porozmawiać więc nie rozmawiał, dlaczego ona pisze na forum z obcymi ludźmi? Czyż nie chciałaby sobie porozmawiać z partnerem o tym co ją „boli”? Chyba od tego jest bliski człowiek a może się obawia, że jak będzie po prostu Inką to straci tego księcia z bajki i królestwo?
    Jak jest dobrze to człowiek czuje się dobrze.
    Chyba, że Inka już ma taką „urodę”, że musi znaleźć dziurę w całym i generalnie od zawsze czuje się źle bez względu na towarzystwo.

    @czwórko, oczywiście że nie jest problemem samym w sobie podobieństwo zdjęć lub to co one wyrażają, lecz to co to podobieństwo lub to co na nich jest, spowodowało. A uruchomiło coś w głowie Inki. Więc jeśli ona dopatrzyła się na tych zdjęciach w jego oczach miłości do byłej a nie widzi tego samego w jego spojrzeniu w stosunku do siebie, to... ?
    Pytanie do Inki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy