Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Zazdrość retrospektywna

Rozpoczęte przez ~inka, 07 wrz 2021
  • avatar ~alutka ~alutka
    ~alutka
    Napisane 30 września 2021 - 16:54
    ~inka napisał:
    Jesteśmy razem od prawie roku, niedawno zdecydowaliśmy się wspólnie zamieszkać w jego mieszkaniu. Obydwoje jesteśmy po przejściach i po 40. I tu zaczyna się mój problem. Mój parter jest wspaniałym mężczyzną i cudownym partnerem jednak ja nie mogę sobie poradzić z zazdrością o byłe partnerki. Mieszkali razem w tym samym mieszkaniu. Ostatnio przypadkowo znalazłam ich wspólne zdjęcia. Te same ujęcia jak nasze wspólne, w głowie mi buczy „ten sam teatr, ta sama scenografia i niewielka zmiana obsady”. Z racjonalnego punktu widzenia wiem, że to przeszłość ale nie daję rady z emocjami. Taka zazdrość to bardzo negatywna i boję się, że wpłynie na nasz związek, kompletnie sobie z tym nie radzę i łapie coraz to ostrzejsze wiraże.


    Droga @Inko
    jeżeli już wcześniej miałaś schize różne na tle zazdrości, tzn. z innymi partnerami - oznaczać to może, że sama masz problem i sama musisz go rozwiązać,

    ale jeśli to przeżywasz pierwszy raz,
    to wina Twojego partnera,
    intuicja Ci podpowiada, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, to znaczy, że nie jest.

    Kiedy kończymy pewien etap w życiu,
    związany z jakąś byłą czy byłym,
    nie mamy żadnego problemu żeby o tym rozmawiać,
    gdy nie chcemy lub temat ucinamy,
    oznacza to niezakończone sprawy z ex...

    zabieranie nowych miłości w te same miejsca,
    czy fotografowanie tych samych ujęć,
    świadczy wg mnie, o chęci doświadczenia tych samych silnych emocji, ale już z inna osobą,

    nie ma to nic wspólnego z zakończeniem poprzedniej relacji.
    kiedy się ją kończy, nie ma żadnego problemu z odpowiadaniem na pytania, które jej dotyczą,
    kiedy ktoś mówi, nie chcę o tym mówić...
    to znaczy, że ma młynek w głowie,
    ale na pewno nie to, że sprawa jest zamknięta.
    Nie chce się mówić, tylko o czymś, co nadal jest bolesne.

    hej



    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~raz ~raz
    ~raz
    Napisane 01 października 2021 - 01:11
    ~Weź napisał:
    ~raz napisał:
    Booldupienie cie ogarnelo, ze musialas 'zakuwac' a ktos nie ? Przeciez to zycie weryfikuje potem, glownie praca - mozliwosci kariery, rozwoju. O co ci chodzi ? Inteligencja niska i trzeba bylo nadarabiac 'zakuwaniem' zeby dorownac do poziomu - standard ? Tez to jest jakis sposob, nie potepiam. Jedni lapia w mig inni musza wlozyc wiele pracy i czasu ale oba sposoby dzialaja. Jedyna roznica, ze ci - 'w mig' nie maja boolu doopy ze ktos sie slizga. Jak to u ciebie bylo, jesli mozesz ?
    pozdro.


    Taaa... Bill Gates spod Kielc się znalazł. Forsy ma jak lodu, wysypia się i nie ma boolu dupy, bo się nie musiał uczyć a wszystko umie.
    Dziecko szczęścia i geniusz w jednym. Siedzi na forum i sie popisuje. Kozak w necie, dupa w świecie. Aż wali po oczach z tych postów.


    Skad te wnioski ? Chyba nie z moich wpisow :)
    Pekniesz wkrotce z tej zawisci :)
    Rada: niech cie ktos w koncu porzadnie wyrucha :)) Moze ci zejdzie cisnienie.
    Jeszcze ci sie ulozy. Tylko musisz probowac. zmienic siebie. myslenie, podejscie.

    PS
    - jak ktos chodzi spac po 4tej to sie raczej nie wysypia, nie wpadlas na to ? Zycie go budzi, te obok. jak ma rodzine rzecz jasna :)
    - siedzi na forum zdecydowanie mniej od ciebie
    - czemu spod kielc ? polska "B" pogardzasz ? warszawka ? moze 'krauza' ale tylko gdy nikt nie patrzy ? jak patrza to elYta :)

    reszta sie zgadza ;)

    Naucz sie w koncu cytowac / wpisywac wypowiedzi przed /po znaczkiem "quote". To proste jest.

    pozdro

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~raz ~raz
    ~raz
    Napisane 01 października 2021 - 01:21
    ~alutka napisał:
    ~raz napisał:
    ~Wielbicielka napisał:
    Powiedz mi @Kwitnąca, kto ma czas na wpisy o 4. nad ranem? Tak co do zasady.


    Ciasny jest ten twoj swiat :)
    Moze ktos kto wstaje o ktorej chce, ktos kto idzie spac jak mu sie chce spac a nie bo trzeba, bo juz pozna pora. Nie kazdy musi 'odbijac karte' o 7, 8 czy 9 rano. Codziennie. Mozna pracowac w roznych trybach, mozna pracowac 'zadaniowo' a nie 'od-do'. Wyobraz sobie (przynajmniej sprobuj), ze sa ludzie ktorzy maja ta przyjemnosc, ze sami wyznaczaja sobie godziny pracy bo sa rozliczani z efektow a nie z 'bycia' w pracy. Dasz wiare :)))
    To wymaga niestety samodyscypliny, cos nieosiagalnego dla wyrobnika. Wyrobnik bez wyznaczonych 'ram' sie wykolei, poczucie, ze nie musi w tych 'ramach', ze moze kiedy chce prowadzi go do samodestrukcji. Bez bata nie daje rady. NATURA ludzka taka jest.

    Wysil wyobraznie i pomysl jakie to moga byc zajecia, gdzie zyja tacy ludzie. Co to moze byc za swiat. Poza twoimi oczywistymi typami - stroz nocny i menel na socjalu ;)))
    pozdro


    zawsze marzyłam, żeby tak żyć,
    niestety wpadłam i miałam dziecko.
    no i pozamiatane,

    kiedyś zazdrościłam innym, że tak mogą..
    dziś zazdroszczę sama sobie :D

    można.
    1.wcześniej, wystarczy mieć żonę :D
    2.później, odchowane dzieci.
    ale lepiej późno, niż wcale.

    hej

    hej


    Kazdy marzy zeby zyc jak inni, niby lepiej, prosciej. To jak z ta bardziej zielona trawa u sasiada. Nikt jednak nie mysli o tym, ze bardziej intesywna zielen teraz wynika z bardziej intensywnej pracy wczesniej. Cos za cos jest niedostrzegalne, kazdy 'jara' sie efektami - teraz. Finalnie ta bardziej zielona tez trzeba kosic tak samo czesto albo i czesciej jak ta mniej zielona.

    1. trzeba bylo brac od razu meza :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Weź Nie Pytaj ~Weź Nie Pytaj
    ~Weź Nie Pytaj
    Napisane 01 października 2021 - 21:38
    Boszzzzzz jaka powaga sytuacji ;p

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Weź Nie Pytaj ~Weź Nie Pytaj
    ~Weź Nie Pytaj
    Napisane 01 października 2021 - 21:40
    A teraz zagadka?

    Co jest najistotniejsze w życiu?



    Umieć cytować na forum.



    Bujaj się @raz ;p

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~raz ~raz
    ~raz
    Napisane 02 października 2021 - 02:02
    ~Weź napisał:
    A teraz zagadka?

    Co jest najistotniejsze w życiu?



    Umieć cytować na forum.



    Bujaj się @raz ;p


    Bujanko, lubie :)

    Nie, w zyciu nie jest najwazniejsze umiec cytowac na forum, dowolnym. To tylko takie spostrzezenie. Dlaczego ? Bo swiadczy o inteligncji a, ta jak wiadomo jest wrodzona, nie wyuczona.Jak np. ortografia.
    Kazdy srednio IQ czlowiek zatrybi od razu lub za chwile jak sie oswoi (nie majac wczesniej stycznosci z takimi regulami ), ze ten znacznik 'guote' do czegos sluzy. Oddziela wypowiedzi od poprzednich. pozwala sie zorientowac czytajacemu kto co napisal / zacytowal. Wprowadza jakis tam porzadek w wypowiedziach. Cos jakby wskazuje gdzie jest wejscie do budynku a gdzie wyjscie. Mozna sie nie stosowac i tez sie wejdzie/ wyjdzie ale robiac tak notorycznie dziwnie to wyglada, raczej swiadczy.

    Sloneczko moje opuszczone :) powiedz mi ty lepiej dlaczego zmieniasz nicki co chwile ? Jakies racjonalne powody, zwiazane moze z praca ? :)
    'lajki' nabijasz, dla kogo ?

    pozdro

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
poprzednia
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Strona 14 z 10
poprzednia Strona 14 z 14

Gorące tematy