Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Zazdrość retrospektywna

Rozpoczęte przez ~inka, 07 wrz 2021
  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 07 września 2021 - 11:01
    Jesteśmy razem od prawie roku, niedawno zdecydowaliśmy się wspólnie zamieszkać w jego mieszkaniu. Obydwoje jesteśmy po przejściach i po 40. I tu zaczyna się mój problem. Mój parter jest wspaniałym mężczyzną i cudownym partnerem jednak ja nie mogę sobie poradzić z zazdrością o byłe partnerki. Mieszkali razem w tym samym mieszkaniu. Ostatnio przypadkowo znalazłam ich wspólne zdjęcia. Te same ujęcia jak nasze wspólne, w głowie mi buczy „ten sam teatr, ta sama scenografia i niewielka zmiana obsady”. Z racjonalnego punktu widzenia wiem, że to przeszłość ale nie daję rady z emocjami. Taka zazdrość to bardzo negatywna i boję się, że wpłynie na nasz związek, kompletnie sobie z tym nie radzę i łapie coraz to ostrzejsze wiraże.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 września 2021 - 12:41
    ~inka napisał:
    Jesteśmy razem od prawie roku, niedawno zdecydowaliśmy się wspólnie zamieszkać w jego mieszkaniu. Obydwoje jesteśmy po przejściach i po 40. I tu zaczyna się mój problem. Mój parter jest wspaniałym mężczyzną i cudownym partnerem jednak ja nie mogę sobie poradzić z zazdrością o byłe partnerki. Mieszkali razem w tym samym mieszkaniu. Ostatnio przypadkowo znalazłam ich wspólne zdjęcia. Te same ujęcia jak nasze wspólne, w głowie mi buczy „ten sam teatr, ta sama scenografia i niewielka zmiana obsady”. Z racjonalnego punktu widzenia wiem, że to przeszłość ale nie daję rady z emocjami. Taka zazdrość to bardzo negatywna i boję się, że wpłynie na nasz związek, kompletnie sobie z tym nie radzę i łapie coraz to ostrzejsze wiraże.

    Przenieście się do twojego mieszkania i będzie po zazdrości w stylu retro;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wielbicielka napisów końcowych ~Wielbicielka napisów końcowych
    ~Wielbicielka napisów końcowych
    Napisane 07 września 2021 - 13:18
    ~inka napisał:
    Te same ujęcia jak nasze wspólne, w głowie mi buczy „ten sam teatr, ta sama scenografia i niewielka zmiana obsady”..

    Zaintrygowały mnie te "te same ujęcia" zdjęć. Możesz przybliżyć o co dokładnie chodzi?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 07 września 2021 - 13:27
    Praktycznie są takie same, zmienia się tylko jedna osoba na nich

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 07 września 2021 - 13:29
    Tak jakby wyciąć jedną twarz a wstawić drugą

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 07 września 2021 - 13:45
    @czwórka, niestety się nie da …

    Myślałam, że jestem dojrzała i ogarnięta, nigdy nie miałam problemów z zazdrością. Ja też mam swoją przeszłość. A tu taki klops, wstyd mi przed samą sobą i pomimo przeczytania kilometrów artykułów na ten temat jestem bezradna wobec tych emocji.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 07 września 2021 - 14:04
    ~inka napisał:
    Jesteśmy razem od prawie roku, (...) Mój parter jest wspaniałym mężczyzną i cudownym partnerem jednak ja nie mogę sobie poradzić z zazdrością o byłe partnerki (...) Taka zazdrość to bardzo negatywna i boję się, że wpłynie na nasz związek, kompletnie sobie z tym nie radzę i łapie coraz to ostrzejsze wiraże.

    Nie wiem jakie 'wiraże' łapiesz, ale skoro on jest wspaniałym człowiekiem i partnerem, to zwyczajnie z nim pogadaj o tym 'na spokojnie' i bez emocji.
    Powiedz mu, że bardziej komfortowo byś się czuła gdyby lepiej sobie chował pamiątki z przeszłości, bo przypadkiem natknęłaś się na to i owo.

    Z nami czy na innym forum tej sprawy nie przepracujesz. Możesz poradzić sobie z problemem tylko w rozmowie z nim samym.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wielbicielka napisów końcowych ~Wielbicielka napisów końcowych
    ~Wielbicielka napisów końcowych
    Napisane 07 września 2021 - 14:26
    ~inka napisał:
    Praktycznie są takie same, zmienia się tylko jedna osoba na nich

    Ale chodzi o całą niejako inscenizację, czy o wybrane jej elementy typu miejsca, sceneria, tło, czy to co wyraża zdjęcie typu obejmowanie się , trzymanie za ręce itp.?
    W pewnym sensie zdjęcia są powtarzalne.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 września 2021 - 14:30
    ~inka napisał:
    @czwórka, niestety się nie da …


    Ta…
    To może wynająć wspólnie inne?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 07 września 2021 - 15:02
    @Wielbicielko i sceneria i to co się na tych zdjęciach dzieje, sposób pozowania, obejmowania, pocałunki
    @Robert, mój partner nie chce rozmawiać na ten temat. Każdą próbę rozmowy z mojej strony bardzo szybko ucina mówiąc, że to jest zamknięta przeszłość.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wielbicielka napisów końcowych ~Wielbicielka napisów końcowych
    ~Wielbicielka napisów końcowych
    Napisane 07 września 2021 - 15:17
    ~inka napisał:
    @Wielbicielko i sceneria i to co się na tych zdjęciach dzieje, sposób pozowania, obejmowania, pocałunki
    @Robert, mój partner nie chce rozmawiać na ten temat. Każdą próbę rozmowy z mojej strony bardzo szybko ucina mówiąc, że to jest zamknięta przeszłość.


    Zostawiłabym temat w spokoju. W pewnym sensie weszłaś w jego świat oraz to jaki on jest, w tym jak pozuje, jak obejmuje, jak całuje ;) Zawsze możesz zaproponować zrobić Wasze wspólne zdjęcia według Twoich własnych oczekiwań.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 07 września 2021 - 15:37
    ~inka napisał:
    mój partner nie chce rozmawiać na ten temat.(...) to jest zamknięta przeszłość.

    Tym bardziej zasadne byłoby delikatnie poprosić go by zadbał aby w Twoje ręce nie wpadały ślady tej przeszłości.
    Bo...
    Czujesz pewien dyskomfort i męczy Cię to.

    Skoro to facet empatyczny i w porządku, powinien to zrozumieć.
    I wcale nie chodzi o wgryzanie się w drażliwe tematy - wręcz przeciwnie...

    Ja nie miałbym nic przeciwko takiemu postawieniu sprawy przez moją partnerkę gdyby z czymś podobnym się do mnie zwróciła...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~inka ~inka
    ~inka
    Napisane 07 września 2021 - 16:17
    @Robert wszystko jest pochowane, z jego strony jak najbardziej wszystko jest tak jak powinno - problem tkwi we mnie. To moje myśli, które wracają jak bumerang.

    @Wielbicielko właśnie tak bym chciała, zostawić, odpuścić. Rozumiem wszystko, racjonalnie mam to rozpracowane ale te emocje są jak natrętne muchy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wielbicielka napisów końcowych ~Wielbicielka napisów końcowych
    ~Wielbicielka napisów końcowych
    Napisane 07 września 2021 - 16:44
    ~inka napisał:
    @Robert wszystko jest pochowane, z jego strony jak najbardziej wszystko jest tak jak powinno - problem tkwi we mnie. To moje myśli, które wracają jak bumerang.

    @Wielbicielko właśnie tak bym chciała, zostawić, odpuścić. Rozumiem wszystko, racjonalnie mam to rozpracowane ale te emocje są jak natrętne muchy

    Nie wiem. To może w ten sposób intuicyjne wyczuwasz coś, coś jednak nie gra, nie do końca jest tak cudownie, jak piszesz, obawiasz się czegoś, masz jakieś wątpliwości.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 września 2021 - 16:58
    ~inka napisał:
    (…) Każdą próbę rozmowy z mojej strony bardzo szybko ucina mówiąc, że to jest zamknięta przeszłość.


    No proszę jaki „empatyczny” Ci się trafił. Nie chce rozmawiać?
    Hmm… Ok.
    To następnym razem jak będziecie się kochać w momencie swojego szczytowania wypowiedz imię swojego byłego - tylko wystarczająco głośno i wyraźnie żeby nie było wątpliwości.
    Jak Twój ukochany będzie chciał o tym porozmawiać, utnij szybko mówiąc, że to już zamknięta przeszłość.

    Daj znać jak poszło;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jasiu ~Jasiu
    ~Jasiu
    Napisane 07 września 2021 - 17:40
    Co to kurna jest?
    Zazdrorość retr..uj wie co?
    Zazdrość to zazdrość, a zdrada to zdrada. Po co to sobie komplikujecie?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jasiu ~Jasiu
    ~Jasiu
    Napisane 07 września 2021 - 17:42
    Co ty kurna doradzasz? Jak powie w trakcie stosunki imie byłego, to może nowe koronki zamawiać.
    Do czego ty namawiasz?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jasiu ~Jasiu
    ~Jasiu
    Napisane 07 września 2021 - 17:43
    Łojjj baby, baby

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 07 września 2021 - 19:55
    ~Jasiu napisał:
    Co ty kurna doradzasz? Jak powie w trakcie stosunki imie byłego, to może nowe koronki zamawiać.
    Do czego ty namawiasz?

    Sugerujesz, że jest damskim bokserem?
    To w sumie jest możliwe. Brak empatii i ciągoty do przemocy idą ze sobą w parze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~MIRROR ~MIRROR
    ~MIRROR
    Napisane 07 września 2021 - 20:50
    no wybacz- te same ujęcia? No tak sie składa ze większość ujęć jest podobna, gdy się ludzie przytulają czy całują itd.
    trudno by po kazym partnerze operację plastyczną robić.
    po co wygrzebujesz takie zdjęcia?- to przeszłość.
    a myślałam że tylko mężczyźni mają tę dziwną zazdrość wsteczną.
    a moze coś innego Cie w tym wspaniałym niby partnerze drażni, skoro Twoja głowa wyszukuje haki na niego..nawet podświadomie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Strona 1 z 10
następna
Strona 1 z 14 następna

Gorące tematy