Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Samochody

Olej silnikowy

Rozpoczęte przez ~jorgg, 13 wrz 2018
  • avatar ~jorgg ~jorgg
    ~jorgg
    Napisane 13 września 2018 - 22:06
    Stosujecie jakieś uszlachetniacze do olejów silnikowych?? Jak często wymieniacie olej?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 25 października 2018 - 02:39
    Ja od jakiegoś czasu (od ostatniej wymiany, będzie z pół roku) stosuję olej PMO. W najbliższym czasie będę tez wymieniał olej w skrzyni i zdecydowałem się na tę markę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kamilo ~Kamilo
    ~Kamilo
    Napisane 09 listopada 2018 - 09:31
    te PMO to ten olej w takiej pomaranczowej butelce? Podobno jedyny olej (wsrod oleji do 200 zl), który ma co najmniej 70% bazy PAO w kazdy oleju (a nie jak inne 20%) Ale jak w praktyce się sprawuje, stosował ktoś? Bo szukam czegoś dla mojej e60

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Janek ~Janek
    ~Janek
    Napisane 14 listopada 2018 - 22:33
    A ja jeżdzę na tym co zaleje mi mechanik. Wszystkie oleje już chyba wypróbowałem i każdy był jako taki pod warunkiem ze wymieniałem go co 8 tysiecy. Jak co więcej to już samochód zaczyna pobierać olej, albo rano zaczynał klekotać. Ale pomimo tego ze stosowałem juz chyba wszystko, to tego co tam na górze wymieniliście to nigdy nie widziałem :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marcin_wawa ~Marcin_wawa
    ~Marcin_wawa
    Napisane 23 listopada 2018 - 23:09
    Kamilo, chyba troch coś pomieszałeś z tym PMO. Temat znam dosyć dobrze, bo mam 3 wymiany już na tym oleju i zanim go kupilem duzo czytalem. Oni owszem maja 70% PAO ale chyba w 5w30 i 5w40 a w reszcie maja 70% syntetyka ale juz nie PAO tylko innej grupy. Co nie zmienia fatku ze i tak jak dla mnie wynik rewelka i jak za tą cenę bije na glowe wszystkie znane oleje.

    A co do pytania w temacie, to ja osobiście nie leję żadnych dodatków do oleju, uważam, ze jak silnik zdrowy to po co. Chociaz kiedyś do poprzedniego auta zalewałem coś takiego jak ceramizer i szczerze mówiąc może troche wyciszyło to silnik, albo przynajmniej mialem takie wrazenie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pipka ~pipka
    ~pipka
    Napisane 24 listopada 2018 - 21:25
    A to nie jest tak, że Millers to najlepsze oleje? Znaczy ja tam nie wiem, tak tylko gdzieś słyszałem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marcin_wawa ~Marcin_wawa
    ~Marcin_wawa
    Napisane 26 listopada 2018 - 23:04
    No są dobre, ale jak dla mnie trochę przydrogie. Płacić 300 zł za olej to troche zbyt dużo.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Krystek ~Krystek
    ~Krystek
    Napisane 30 listopada 2018 - 23:48
    Mi dobrze doradzili w RINGu bardzo profesjonalnym serwisie na Al. Grunwaldzkiej w moim rodzinnym Gdansku. Sensowny warsztat, mają tez sklep, więc dużo rzeczy taniej niż u konkurencji.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~mirek ~mirek
    ~mirek
    Napisane 19 grudnia 2018 - 18:41
    w aso forda jest teraz promocja na wymianę oleju plus filtry i przegląd auta, przed zimą to warto podjechać i sprawdzić w jakim jest stanie żeby otem nie mieć niespodzianek przy mrozach https://akcjaserwisowa.pl/serwis

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~TomekBuda ~TomekBuda
    ~TomekBuda
    Napisane 28 grudnia 2018 - 12:12
    Do kwestii oleju jestem przewrażliwiony, bo już mam na koncie jestem zatarty silnik (stare czasy, pierwszy samochód za młokosa). Stan oleju sprawdzam systematycznie, a wymiana w zależności od przejechanych kilometrów. Wychodzi średnio raz na półtora roku. Poczytaj sobie coś na ten temat w serwisach moto. Na https://www.auto-motor-i-sport.pl/ czy innych podobnych na bank coś znajdziesz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~gebbels ~gebbels
    ~gebbels
    Napisane 30 grudnia 2018 - 15:15
    Na tę akcję serwisową forda można się jeszcze zapisać? Trwa jeszcze promocja może?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ianko ~ianko
    ~ianko
    Napisane 31 grudnia 2018 - 01:29
    ~gebbels napisał:
    Na tę akcję serwisową forda można się jeszcze zapisać? Trwa jeszcze promocja może?

    Trwa, ale nie wiem do kiedy, zobacz na tronie, tam jest formularz kontaktowy, można się umówić.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~KamilBednarek ~KamilBednarek
    ~KamilBednarek
    Napisane 05 stycznia 2019 - 22:45
    Panowie, zbliża mi się wymiana oleju w nowokupionym saomochodzie (Passat B6 2.0). Wcześniej jeździł na Castrolu 5w40 ale pod korkiem widze strasznie duzo szlamu czy jakiegoś nagaru, nie wiem co to jest, czym go wyczyscić i co zalać zeby nie zrobiło juz syfu?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~benio ~benio
    ~benio
    Napisane 08 stycznia 2019 - 13:41
    Jeśli nie chcesz aby olej zostawił Ci syf w silniku to przede wszystkim szukaj olejów na pełnej bazie PAO. Fakt, że takich olejów dużo nie ma, głównie to oleje hydrokrakingowane. Z olejów, które na pewno są pełnymi olejami PAO to: (jakbyś miał problem ze znalezieniem to podaje linki do stron)
    -Penrite penrite.pl
    -Amsoil amsoil.com
    -PMO pmo-lubricants.com

    z czego dwa pierwsze są kur$%@ drogie. PMO jest w umiarkowanej cenie ok 110 zł za 4 litry trzeba zapłacić, więc ma najlepszą jakość do ceny. Dużo osób jeszcze tez poleca millersa, ale czy on jest na PAO to szczerze mowiac nie wiem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Błażej ~Błażej
    ~Błażej
    Napisane 10 stycznia 2019 - 01:41
    ~benio napisał:
    Jeśli nie chcesz aby olej zostawił Ci syf w silniku to przede wszystkim szukaj olejów na pełnej bazie PAO. Fakt, że takich olejów dużo nie ma, głównie to oleje hydrokrakingowane. Z olejów, które na pewno są pełnymi olejami PAO to: (jakbyś miał problem ze znalezieniem to podaje linki do stron)
    -Penrite penrite.pl
    -Amsoil amsoil.com
    -PMO pmo-lubricants.com

    z czego dwa pierwsze są kur$%@ drogie. PMO jest w umiarkowanej cenie ok 110 zł za 4 litry trzeba zapłacić, więc ma najlepszą jakość do ceny. Dużo osób jeszcze tez poleca millersa, ale czy on jest na PAO to szczerze mowiac nie wiem.

    Tu całkowicie sie zgadzam, sam stosuję obecnie PMO i różnica w pracy silnika i kulturze jazdy znaczna. Nie znam się na mechanice i nie bedę się wywodził nad wszelkimi niuansami dlaczego jest tak a nie inaczej. Jednak mogę napisać to co sam jestem wstanie że tak napisze odczuć podczas jazdy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Lis witalis ~Lis witalis
    ~Lis witalis
    Napisane 10 stycznia 2019 - 13:16
    ~Błażej napisał:
    ~benio napisał:
    Jeśli nie chcesz aby olej zostawił Ci syf w silniku to przede wszystkim szukaj olejów na pełnej bazie PAO. Fakt, że takich olejów dużo nie ma, głównie to oleje hydrokrakingowane. Z olejów, które na pewno są pełnymi olejami PAO to: (jakbyś miał problem ze znalezieniem to podaje linki do stron)
    -Penrite penrite.pl
    -Amsoil amsoil.com
    -PMO pmo-lubricants.com

    z czego dwa pierwsze są kur$%@ drogie. PMO jest w umiarkowanej cenie ok 110 zł za 4 litry trzeba zapłacić, więc ma najlepszą jakość do ceny. Dużo osób jeszcze tez poleca millersa, ale czy on jest na PAO to szczerze mowiac nie wiem.

    Tu całkowicie sie zgadzam, sam stosuję obecnie PMO i różnica w pracy silnika i kulturze jazdy znaczna. Nie znam się na mechanice i nie bedę się wywodził nad wszelkimi niuansami dlaczego jest tak a nie inaczej. Jednak mogę napisać to co sam jestem wstanie że tak napisze odczuć podczas jazdy

    Nie oszukujmy sie, kazdy olej na bazie PAO będzie na starcie lepszy od zwykłego HC. Chociaż jak wiadomo wazne jest tez ile bedzie miał dodatków uszlachetniajacych, jakis zwiazków i takie tam, exprertem nie jestem xDDD

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~vector ~vector
    ~vector
    Napisane 12 stycznia 2019 - 22:52
    niech ci to lepiej sprawdzi ktoś kto się zna. w gdańsku na grunwaldzkiej jest ring auto premio - warto podjechać, bo jeszcze Ci się tłoki poniszczą...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~miniu ~miniu
    ~miniu
    Napisane 14 stycznia 2019 - 23:26
    ~vector napisał:
    niech ci to lepiej sprawdzi ktoś kto się zna. w gdańsku na grunwaldzkiej jest ring auto premio - warto podjechać, bo jeszcze Ci się tłoki poniszczą...

    Ale co sprawdzą? :D Co mają laboratorium, że sprawdzą jakość oleju?

    Skoro ludzie polecają a widać, ze wiedzą o czym piszą to jaki problem? Ja nigdy nie jeździłem na olejach PAO, ale z tego co wiem to właśnie ta baza jest najlepsza z tym, ze najdroższa ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wilku ~wilku
    ~wilku
    Napisane 23 kwietnia 2019 - 22:24
    ~KamilBednarek napisał:
    Panowie, zbliża mi się wymiana oleju w nowokupionym saomochodzie (Passat B6 2.0). Wcześniej jeździł na Castrolu 5w40 ale pod korkiem widze strasznie duzo szlamu czy jakiegoś nagaru, nie wiem co to jest, czym go wyczyscić i co zalać zeby nie zrobiło juz syfu?


    I na jaki olej się zdecydowałeś?? Czytałem że olej Shell Helix oczyszcza silnik właśnie z takiego szlamu/nagaru. Poszukaj sobie informacji o tym oleju i jak będziesz kolejny raz wymieniać to może zastosujesz ten olej

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Lucyk ~Lucyk
    ~Lucyk
    Napisane 19 maja 2019 - 13:46
    Możesz wejść na Shell LubeMatch i przeklikać dane auta, wskaże Ci jaki olej jest proponowany przez producenta. Najlepiej postawić na syntetyk jesli to nowe auto. Zobacz czy zaproponuje Ci ECT C2/C3 0W-30. Ten olej trzyma silnik w stanie zblizonym do fabrycznej.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3
Strona 1 z 3
następna
Strona 1 z 3 następna

Gorące tematy