Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Samochody

Olej silnikowy

Rozpoczęte przez ~jorgg, 13 wrz 2018
  • avatar ~marcyś ~marcyś
    ~marcyś
    Napisane 25 maja 2019 - 11:05
    Ostatnio czytałem o tym ECT C2/C3 0W-30, to pełen syntetyk. Faktycznie trzyma silnik w stanie zbliżonym do fabrycznego, bo naturalnie go oczyszcza i zabezpiecza. Sam w sobie jest chyba w technologii Pure Plus.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Gagat ~Gagat
    ~Gagat
    Napisane 31 maja 2019 - 10:27
    A to Lube Match to jak właściwie działa?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czyprysz ~czyprysz
    ~czyprysz
    Napisane 14 czerwca 2019 - 20:52
    LubeMatch działa bardzo prosto, jest wręcz intuicyjne w obsłudze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Boczek ~Boczek
    ~Boczek
    Napisane 16 czerwca 2019 - 19:32
    Gagat pytał raczej co to jest :D:D

    Lube Match od Shell to takie narzedzie internetowe. Wchodzisz na stronę Shell i wpisujesz podstawowe dane auta. Shell typuje dla Ciebie odpowiedni olej zalecany przez producenta.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~lubek ~lubek
    ~lubek
    Napisane 26 czerwca 2019 - 19:22
    ~Boczek napisał:
    Gagat pytał raczej co to jest :D:D

    Lube Match od Shell to takie narzedzie internetowe. Wchodzisz na stronę Shell i wpisujesz podstawowe dane auta. Shell typuje dla Ciebie odpowiedni olej zalecany przez producenta.


    A jakie dane auta trzeba podać? Muszę to skonsultować z mechanikiem ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Dominik00 ~Dominik00
    ~Dominik00
    Napisane 08 lipca 2019 - 18:56
    Wlewam taki olej Elf Evolution 700 STI 10W-40 5L https://allmega.pl/motor_oil/ do swojego Golfa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~karawan ~karawan
    ~karawan
    Napisane 14 lipca 2019 - 20:26
    ~lubek napisał:
    A jakie dane auta trzeba podać? Muszę to skonsultować z mechanikiem ?


    Jesli o Lube Match Shell chodzi to nie są to skomplikowane dane. O ile pamietam to jest marka, model, moc silnika i kilka innych podstawowych danych. Nie musisz się specjalnie po to konsultować z mechanikiem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~allis ~allis
    ~allis
    Napisane 28 lipca 2019 - 20:45
    A gdzie moge znaleźć to lube match? Przydałoby mi się cos takiego.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kaprysek ~kaprysek
    ~kaprysek
    Napisane 30 lipca 2019 - 21:22
    ~allis napisał:
    A gdzie moge znaleźć to lube match? Przydałoby mi się cos takiego.


    Wchodzisz na stronę Shell i tam masz LubeMatch. Wpisujesz dane auta i masz oleje które możesz zastosować konkretnie w swoim modelu auta.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pirotek ~pirotek
    ~pirotek
    Napisane 31 lipca 2019 - 12:00
    Na stronie możesz zobaczyć jak to LubeMatch wygląda, jest bezpłatne więc warto przetestować.

    [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisuhttps://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/dobierz-olej-do-silnika-shell-lubematch.html ]

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~bazylek ~bazylek
    ~bazylek
    Napisane 01 sierpnia 2019 - 00:02
    A jeśli mam starsze auto bo jeszcze z 1999 to też moge sobie tak sprawdzic olej z Shell? Czy juz raczej to LubeMatch jest tylko dla nowszych modeli?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~gosc ~gosc
    ~gosc
    Napisane 06 sierpnia 2019 - 17:29
    moim zdaniem bardzo dobrze poniewaz apka zaproponowała mi do mojej Astry olej silnikowy syntetyczny i półsyntetyczny

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Hyz ~Hyz
    ~Hyz
    Napisane 21 sierpnia 2019 - 22:43
    ~bazylek napisał:
    A jeśli mam starsze auto bo jeszcze z 1999 to też moge sobie tak sprawdzic olej z Shell? Czy juz raczej to LubeMatch jest tylko dla nowszych modeli?

    ja mam stare auto i mi olej o podobnej specyfikacji jak miałem zaproponowała apka

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~zetek ~zetek
    ~zetek
    Napisane 31 sierpnia 2019 - 15:49
    A myslisz, że jeśli mam auto już 12 letnie ale silnik w dobrym stanie to mogę zalać taki Shell syntetyk?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kikimora ~kikimora
    ~kikimora
    Napisane 22 września 2019 - 19:14
    Akurat syntetyki shella sa wręcz wskazane do wyeksploatowanych silników, dobrze sobie z nimi radzą.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Qwik ~Qwik
    ~Qwik
    Napisane 30 września 2019 - 21:36
    syntetyk zawsze lepszy do starych samochodów :) nie wiem jak to jest z ta skala lepkosci czy te najnowsze pasuja do starych silników np 0W ja mam 10 letnie auto i na 5W jezdze i zmieniac nie bede ale mozesz sobie spr w wyszukiwarce jak shell to wyszukiwarka lubematch

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~lekomak ~lekomak
    ~lekomak
    Napisane 22 października 2019 - 07:46
    ~Qwik napisał:
    syntetyk zawsze lepszy do starych samochodów :) nie wiem jak to jest z ta skala lepkosci czy te najnowsze pasuja do starych silników np 0W ja mam 10 letnie auto i na 5W jezdze i zmieniac nie bede ale mozesz sobie spr w wyszukiwarce jak shell to wyszukiwarka lubematch


    Ogólnie na LubeMatch możesz sprawdzić każde auto. Shell dobiera tam olej biorac pod uwage jaki jest dedykowany do danego auta. Pokrywa to się z tym co jest wpisane w ksiazke auta. Ostatnio w swoim przypadku nawet to sprawdzałam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~bałaganka ~bałaganka
    ~bałaganka
    Napisane 22 października 2019 - 09:03
    ~lekomak napisał:
    Ogólnie na LubeMatch możesz sprawdzić każde auto. Shell dobiera tam olej biorac pod uwage jaki jest dedykowany do danego auta. Pokrywa to się z tym co jest wpisane w ksiazke auta. Ostatnio w swoim przypadku nawet to sprawdzałam.


    Jak ten LubeMatch pokazuje wyniki? Zastanawiam się jak to jest z olejem dedykowanym, jest zawsze jeden?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~młody ~młody
    ~młody
    Napisane 24 października 2019 - 21:44
    ~bałaganka napisał:
    ~lekomak napisał:
    Ogólnie na LubeMatch możesz sprawdzić każde auto. Shell dobiera tam olej biorac pod uwage jaki jest dedykowany do danego auta. Pokrywa to się z tym co jest wpisane w ksiazke auta. Ostatnio w swoim przypadku nawet to sprawdzałam.


    Jak ten LubeMatch pokazuje wyniki? Zastanawiam się jak to jest z olejem dedykowanym, jest zawsze jeden?


    Zamiast się zastanawiać wejdź na lubematch i sam się przekonaj. Na pewno Ci dobierze olej. A jak nie jesteś pewien w 100% to zapytaj mechanika co sądzi o wybranym oleju.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~saribin ~saribin
    ~saribin
    Napisane 27 października 2019 - 18:03
    Ja własnie bardzo mocno zastanawiam się nad syntetykami shella, znajomy ma i mówi, że silnik pracuje zdecydowanie lepiej.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy