Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Mąż grozi, że odejdzie

Rozpoczęte przez ~Simci, 19 paź 2022
  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 28 października 2022 - 23:01
    Tak, w dobrym związku ludzie akceptują siebie nawzajem i nie ograniczają drugiej osoby. W dobrym związku, tam gdzie jest miłość, nawet jeśli ja czegoś nie lubię, akceptuję to ze względu na partnera, bo miło widzieć kiedy jest szczęśliwy. W dobrym związku nie grozi się odejściem. W dobrym związku partnerzy nawzajem inspirują się. Partner to nie rodzic,żeby się pytać o możliwość posiadania psa. Głupi pies to sam problem, mój będzie spełniał określone zadania i nie jest to pies agresywny ani obronny.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 29 października 2022 - 05:25
    No ok.
    Ale dalej nie widzę odpowiedzi na postawione pytanie.

    Jak Twój chłop argumentuje sprzeciw?
    Nie bo nie?
    Chyba coś mówi...(?)
    Czy go słuchasz?

    Mam naprawdę złe przeczucia ;-).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simici ~Simici
    ~Simici
    Napisane 29 października 2022 - 07:09
    Mówi nie, bo nie. Pies ok, ale tylko jeden. Nie ma argumentów przeciw np takich jak wymienione wcześniej w wątku. Podejrzewam,że chce innego psa niż ja. Więcej nic.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 29 października 2022 - 07:51
    Wiesz co...
    A ja sobie myślę, że skoro między Wami faktycznie nie iskrzy, to przecież możesz go 'uwolnić'.
    Po co się męczyć.
    Wtedy kupisz sobie pięć piesków i będą wszyscy zadowoleni.
    ;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simici ~Simici
    ~Simici
    Napisane 29 października 2022 - 08:39
    Ludzie, którzy mają hobby potrzebują swobody w związku. Daję swobodę mężowi i tej swobody też oczekuję. Związek to nie klatka, a ja nie służąca swego pana. Skoro są warunki i brak argumentów przeciw, bo zwykle nie, bo nie to za mało to już ograniczanie. A do tego przykry szantaż.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 29 października 2022 - 11:01
    No więc nawzajem ograniczacie swoją wolność.

    Ty jego - bo chcesz więcej piesków niż on może stolerować.
    On Twoją - bo nie chce więcej piesków niż Tobie potrzeba do szczęścia...
    8-D

    Nie męczcie się już, szkoda Waszego życia - macie tylko jedno.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 29 października 2022 - 17:24
    Jak sobie czytam te forum to widzę że patologia goni patologię i wielu ludzi uważa że ich "związki" są normalne.

    Jak tu czytam że mąż ją "ogranicza" to dziwię się że ta Pani jest w związku bo widać nie ma pojęcia co to związek.
    Sam związek to pewne ograniczenie i ograniczenia na które te osoby się dobrowolnie decyzują.

    Przecież mąż też jest ograniczany przez panią. Może ma ochotę przelecieć sąsiadkę a żona go ogranicza. Może w pracy jak ma powodzenie też wiele kobiet miało by ochotę się z nim kochać i znów ograniczenie.
    A może mąż zamiast drugie psa w domu wolałby np. kurę albo kozę albo marzył mu się aligator albo wąż ?
    Znów jest ograniczany.

    A to że nie może chlać od rana do nocy ? Znów ograniczenie.

    Tak serio nie wiem czy się śmiać czy płakać. Niby dorośli ludzie a podejście jak dzieci.
    Na złość rodzicom odmroże sobie uszy.

    Ja nie chciałem NIGDY psa w domu z powodu brudu , zapachu i walającej się wszędzie sierści.
    Widzę jak jestem u córek jak wygląda mieszkanie w ktorym pies przebywa.

    Ale wiem że gdyby moja partnerka chciała jakiegoś małego pieska to może coś by się udalo zrobić w temacie , ale jakby kupiła bez mojej zgody to zakończył bym związek od razu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 29 października 2022 - 17:57
    Widzę, że krytykują mnie rozwodnicy i osoby, którym rozwala się związek po związku. Mój trwa kilkanaście lat i fajnie nam razem, czasami mniej, ale tak bywa. Nie macie pojęcia o swobodzie w związku, może dlatego sypią się wam związki. Trudno wytrzymać z kimś kto jest nieustępliwy. Dając swobodę zadam również swobody. I będę miała psa, jak i kochającego meza

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kpr Wiaderny ~Kpr Wiaderny
    ~Kpr Wiaderny
    Napisane 29 października 2022 - 18:05
    ~Simci napisał:
    Widzę, że krytykują mnie rozwodnicy i osoby, którym rozwala się związek po związku. Mój trwa kilkanaście lat i fajnie nam razem, czasami mniej, ale tak bywa. Nie macie pojęcia o swobodzie w związku, może dlatego sypią się wam związki. Trudno wytrzymać z kimś kto jest nieustępliwy. Dając swobodę zadam również swobody. I będę miała psa, jak i kochającego meza



    Nie przejmuj się. Mam 3psy dwa akwaria chomika. Nie miałem nigdy problemu ze zwierzętami w domu. Jeśli ktoś uważa że wzięcie zwierzaka bez zgody partnera jest równoznaczne z szantazem rozwodem i podstawą do rozpadu związku to ma coś z garem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simici ~Simici
    ~Simici
    Napisane 29 października 2022 - 19:21
    Wiaderny, dziękuję, myślę podobnie. Też mamy więcej zwierząt;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 29 października 2022 - 23:03
    ~Simci napisał:
    Widzę, że krytykują mnie rozwodnicy i osoby, którym rozwala się związek po związku. Mój trwa kilkanaście lat i fajnie nam razem, czasami mniej, ale tak bywa. Nie macie pojęcia o swobodzie w związku, może dlatego sypią się wam związki. Trudno wytrzymać z kimś kto jest nieustępliwy. Dając swobodę zadam również swobody. I będę miała psa, jak i kochającego meza

    No tak...
    Trudno wytrzymać z kimś kto jest nieustępliwy i...
    Pewnie dlatego Twój mąż rozgląda się bo coś mu tu nie gra.
    Uszczęśliwiasz go drugim psem, a on raczej kontent z tego nie jest :-).

    No no...
    Nieźle.
    8-D

    Rób tak dalej, to zostaniesz sama.
    Facet tego nie wytrzyma i rzeczywiście odejdzie skoro piesek ważniejszy od człowieka,
    W sumie to się nie dziwię, że chłop zrobił się wredny i omija Cię szerokim łukiem...
    Może tamta 'cudniejsza' nie będzie go raczyła dwoma pieskami 8-D.
    Daj już temu chłopu spokój, bo widzę, że z tej mąki nie będzie chleba.
    Weź sobie tego (drugiego) pieska.
    Będziesz miała związek z...
    Pieskiem, bo chłop woli swoją własną nieustępliwość bardziej od Twojej (nieustępliwości).
    ;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 30 października 2022 - 08:03
    Tak było, ale się zmieniło i tak jak pisałam będzie pies i jest kochający mąż.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 30 października 2022 - 09:19
    Robert, głupszych rad dawno nie czytałam, pozdrawiam. Kiedyś spotykałam się z chłopakiem, co miał podobne poglądy do twoich, chciał być wszystkim dla mnie, więc mnie próbował ograniczać i tresować. Kiedy się zorientowałam, że coś jest bardzo nie tak, natychmiast zakończyłam ten związek i mam niemiłe wspomnienia, radość, że w porę uciekłam i nie było ślubu uff. Mój ślubny zachował się jak nigdy, straciłam orientację, ale już wiem o co chodziło i jest dobrze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 30 października 2022 - 12:47
    ~Simci napisał:
    Robert, głupszych rad dawno nie czytałam, pozdrawiam.

    Wiesz...
    Ja nie określam Twoich wypowiedzi jako głupie, czy mniej głupie. To zawsze indywidualna sprawa. Ja z kolei spotkałem w swoim życiu osoby, które to kosztem mojego komfortu i spokoju próbowały sobie zapewnić szczęście. Nie ma tych ludzi w moim otoczeniu. Ale spokojnie @Simici ;-), to tylko internet. W realnym życiu pewnie Cię nigdy nie spotkam i chwała za to losowi. Miejmy nadzieję, że w drugą stronę też to samo zajdzie - nie chciałbym i nie lubię nikogo uszczęśliwiać :-), zatem i do Ciebie zastosuje się to samo prawidło.
    Ja również pozdrawiam
    ~Simci napisał:
    Mój ślubny zachował się jak nigdy, straciłam orientację, ale już wiem o co chodziło i jest dobrze.

    Skoro Twój chłop toleruje takie zagrania...
    Mnie nic do tego.
    Powtórzę się (nie tylko za sobą samym) - decyzję o zwiększeniu inwentarza domowego, podejmuje się obopólnie. ZAWSZE.
    Tyle.
    I życzę powodzenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Nerd ~Nerd
    ~Nerd
    Napisane 30 października 2022 - 13:08
    ~Robert1971 napisał:

    Wiesz...
    Ja nie określam Twoich wypowiedzi jako głupie, czy mniej głupie.
    Powtórzę się (nie tylko za sobą samym) - decyzję o zwiększeniu inwentarza domowego, podejmuje się obopólnie. ZAWSZE.
    Tyle.


    Howgh !

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~@@@ ~@@@
    ~@@@
    Napisane 30 października 2022 - 13:31
    A dlaczego Ty Simci chcesz kolejne zwierzę w domu? Tylko dlatego, że po prostu chcesz? Nie uważasz, że to przemocowe wobec zwierząt, które powinny żyć w swoim naturalnym środowisku? Coraz więcej jest głosów, że supremacja człowieka nad innymi zwierzętami jest niemoralna. Bo jest.

    Taka wrzutka na niedzielę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 30 października 2022 - 13:39
    Czy ja pisałam, że chcę tygrysa? Gdybym miała wielkie posiadłości np. w Indiach, z naturalnym środowiskiem, mogłabym mieć tygrysa. Przemocowe to jest ograniczanie drugiego człowieka. Robię dużo fajnych rzeczy w życiu i gdybym miała faceta, który by mi kazał prowadzić nudne życie, takie on, bo ma parcie na komfort osobisty, to bym wolała być sama. Mój mąż też robi fajne rzeczy i nigdy, ale to nigdy mi nie przyszło na myśl ich mu zabronić.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~@@@ ~@@@
    ~@@@
    Napisane 30 października 2022 - 13:50
    Aha. Czyli pies to nie zwierzę, a tygrys już tak.
    Ciekawa koncepcja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 30 października 2022 - 21:59
    @@@ czytaj ze zrozumieniem, bo odpowiadasz bez sensu

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 31 października 2022 - 07:28
    Dla mnie słowo komfort (osobisty też) znaczy to samo, co podają słowniki:
    Definicja słowa
    1 - Zespół warunków, które zaspokajają potrzeby takie jak np. wygoda czy spokój. Często zapewniają przy tym luksus i elegancję.
    2 - Coś, co daje poczucie spokoju, szczęścia, luksusu czy bezpieczeństwa.(...)
    Komfort jako spokój psychiczny
    Spokój, harmonia wewnętrzna, beztroska, rozluźnienie, luz.

    Gdy kto woli wieczną spinę, niewygodę i niepokój oraz ciągłą niepewność i bylejakość to ok...
    Ja uważam, że można z powodzeniem czuć się komfortowo i jednocześnie robić mnóstwo ciekawych rzeczy - wcale się nie nudzić.
    Komfort nie oznacza nudy :-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy