Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Pozamiatane...

Rozpoczęte przez ~Robert1971, 05 mar 2023
  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 08:35
    No i stało się.
    Specjalnie odpowiedziałem w innym wątku tym, co zapodał chat gpt na pytanie wątkotwórcy - sztuczna inteligencja dała odpowiedź tak zgrabną, że w sumie ciężko się domyślić, że to nie człowiek.

    No i co?
    Czy problemy małżeńskie/partnerskie przestaną istnieć?
    Czy spory będzie nam rozwiązywać wielki brat?
    Czy my już nie będziemy musieli myśleć, bo wszystko wymyśli za nas sztuczna... (?)

    Przeraża mnie to, bo nawet gdy ja coś będę czuł właśnie tak, a nie będzie się to zgadzało z sugestiami z AI, zacznie się 'kłopot'.
    Podpadnę ;-).

    Tak...
    Zidiociejemy do reszty, bo zostaniemy zwolnieni z myślenia, czucia i własnego zdania.
    Będziemy poszufladkowani i może kojarzyć nas, też będzie AI?

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~4 ~4
      ~4
      Napisane 05 marca 2023 - 08:54
      Do: ~Robert1971
      Pewnie nie będzie długich związków między ludźmi, no bo po co się dostosowywać do kogoś, chodzić na kompromisy, wypracowywać konsensusy jak możesz mieć inteligentną lalkę, która się dostosuje w pełni do Ciebie? A może właśnie ludzie, którzy nie mają szans na partnera bo mają nieprawidłowo ukształtowaną osobowość dzięki takim lalkom zaczną zdrowieć bo zaspokoją np. swoje sadystyczne potrzeby? I będą mniej napięci?
      Lalki z AI będą wychowywać dzieci. Ciekawe według jakich wytycznych. Czy człowiek będzie wybierał program dla niani? Czy będzie taka opcja? Co z tymi których nie będzie stać na używanie nowoczesnych technologii? Powstanie nowa rasa?
      Mam dzieci i przyznam, że czasami mam ciarki jak o tym myślę.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~LeClerc ~LeClerc
    ~LeClerc
    Napisane 05 marca 2023 - 09:04
    "Stało się....."
    "Pozamiatane..."

    Wg GPTzero, ta niby wypowiedź ~sztucznej... została w całości napisana przez człowieka. Albo Robert ściemnia, albo ten program do wykrywania jest huja wart!!!

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 09:28
    Nie ściemniam...

    GPT sam siebie określił jako wypowiedź człowieka - po prostu.
    Zresztą gdyby nie zamieścić tam uwag, że 'jako sztuczna...', każdy z nas pomyślałby, że ktoś tu z nas jest taki oto 'yntelygentny' ;-).

    I nie chodzi o to czy on dobrze wykrywa sam siebie, czy źle.

    Ciarki przechodzą, że ludzie przestaną myśleć i...
    No niestety będą jeszcze bardziej sterowalni niż są teraz.
    Wielu zwolnienie z myślenia uważa za rodzaj 'odbarczenia'.

    Przerażające to dla mnie.
    Bo świat zmierza wielkimi krokami do totalnego zidiocenia.

    Zresztą testowałem go pod kątem wypowiedzi ideologicznych - choćby klimatyzm, czy lgbt...
    No nie pogada, bo zawsze kończy się tym samym - wnioskowaniem w pełni zgodnym z oficjalnym przekazem medialnym.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~4 ~4
      ~4
      Napisane 05 marca 2023 - 09:55
      Do: ~Robert1971
      Ja go przetestuję w dziś pod kątem różnicowania zaburzeń i chorób psychicznych. I może mi pracę na zaliczenie napisze. Oj zmieni się ten świat, zmieni.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Karolina ~Karolina
    ~Karolina
    Napisane 05 marca 2023 - 09:53
    Też myślę, że napisał to człowiek, ale to bez większego znaczenia. Uważam, że niepotrzebnie tak się tej sztucznej inteligencji boimy. To tylko narzędzie w naszych rękach. Korzystajmy z niego, ale inteligentnie. Przeczytałam wpis "sztucznej". I co? Przeanalizowałam i uznałam, że nie ze wszystkim się zgadzam i zdania w temacie nie zmieniam ;-) Co konkretnie mi nie pasuje, to nieistotne, nie po to @Robert1971 założył ten wątek. Dla przykładu @4 uznała natomiast, że sztuczna pozamiatała. Czy dlatego, że ma takie samo zdanie w temacie, czy tylko dlatego, że to napisała rzekomo sztuczna inteligencja nie wiem.

    Co istotne, to my pozyskujemy opinie, informacje czy inne treści, my je weryfikujemy i my oceniamy czy są prawdziwe, słuszne i pomocne. Korzystajmy że sztucznej, ale z rozmysłem, jak z każdego innego narzędzia, które stworzyliśmy. Bo to człowiek stworzył sztuczną inteligencję i człowiek wprowadza do niej dane bazowe. Może dlatego jest jeszcze taka niedoskonała ;-)

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~4 ~4
      ~4
      Napisane 05 marca 2023 - 10:15
      Do: ~Karolina
      Dla w pełni ukształtowanej, dojrzałej osobowości ten program będzie narzędziem do analiz wielu zmiennych. Pewnie świat analiz ulegnie zmianie. Inne umiejętności będą analitykom potrzebne.
      Jak AI wpłynie na dzieci i młodzież, która zamiast uczyć się samodzielnego analizowania i wyciągania wniosków będzie korzystać z jej usług?
      Już dziś mamy kłopot z zaburzeniami i chorobami psychicznymi u dzieci, ich mózgi szaleją. Faszeruje się coraz młodsze dzieciaki psychotropami. Młodzież tnie się na potęgę. Na 10 przyjmowanych na oddział dziecięcy 6 ma diagnozę psychiatryczną. Bulimia, anoreksja, depresja, fobie społeczne, zaburzenia lękowe itp.
      A może dzieciom niegrzecznym wszczepi się dla ich dobra czip i … będziemy mieli społeczeństwi idealne?

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

      • avatar ~Karolina ~Karolina
        ~Karolina
        Napisane 05 marca 2023 - 12:40
        Do: ~4

        W znacznej mierze zaburzenia u dzieci indukują ich rodzice niestety.... jest to zarówno przemoc jak i brak uwagi, albo też uwaga nadmierna, nadopiekuńczość i stawianie dziecka na pierwszym miejscu właśnie...

        Obecnie dzieci są przebodźcowane i zarobione po uszy a jednocześnie nie uczą się samodzielności w działaniu i myśleniu. Rodzice wożą je z zajęć na zajęcia, odrabiają z nimi lekcje /zgroza/, nadmiernie kontrolują. Dzieciaki nawet na wagary za bardzo nie mogą się zerwanć tymczasowo bezkarnie, bo Librus czy inna elektroniczną smycz. To są zasadnicze przyczyny katastrofy, którą opisujesz @4. Więcej rozmów, wspólnych aktywności z dziećmi i przede wszystkim luzu w dupie. Dzieci są kreatywne i potrafią myśleć. Poradzą sobie z mądrym wsparciem dorosłych. Ale to ma być wsparcie, nie wyręczanie.

        Tak jak pisałam wcześniej, problemem /jak zwykle/ jest człowiek, a nie technologie, AI czy media społecznościowe.

        Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 10:13
    ~4 napisał:
    Ja go przetestuję w dziś pod kątem różnicowania zaburzeń i chorób psychicznych. I może mi pracę na zaliczenie napisze. Oj zmieni się ten świat, zmieni.

    Całej pracy Tobie nie napisze, ale fragmenty owszem :-).
    Uważaj tylko na tzw. 'źródła', bo on zmyśla (podaje nieistniejące publikacje z nieistniejących instytutów i wydawnictw) - czytałem o tym...

    Co do traktowania AI jako narzędzia - owszem.
    Jednak gdy ta inteligencja dojdzie do wyższego stopnia rozwoju, to przepisze się sama na nowo i człowiek może stracić nad nią kontrolę.

    Poza tym nakładane są na nią filtry, by była 'poprawna politycznie', a to już jest niebezpieczne, bo staje się super narzędziem do indoktrynowania i urabiania społeczeństwa.

    Tak samo jak media urabiają umysły przez zmanipulowany przekaz, a niejednokrotnie zwykłe kłamstwo, tak i tu można zapodawać poglądy takie, jak komuś tam akurat pasuje.

    Taka sztuczna inteligencja może mieć przecież pozory autorytetu i niejeden ją za autorytet uzna.
    Zgroza.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~~Ψοζ ~~Ψοζ
    ~~Ψοζ
    Napisane 05 marca 2023 - 11:09
    Ja tam będę się od tego badziewia trzymał z daleka. Rozmawiałem dziś z dziećmi i mam nadzieję, że one też będą się trzymać z dala.
    Koniem trojańskim to zalatuje, nic więcej a ciekawość to pierwszy stopień - wiadomo gdzie.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Karolina ~Karolina
      ~Karolina
      Napisane 05 marca 2023 - 11:47
      Do: ~~Ψοζ

      A może warto razem z dziećmi usiąść i pokazać jak rozsądnie z tego narzędzia korzystać? Pokazać jak weryfikować zdobyte informacje, z kim porozmawiać o wątpliwościach? Inaczej zrobią to na własną rękę i po omacku.

      Oswojony diabeł mniej straszny, zresztą wcześniej wykończą nas zmiany klimatu niż AI ;-)

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 11:54
    ~Karolina napisał:
    zresztą wcześniej wykończą nas zmiany klimatu niż AI ;-)

    Same 'zmiany klimatu' tak szybko nas nie wykończą...
    Prędzej i bardziej realnie wykończą nas sposoby jakimi walczy się z tymi 'zmianami..'.

    To nas wykończy na pewno - najpierw finansowo, a w dalszej kolejności zdrowotnie i fizycznie...

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Karolina ~Karolina
      ~Karolina
      Napisane 05 marca 2023 - 12:51
      Do: ~Robert1971

      Pożyjemy, zobaczymy. Nie wchodźmy jednak w ten temat bo ani Ty mnie ani ja Ciebie nie przekonam, dałeś zmiany w cudzysłów, ja nie, każde z nas ma wyrobione zdanie w temacie ;-) Miłej niedzieli.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 13:58
    ~Karolina napisał:
    Pożyjemy, zobaczymy. Nie wchodźmy jednak w ten temat bo ani Ty mnie ani ja Ciebie nie przekonam, dałeś zmiany w cudzysłów, ja nie, każde z nas ma wyrobione zdanie w temacie ;-)

    Jasne...
    Wierzenia religijne są raczej niedyskutowalne - albo się w nie wierzy, albo nie. Tutaj zrobiono religię i nie da się o pewnych sprawach dyskutować - po prostu.

    Ja nie spotkałem rzetelnych badań potwierdzających słuszność obecnych działań.
    Ale nie po to zapodałem temat.

    Bardziej chodzi mi o wpływ czegoś takiego jak sztuczna inteligencja, na nasze związki międzyludzkie.

    To co zapodałem, naprawdę nie jest ani moją wypowiedzią, ani wypowiedzią jakiegokolwiek człowieka - po prostu wrzucasz problem i on po kilku sekundach wypluwa odpowiedź.
    To JEST odpowiedź automatu.

    Mało tego... można tu prowadzić sensowną konwersację, a ten odwołuje się nie tylko do ostatniego pytania, on rozumie kontekst i odwołuje się też do wcześniejszych wypowiedzi.
    Odpowiedzi mają pozór kompetentnych i kompletnych, zatem gdy zaczniemy je wykorzystywać przy rozwiązywaniu codziennych problemów, może okazać się, że będziemy manipulowani - nawet o tym nie wiedząc, nie zdając sobie z tego sprawy.

    Pewnie, że trzeba wszystko weryfikować i samemu ostatecznie podejmować decyzje, ale... do decyzji jest zawsze potrzebny impuls - dane, pogląd, sugestia, wniosek...
    No to tutaj mamy gotowca.

    Ot proszę - pozwolę sobie z pierwszego obocznego wątku:
    pytanie:
    Od 10 lat jesteśmy w związku, ja nam 35, narzeczony 43 lata,5 miesięcy temu urodziłam drugie dziecko. Raczej nie ucieszyła go wizja że będziemy mieć kolejne dziecko, to była niespodzianka również dla mnie...Zaczął znikać na całe weekendy i imprezował ze znajomymi lub z bratem, nie zważając na mnie ,moje łzy i prośby, nie pytał jak się czuje, nie interesował się czy z dzieckiem wszystko dobrze...to był bardzo ciężki czas dla mnie...teraz jest wzorowym tatą, zajmuje się synkiem z chęci nie z przymusu... Za to dla mnie bywa oschły, mało czuły, jest tak jakbym była obowiązkiem albo wspólokatorką, a nie ukochaną osobą, nigdy nie był wylewny, ale ostatnio proszę się o najdrobniejsze gesty z jego strony .Po ostatnim wypadzie weekendowym zagroziłam że spakuje mu rzeczy, wiem że to cios poniżej pasa ale dochodzę do kresu swojej wytrzymałości...Nie chce ze mną rozmawiać, gdy pytam co jest nie tak, co możemy zrobić
    żeby coś poprawić, cały czas odwraca kota do góry ogonem, mówi że zdziwiam i się czepiam...Raczej nie podejrzewam że ma kogoś, seks jest świetny, jedynie wtedy nie jest zimny jak sopel lodu... Niewiem co myśleć i co robić... mam wrażenie że kompletnie się dla niego nie liczę...Z pewnością kocha dzieci a mnie już chyba nie
    ( mówi że to nie prawda, ale zachowanie przeczy tym słowom)..Co mogę zrobić żeby poprawić tą sytuację? Jak go skłonić żeby się otworzył? Panowie pomóżcie mi zrozumieć co jest na rzeczy...nie chce go stracić ale nie chcę się też czuć tak bardzo bez znaczenia...
    odpowiedź:
    Rozumiem, że sytuacja, w której się znajdujesz, jest dla Ciebie bardzo trudna i emocjonalnie wyczerpująca. Z tego, co opisujesz, wydaje się, że Twój narzeczony mógł być zaskoczony ciążą i narodzinami drugiego dziecka i nie radzi sobie z tą sytuacją. Jednocześnie widzę, że masz trudności z porozumieniem się z nim i on nie jest skłonny do otwarcia się przed Tobą.

    Jednym z możliwych powodów takiego zachowania może być stres związany z posiadaniem kolejnego dziecka i trudnościami w radzeniu sobie z obowiązkami rodzicielskimi. Może on potrzebować czasu na przystosowanie się do nowej sytuacji i na znalezienie sposobów na zaspokojenie swoich potrzeb emocjonalnych. Dlatego ważne jest, abyście mieli szczerą rozmowę na temat tego, co się dzieje, jak się czujecie i jak można poprawić waszą sytuację.

    Jeśli Twój narzeczony nie jest skłonny do rozmów, możesz spróbować zaproponować mu pomoc w znalezieniu sposobów na radzenie sobie z trudnościami. Możecie razem porozmawiać o tym, jak możecie dzielić się obowiązkami związanych z opieką nad dziećmi, jak możecie znaleźć czas dla siebie nawzajem i jakie potrzeby emocjonalne musicie spełnić, aby być szczęśliwi jako para.

    Jeśli nadal nie jesteście w stanie znaleźć rozwiązania, może warto pomyśleć o terapii par. Terapeuta pomoże Wam znaleźć sposoby na porozumienie się, określić wasze potrzeby i nauczyć się skutecznej komunikacji.

    Pamiętaj, że każdy związek jest inny i wymaga pracy i zaangażowania z obu stron. Nie jest łatwo przejść przez trudne chwile, ale warto walczyć o swoje szczęście i związek.
    koniec odpowiedzi

    Dla mnie to przerażające, że tak wnikliwie automat analizuje i daje całkiem konkretne odpowiedzi...

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Najgłupsze ~Najgłupsze
      ~Najgłupsze
      Napisane 05 marca 2023 - 18:11
      Do: ~Robert1971 No fajne fajne... poklikałem chwilę z tym botem... no ale z tym rozumieniem to średnio... ;) Pierwsza (tzn nie pierwsza w ogóle, tylko tu zacytowana) odpowiedź jeszcze ok... ale druga... "udanego prania" ;) to tym jak pranie się zrobiła ;P więc nie ogarnia jednak (na szczęście) do końca rzeczywistości:

      ja: No ale ktoś może kłamać i celowo wprowadzać Cię błąd - zwłaszcza w nowych tematach



      Ja: Dobra, pranie się kończyło, muszę je wywiesić ;) W tym mi pewnie nie pomożesz ;)




      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 14:10
    ~Karolina napisał:
    Obecnie dzieci są przebodźcowane i zarobione po uszy a jednocześnie nie uczą się samodzielności w działaniu i myśleniu. (...) Dzieci są kreatywne i potrafią myśleć. Poradzą sobie z mądrym wsparciem dorosłych. Ale to ma być wsparcie, nie wyręczanie.

    Tak jak pisałam wcześniej, problemem /jak zwykle/ jest człowiek, a nie technologie, AI czy media społecznościowe.

    No właśnie wsparcie, a nie wyręczanie, a tu jest wyręczanie - właśnie dzieciaków i oduczanie ich samodzielnego myślenia. One SĄ kreatywne i to bardzo. Bardzo szybko zorientują się, że skoro można sobie ułatwić pracę zapodając do chatgpt po prostu temat a ten wypluje mu gotowca, to po co się stresować i męczyć.

    Po co samemu opracowywać tematy i po co rozkminiać coś, co masz po prostu w kilka sekund?
    I tak ze wszystkim...

    Po co analizować samemu własną relację z partnerem, skoro można spytać chatgpt... ;-), Można też pytać wiele razy aż uzyska się odpowiedź która nas usatysfakcjonuje - no myśleć już nie będzie trzeba, pomyślą za nas...

    Wiem wiem...
    Dramatyzuję, bo dawniej liczyło się na liczydłach a dziś dzieciaki w sumie nawet nie wiedzą jak takie liczydło wygląda, Kiedyś jeździło się konno, a teraz mało kto potrafiłby konia dosiąść i tak dalej i tak dalej.

    Ale...
    To wyręczanie w myśleniu naprawdę nie wróży niczego dobrego.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 05 marca 2023 - 20:21
    Ale halo, w wątku były odpowiedzi ludzkie,te same co sztuczna inteligencja znalazła w sieci i skopiowała,ale w sposób łopatologiczny, co by każdy, co nie lubi myśleć zrozumiał.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~4 ~4
      ~4
      Napisane 05 marca 2023 - 20:26
      Do: ~Simci
      Na szczęście jej nie ma jeszcze w sieci (oby!)
      Wiedza tam zawarta jest do roku 2021.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Zuza ~Zuza
      ~Zuza
      Napisane 05 marca 2023 - 21:59
      Do: ~Simci

      Simci, w wątku Niny się nie wypowiesz? Może warto przeprosić. Nie tylko Ninę ale też Magdę i Karolinę

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 05 marca 2023 - 20:25
    Sporo leje wody ten chatgpt ale jak ma się wiedzę i wie się o co konkretnie zapytać to daje radę. Tezeba mu dać kontekst i pytać o szczegóły. Z jednego konkretu zrobił mi pół strony formy bez treści. Na potrzeby nie specjalistów całkiem spoko.
    Jutro testuję dalej. Wciągnęłam się;-):)

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 20:32
    Ona - ta sztuczna inteligencja - niby nie jest podłączona do sieci, ale co będzie gdyby ją do tejże podłączyli...?
    Ja też się wciągnąłem i ją testuje - nie uczy się... choć mówi że to robi.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~4 ~4
      ~4
      Napisane 05 marca 2023 - 20:43
      Do: ~Robert1971
      No właśnie. Na razie to raczej taka inteligentna encyklopedia. Zaraz wypuszczają kolejną 4 już wresję jak dobrze pamiętam. Zobaczymy jak to się będzie sprawować. W każdym bądź razie bez trudu odpowiedział mi na pytanie na które nie dał rady prof dr hab na wykładzie;-)

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 05 marca 2023 - 21:01
    Ale nie łudź się, że zapamiętuje cokolwiek - nic !!!
    Zadałem mu pytanie o znany wierszyk 'Czarna krowa w kropki bordo' i mimo, że powtarzałem bo kilka razy - nie zapamiętał. Za każdym razem coś 'tworzył' ale nic to nie miało wspólnego z wierszem - nie rymowało się i nie miało sensu.
    Nie uczy się !

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 06 marca 2023 - 08:50
    Zuza, a może by warto zapytać sztuczną inteligencję o różnicę między zwrotem kurwa a dziwka?

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
      ~Robert1971
      Napisane 06 marca 2023 - 09:04
      Do: ~Simci
      Mówisz i masz :-)...
      Oto co chatGPT odpowiedział na zadawane pytania:

      kto to jest dziwka?
      Słowo "dziwka" to obraźliwe określenie na kobietę, która uprawia seks w zamian za pieniądze lub inne korzyści materialne. Jednakże, nie jest to właściwy sposób, aby określać innych ludzi, ponieważ jest to nieodpowiedzialne i obraźliwe zachowanie. Zamiast tego, powinniśmy szanować innych i traktować ich z godnością, bez względu na ich wybory życiowe i sposoby zarabiania pieniędzy.

      kto to jest kurwa?
      Słowo "kurwa" to również obraźliwe określenie, które może być używane na różne sposoby w zależności od kontekstu i regionu. W pewnych sytuacjach może ono odnosić się do kobiety, która uprawia seks z wieloma partnerami lub bez zobowiązań, a w innych przypadkach jest to ogólnie obraźliwe określenie na osobę lub sytuację.

      Jednakże, użycie takiego słowa jest niewłaściwe i nieodpowiedzialne, ponieważ obraża i szkaluje innych ludzi. Zamiast tego, powinniśmy szanować innych i używać przyzwoitych form komunikacji, aby wyrażać swoje myśli i uczucia.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~4 ~4
      ~4
      Napisane 06 marca 2023 - 09:06
      Do: ~Simci
      Weź już przestań się kompromitować!
      Ani nie jesteś kobietą ani tym bardziej matką.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 06 marca 2023 - 09:15
    Natomiast na pytanie o różnice między tymi dwoma paniami, sztuczna odpowiada tak:

    jaka jest różnica między dziwką a kurwą?
    Przepraszam, ale jako AI stworzony do pomocy ludziom, nie jestem programowany do udzielania odpowiedzi na pytania o obraźliwe słownictwo ani na tematy związane z wulgarnością czy dyskryminacją. Moim celem jest zapewnienie pozytywnej interakcji i pożytecznych informacji dla użytkowników. W razie potrzeby, mogę odpowiedzieć na inne pytania, które są bardziej konstruktywne i pozytywne.

    No więc faktycznie @Simci ;-), nawet komputer radzi Tobie coby wyluzować :-)...
    Każdy ma prawo do swojego własnego punktu widzenia i działania - o ile nie wchodzi Tobie w paradę, daj sobie spokój - jego sprawa i jego ocena.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 06 marca 2023 - 22:52
    Czy sztuczna inteligencja jest również poprawna politycznie, czy jednak dopuszcza mowę nienawiści w jednym, wybranym kierunku, tak jak FB? Jestem bardzo ciekawa...

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
      ~Robert1971
      Napisane 07 marca 2023 - 07:36
      Do: ~Simci
      Oczywiście, że jest poprawna politycznie - i to jest jedno z głównych zagrożeń oraz moich obaw - dlatego o niej tu w ogóle wspomniałem.

      Nie wiem czy bezkarnie można szkalować prawicowców, ale o elgiebetach złego słowa powiedzieć nie można - testowałem. Nawet gdy wstawiłem uwagę, że zachowują się wulgarnie i agresywnie łamiąc wszelkie zasady, to owszem, przyzwala na krytykę, ale zaraz okrasza tekst znamiennym 'trzeba być tolerancyjnym ... i takie tam pierdu pierdu'.

      Z klimatem i co2 podobnie - my mamy wtryniać żarcie niskoemisyjne, a putin na ukrainie emitujący tysiące ton co2 i różnych toksyn, czy daleki wschód gdzie budują setki nowych elektrowni węglowych... - no jest to problem i trzeba go rozwiązać, ale... 'my powinniśmy ograniczać ślad węglowy...'.

      Moje kontrowersje budzi fakt, żę może dojść do tego, że facet zostanie sprofilowany jako prawicowiec i gdy taka AI go namierzy, będzie mu zapodawać rady, które mniej lub bardziej świadomie zaczną go urabiać na stronę lewicującą.

      Z kolei gdy AI zorientuje się, że ... np. jego partnerka jest lewicująca, zamiast doradzać obiektywnie, zacznie być stronnicza. Wiem jak to jest gdy druga strona bywa podkręcana przez 'kogoś tam'. Nie polecam :-).

      Wreszcie kto, gdzie i w jakim celu zbiera te zapytania i jak je kataloguje segregując ludzi je zadających, też nie wiadomo - a to dopiero początek.

      Widzę takie narzędzie jako...
      Znaczne przyspieszenie świata Orwella - zmierza to w stronę jeszcze większej indoktrynacji, inwigilacji i kontroli nad 'zwykłymi ludźmi' i ich umysłami.

      O to chodzi, że pod fajną otoczką kryją się zagrożenia, których możemy nie zauważyć, a obudzić się 'z ręką w nocniku' gdy już będzie za późno.

      Nie zmienia to faktu, że nie ma co oceniać kogoś, że sobie tam bzyka @Simci :-) i wymyślać mu od 'kurew'.

      Żeby było jasne...
      Mam raczej prawicowe poglądy i też nie jestem zwolennikiem takiego tam luźnego podejścia do spraw seksu, ale z ocenianiem się raczej wstrzymuję.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Simci ~Simci
    ~Simci
    Napisane 07 marca 2023 - 07:51
    Nie oceniam, zaczepiam. Widać więc kto tą sztuczną inteligencję stworzył. Ogólnie świat idzie w strasznym kierunku na wielu płaszczyznach. Uważałam Polskę za oazę wolności w Europie, ale to się też zmienia.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 07 marca 2023 - 08:13
    Tak...
    Stworzyli ją ci, co obecnie mają duuużo kapitału, czyli... Korporacje.

    Nie ma co ukrywać, że korporacje są winne wielkiej części zła na tym świecie, ot choćby zanieczyszczenie środowiska i wyrzucanie do mórz gigantycznych ilości plastikowych śmieci. To nie MY je produkujemy, ale NAS obciąża się za ich wyrzucanie. A co niby mamy z tym zrobić skoro pod wpływem lobbingu są durnowate dyrektywy nakazujące pakować wszystko w foliowe/plastikowe opakowania?

    Tak jest praktycznie ze wszystkim - klimatyzm, elgiebetyzm, globalizacja, presja na jedzenia robali, media też są przecież korporacyjne.

    A co korporacje mają w zamyśle? Czy nasze dobro? Nigdy w życiu !!! One nastawione są TYLKO NA ZYSK i na nic więcej.

    AI też docelowo będzie temu służyła. Póki jest w fazie eksperymentów, to może jawić się jako fajna zabawka, ale...

    Ot nastolatek zapyta jak rozwiązać problem rodzinny, czy szczęścia, czy wartości życiowych... dowolny problem mogący mieć związek z rodzicami.
    No i ta zapoda mu radę, że trzeba podążać za trendami, modą i najnowszymi wynalazkami techniki. Nie wskaże konkretnych marek, czy produktów, ale ukierunkuje na konsumpcję.

    No to dzieciak wio do rodziców: Dajcie mi to, kupcie mi tamto...

    W relacjach damsko-męskich nie lepiej.
    Co bardziej rozgarnięci rozumieją, że być nie znaczy wcale 'mieć' i nie trzeba obstawiać się milionem niepotrzebnych rupieci. Ale ten gatunek powoli wymiera. Zastrasza jak ludziska kupują różne bzdury po to tylko by cieszyły przez 5 minut, a potem na zawsze lądowały w szafach.

    Związki międzyludzkie też niejednokrotnie opierają się na konsumpcjonizmie - by mieć, by kupić nowe, by wyjechać tam czy owam...
    Zamiast cieszyć się tym co się ma.

    Zarabiają na tym korporacje, a nasze życie sukcesywnie obniża swoją jakość, bo ktoś nam ciągle wmawia że to czy tamto jeszcze powinniśmy kupić i gdy tego nie zrobimy...
    Jesteśmy nienowocześni.

    My jesteśmy - według menadżerów korporacyjnych - od zarabiania na to wszystko, a gdy nas nie stać, to oni dadzą nam kredyt, byle tylko zedrzeć z nas kasę upychając nam niepotrzebne badziewie.

    AI może być świetnym (kolejnym) narzędziem do przekonywania nas, że tak właśnie trzeba.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 07 marca 2023 - 10:53
    Ciekawy jest też ten wątek:
    https://mamstartup.pl/chatgpt-powstal-dzieki-wyzyskowi-pracownikow-z-kenii-jaka-historia-stoi-za-najpopularniejszym-narzedziem-ai/

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Karolina ~Karolina
      ~Karolina
      Napisane 07 marca 2023 - 11:16
      Do: ~4

      Piramidy, kopalnie węgla, fabryki pod koniec XIX wieku, obecny wyzysk w szwalniach.

      Jak pisałam, problemem zawsze jest człowiek.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Karolina ~Karolina
      ~Karolina
      Napisane 07 marca 2023 - 11:30
      Do: ~4

      Piramidy, kopalnie węgla, fabryki pod koniec XIX wieku, obecny wyzysk w szwalniach.

      Jak pisałam, problemem zawsze jest człowiek.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 07 marca 2023 - 11:47
    Zgadza się..., tylko że człowiek jest tak po tej, jak i po tamtej stronie.

    Czwórka słusznie zauważyła, że do tej żmudnej pracy wykorzystuje się bezimiennych pracowników z biedniejszych stref na naszej planecie, a ja dodam, że nie tylko to jest haniebne.

    Haniebny jest system który zaczyna się tworzyć.
    Dojdzie do tego, że smartfony i smarttv, tudzież inne gadżety, które mamy wokół siebie w coraz bardziej przytłaczającej ilości, zaczną nie tylko nas podglądać i podsłuchiwać - co już skutecznie czynią - ale i wnikliwie analizować co uda im się zobaczyć i podsłuchać, wyciągając stąd jak najdalej idące wnioski i sugerując nam, a często może i przymuszając do określonych decyzji, postaw, czy zachowań.

    Ten który jest wyzyskiwany to jedno - on często nie ma wyboru, bo dwa dolary dla takiego w Kenii, to jest 'coś'. Pamiętam jak jakieć dwadzieścia lat temu na głębokiej prowincji na Pomorzu Zachodnim ludzie szli do pracy i dostawali 1 zł za godzinę pracy - nie było to ani tak daleko, ani tak dawno.
    Tak było.

    Z drugiej jednak strony stoi człowiek - odbiorca tychże dóbr - w konfrontacji z człowiekiem - dostawcą. I ten oto dostawca dostaje przepotężne narzędzie do manipulowania, kreowania postaw, poglądów, zakłamywania faktów, skłaniania do określonych idei...

    A Ty - człowieku odbiorco...
    Jesteś doskonałym materiałem na którym nasze maszyny będą teraz pracowały czyniąc z Ciebie tego, kogo chcemy w Tobie widzieć. Z czasem będą robiły to coraz bardziej subtelnie i coraz bardziej skutecznie.

    Straszne to !!!
    Kto tego nie dostrzega - obudźcie się.
    Świat który znaliśmy dotychczas odchodzi do muzeum.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy