Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Zrozum nastolatka

Nauka

Rozpoczęte przez ~Rafal, 29 lis 2023
  • avatar ~Rafal ~Rafal
    ~Rafal
    Napisane 29 listopada 2023 - 14:18
    Cześć, potrzebuje pomocy i wsparcia, mam syna, ma 15 lat, ale w żaden sposób nie możemy porozumiewać się, ja coś chcę wytłumaczyć lub porozmawiać z synem, o wogóle tego nie rozumie, nie odpowiada, cały czas siedzi w swoim pokoju i nie chcę nić robić, czytałem dużo książek, jak mam zachowywać się w takich sytuacjach i nie pomaga, dalej jest tak samo, może ktoś miał coś takiego i znacie jak z tej sytuacji wybrnąć

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Anna Skoczylas ~Anna Skoczylas
    ~Anna Skoczylas
    Napisane 30 listopada 2023 - 15:18
    Najlepiej jak znajdziesz psychologa i będziesz z dzieckiem razem do miego chodzić, ponieważ dzieci teraz są takie trudne i ciężko z nimi się porozumiewać .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~alicja98765 ~alicja98765
    ~alicja98765
    Napisane 01 grudnia 2023 - 14:46
    ~Rafal napisał:
    Cześć, potrzebuje pomocy i wsparcia, mam syna, ma 15 lat, ale w żaden sposób nie możemy porozumiewać się, ja coś chcę wytłumaczyć lub porozmawiać z synem, o wogóle tego nie rozumie, nie odpowiada, cały czas siedzi w swoim pokoju i nie chcę nić robić, czytałem dużo książek, jak mam zachowywać się w takich sytuacjach i nie pomaga, dalej jest tak samo, może ktoś miał coś takiego i znacie jak z tej sytuacji wybrnąć

    Możesz spróbować znależć psychologa na stronie BUKI.org.pl , ja sobie jak szukałam korepetytora, widziałam, że mają takich specjalistów

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ABC ~ABC
    ~ABC
    Napisane 07 grudnia 2023 - 10:41
    Pytanie z jakiego powodu? Nic nie robi? Co masz na myśli dokładnie. Bo najczęściej rodzice tak mówią jak dziecko ogląda tv albo gra. "O nic teraz nie robi." Ale jak na to spojrzysz to jest zajęty tylko właśnie nie tym co chcesz. Inna to jest sytuacja od tej gdy dziecko leży i faktycznie nic nie robi. Jak pytasz co robi to co odpowiada i jaki jest powód?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bezradny ~Bezradny
    ~Bezradny
    Napisane 19 kwietnia 2024 - 14:59
    ~Anna napisał:
    Najlepiej jak znajdziesz psychologa i będziesz z dzieckiem razem do miego chodzić, ponieważ dzieci teraz są takie trudne i ciężko z nimi się porozumiewać .


    To nie jest złoty środek. Mam podobny problem i to dużo bardziej zaawansowany. Psychiatra przepisał *ujowe leki, psycholog (choć dobry) niewiele pomógł. Syn twierdzi, że celowo z niego debila chcemy zrobić. Choć ja widzę, jak się zmieniło jego zachowanie w przeciągu niespełna roku. Rok temu zapał do nauki, optymizm, teraz totalny opór przed czymkolwiek (szkołą, pomocą w obowiązkach domowych, jaką kolwiek pracą)
    W trakcie psychoterapi wyznał, że rówieśnicy się nad nim znęcali.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy