Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Samochody

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Rozpoczęte przez ~Tomek Doradca Valeo, 20 wrz 2018
  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 20 września 2018 - 22:26
    Witajcie!
    W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kouczan ~kouczan
    ~kouczan
    Napisane 04 października 2018 - 19:07
    Ostatnio pogoda nie rozpieszcza przez co jest więcej wypadków. Czy odpowiednie wycieraczki mogą pomóc w zmniejszaniu tych statystyk?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 04 października 2018 - 22:51
    ~kouczan napisał:
    Ostatnio pogoda nie rozpieszcza przez co jest więcej wypadków. Czy odpowiednie wycieraczki mogą pomóc w zmniejszaniu tych statystyk?

    Witaj kouczan. Zdecydowanie wycieraczki mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Dowodzą temu wyniki przeprowadzanych testów. Czy mogę jeszcze odpowiedzieć na jakieś Twoje pytanie?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kierowca ~kierowca
    ~kierowca
    Napisane 15 listopada 2018 - 10:51
    ~Tomek napisał:

    Witaj kouczan. Zdecydowanie wycieraczki mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Dowodzą temu wyniki przeprowadzanych testów.

    W takim razie jakie wycieraczki powinny być stosowane żeby ograniczać ryzyko wypadków spowodowane kiepska widocznością kierowców podczas jazdy w deszczu?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kierowca ~kierowca
    ~kierowca
    Napisane 15 listopada 2018 - 10:53
    Jeszcze jedna sprawa jak chodzi o wycieraczki, dlaczego sprzedawcy tak bardzo polecają te hybrydy? Wiem że one są droższe i pewnie chodzi o zysk ale czy one faktycznie się czymkolwiek różnią od tradycyjnych używanych przez znaczną część kierowców?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 15 listopada 2018 - 19:24
    ~kierowca napisał:
    ~Tomek napisał:

    Witaj kouczan. Zdecydowanie wycieraczki mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Dowodzą temu wyniki przeprowadzanych testów.

    W takim razie jakie wycieraczki powinny być stosowane żeby ograniczać ryzyko wypadków spowodowane kiepska widocznością kierowców podczas jazdy w deszczu?

    kierowca, bardzo zachęcam do sprawdzenia wycieraczek aquablade. Niestety nie są one jeszcze dostępne w sprzedaży aftermarket w związku z tym moim zdaniem najlepiej się sprawdzą wycieraczki hybrydowe. Gwarantują one idealny docisk pióra do szyby a co za tym idzie lepiej wycierają.

    ~kierowca napisał:
    Jeszcze jedna sprawa jak chodzi o wycieraczki, dlaczego sprzedawcy tak bardzo polecają te hybrydy? Wiem że one są droższe i pewnie chodzi o zysk ale czy one faktycznie się czymkolwiek różnią od tradycyjnych używanych przez znaczną część kierowców?

    Jak już napisałem wyżej - wycieraczki hybrydowe gwarantują Ci idealny docisk pióra do szyby ale także mniejszy opór powietrza i cichszą pracę więc różnica jest bardzo duża.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jarek ~Jarek
    ~Jarek
    Napisane 22 listopada 2018 - 15:37
    Moje wycieraczki zaczynają zostawiać smugi na szybach. Nie zbierają dokładnie całej wody. Mogę to jakoś naprawić czy musze już kupować nowy zestaw piórek?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 22 listopada 2018 - 21:55
    ~Jarek napisał:
    Moje wycieraczki zaczynają zostawiać smugi na szybach. Nie zbierają dokładnie całej wody. Mogę to jakoś naprawić czy musze już kupować nowy zestaw piórek?


    Zdecydowanie polecam zakup nowych. Na tego typu problem nie pomoże już regulacja, ponieważ zużyte zostały pióra wycieraczek. Jeżeli oczekujesz niezawodności to zachęcam do zakupu wycieraczek hybrydowych.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jarek ~Jarek
    ~Jarek
    Napisane 28 listopada 2018 - 15:24
    ~Tomek napisał:
    Zdecydowanie polecam zakup nowych. Na tego typu problem nie pomoże już regulacja, ponieważ zużyte zostały pióra wycieraczek. Jeżeli oczekujesz niezawodności to zachęcam do zakupu wycieraczek hybrydowych.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    A nie mogę wymienić jedynie piór wycieraczek? Musze całość kupować na nowo?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 29 listopada 2018 - 13:45
    ~Jarek napisał:
    ~Tomek napisał:
    Zdecydowanie polecam zakup nowych. Na tego typu problem nie pomoże już regulacja, ponieważ zużyte zostały pióra wycieraczek. Jeżeli oczekujesz niezawodności to zachęcam do zakupu wycieraczek hybrydowych.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    A nie mogę wymienić jedynie piór wycieraczek? Musze całość kupować na nowo?

    Jarek, jeśli się na tym znasz to jak najbardziej możesz spróbować. Jednak pamiętaj, że nowe wycieraczki zawsze będą lepsze i masz pewność, że po naprawie problem nie będzie znów występował.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~znawca ~znawca
    ~znawca
    Napisane 05 grudnia 2018 - 14:18
    Jak się Pan tak zna na wycieraczkach to bardzo ciekawi mnie dlaczego nie jestem w stanie znaleźć hybryd na tylną wycieraczkę?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 07 grudnia 2018 - 12:04
    ~znawca napisał:
    Jak się Pan tak zna na wycieraczkach to bardzo ciekawi mnie dlaczego nie jestem w stanie znaleźć hybryd na tylną wycieraczkę?

    Znawca, hybrydy valeo są dostępne tylko jako wycieraczki przednie. Pamiętaj, że to widoczność na przodzie jest ważniejsza ze względu na to, że samochód porusza się do przodu i rozwija większe prędkości. Posiadasz hybrydy na przedzie?

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~znawca ~znawca
    ~znawca
    Napisane 19 grudnia 2018 - 15:15
    ~Tomek napisał:

    Znawca, hybrydy valeo są dostępne tylko jako wycieraczki przednie. Pamiętaj, że to widoczność na przodzie jest ważniejsza ze względu na to, że samochód porusza się do przodu i rozwija większe prędkości. Posiadasz hybrydy na przedzie? l

    Mam nowego hyuidaja (czy jak tam to sie odmienia) i powiedziano mi że mam hybrydy od nowości. Jestem w stanie to sprawdzić?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 21 grudnia 2018 - 12:26
    ~znawca napisał:

    Mam nowego hyuidaja (czy jak tam to sie odmienia) i powiedziano mi że mam hybrydy od nowości. Jestem w stanie to sprawdzić?

    Jeśli to nowy hyundai to masz hybrydy na pewno. Tego typu wycieraczki są montowane przy pierwszym montażu głównie w samochodach produkowanych w krajach azjatyckich, np. Kia, Hyundai, Toyota, Honda, Nissan.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert ~Robert
    ~Robert
    Napisane 31 stycznia 2019 - 14:22
    Ja właśnie na tą zimę kupiłem sobie wycieraczki od Valeo AquaBlade. Jestem pod wrażeniem. Naprawdę. Ten podgrzewacz to super sprawa i rzeczywiście można zauważyć mniejsze zużycie płynu do spryskiwaczy. Jak mieszkacie w górach, tak jak ja, to chyba to są najlepsze wycieraczki na tą pogodę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ciekawski ~Ciekawski
    ~Ciekawski
    Napisane 20 lutego 2019 - 13:43
    ~Robert napisał:
    Ja właśnie na tą zimę kupiłem sobie wycieraczki od Valeo AquaBlade. Jestem pod wrażeniem. Naprawdę. Ten podgrzewacz to super sprawa i rzeczywiście można zauważyć mniejsze zużycie płynu do spryskiwaczy. Jak mieszkacie w górach, tak jak ja, to chyba to są najlepsze wycieraczki na tą pogodę.

    A to do jakiego auta zamontowałeś te aquablade? Z tego co wiem to tylko do XC90 volvo to montują fabrycznie. W aftermarket raczej się tego złapać nie da???

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ciekawski ~Ciekawski
    ~Ciekawski
    Napisane 20 lutego 2019 - 13:44
    ~Tomek napisał:

    Jeśli to nowy hyundai to masz hybrydy na pewno. Tego typu wycieraczki są montowane przy pierwszym montażu głównie w samochodach produkowanych w krajach azjatyckich, np. Kia, Hyundai, Toyota, Honda, Nissan.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    A gdzie mogę dostać oryginalne wersje wycieraczek montowanych w tych samochodach? Jedynie salon?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mordor ~Mordor
    ~Mordor
    Napisane 03 kwietnia 2019 - 13:02
    ~Ciekawski napisał:
    ~Tomek napisał:

    Jeśli to nowy hyundai to masz hybrydy na pewno. Tego typu wycieraczki są montowane przy pierwszym montażu głównie w samochodach produkowanych w krajach azjatyckich, np. Kia, Hyundai, Toyota, Honda, Nissan.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    valeo.pl

    A gdzie mogę dostać oryginalne wersje wycieraczek montowanych w tych samochodach? Jedynie salon?

    Chyba nam doradca przepadł... Wydaje mi sie że jeżeli chcesz oryginalne wycieraczki to musisz je kupować w salonie ale nie dam sobie głowy uciąć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek Doradca Valeo ~Tomek Doradca Valeo
    ~Tomek Doradca Valeo
    Napisane 04 kwietnia 2019 - 15:56
    ~Robert napisał:
    Ja właśnie na tą zimę kupiłem sobie wycieraczki od Valeo AquaBlade. Jestem pod wrażeniem. Naprawdę. Ten podgrzewacz to super sprawa i rzeczywiście można zauważyć mniejsze zużycie płynu do spryskiwaczy. Jak mieszkacie w górach, tak jak ja, to chyba to są najlepsze wycieraczki na tą pogodę.

    Robert, cieszę się, że jesteś zadowolony z tego rozwiązania. Niestety na chwilę obecną w wielu autach ta technologia nie jest dostępna, jednak z czasem na pewno oferta ta będzie skierowana do szerszego grona.

    ~Ciekawski napisał:

    A gdzie mogę dostać oryginalne wersje wycieraczek montowanych w tych samochodach? Jedynie salon?

    Ciekawski, w ofercie Valeo znajdziesz wycieraczki identyczne z względem tych zamontowanych na linii pierwszego montażu.

    Tomek
    Doradca online Valeo Polska
    https://www.valeoservice.pl

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Hasimoto ~Hasimoto
    ~Hasimoto
    Napisane 04 kwietnia 2019 - 18:09
    ~Tomek napisał:

    Robert, cieszę się, że jesteś zadowolony z tego rozwiązania. Niestety na chwilę obecną w wielu autach ta technologia nie jest dostępna, jednak z czasem na pewno oferta ta będzie skierowana do szerszego grona.

    Chwila coś mi tu nie gra. Czytałem ostatnio artykuł, że tak jak Dordca mówi, ta technologia jest dostępna chyba tylko w volvo i jakiś super brykach. Jakim cudem @Robert kupił wycieraczki aquablade w sklepie i jak je zamontował????
    ~Tomek napisał:

    Ciekawski, w ofercie Valeo znajdziesz wycieraczki identyczne z względem tych zamontowanych na linii pierwszego montażu.

    Jakoś to oznaczacie? Przecież macie przynajmniej z 9 rodzai wycieraczek w ofercie...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3
Strona 1 z 3
następna
Strona 1 z 3 następna

Gorące tematy