Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

brak seksu

Rozpoczęte przez ~Facet 41 lt, 12 sty 2022
  • avatar ~Nerd ~Nerd
    ~Nerd
    Napisane 28 października 2022 - 16:17
    @4
    Przepraszam, że z pewną zwłoką, ostatnio miałem malo wolnego czasu... niestety dalej to trwa :(

    ~4 napisał:

    (...)
    małżonek szanowny do którego udało się dotrzeć nie zatańczy wprawdzie tanga (jeszcze) ale jesteśmy ustawieni na wspólne pląsy:-)
    Dla mnie rewelacja! Jeden warunek był, zero znajomych. To jest Nerdziu kluczyk! Lęk przed oceną i wysoka potrzeba osiągnięć przy zdawaniu sobie sprawy, że się nie ma do tego drygu.
    Empatia, uśmiech dla zdrowiejącego aleksytymika to jeszcze za mało! Trzeba się przebić przez lęk, który zniekształca odbieranie.


    Cieszę się, że udało Ci się dotrzeć do męża. Ja takze bardzo liczę na to, że on przełamie bariery i lęki, które być może mają swoje początki w czasie, gdy był dzieckiem.

    Wiesz... myślę, że nie mam nawet ulamka Twojej wiedzy, Ty potrafisz wiele rozpoznać, zdiagnozować... Jestem facetem, znam siebie kiedyś, dziś, wychowywałem się w różnych środowiskach, mam wielu kumpli z dawnych lat.....i tak sobie myślę o aleksytymii...
    Wiekszisc naszego pokolenia wychowywała się w rodzinach, gdzie niewiele mówiło się o uczuciach, emocjach, a tym bardziej nikt nie uczył jak je nazywać i opisywać. Specjaliści kiedys byli jednak nikt nie widział potrzebny korzystania z ich wiedzy i doradztwa...Do poradni najczęściej kierowano w szkołach, do tego w "szczegolnych" sytuacjach. Przypadek rodziców Twojego męża jest specyficzny ponieważ mąż chłolął od rodzicow nietypowy wzorzec sprzecznych komunikatów i emocji... Jednak z drugiej strony, tam gdzie rodzice komunikowali ze sobą w sposób nazwijmy to "prawidlowy" to wcale nie oznacza, że dziecko w życiu dorosłym nie miało problemów z nazwaniem i opisaniem swoich emocji, uczuć...
    ~4, jestem pewien, że znasz wielu takich mężczyzn, dla których rozmowy o swoich emocjach, odczuciach, o tym co czują sa bardzo trudne...jak w ogóle niemożliwe.

    Gdy łączymy się w pary, tworzymy związki, nasze życie emocjonalne ewoluuje...Dużo rozmawiamy o tym co czujemy, co sprawia radość a co przykrość drugiej osobie. Co sprawia że jest szczęśliwa, empatyczna...spełniona. Z moich obserwacji wynika, że nawet mężczyźni, którzy nie potrafią nazwać swoich emocji, opisać uczuć, ale potrafią swoimi czynami spowodować , że ich partnerki są usatysfakcjonowane i szczęśliwe.
    Pytanie jest takie: czy ci mężczyźni są aleksytymikami ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Nerd ~Nerd
    ~Nerd
    Napisane 28 października 2022 - 20:17
    ~4 napisał:
    Nerd czy dobrze myślę?
    Dziecko słyszy komunikat są dwa: jeden to słowa drugi komunikacja niewerbalna. Jeżeli są sprzeczne dziecko nie może zareagować na dwa jednocześnie, mysi odciąć jeden. Przykładz góry. Po takiej bylejakiej pochwale dzieciak powinien się rozbeczeć i ucieszyć jednocześnie. Więc eksperymentuje. Jeżeli zareagował właściwie ale na komunikat niewerbalny to został skarcony bo przecież rodzić pochwalił! Podobnie gdy komunikat był karcący a rodzic się śmiał. Dziecko reaguje na śmiech, bach kara! Gówniarz się nie słucha! Dziecko odcina komunikaty płynące z tego co niewerbalne.
    Kurdę, co mózg robił z komunikatem niewerbalnym u takiego dzieciaka? Z emocjami, które idą w parze z kom werbalnym?
    (...)


    -4
    Ja to prosty człowiek jestem:)))
    Ale tak na poważnie....rodzic wysylajacy do dziecka tego typu sprzeczny komunikat werbalny czy niewerbalny - jest po porostu psychopatą ...

    Co się dzieje w mózgu takiego dziecka w momencie odbioru sprzecznych komunikatów, do tego na etapie gdy kształtuje się jego osobowość ? Nie nazwę tego naukowo, ale z całą pewnością ma to destrukcyjny wpływ na jego dalsze życie ...
    Niewłaściwych kierunków, w stronę których może pójść rozwój dziecka jest wiele.... i najczesciej są one patologiczne :(

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Nerd ~Nerd
    ~Nerd
    Napisane 28 października 2022 - 20:25
    Dla wszystkich rodziców, aby umieć sie dobrze komunikować z dzieckiem, polecam cykl webinariów Tomasza Zielińskiego pt #UsłyszećNaCzas.
    Warto !

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 29 października 2022 - 08:09
    ~Nerd napisał:
    @4
    Przepraszam, że z pewną zwłoką, ostatnio miałem malo wolnego czasu... niestety dalej to trwa :(
    (...)
    Z moich obserwacji wynika, że nawet mężczyźni, którzy nie potrafią nazwać swoich emocji, opisać uczuć, ale potrafią swoimi czynami spowodować , że ich partnerki są usatysfakcjonowane i szczęśliwe.
    Pytanie jest takie: czy ci mężczyźni są aleksytymikami ?

    Dziękuję, że pomimo małej ilości czasu wolnego i tak znalazłeś chwilę dla mnie:-)
    Odpowiadając na Twoje pytanie. Nie, Ci mężczyźni prawdopodobnie nie mają aleksytymii bo rozpoznaje się ją nie po tym, że ktoś nie potrafi nazywać emocji i o nich mówić ale po skłonnościach do patologicznej dysocjacji, jest często podłożem zaburzeń afektywnych, diagnozuje się ją u osób np. uzależnionych od alkoholu. Aleksytymia jest związana z nieadaptacyjnymi mechanizmami radzenia sobie z emocjami negatywnymi (lęk i złość) i poważnie utrudnia radzenie sobie z przeciwnościami kiedy trzeba skorzystać z własnych zdolności do refleksji i samokontroli. Aleksytymia blokuje dojrzałe relacje z innymi ludźmi.
    Neurologicznie na to patrząc prawdopodobnie chodzi o mniejszą ilość połączeń między korą przedczołową a ciałem migdałowatym. Z jakiegoś powodu one się prawidłowo nie wykształcają albo zanikają. Nie znam dokładnych badań na ten temat. W listopadzie mam zajęcia z baką, która jest w Polsce znana z zajmowania się tym tematem więc zapytam jakie podłoże neurologiczne ma to zaburzenie. To jest w tym dla mnie najciekawsze.
    Ja jeszcze nie czytałam tej książki poniżej ale sobie zamówię i jakbyś był zainteresowany tematem to daj znać za jakiś czas i wrócimy do tego.
    Aleksytymia i dysocjacja jako podstawowe czynniki zjawisk potraumatycznych. Zdankiewicz Ścigala Elżbieta
    W listopadzie będę miała z tą babką zajęcia, to też więcej w tym temacie się dowiem bezpośrednio u źródła.

    Na dziś to wiem tyle, że z aleksytymią oprócz PTSD związana jest również trauma rozwojowa, brak więzi z rodzicami (stałymi opiekunami) oraz chroniczne doświadczanie przemocy. Jednak nie wszyscy, którzy jej doświadczali są aleksytymikami. Wydaje się, że jakiś czynnik temperamentalny musi być związany z podatnością na zanik tych struktór odpowiedzialnych za zdolność do odczytywania własnych stanów emocjonalnych i refleksji. Nie znam szczegółów więc nie będę się mądrzyć. Jak poznam dam znać.
    Pozdrawiam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 29 października 2022 - 08:10
    ~Nerd napisał:
    Dla wszystkich rodziców, aby umieć sie dobrze komunikować z dzieckiem, polecam cykl webinariów Tomasza Zielińskiego pt #UsłyszećNaCzas.
    Warto !

    Dzięki, posłucham.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~4 ~4
    ~4
    Napisane 29 października 2022 - 08:14
    ~4 napisał:
    ~Nerd napisał:
    @4
    Przepraszam, że z pewną zwłoką, ostatnio miałem malo wolnego czasu... niestety dalej to trwa :(
    (...)
    Z moich obserwacji wynika, że nawet mężczyźni, którzy nie potrafią nazwać swoich emocji, opisać uczuć, ale potrafią swoimi czynami spowodować , że ich partnerki są usatysfakcjonowane i szczęśliwe.
    Pytanie jest takie: czy ci mężczyźni są aleksytymikami ?

    Dziękuję, że pomimo małej ilości czasu wolnego i tak znalazłeś chwilę dla mnie:-)
    Odpowiadając na Twoje pytanie. Nie, Ci mężczyźni prawdopodobnie nie mają aleksytymii bo rozpoznaje się ją nie po tym, że ktoś nie potrafi nazywać emocji i o nich mówić ale po skłonnościach do patologicznej dysocjacji, jest często podłożem zaburzeń afektywnych, diagnozuje się ją u osób np. uzależnionych od alkoholu. Aleksytymia jest związana z nieadaptacyjnymi mechanizmami radzenia sobie z emocjami negatywnymi (lęk i złość) i poważnie utrudnia radzenie sobie z przeciwnościami kiedy trzeba skorzystać z własnych zdolności do refleksji i samokontroli. Aleksytymia blokuje dojrzałe relacje z innymi ludźmi.
    Neurologicznie na to patrząc prawdopodobnie chodzi o mniejszą ilość połączeń między korą przedczołową a ciałem migdałowatym. Z jakiegoś powodu one się prawidłowo nie wykształcają albo zanikają. Nie znam dokładnych badań na ten temat. W listopadzie mam zajęcia z baką, która jest w Polsce znana z zajmowania się tym tematem więc zapytam jakie podłoże neurologiczne ma to zaburzenie. To jest w tym dla mnie najciekawsze.
    Ja jeszcze nie czytałam tej książki poniżej ale sobie zamówię i jakbyś był zainteresowany tematem to daj znać za jakiś czas i wrócimy do tego.
    Aleksytymia i dysocjacja jako podstawowe czynniki zjawisk potraumatycznych. Zdankiewicz Ścigala Elżbieta
    W listopadzie będę miała z tą babką zajęcia, to też więcej w tym temacie się dowiem bezpośrednio u źródła.

    Na dziś to wiem tyle, że z aleksytymią oprócz PTSD związana jest również trauma rozwojowa, brak więzi z rodzicami (stałymi opiekunami) oraz chroniczne doświadczanie przemocy. Jednak nie wszyscy, którzy jej doświadczali są aleksytymikami. Wydaje się, że jakiś czynnik temperamentalny musi być związany z podatnością na zanik tych struktór* odpowiedzialnych za zdolność do odczytywania własnych stanów emocjonalnych i refleksji. Nie znam szczegółów więc nie będę się mądrzyć. Jak poznam dam znać.
    Pozdrawiam.

    *struktur
    przepraszam za błędy;-)
    Jeszcze 10 lat na forum i może wbiję do głowy ortografię-:)))

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nikke ~nikke
    ~nikke
    Napisane 17 listopada 2022 - 08:29
    Akurat nie są to najlepsze tabletki na powiekszanie członka bo są o wiele lepsze w składzie ale jak tutaj już piszemy o sposobach polepszenia życia intymnego to polecam
    sex elixir - może byc zarówno brany przez kobiety i przez mężczyzn
    libi gel
    oraz wibratory dla dwojga

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czarman ~czarman
    ~czarman
    Napisane 18 listopada 2022 - 11:28
    Sex elixir to hiszpańska mucha?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~vermale ~vermale
    ~vermale
    Napisane 18 listopada 2022 - 14:04
    Niezupełnie.Hiszpańska mucha to wyciąg z jednej tylko rośliny, którego działanie nie jest zresztą udowodnione, sex elixir to natomiast środek, który bierze się podobnie bo również dostaje się w postaci kropelek do napoju, jednak w składzie ma wiele środków, których działanie w przeciwieństwie do hiszpańskie muchy jest udowodnione. Pozwolę sobie tutaj umieścić:
    L-arginina
    większa ukrwienie narządów płciowych, co prowadzi do intensyfikacji wrażliwości miejsc intymnych oraz silniejszych orgazmów. U mężczyzn zwiększa erekcje.
    tribullus terrestris
    zwiększa poziom testosteronu. Wspomaga osiągnięcie podniecenia seksualnego.
    salvia officinalis
    zwiększa apetyt na seks. Przyśpiesza osiągnięcie orgazmu u kobiet. Dodatkowo działa antyseptycznie i uspokajająco.
    Lepidlum Meyenll
    znacząco zwiększa pożądanie seksualne u kobiet i mężczyzn. Oprócz tego, zwiększa objętość nasienia u mężczyzn.
    witamina C
    regularne stosowanie przyczynia się do wzrostu stosunków seksualnych.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jastka ~Jastka
    ~Jastka
    Napisane 05 grudnia 2022 - 09:28
    NO właśnie u mnie jest odwrotnie. Jemu bardzo się chce a sama tak jakbystracilam ochotę na seks. I nie wiem o co chodzi ponieważ przed porodem uwielbiałam się z nim kochać. Z hormonami wszystko jest ok. Moja ginka rówineż nie wie o co chodzi. Dodam,że jestem już prawie rok po porodzie. Uprawiamy seks ale jest to wymuszone. Próbowaliśmy gadżetów erotycznych ale tak średnio działają. Moja kolezanka twierdzi,że powinnam sobie spróbwoać tabletek na libido. Myślicie,że coś takiego może zadziałać?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~romenc ~romenc
    ~romenc
    Napisane 06 grudnia 2022 - 12:07
    Cóż, czasami tak bywa. Myślę, że skoro Tobie się nie chce tak jak kiedyś, to powinnaś coś z tym zrobić.
    Konsultowałaś się już z jakimś ginekologiem?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jastka ~Jastka
    ~Jastka
    Napisane 07 grudnia 2022 - 09:24
    Tak, ale w dużym skrócie powiedział, że taka moja uroda ;

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ja ~Ja
    ~Ja
    Napisane 07 grudnia 2022 - 11:11
    ~Jastka napisał:
    Tak, ale w dużym skrócie powiedział, że taka moja uroda ;

    To idż do innego (najlepiej też prywatnego), który potraktuje Cię poważnie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 07 grudnia 2022 - 12:18
    Albo po prostu do seksuologa...
    Ginekolog jest od somatycznych zaburzeń układu rodnego kobiety, seksuolog ogarnia sprawy seksu ;-). Nie tylko kobiety...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~romenc ~romenc
    ~romenc
    Napisane 09 grudnia 2022 - 09:26
    Jesli odbija sie to na waszym zwiazku, a Ty czujesz sie inaczej niz przedtem, to skonsultowalabym to z kims bardziej kompetentnym niz ten Twoj ginekolog. Swoją drogą zastanawiałas się nad tabletkami na libido? Dobry skład mają tabletki libido therapy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jastka ~Jastka
    ~Jastka
    Napisane 13 grudnia 2022 - 08:13
    Coś tam słyszałam. Możesz coś więcej napisać na ten temat?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~romenc ~romenc
    ~romenc
    Napisane 13 grudnia 2022 - 09:41
    Jest to bezpieczy środek Całkowicie ziolowy . Sama dowiedziałam sie o nim własnie od mojej ginekolog jak miałam taki sam problem jak Ty. Mozesz zamówić w internecie. Nie wiem czy jest gdziześ stacjonarnie ( powiem Ci,że od jakiegoś czasu to praktycznie wszystkie zakupy robie własnie przez internet. Efekt nie jest może od razu ale po jakimś czasie. Za to jest.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Frycia ~Frycia
    ~Frycia
    Napisane 16 grudnia 2022 - 20:34
    jak dla mnie to poprostu zmeczenie materialu, nuda monotonia za duzo obowiazkow.. odciaz ja w codzienych zajeciach, dodajcie jakiejs pikanterii typu zabawki erotyczne i bedzie lepiej :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~astyk ~astyk
    ~astyk
    Napisane 22 grudnia 2022 - 23:13
    ~Frycia napisał:
    jak dla mnie to poprostu zmeczenie materialu, nuda monotonia za duzo obowiazkow.. odciaz ja w codzienych zajeciach, dodajcie jakiejs pikanterii typu zabawki erotyczne i bedzie lepiej :)


    popieram, nuda skonczyla juz nie jeden zwiazek

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~shakirra ~shakirra
    ~shakirra
    Napisane 27 grudnia 2022 - 21:53
    u nas tez tak bylo, kupilismy troche gadzetow na https://superlove.pl/ i jest lepiej ale do tego bylo potrzebne wspolne zrozumienie, wspolne dzialnie, podzial obowiazkow itd

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry

Gorące tematy