Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

Miasto44

Rozpoczęte przez ~Oleksiński, 24 lip 2014
  • avatar ~Andrzej ~Andrzej
    ~Andrzej
    Napisane 30 września 2014 - 21:53
    No ja też jeszcze filmu nie widziałem, chociaż czytam że są tłumy w kinach to może się wybiorę. Książkę za to czytałem i faktycznie interesująca. Najbardziej ciekawe są te realia życia codziennego, takie drobiazgi z których masz cały obraz powstania. No daje to do myślenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Karol ~Karol
    ~Karol
    Napisane 30 września 2014 - 23:35
    ~Andrzej napisał:
    No ja też jeszcze filmu nie widziałem, chociaż czytam że są tłumy w kinach to może się wybiorę. Książkę za to czytałem i faktycznie interesująca. Najbardziej ciekawe są te realia życia codziennego, takie drobiazgi z których masz cały obraz powstania. No daje to do myślenia.

    No to zobacz koniecznie. Ja już widziałem i czytałem. Spodziewałem się ze książka będzie bardziej komercyjna, wiadomo ładne obrazki i jakoś się sprzeda. A faktycznie dużo o historii można się przy okazji dowiedzieć. Dokumenty, meldunki, opis samej Warszawy. Bardzo interesująca.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jan ~Jan
    ~Jan
    Napisane 01 października 2014 - 00:48
    Czekam dopiero na książkę, bo nie mam czasu po księgarniach chodzić to wysyłkowo zamówiłem. Ciekawe to wszystko co piszecie, mam nadzieję, że jutro już przyjdzie, bo nie mogę się doczekać żeby już zacząć czytać. Na bezsenność ostatnio ciepie, a dobra książka przed snem idealna. No zobaczymy panie Mastalerz coś pan tam napisał ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Igor_S ~Igor_S
    ~Igor_S
    Napisane 01 października 2014 - 02:44
    Janie, ja też możemy sobie pisać po nocach
    ~marco napisał:
    To warto to zmienić ;) Czytanie w ogóle i nastawieni. Tę książke warto rzeczytać nie tlyko jak się idzie do kina, czy interesuje powstaniem, ale tak w ogóle, nawet jakby to miala być jedyna ksiażka w roku.

    Zgadzam się, trzeba czytać dobre książki jak jest okazja, powieść Mastalerza jest bardzo dobra.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Grzegorz_C ~Grzegorz_C
    ~Grzegorz_C
    Napisane 01 października 2014 - 03:46
    ~Karolcia napisał:
    Powiem krótko: powieść Miasto 44 to najlepsza książka jaką przez ostanie kilka miesięcy przeczytałam

    Dokładnie tak! Szkoda, że media trąbią tylko o filmie. Książka moim zdaniem jest co najmniej równie ciekawa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~AnnaNowak ~AnnaNowak
    ~AnnaNowak
    Napisane 01 października 2014 - 04:43
    Wiem, że to męskie forum, ale chciałam wtrącić, że nie tylko panowie cierpią na bezsenność ;-) i że "Miasto 44" to nie tylko literatura dla panów. Ja też czytałam z zapartym tchem i muszę przyznać, że nie tylko wątek miłosny przyciągnął moja uwagę. :-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jan ~Jan
    ~Jan
    Napisane 01 października 2014 - 04:51
    ~AnnaNowak napisał:
    Wiem, że to męskie forum, ale chciałam wtrącić, że nie tylko panowie cierpią na bezsenność ;-) i że "Miasto 44" to nie tylko literatura dla panów. Ja też czytałam z zapartym tchem i muszę przyznać, że nie tylko wątek miłosny przyciągnął moja uwagę. :-)

    No ale przecież ja ani przez chwilę nie twierdziłem, że to tylko panów. Moja małżonka również była zachwycona i też będzie czytać!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Radi ~Radi
    ~Radi
    Napisane 07 października 2014 - 15:41
    ~Rysiek napisał:
    Widzialem wczoraj ten film i powiem Wam panowie- warto. Dobre ,polskie kino. Efekty specjalne poteguja tylko efekt, nie ma tu tandeciarstwa, wszystko dopracowane.

    No niestety nie mogę się zgodzić. Samo tandeciarstwo tuszowane efektami specjalnymi, które przy tej ilości sponsorów nie są niczym nadzwyczajnym. Efekt czego potęgują efekty specjalne? Raczej tuszują, że film jest zlepkiem zupełnie oderwanych od siebie autentycznych wydarzeń w które w sposób sztuczny próbowano wpleść wątek pseudomiłosny. Panowie, naprawdę jak świszczą kulki to gdzie do pocałunków - normą jest puszczanie zwieraczy. Mistrzostwo swiata - samotna Pantera bez obstawy piechoty, strzelająca do żywego celu z działa. I trafiona osiemdziesiątką ósemką wygłaszająca dialog heroina ;-) Dirlewangerowiec co dorwał dziewczynę w szpitalu i puścił ją potem żywą... Ech, pisać szkoda bo osobny temat na absurdy filmidła by trzeba założyć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~zbyhu ~zbyhu
    ~zbyhu
    Napisane 20 stycznia 2015 - 20:14
    tutaj można zobaczyć film
    hdvod pl/online/miasto-44

    film godny polecenia

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
poprzednia
1 2
Strona 2 z 2
poprzednia Strona 2 z 2

Gorące tematy