Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

Miasto44

Rozpoczęte przez ~Oleksiński, 24 lip 2014
  • avatar ~Oleksiński ~Oleksiński
    ~Oleksiński
    Napisane 24 lipca 2014 - 14:08
    Jak Waszym zdaniem zapowiada się ten film? Czy połączenie wysokobudżetowego hollywoodzkiego kina i Polskiej historii ma szansę zrobić przełom w naszej kinematografii? Ja uważam, że tak i szczerze mówiąc, prócz nieuzasadnionych hejtów nie spotkałem się z negatywna opinia dotyczącą tego filmu. U niektórych trajler powoduje ciarki inni zachwalają podejście Komasy. Nie wątpliwe, że film odbiję się głośnym echem i pozostanie w naszych głowach. Tylko czy pozytywnie się tam zapiszę?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Welli ~Welli
    ~Welli
    Napisane 24 lipca 2014 - 17:07
    Środowiska związane z Powstaniem wypowiadały się bardzo pochlebnie o scenariuszu Komasy , a to jest chyba podstawa przy takim filmie. Każda forma odświeżania mitu powstania jest dobra. cieszę się,że zainwestowano tak duże pieniądze w tę produkcję bo taki temat zasługuje na solidne opracowanie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wojnar ~Wojnar
    ~Wojnar
    Napisane 18 sierpnia 2014 - 17:42
    Wyjątkowo ten film zbiera przede wszystkim pozytywne recenzje. Nawet na bardziej prawicowych portalach mało jest krytyki, chociaż oczywiście muszą się przyczepić do tego, że są sceny erotyczne (chociaż jest zaledwie jedna). Mimo wszystko jak na polskie warunki, to ten film zapowiada się naprawdę dobrze. Sam nie mogę się go doczekać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marco ~Marco
    ~Marco
    Napisane 24 sierpnia 2014 - 12:39
    U mnie już chyba mineły czas, że nie moge się na coś doczekać. Jeszcze 10 lat temu, tak, ale teraz?
    Ha, raczje obawa czy doczekam. Zanim film, to 1 września wchodzi ksiażka Miasto 44 Marcina Mastelarza, myślę, że przed filmeme warto się nią zainteresować, tym bardziej, że wydawcą jest PWN, a to jakaś obietnica rzetelnej roboty.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pan Roman ~Pan Roman
    ~Pan Roman
    Napisane 25 sierpnia 2014 - 20:18
    Słyszałem rozmowę z autorem książki Miasto 44 w Polskim Radiu. Powiem że to ciekawa koncepcja żeby książka powstała na podstawie filmu. Szczerze to nie przychodzi mi do głowy tytuł innego filmu i książki na jego podstawie. W tym przypadku to chyba powinno się najpierw obejrzeć film Miasto 44 a potem przeczytać książkę;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~LIss ~LIss
    ~LIss
    Napisane 01 września 2014 - 16:43
    Pisanie książek na podstawie scenariuszy filmowych, to nie taki znowu nowy proceder, choć fakt coraz popularniejszy. ale w wypadku filmów zapowiadających się tak dobrze jak ten, to swoisty "suplement" czy raczej uzupełnienie do tematu. Wg. mnie dobra idea. Sam zresztą mam zamiar książkę Miasto44 nabyć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kornik ~Kornik
    ~Kornik
    Napisane 02 września 2014 - 10:50
    Po prostu materia filmowa czasem nie jest w stanie w pełni oddać pewnych refleksji (np.moralnych) dlatego książka jest bardzo fajnym uzupełnieniem. cała historia przedstawiona w filmie jest bardziej złożona i ciekawsza

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~balantines ~balantines
    ~balantines
    Napisane 07 września 2014 - 13:40
    Jeżeli kogoś interesują nie tylko efekty 3d, to jak dla mnie, książka na podstawie scenariusza jest w stanie dopełnić obraz. Mamy wtedy wgląd nie tylko w wydarzenia, ale i psychikę postaci, znamy ich motywy. To tworzy płynną całość. Zresztą, powstanie to gorący temat, nie wyobrażam sobie nie znać ani książki, ani filmu, bo dyskusje społeczne na pewno będą. Na plus przemawia także sfabularyzowanie całej historii, ukazanie w tym całym wojennym rozgardiaszu młodych ludzi - dzięki temu, książka jest uniwersalna, można powiedzieć, dla wszystkich pokoleń.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Sergiusz ~Sergiusz
    ~Sergiusz
    Napisane 13 września 2014 - 08:51
    Ja akurat książki raczej nie przeczytam, bo ogólnie malo czytam. Za to regularnie zaglądam na stronę internetową filmu. To po prostu staje się kopalnią wiedzy o powstaniu. Sporo archiwalnych zdjęć, jakieś informacje o tamtych wydarzeniach, a do tego rozmowy z aktorami czy relacje zza kulis powstawania filmu. Dla mnie po prostu bomba!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~marco ~marco
    ~marco
    Napisane 13 września 2014 - 20:37
    To warto to zmienić ;) Czytanie w ogóle i nastawieni. Tę książke warto rzeczytać nie tlyko jak się idzie do kina, czy interesuje powstaniem, ale tak w ogóle, nawet jakby to miala być jedyna ksiażka w roku.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~alicja ~alicja
    ~alicja
    Napisane 14 września 2014 - 22:16
    Zgadzam się, ze warto czytać. co do powieści miasto 44, to zaczyna się się tak niwewinnie, a potem ze strony na stronę... Naprawdę człowiek uzymysławia sobie ogrom tej tragedii. Ciekawie pokazana jets konspiracja, bo główny bohater nie jest z nią związany, wręcz unika, ale trochę wbrew sobie, a trochę ulegle daje się w nią wciągnąc i to go wsysa. W domu zaborcza matka, która boi się każdego dnia, że syna spotka los jego ojca - oficera AK. chce być taki jak on, choć nie zeche zawieźć matki :9 Wyjątkowo wzruszył mnie opis z perspektywy dziecka - chłopca, który stracił już wszystkich i walczy...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pan Roman ~Pan Roman
    ~Pan Roman
    Napisane 16 września 2014 - 01:34
    Sięgnąłem po powieść Miasto 44 i jest naprawdę wciągająca mimo że przeczytałem zaledwie kilkanaście stron.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Karolcia ~Karolcia
    ~Karolcia
    Napisane 16 września 2014 - 01:58
    Powiem krótko: powieść Miasto 44 to najlepsza książka jaką przez ostanie kilka miesięcy przeczytałam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Michal ~Michal
    ~Michal
    Napisane 17 września 2014 - 20:27
    Takie filmy zawsze budziły sporo emocji. Mnie do tego filmu przekonują pozytywne opinie powstańców, bo to w końcu film o nich. Ciekaw jestem tych efektow specjalnych, przy takiej tematyce to może być cos.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Rysiek ~Rysiek
    ~Rysiek
    Napisane 22 września 2014 - 14:04
    Widzialem wczoraj ten film i powiem Wam panowie- warto. Dobre ,polskie kino. Efekty specjalne poteguja tylko efekt, nie ma tu tandeciarstwa, wszystko dopracowane.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ikona ~Ikona
    ~Ikona
    Napisane 23 września 2014 - 23:56
    Właśnie czytam, byłam w kinie w niedzielę. Bardzo ciekawe dopowiedzenie historii filmowej. Książka napisana na podstawie scenariusza, ale znalazło się w niej mnóstwo szczegółów, niuansów, Mastalerz bardzo ciekawie prowadzi opowieść, lekko się czyta i wciąga praktycznie od pierwszej strony. A efekty specjalne w filmie faktycznie imponujące, zresztą nie bez powodu zostały nagrodzone na festiwalu w Gdyni.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Gal ~Gal
    ~Gal
    Napisane 24 września 2014 - 15:56
    Zgadzam się przeczytałem ją kilka dni temu i jestem wciąż pod ogromnym wrażeniem, Jak przysiadłam to w 3 dni, oderwać się nie mogłem, narracja, akcja, wciągają od pierwszych stron.. Doskonały team z filmem (jak avers i revers), no i podoba mi się także wizualnie: wydana na kredowym papierze, bogato ilustrowana fotami, w twardych okładkach.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Welli ~Welli
    ~Welli
    Napisane 29 września 2014 - 13:06
    Film jest porażająco autentyczny. pokazuje niesamowite okrucieństwo wojny skupiając się na całościowym jej aspekcie. W filmie jest też dużo drobnych tragedii, a wszystko przedstawione w wiarygodny sposób dzięki świetnemu aktorstwu(Zosia Wichłacz!). Dla mnie to najważniejsza polska produkcja o tej tematyce od czasów 'Katynia' Wajdy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Rysiek ~Rysiek
    ~Rysiek
    Napisane 29 września 2014 - 23:03
    ~Gal napisał:
    Zgadzam się przeczytałem ją kilka dni temu i jestem wciąż pod ogromnym wrażeniem, Jak przysiadłam to w 3 dni, oderwać się nie mogłem, narracja, akcja, wciągają od pierwszych stron.. Doskonały team z filmem (jak avers i revers), no i podoba mi się także wizualnie: wydana na kredowym papierze, bogato ilustrowana fotami, w twardych okładkach.


    Wpadła mi w ręce dlatego, że tak ładnie wydana. Najpierw myślałem że tylko młodzieżowa, ale interesuje się tematyką wojenną to przekartkowałem. Wtedy okazało się że całkiem interesująca powieść. No to kupiłem i też błyskawicznie przeczytałem. Teraz mi córka zabrała i już podobno koleżanki w kolejce się ustawiają. Ciekawe że wcześniej o tym Marcinie Mastalerzu nic nie słyszałem, a fajnie gość pisze, barwnie. Filmu jeszcze nie widziałem, ale chyba pójdę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Liko ~Liko
    ~Liko
    Napisane 30 września 2014 - 18:53
    To rzeczywiście dobrze świadczy o książce skoro działa i podoba się niezależnie od filmu. Książka jest dobrym uzupełnieniem do treści filmowej, a do analizowania i rozmawiania o tak trudnym temacie jak Powstanie często potrzeba więcej niż jednego medium.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy