Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Romans i zdrada

Zdrada emocjonalna

Rozpoczęte przez ~Pati, 12 lip 2023
  • avatar ~Pati ~Pati
    ~Pati
    Napisane 12 lipca 2023 - 01:52
    Witam! Chciałabym poznać męskie zdanie na temat zdrady emocjonalnej. Wiem, ze wielu mężczyzn podchodzi do tematu pobłażliwie, że to żadna zdrada. Jestem z moim męzem ponad 20 lat razem, dzieci na pokładzie. Róznie to bywało jak to w życiu. Partner raczej małomówny, zamknięty w sobie, zawsze miał swój świat gdzie nie miałam wstępu od męskich imprez po ryby itp. Długo to akceptowałam, taki jest i już. W pewnym momencie zaczęłam czuć sie samotna w tym związku, dzieci, dom a on praca i swoje hobby. Mało kiedy ze mną spędzał czas, zaczęlam być sfrustrowana i marudna. Po czasie odkryłam, ze pisze z róznymi ludzmi o swoich zainteresowaniach, hobby. Byla tam kobieta z którą wszedł w bardziej zażyly kontakt. Intensywny, od dzien dobry po dobranoc. Przez 21 lat nie uslyszalam zadnego komplementu a tej kobiecie non stop slodził. Niby nic erotycznego ale byly takie teksty, ze mnie zabolały mocno. Ja nigdy nie uslyszalam nic takiego. Poczulam sie jakby ktos mi wbił nóż w plecy. Obca baba dostała cos co ja nigdy. Oczywiscie kłotnie itd. On uważa, ze przesadzam to nic takiego. Nie chodzi na bok to żadna zdrada, był tylko miły. Mnie boli potwornie i czuje sie oszukana, potajemna znajomisc i intensywny kontakt telefoniczny. To w duzym skrócie, co Wy sądzicie? Zdrada czy nie? To jest normalne i ok?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Transparent mirror ~Transparent mirror
    ~Transparent mirror
    Napisane 12 lipca 2023 - 17:25
    Budowanie potajemnej relacji z osobnikiem płci przeciwnej jest conajmniej mikrozdradą.
    Jeśli Twój mąż do tej kobiety żali się na Ciebie i opowiada o waszych problemach w związku, to już jest zdrada emocjonalna. W dzisiejszych czasach dzieje się to coraz częściej.
    Jeśli on uważa, że nie zdradza, to niech umożliwi Ci dostęp do tej korespondencji, tak żebyś w każdej chwili mogła spojrzeć na te rozmowy z boku.
    Wydaje mi się że, silny deficyt komplementów może wynikać z Twojej niskiej samooceny. Ciągłe słuchanie pochwał może też człowieka zepsuć, bo zaczyna się przepełniać pychą. To nie jest wcale takie dobre.
    Myślę, że powinnaś dużo więcej rozmawiać z mężem o swoich oczekiwaniach i potrzebach.
    "Facet jak nie ma hobby, to zdradza żonę",ale to, że jest małomówny i ma swój świat, nie oznacza, że Cię nie kocha. Najgłupsze co mogłabyś zrobić, to szukać tej atencji na zewnątrz małżeństwa.
    Rozumiem, że jego hobby Cię nie interesuje? Jednak znalazła się tam jakaś kobieta, której takie hobby odpowiada.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zuza ~Zuza
    ~Zuza
    Napisane 13 lipca 2023 - 20:12
    Pytanie, na co się umawiałaś z partnerem wchodząc w związek. Jak definiowaliście zdradę. Każda para pisze sobie swój własny kodeks postępowania. Jeśli zachowanie partnera odbiega od ustaleń, to masz odpowiedź na zadane przez siebie pytanie.

    A co do sugestii poprzednika, że warto podzielić hobby partnera... no cóż, nie wszystko trzeba robić wspólnie, życie to nie tylko związek

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~KazikRybnik ~KazikRybnik
    ~KazikRybnik
    Napisane 14 lipca 2023 - 22:20
    Zdrada, znam akurat to uczucie. Nie daj sobie wmówić że to przez ciebie. Nie wiem co jeszcze napisać, 3maj się z czasem będzie lepiej. Pytanie teraz co chcesz z tym zrobić i co twojpartner chce zrobić z tą 2 znajomością.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy