Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Status społeczny kobiety

Rozpoczęte przez ~Alicja, 27 mar 2022
  • avatar ~Alicja ~Alicja
    ~Alicja
    Napisane 27 marca 2022 - 10:15
    Chciałabym Was mężczyźni zapytać, czy status społeczny kobiety jest dla Was ważny? Czy zupełnie tak samo moglibyście się zauroczyć w ładnych oczach i miłym usposobieniu kobiety, która posiada jedynie przysłowiową walizkę ubrań na własność jak i w kobiecie o wyższym statusie społecznym i pieniądze nie grają tu absolutnie żadnej roli, a jedynie charakter/uroda?

    Piszę o osobach w wieku 30+. Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania na ten temat.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mati ~Mati
    ~Mati
    Napisane 27 marca 2022 - 17:20
    Alicjo,

    Podobny temat poruszamy w wątku powyżej o związku z 10 lat młodszą kobietą.

    Mam 44 lata i dość konserwatywne spojrzenie. Rolą mężczyzny jest przynosić "mięso do jaskini". Czymś innym jest PRACOWITOŚĆ kobiety i poczucie potrzeby/konieczności dokładania się do domowego budżetu a czymś innym jest STATUS SPOŁECZNY.

    Wg mnie STATUS SPOŁECZNY to trochę więcej niż tylko STATUS MAJĄTKOWY. Na status społeczny składa się urodzenie, wychowanie, wykształcenie własne i rodziny, kultura osobista, zasób słownictwa, wiedzy, praca, grono znajomych, koligacje a także posiadanie PIENIĄDZE, ale wyłącznie jako jeden z wielu punktów wymienionych przeze powyżej.

    Odpowiadając wprost na Twoje pytanie: Dla mnie STATUS SPOŁECZNY kobiety odgrywa istotną rolę (patrz na mój wątek powyżej) ale STATUS MAJĄTKOWY już absolutnie nie. Może posiadać "jedną tylko walizkę". Zdecydowanie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 04 kwietnia 2022 - 08:52
    Status społeczny...
    Trochę jak napisał @Mati, to całokształt - nie tylko zasobność portfela. To również wykształcenie, ogłada, kultura wypowiedzi, inteligencja emocjonalna, a także cała sieć powiązań i zdolności społecznych.

    Osoba o wysokim statusie społecznym dobrze odnajduje się w dawnym miejscu (gdzie przebywa i mieszka od wielu lat), jak i w nowym (gdzie się znajdzie - np. po przeprowadzce o wiele kilometrów). Pracę znajdzie, przyjaciół sobie zjedna, partnerów biznesowych i klientów też zdobędzie.

    W stosunkowo krótkim czasie może stać się osobą wpływową w nowym środowisku.
    Bo...

    Status społeczny to nie tyle co się posiada, ale na co nas mentalnie i społecznie stać.

    I wracając do tematu poruszonego przez @Alicję...

    Nie sądzę, by facet 'burak' - bez zdolności społecznych, ogłady, wiedzy ogólnej czy wprost - wykształcenia, mógł zaimponować kobiecie o tzw. 'wysokim statusie społecznym' (w sensie jaki wyżej przytoczyłem).

    Taka jest przyroda, że kobieta szuka dla siebie kogoś, kim będzie mogła się pochwalić choćby przed swoimi bliskimi, koleżankami, znajomymi... Nie wiem dlaczego tak jest, ale to obserwuję i za każdym razem moja teza się potwierdza.

    Ten status też może mieć różne odcienie i jak to się mawia, musi trafić swój na swego :-).

    Jednak więcej szans moim zdaniem, ma związek kobiety o niższym statusie z mężczyzną o wyższym, niż odwrotnie.

    A mówiąc jeszcze dosadniej...
    Samo zauroczenie w urodzie, stylu, charakterze, nic nie da gdy ciąży świadomość, że on może w pewnym momencie nie sprostać jej wymaganiom - one dla niego mogą okazać się w pewnym punkcie nie do przeskoczenia.

    Rozsądny facet o tzw. 'niższym statusie' raczej nie startuje na najwyższą półkę - z rozsądku :-).
    Dobierze raczej według siebie.

    Zatem zauroczenie zauroczeniem, a szanse na dłuższy dobry związek, to zupełnie co innego :-)))...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy