Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Przyjaźń damsko męska

Rozpoczęte przez ~Emka, 17 mar 2022
  • avatar ~Emka ~Emka
    ~Emka
    Napisane 17 marca 2022 - 12:21
    Witam Was, od pewnego momentu zastanawiam się czy możliwa jest platoniczna przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną? Czy taka relacja możliwa jest jeżeli w przeszłości tworzyli związek?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marta ~Marta
    ~Marta
    Napisane 18 marca 2022 - 00:35
    Tak. Ja się przyjaźnię z moim byłym narzeczonym. Jest mi obojętny jak lato z radiem, nie podoba mi się i nie mam pretekstu, żeby zerwać kontakt, więc jakoś tak wyszło, że się przyjaźnimy. Z jego strony też nic nie ma do mnie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ada ~Ada
    ~Ada
    Napisane 18 marca 2022 - 09:46
    nie, ktoraś ze stron ma nadzieję, nie chce puścić gałęzi

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marta ~Marta
    ~Marta
    Napisane 18 marca 2022 - 11:14
    No ja się nie zgadzam. Moja sytuacja jest zaprzeczeniem Twojej teorii.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ada ~Ada
    ~Ada
    Napisane 18 marca 2022 - 12:49
    Jeśli facet ma żonę i 5 dzieci to uwierzę, że to jest z jego strony przyjaźń Marta.

    Zazwyczaj takie przyjaźnie to trwanie bo może kiedyś, może niedługo, może nie zaiskrzy ale będzie znów moja/mój.
    Pomijam tu osoby o innych orientacjach, osoby lubiące białe związki.
    Zazwyczaj osoby, które są w fajnych związkach mają siebie za przyjaciół.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Emka ~Emka
    ~Emka
    Napisane 18 marca 2022 - 13:35
    Mam takie wrażenie, że utrzymywanie kontaktu to jednak niezamknięty związek pod kątem emocjonalnym. Bo jeżeli nie ma wspólnych dzieci czy innych tematów to po co ciągnąć jeżeli to nic nie wnosi?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marta ~Marta
    ~Marta
    Napisane 18 marca 2022 - 16:53
    Ado, ja się nie zgadzam, ale nie muszę się zgadzać. Może jestem jakimś wyjątkiem. Ani mój były, ani ja nie mamy ani dzieci, ani współmałżonków, jesteśmy singlami. Od rozstania minęło 9 lat. Jak się spotykamy to żadnemu z nas nawet nie przyjdzie do głowy żeby cmoknąć się policzek na powitanie/pożegnanie...
    Emko, nie widzę powodu, dla którego po rozstaniach miałoby się definitywnie zrywać kontakt. Tym bardziej jeśli człowiek jest wartościowy i ma się sentyment do czasu spędzonego jako para...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ada ~Ada
    ~Ada
    Napisane 18 marca 2022 - 17:03
    Moment tu jest mowa o przyjaźni a nie utrzymywaniu kontaktu.
    Dla mnie przyjaciel to lojalny, wierny człowiek na którego mogę liczyć włącznie z oddaniem mi nerki. Ilu takich mam? Pod takiego człowieka mogę podpiąć tylko mojego drugiego męża.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ona73 ~ona73
    ~ona73
    Napisane 18 marca 2022 - 17:09
    ~Emka napisał:
    Mam takie wrażenie, że utrzymywanie kontaktu to jednak niezamknięty związek pod kątem emocjonalnym. Bo jeżeli nie ma wspólnych dzieci czy innych tematów to po co ciągnąć jeżeli to nic nie wnosi?


    Jeśli nie ma wspólnych tematów, to w ogóle to jest przyjaźń? Ale czasem ludzie się rozstają, ale pozostają przyjaciółmi, dobrymi znajomymi. Każde tworzy nowe związki, ale utrzymują kontakt przyjacielski. I nie widzę w tym nic dziwnego.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marta ~Marta
    ~Marta
    Napisane 18 marca 2022 - 17:24
    Ado, ja też mówię o przyjaźni a nie utrzymywaniu kontaktu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 18 marca 2022 - 22:36
    Ja jestem świeżo po rozwodzie i jak dla mnie utrzymywanie kontaktu - tak , przyjaźń - nie ..

    Przyjaciel to dla mnie osoba której można zaufać , iść po radę , może pomóc z ciężkiej sytuacji , na kogo można zawsze liczyć , można z nich gdzieś się wybrać , porozmawiać , pożartować , powspominać i itd ..

    Przykro ale była żona do tego nie pasuje.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Arkadiusz ~Arkadiusz
    ~Arkadiusz
    Napisane 22 marca 2022 - 10:59
    ~Emka napisał:
    Witam Was, od pewnego momentu zastanawiam się czy możliwa jest platoniczna przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną? Czy taka relacja możliwa jest jeżeli w przeszłości tworzyli związek?


    Jest możliwa. Gdy chodzi conajmniej jedno drugiemu się nie podoba, jedno lub oboje są LGBT, są rodzeństwem. Więcej możliwości nie ma. W pozostałych przypadkach zawsze pozostanie pewna "przestrzeń" która będzie mogła nimi zawładnąć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Franek ~Franek
    ~Franek
    Napisane 22 marca 2022 - 12:06
    Podzielam uwagi, że nie ma takich przyjaźni.
    Długo traciłem czas na ,,odzyskiwanie kobiety,, pod przykrywką przyjaźni, nawet wtedy gdy byłem jeszcze żonaty.
    Przyjaciółka się rozwiodła dla innego faceta. Ja też się rozwiodłem żeby być już sam.
    Szkoda czasu i energii bo niby razem fajnie ale jak którakolwiek strona ma nadzieję to dla niej fajnie nie jest.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~starydziad ~starydziad
    ~starydziad
    Napisane 26 marca 2022 - 20:44
    Jest możliwa. Jeżeli jedna ze stron jest "antyseksualna". Inaczej zaczyna się od "przyjazni", a konczy na długich rozmowach o życiu :D Wtedy się okazuje, że jest super, motylki latają w jelitach i takie tam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy