Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Nowe hobby

Piwowarstwo

Rozpoczęte przez ~KazikRybnik, 11 maj 2022
  • avatar ~KazikRybnik ~KazikRybnik
    ~KazikRybnik
    Napisane 11 maja 2022 - 13:51
    Cześć, mam kilka lat doświadczenia w temacie. Jak ktoś rozważa domowe warzenie piwa jako hobby to mogę co nieco podpowiedzieć i ułatwić start.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marynarz ~Marynarz
    ~Marynarz
    Napisane 18 maja 2022 - 03:19
    W
    ~KazikRybnik napisał:
    Cześć, mam kilka lat doświadczenia w temacie. Jak ktoś rozważa domowe warzenie piwa jako hobby to mogę co nieco podpowiedzieć i ułatwić start.

    Za soba mam 10warek. Robie tylko gornej fermentacji. Mam jedno pytanie. Uzywam drozdzy suchych i korci mnie sprobowac z tymi w probowce. Czy bez mieszadla magnetycznego dam rade? Czy piwo bedzie lepsze?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~KazikRybnik ~KazikRybnik
    ~KazikRybnik
    Napisane 26 czerwca 2022 - 22:37
    Jasne że da radę bez mieszadła. Ja kiedy robię starter w kolbie płaskodennej tylko potrząsam nią kilkanaście razy dziennie.
    Co do drożdży płynnych to nie są od razu lepsze niż suche. Dobre piwo można zrobić na jednych i drugich. Drożdży płynnych jest więcej rodzajów i można je dobrze dobrać pod konkretny styl. Pamiętaj, że zawsze można gęstwę zbierać jak chcesz podzielić koszty na kilka warek. Polecam fermentum mobile. Pozdrawiam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Semen korczaszko ~Semen korczaszko
    ~Semen korczaszko
    Napisane 22 lipca 2023 - 15:47
    Propinacja alkoholu niskoprocentowego jest marnowaniem talentu...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy