Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Orientacyjne wysokości alimentów

Rozpoczęte przez ~DuckMark, 05 sty 2022
  • avatar ~DuckMark ~DuckMark
    ~DuckMark
    Napisane 05 stycznia 2022 - 10:34
    Hejka
    Niestety mój związek się właśnie rozpada. Codzienne awantury, uszczypliwości, zabicie przez żona życia towarzyskiego i wprowadzenie całkowitej izolacji w mieszkaniu przez żone sprawiły, że rozwód stał się bardzo realną opcją. Ponieważ żona jest osobą mściwą rozwód będzie miał miejsce w sądzie, więc skończy się albo moją całkowitą winą, albo obopólną (nie będę oszukiwał, że jestem całkowicie niewinny rozpadu). Chciałbym się dowiedzieć z czym mogę się liczyć w przypadku orzeczenia rozwodu wyłącznie z mojej winy.

    Obecnie zarabiam 15000 brutto
    Żona zanim poszła na wychowawczy zarabiała ~10000 brutto, obecnie jest na wychowawczym i nie chce wrócić, póki nie zaszczepi dziecka na covid-19 (czyli najwcześniej przyszły rak)
    Jedno dziecko półtora roczne.

    Mam tego dość więc chciałbym po prostu spakować swoje rzeczy i się wyprowadzić i pozwać o rozwód.

    Z jakimi alimentami muszę się liczyć w przypadku przegranej? Czy żona może liczyć na alimenty na siebie, jeśli będzie przedłużała sobie wychowawczy do pełnych 6 lat?

    Z góry dzięki za pomoc

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~DuckMark ~DuckMark
    ~DuckMark
    Napisane 05 stycznia 2022 - 10:39
    Zapomniałem dodać.

    Dziecko najprawdopodobniej zostanie z żoną na stałe.

    1) Uzna, że jestem zagrożeniem covidowym widując się z innymi ludźmi
    2) Mam ogromną ochotę i możliwość wyjechać za granicę i zostawić ten cały syf za sobą, z czego pewnie chętnie skorzystam jak tylko rozwód się skończy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 05 stycznia 2022 - 12:08
    Dobrze zarabiasz , żona też zarabiała dobrze , więc wasz poziom życia był "wysoki".

    Zapewne zona będzie starała się aby jej poziom zycia po zostawieniu przez ciebie jej nie uległ pogorszeniu , więc zapewne prawnik będzie starał się o wysokie alimenty dla niej i na dziecko.

    Ale to już zależy od kreatywności prawnika.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~DuckMark ~DuckMark
    ~DuckMark
    Napisane 05 stycznia 2022 - 12:23
    Tego jestem pewien xD. Jednak jako że będzie to mój pierwszy rozwód nie wiem czy wysokie alimenty to 2-3 czy bardziej 5-6 tysięcy i tego chciałbym się dowiedzieć, orientacyjnie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~On ~On
    ~On
    Napisane 05 stycznia 2022 - 12:32
    Warto poradzic sie prawnika. Wyprowadzke z domu przed rozwodem, odradzam to opuszczenie rodziny.
    Nie bardzo wiem za co zonie alimenty?! Chyba ze byla zdrada i ona ma dowody.
    Utrzymanie dziecka spoczywa na obojgu rodzicach, to ze ona nie wraca do pracy to tez chyba dobrze nie znaczy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~On ~On
    ~On
    Napisane 05 stycznia 2022 - 12:34
    Moze jeszcze warto sprobowac terapii?! Ostatecznej rozmowy, dziecko jeszcze male potrzebuje obojga rodzicow.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Sylwia ~Sylwia
    ~Sylwia
    Napisane 05 stycznia 2022 - 13:46
    Sąsiad przy 20tyś dostał na żonę 5 tyś przez 5 lat.
    Była dość zajadła jatka bo nie mieli majątku wspólnego więc małżonka z prawnikiem wyliczyła na więcej ale sąd uznał inaczej.
    Byłam świadkiem tego cyrku w sądzie.

    Idz do prawnika, przygotuj się i tyle.
    Na 100% wszystkiego Ci nie zabierze. Na obecną chwile możesz się dogadać z nią że będziesz jej pomagał.
    Jak już podjąłeś decyzję to nie wahaj się. Ciągle żonę utrzymujesz więc jak nawet dostałbyś 5tyś to i tak za 5 lat będziesz miał spokój.

    Znajdz sobie dobrą osobę, dla nikogo z mściwym facetem bym nie została. Szczerze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~DuckMark ~DuckMark
    ~DuckMark
    Napisane 05 stycznia 2022 - 15:26
    A to nie jest teraz tak, że jeśli sąd orzekł moją wyłączną winę, to żona ma prawo do alimentów dopóki na nowo nie wejdzie w związek małżeński tj. nawet dłużej niż 5 lat?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kamil ~Kamil
    ~Kamil
    Napisane 05 stycznia 2022 - 16:19
    Niestety jest nawet dożywotnio przynajmniej w teorii bo nie znam nikogo kto płaciłby alimenty dłużej niż 5 lat.
    Wniosek z tego taki, żeby nie dać się wmanewrować w winę.
    Rozwód za zgodą i tyle. Nie będzie zgody to uprzykrzyć życie i sobie też.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Daniel ~Daniel
    ~Daniel
    Napisane 05 stycznia 2022 - 17:32
    Ludzie po 3 sprawie pokornieją, szczególnie jak jest dziecko.
    Nawet jak masz kogoś na boku to nie dopuść do znalezienia na siebie dowodów zdrady.
    Ustal wersję z prawnikiem. Potem powiedz żonie bajeczkę, że nie możesz tak żyć bo nic was nie łączy. Ze względu na dziecko i lata razem chcesz polubownie.
    Moja ex to kawał żmiji było i jest a rozwód mam bez orzekania bo pranie brudów nie jest przyjemne.
    No i zgadzam się, nie odciągaj sprawy bo od przyszłego roku mediacje i ciort wie co jeszcze tylko bedzie dolewać oliwy do ognia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Yolka ~Yolka
    ~Yolka
    Napisane 07 stycznia 2022 - 15:32
    ~DuckMark napisał:
    Zapomniałem dodać.
    Dziecko najprawdopodobniej zostanie z żoną na stałe.


    A niby z kim miałoby zostać, bo przecież nie z Tobą?

    ~DuckMark napisał:
    1) Uzna, że jestem zagrożeniem covidowym widując się z innymi ludźmi


    Jeśli żona weźmie dobrego prawnika, a stać ją na to, to faktycznie może udowodnić Ci brak troski o zdrowie dziecka, które jest jeszcze za małe, żeby je zaszczepić i przedkładanie życia towarzyskiego nad bezpieczeństwo zdrowotne rodziny. Jeśli do tego ma dowody Twojej nielojalności (flirty, zdrada), to bez problemu uzyska rozwód z Twojej wyłącznej winy.
    Jednakże orzeczenie winy przy rozwodzie nie ma wpływu na wysokość alimentów, ani podział majątku.
    W Polsce nie jest łatwo uzyskać kobiecie alimenty od męża, ale w Waszym wypadku, ze względu na wiek dziecka, jest bardzo prawdopodobne, że sąd przyzna żonie alimenty na nią, przynajmniej na jakiś czas.

    ~DuckMark napisał:
    2) Mam ogromną ochotę i możliwość wyjechać za granicę i zostawić ten cały syf za sobą, z czego pewnie chętnie skorzystam jak tylko rozwód się skończy


    Rozumiem, że "cały ten syf" dotyczy także Twojego dziecka, bo skoro masz zamiar dać nogę za granicę, to oczywiste jest, że porzucasz dziecko i masz w tyle obowiązek rodzicielski.
    Nie dziwię się, że żona jest "mściwa".
    Koniecznie skonsultuj z prawnikiem, bo jeśli masz zamiar wyjechać po za UE, to być może będziesz musiał zabezpieczyć swoim majątkiem roszczenia alimentacyjne wobec dziecka i ew. żony.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ali ~Ali
    ~Ali
    Napisane 07 stycznia 2022 - 21:19
    Ja piedolę. Alimenty rosną bardziej niż inflacja!!!...Ratunkuuuu....

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 08 stycznia 2022 - 15:07
    Hehe dobrze, że nie tak łatwo alimenty dostać.
    Dwa mając dzieci, żyjąc na koszt drugiego robi się wroga na całe życie.
    Trzy na szczęście większosc ludzi nie stać na utrzymywanie żon/mężów dożywotnio.
    Małżeństwo to jednak same kłopoty. :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 11 stycznia 2022 - 16:45
    Ale ale...
    Nie ważne ile zarabiasz, ważne, że gdy się rozstajecie, oboje macie obowiązek alimentacyjny względem dziecka.
    Względem siebie nawzajem nie ma takiego obowiązku.

    Znaczy to tyle, że tak Ty jak matka Twojego dziecka płaci alimenty ! Tyle że robi to do rąk osoby faktycznie sprawującej opiekę nad dzieckiem.

    Alimenty na żonę to żadna tam oczywistość,
    Zdrowa kobieta, pewnie wykształcona skoro zarabiała 10 k, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by poszła do roboty.

    Nie daj się wrobić w winę, bo gdy małżeństwo rozpadnie się z Twojej winy ona będzie mogła wnosić o alimenty argumentując, że po rozwodzie obniżył się znacząco standard jej życia.
    Ale skoro jest zdrowa i ma dobre kwalifikacje, to nie ma uzasadnienia dla płacenia na nią.

    Weź prawnika - stać Cię i nie żałuj tu kasy, bo oszczędności teraz, zemszczą się problemami potem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy