Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Samochody

Olej w silniku

Rozpoczęte przez ~Mikołaj78, 17 lut 2022
  • avatar ~Mikołaj78 ~Mikołaj78
    ~Mikołaj78
    Napisane 17 lutego 2022 - 16:46
    Kupiłem samochód od starszej pani, który stał dłuższy czas po śmierci jej męża. Nie wiem jaki olej jest w silniku i kiedy był wlewany. Mam pytanie jak teraz ogarnąć ten silnik? Jaki olej wlać? Z góry dziękuję za podpowiedzi

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Daniell79 ~Daniell79
    ~Daniell79
    Napisane 23 lutego 2022 - 13:01
    Ciężko powiedzieć. Jeśli wlany był olej mineralny to na pewno taki możesz teraz wlać. W dół można schodzić z olejami ale z gęściejszego na rzadszy zmieniać nie powinno się

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Krzychuu ~Krzychuu
    ~Krzychuu
    Napisane 07 marca 2022 - 12:52
    Zastanów się może nad płukaniem silnika płukanką ja np używam Tec 2000 i jest ok. To że samochód długo stał nie znaczy że silnik będzie nie do użycia

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Memmi ~Memmi
    ~Memmi
    Napisane 21 marca 2022 - 15:13
    Ja bym też radził zastosować płukankę

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jakub ~Jakub
    ~Jakub
    Napisane 22 marca 2022 - 13:44
    Jeśli mam być szczery, to płukanka + przejście na chwilkę na jakiś tani olej o parametrach zbliżonych do docelowego -> powiedzmy 5W30, ponowna wymiana na docelowy po 1000 czy 2000km. Sama płukanka często nie "umyje" silnika ze szlamu olejowego.
    Robiłem tak z silnikami które stały po kilka lat i prawie wszystkie do dziś latają bez problemu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Gambi ~Gambi
    ~Gambi
    Napisane 06 czerwca 2022 - 11:41
    To zależy jaka płukanka nie umyje. Tec jest dosyć mocną płukanką ale też bezpieczną

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy