Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Zrozum nastolatka

Mój syn jest gejem

Rozpoczęte przez ~Bogdan, 21 mar 2021
  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 21 marca 2021 - 11:03
    Witam
    Jakieś 2 miesiące temu syn oswiadczył mi ze jest gejem zawsze mielismy dobry kontakt ze sobą ale to zszokowało mnie i nie potrafie poradzic sobie z tym

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 21 marca 2021 - 19:04
    ~Bogdan napisał:
    Witam
    Jakieś 2 miesiące temu syn oswiadczył mi ze jest gejem zawsze mielismy dobry kontakt ze sobą ale to zszokowało mnie i nie potrafie poradzic sobie z tym

    Bogdan, spójrz na to z innej strony, syna nie straciłeś, straciłeś jedynie swoje wyobrażenie o nim. Są organizacje, które pomagają rodzicom i dzieciom w takich sytuacjach. Zachęcam Ciebie do wizyty u psychologa. Również rozmowa z życzliwa Ci osobą powinna nieco pomóc. Niewątpliwie jest to dla Ciebie sytuacja kryzysowa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 22 marca 2021 - 09:19
    Bardzo kryzysowa chlopak zycue sobie zmarnuje

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 22 marca 2021 - 10:21
    ~Bogdan napisał:
    Bardzo kryzysowa chlopak zycue sobie zmarnuje

    To zależy co rozumiesz pod pojęciem 'zmarnowane życie'.
    Ile dziecko ma lat?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 22 marca 2021 - 11:12
    18 lat

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 22 marca 2021 - 13:21
    ~Bogdan napisał:
    18 lat

    Czy coś było na rzeczy wcześniej czy wyskoczył z tą informacją znienacka?
    Dlaczego o to pytam bo wiek nastoletni to jest taki wiek eksperymentów również w obszarze własnej tożsamości płciowej.
    Moim zdaniem odrzucenie czy też odsuniecie się emocjonalne od syna w niczym nie pomoże ani panu ani jemu. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, może wspólna wizyta z synem?

    Proszę też zauważyć, że osoby homoseksualne funkcjonują w społeczeństwie. Pracują, tworzą, są osobami spełnionymi, użytecznymi dla społeczeństwa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 22 marca 2021 - 15:41
    powiedział tak po prostu nie wiem czy cos experymentował z tym nie zapytalem

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 22 marca 2021 - 15:51
    ~Bogdan napisał:
    powiedział tak po prostu nie wiem czy cos experymentował z tym nie zapytalem

    :-)
    Bogdan uspokój się w takim razie bo okazuje się, że nie wiesz nic. Nie wiem jak mocną masz więź z dzieckiem i na ile potraficie ze sobą rozmawiać bez napięcia. Naprawdę lepiej będzie jak porozmawiasz o tym z fachowcem (może nawet lepiej z seksuologiem?). Idź sam a potem z synem jeżeli on będzie chciał oczywiście, zrób wszystko żeby nie odsunąć się mentalnie od swojego dziecka.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 22 marca 2021 - 16:07
    A co mam wiedzieć?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 22 marca 2021 - 16:16
    ~Bogdan napisał:
    A co mam wiedzieć?

    A jakie pytania zadałeś synowi jak Cię o tym powiadomił?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 22 marca 2021 - 16:18
    powiedziałem ze chyba zgłupiał i że to nie jest normalne

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 22 marca 2021 - 17:03
    ~Bogdan napisał:
    powiedziałem ze chyba zgłupiał i że to nie jest normalne

    to słabo, jak nie przechodził nastoletniego buntu to się przeciwko Tobie teraz może z podwójną siłą zbuntować i już nie będzie wiadomo czy on gej z natury czy gej na złość ojcu
    toś załatwił sprawę, gratulacje;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 22 marca 2021 - 17:19
    Zaskoczył mnie co maiłem powiedzieć

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 22 marca 2021 - 17:28
    ~Bogdan napisał:
    Zaskoczył mnie co maiłem powiedzieć

    A jakie to ma teraz znacznie? Co było już się stało, nie cofniesz tego. Ja już bogdan ten temat odpuszczam, bo naprawdę uważam, że mogę tylko zaszkodzić a nie pomóc, nie znam Ciebie Twoich relacji z synem, a tu naprawdę trzeba konkretny wywiad zebrać żeby Ci powiedzieć coś sensownego. To ciężka praca i od tego są specjaliści.
    Pozdrawiam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arek.f ~arek.f
    ~arek.f
    Napisane 28 listopada 2021 - 18:25
    Rozumiem, że masz prawo mieć żal do syna i okazywać takie emocje, jednak jesteś nie w porządku do syna. Dlaczego mu mówisz, że to jest nienormalne zachowanie? A jakie zachowanie jest według Ciebie ok? Ludzie są bardzo zapatrzeni na stereotypy, które już dawno nie mają znaczenia. W tym momencie masz w dupie uczucia syna. Porozmawiaj z nim szczerze dowiedz się jak najwięcej. Skoro mieliście takie dobre relacje, to dlaczego by je zaraz zmieniać? Aktualnie to, że nie akceptujesz syna jest tylko i wyłącznie Twoim problemem, syn Ci zaufał i zwierzył swój największy sekret. Porozmawiaj ze specjalistą, jak możesz sobie z tym poradzić i zrób wszystko byś nie miał wyrzutów, że czegoś nie zrobiłeś, by nie zrozumieć lepiej swojego syna, jego uczuć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kaasiad ~kaasiad
    ~kaasiad
    Napisane 29 listopada 2021 - 13:45
    ~arek.f napisał:
    Rozumiem, że masz prawo mieć żal do syna i okazywać takie emocje, jednak jesteś nie w porządku do syna. Dlaczego mu mówisz, że to jest nienormalne zachowanie? A jakie zachowanie jest według Ciebie ok? Ludzie są bardzo zapatrzeni na stereotypy, które już dawno nie mają znaczenia. W tym momencie masz w dupie uczucia syna. Porozmawiaj z nim szczerze dowiedz się jak najwięcej. Skoro mieliście takie dobre relacje, to dlaczego by je zaraz zmieniać? Aktualnie to, że nie akceptujesz syna jest tylko i wyłącznie Twoim problemem, syn Ci zaufał i zwierzył swój największy sekret. Porozmawiaj ze specjalistą, jak możesz sobie z tym poradzić i zrób wszystko byś nie miał wyrzutów, że czegoś nie zrobiłeś, by nie zrozumieć lepiej swojego syna, jego uczuć.


    Ja dowiedziałam się o tym ,że mam syna geja dwa dni temu.
    Przytuliłam go ,podziękowaliśmy mu z mężem,że nam się zwierzył,nazwaliśmy się tęczowymi rodzicami,niby nic się nie zmieniło w naszych relacjach....A jednak mam taki dziwny smutek i żal w sobie.Zal mi,że żyjemy w tak mało tolerancyjnym kraju,smutno,że moje dziecko nie będzie mogło pokazać na zewnątrz swoich uczuć,że nie będzie wnuków. Boję się,że ktoś go przez to skrzywdzi....mieszkamy w małym,zaściankowym miasteczku.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 03 grudnia 2021 - 10:25
    Mi wydawało się że już jakoś uporałem się z tym i pogodziłem ale kiedy przyprowadził swojego partnera czy tam chłopaka to było to dla mnie za dużo tym bardziej że ten chłopak był starszy od mojego syna

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Artur ~Artur
    ~Artur
    Napisane 19 stycznia 2022 - 10:27
    Zwyczajnie pozwól mu być tym kim chce. Nie powinnismy wchodzić w życie seksualne naszych dzieci w szczególności jeśli nie jest one od nas bądź od nich zależne. Trzeba pamiętać o tym, że bycie homo czy hetero nie jest czymś na co możemy wpływać oraz kontrolowac. Powinieneś się pogodzić z sytuacją i pozwolić synowi na bycie tym kim jest.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marynarz ~Marynarz
    ~Marynarz
    Napisane 25 maja 2022 - 02:27
    ~Bogdan napisał:
    Mi wydawało się że już jakoś uporałem się z tym i pogodziłem ale kiedy przyprowadził swojego partnera czy tam chłopaka to było to dla mnie za dużo tym bardziej że ten chłopak był starszy od mojego syna

    Gey czy nie gey to przedewszystkim twoj syn. Gey to tez normalny czlowiek jak ty czy ja. Uwazam ze gdyby ci powiedzial ze jest bandyta, morderca albo pedofilem to wtedy mialbys problem, a teraz wystarczy zaakceptowac to na spokojnie. Jest wielu ludzi jego orientacji, ktorzy sa bardzo wartosciowi: lekarze, bankierzy, politycy i wielu innych. Wazne co osiagnie w zyciu i czy bedzie dobrym czlowiekiem. Jak wyniosl z domu dobre wzorce i jest pracowity to czym tu sie martwic? Gorzej jak zacznie biegac z ta banda od kolorowej flagi, ktora tak do konca nie wie czego chce. Ale twoja w tym glowa zeby chlopaka ukierunkowac dopuki mlody, zeby skonczyl jakas dobra szkole itp.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baba ~Baba
    ~Baba
    Napisane 21 września 2022 - 11:18
    Tak naprawdę to nie rozumiem Twojego problemu. Jego orientacja to jego sprawa, co więcej, on przecież nie ma na to wpływu. Poza tym, jakie to ma znaczenie? Żadne. Jeden hetero, inny nie. Nie wiem jak odebrał syn Twoją reakcję, ale można przypuszczać, że bardzo go rozczarowałeś. A on w naszym nieprzychylnym społeczeństwie potrzebuje wsparcia.

    Na pewno nie ciągaj go po żadnych seksuologach czy psychologach, bo wyglqda na to, że on nie ma problemu. To raczej Ty potrzebujesz wsparcia. Więcej otwartości życzę

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy