Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Nowe hobby

modelarstwo drewniane

Rozpoczęte przez ~woniu3007, 30 sty 2017
  • avatar ~woniu3007 ~woniu3007
    ~woniu3007
    Napisane 30 stycznia 2017 - 15:23
    Siema,
    ostatnio mój kuzyn zainteresował mnie swoim nowym hobby. Mianowicie składa modele samolotów, okrętów itd. Generalnie specjalizuje się w modelarstwie plastikowym. Ja kiedyś interesowałem się rzeźbieniem w drewnie i tak sobie pomyslalem moze by spróbować takiego modelrstwa? Interesują mnie modele właśnie z drewna, mogą to być statki, może być coś innego. Tylko nie chciałbym kupować od razu całego modelu bo to pewnie troche kosztuje, może jakoś w nie wiem gazetkach, częściach, packzach, coś? Dajcie znać jak coś Wam przyjdzie do głowy, z góry dzięki

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Arek ~Arek
    ~Arek
    Napisane 31 stycznia 2017 - 13:27
    Możesz poszukać w sklepach modelarskich czegoś fajnego, po prostu idź i pogadaj ze sprzedawcą, chociaż czasami wciskają to co ma się sprzedawać zamiast rzetelnie doradzać. Jeśli interesowałeś się rzeźbieniem w drewnie to hardkor i tutaj przydałby się jakiś porządny model nie byle co. W gazetkach De Agostini sprzedaje modele, które przychodzą w częściach albo w kiosku. Musiałbyś się zorientować co teraz mają i czy Ci odpowiada.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~woniu3007 ~woniu3007
    ~woniu3007
    Napisane 01 lutego 2017 - 14:45
    No coś słyszałem o tym wydawnictwie. Teraz podobno mają statek do złożenia i to jest nowa kolekcja bo oprócz tego jeszcze maluch z przyczepą. Ale wolałbym spórbować tego drewna. Ten statek to Vasa to wiem na pewno.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Arek ~Arek
    ~Arek
    Napisane 06 lutego 2017 - 12:01
    Sam składałem kiedyś Vasę, ale plastikową i raczej tego modelu bym Ci nie polecił. Drewniane modele są według mnie o niebo lepsze do składania. Ma się większy wpływ na ich ostateczny wygląd, ale to moja subiektywna opinia. Możesz spróbować tę od DeA, na forum shipman, znajdziesz więcej informacji o tym.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Artek ~Artek
    ~Artek
    Napisane 14 marca 2017 - 13:44
    Wspaniała pasja. Sam niedawno zacząłem i się już mocno wkręciłem Jak coś to ja dobrze oceniam sklep www.modelmaking.pl/ mają mnóstwo materiałów, wlaśnie od trafienia na ich stronę zaczęła się moja przygoda z modelarstwem lotniczym, może tam znajdziesz rzeczy, których szukasz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Maras ~Maras
    ~Maras
    Napisane 07 września 2017 - 19:45
    Ja za dzieciaka sklejałem plastikowe samoloty. Ojciec przywoził ze Wschodu ;) Ale teraz niedawno zacząłem bawić się drewnianymi. Polecam tylko, żeby hobby było przyjemniejsze jakąś małą wkrętareczkę, do której możesz zamontować np. końcówki ścierne. Ja mam taką z ryobi i przyjemnie się tym pracuje :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy