Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Uzależnienia

Koniec z papierosami

Rozpoczęte przez ~krystian, 06 cze 2012
  • avatar ~tadek ~tadek
    ~tadek
    Napisane 21 września 2018 - 17:14
    jeśli pojawia się myśl związana rzuceniem palenia - jaki jest cel związany z rzuceniem palenia, czy to są koszty - straty finansowe i zdrowotne, czy inny powód? Każdy cel wymaga starannego planowania poszczególnych etapów, może Pan spróbować redukować ilość wypalanych papierosów dziennie. Rzucanie palenia papierosów jest złożonym procesem, proszę spróbować, jeśli będzie zespół odstawienny, np. wzmożona drażliwość, labilność emocjonalna - wtedy można zastosować preparaty wspomagające. Potrzeba, chęć zapalenia trwa kilka minut, jeśli przekieruje się uwagę na inne działanie zapomina się o paleniu. Dobrze byłoby zapisać sytuacje, w których wzrasta potrzeba zapalenia, czy to są określone pory dnia, czy związane to jest z innymi osobami? Jest to problem indywidualny, wymaga szczegółowego postępowania zgodnie z własnymi potrzebami. Preparaty są różne dla każdego można dostosować. Zawsze można też skorzystać z pomocy psychologa [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisuhttps://ranking.abczdrowie.pl/s/Psycholog ]

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Radosław ~Radosław
    ~Radosław
    Napisane 22 listopada 2018 - 15:29
    Nie wiem jak rzucić palenie. Moja żona w końcu zaszła w upragnioną ciążę i mówi mi, że mam na to 9 miesięcy. Wiem, że nikotyna, jak i substancje smoliste szkodzą jej i ciąży, dlatego chcę się postarać. Myślalem nawet o jakiś wspomagaczach typu tabex, ale bez nikotyny. Powiedzcie, jak udało Wam się przetrwać? U mnie z ograniczeniem jest już kłopot, a co dopiero dalej..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Finsto ~Finsto
    ~Finsto
    Napisane 09 grudnia 2019 - 14:59
    Ja jestem w 13 dniu terapii tabletkami recigar. Nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy, ale też sam nie potrafiłem rzucić. Nawet nie jest źle. Trochę chce mi się palić, ale bez przesady, więc jakoś daję radę. Jedno opakowanie to pełna kuracja, 25 dni. Mam nadzieję, że będę mieć tyle silnej woli, żeby dotrwać, a potem nie palić już wcale.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~segroe ~segroe
    ~segroe
    Napisane 08 lutego 2020 - 21:34
    Finisto i jak dalej nie palisz? Chyba sam o tym recigarze pomyślę, chcę w koncu rzucić fajki ale braknie mi szybko silnej woli i znów zaczynam palić. Szybko Cię odrzuciło od papierosów?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Rafalek ~Rafalek
    ~Rafalek
    Napisane 28 kwietnia 2020 - 22:16
    Paliłem prawie 30 lat. Namiętnie... kochałem korzystać z zippo których mam kolekcje :)
    Nikotyna to jednak suka straszna i narkotyk okropny.
    Kilka razy próbowałem rzucić - każdy palacz po takiej próbie wie o czym mówię jeśli wspomnę o strachu :) Stachu przed niepaleniem i zabijaniem siebie żeby smieszniej było. Ktoś tu już wspominał o metodzie Easyway - ksiazka Allena Carra. Rzuciłem z uśmiechem na twarzy. Nie reklamuje - mowie ze na mnie zadziałało i polecam. Jedyne co musisz to przeczytać książkę popalając fajeczka :) Niczym nie ryzykujesz poza przeczytaniem książki - uwierz mi, dasz radę :) przeczytać książkę bo to może później wydawać większym problemem niż samo rzucenie palenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marcinos ~Marcinos
    ~Marcinos
    Napisane 06 czerwca 2020 - 23:43
    Ja paliłem 12 lat, udało się najpierw ograniczyć a późnej rzucić było ciężko bo lubiłem palić żona mnie wspierała i żebym nie był taki zdenerwowany bez fajek kupiła olejek z konopi i chyba też pomógł

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 07 marca 2021 - 18:55
    dwa miesiące i nie kryję ,że pandemia sprzyja ...u mnie kudzu, ponoć wspierają przy uzależnieniach

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krychu ~krychu
    ~krychu
    Napisane 18 czerwca 2022 - 00:44
    Nie palę od 10 miesięcy. Co jakiś czas mam chęć zapalić mija ona po minucie. ja podszedłem do tego jak do alkoholizmu, żadnego więcej i trzymam się tego.. paliłem 24 lata.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
poprzednia
1 2 3 4
Strona 4 z 4
poprzednia Strona 4 z 4

Gorące tematy