Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Tata na medal

kłopoty z ojczymem

Rozpoczęte przez ~Janek13, 19 gru 2020
  • avatar ~Janek13 ~Janek13
    ~Janek13
    Napisane 19 grudnia 2020 - 16:03
    Mam problemy z moim ojczymem, z którym moja mama jest od 2017 roku. Mój ojczym na początku był miły - zabierał mnie na zakupy, pomagał w zadaniach domowych itd. Ale po jakimś czasie zaczął mnie okłamywać m. in zasłaniał się ważnym spotkaniem w pracy a potem rozmawiał video z moją mamą. Początkowo to znosiłem, ale potem już nie. Często obiecuje i nie dotrzymuje słowa. Tak było w przypadku wyjazdu do Torunia do zoo. Obiecał mi to, a następnie powiedział że nie pojedziemy bo mama się nie zgodziła. To nie był 1 ani 2 raz. Rozumiem że mama mogła się nie zgodzić, ale wg. mnie należało najpierw ją zapytać a potem powiedzieć tak lub nie. Bardzo często rozmawia z moją mama o drobnostkach np. że zrobił zakupy. A kiedy ja miałem problem w szkole (zostałem pobity) mój ojczym powiedział że ma dużo pracy i oczywiście zadzwonił do mojej mamy. Kiedyś mama chciała ze mną porozmawiać i odrzucała połączenia od wyjątkowo nachalnego ojczyma który dzwonił ok. 9 razy. Kiedy napisała mu że ze mną porozmawiać powiedział że ja jestem nie ważny i groził samobójstwem jeżeli od niego nie odbierze. Czuję się nieważny, niekochany, i olewany. proszę o radę co powinienem zrobić w tak beznadziejnej sytuacji

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ja ~Ja
    ~Ja
    Napisane 06 lutego 2021 - 22:04
    Raczej nie masz wpływu na rodziców. Zajmij się swoim rozwojem i planuj swoje życie. Możesz też porozmawiać z psychologiem lub pedagogiem szkolnym (jeśli jest ok). A przyjaciele?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy