Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Jak Pomóc Mojej Dziewczynie

Rozpoczęte przez ~Animowany , 08 maj 2024
  • avatar ~Animowany ~Animowany
    ~Animowany
    Napisane 08 maja 2024 - 20:35
    Witam, przychodzę z problemem odnośnie mojego związku. Mam 18 lat natomiast Moja Dziewczyna 19, Może I jestem nadal gówniarzem, ale chce pomóc mojej dziewczynie, bardzo Ją Kocham ale nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Dziewczyna ma problemy z pęcherzem już od ponad 4 lat, chodzi do lekarza specjalnego, robi badania, przyjmuje dużej ilości leków ale nadal bez efektów, momentami jest lepiej, ale to raczej rzadkość, teraz ma chyba najgorszy okres odnośnie tego. Bardzo ją to meczy psychicznie jak i fizycznie, dużo ją omija, to czas kiedy można się bawić(imprezy,wyjazdy itp)a ona po prostu unika tego, mimo ogromnych chęci, bardzo ją to niszczy od środka, ciągle doskwiera jej strach odnośnie wychodzenia gdzie kolwiek aby uniknąć "przewiania", jak już musi gdzieś wyjść to przed tym upewnia się ze jest tolaeta, jak ma jakiś wyjazd (np do lekarza) to bardzo się martwi o drogę. Zostaliśmy zaproszeni na wesele kawałek od miejscowości I już się tym martwi gdzie wesele jest w sierpniu, a co będzie kilka dni przed. Chcę jej bardzo pomoc, zależy mi na niej i jej zdrowie fizyczne jak i psychiczne jest najważniejsze, nie odczuwa teraz szczęścia, jest pesymistyczną odnośnie wszystkiego, i to ma też wpływ na nasze rozmowy itp. Więcej się kłócimy, po prostu nasza rozmowa wygląda inaczej, nie opowiada mi nic jak minął jej dzień itp. Jedynie pojedyncze odpowiedzi (mhm, okej, O itp.) Też zauważyłem mniej czułości. Pomóżcie co mogę jeszcze zrobić, coś się da? Jestem przy niej cały czas, wspieram, wysłuchuje, staram się zrozumieć, Coś mogę jeszcze zrobić? Boje się o nią, i o nas związek, co jeśli z tego wszystkiego nie będzie nic już do mnie czuć. Pomocy

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jack ~Jack
    ~Jack
    Napisane 08 maja 2024 - 21:06
    Twojej dziewczynie może pomóc jedynie lekarz specjalista. Jeżeli obecny nie jest w tej sprawie dostatecznie kompetentny, zaprowadź dziewczynę do takiego, który będzie w stanie jej pomóc. Wiem, że czasem ciężko znaleźć dobrego specjalistę, to prawda. Jeżeli Ci jednak zależy na zdrowiu Twojej partnerki, radzę szukać do skutku, najlepiej prywatnie (niestety w takim kraju żyjemy). Absolutnie odradzam jakiekolwiek forum (włącznie z tym) jako źródło informacji dotyczące postępowania medycznego w jakiejkolwiek, tego typu dolegliwości. To jest zbyt poważna sprawa, więc nawet nie próbuj pytać tu o coś kogokolwiek, bo ekspertów od wszystkiego, na różnych forach znajdziesz na pęczki. Oczywiście jeżeli ktoś zna jakiegoś dobrego specjalistę, to jak najbardziej niech Ci go poleci, ale żadnej wiedzy medycznej nie próbuj stąd wynosić, bo to mogłoby się naprawdę źle skończyć. Powodzenia!

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Animowany ~Animowany
    ~Animowany
    Napisane 08 maja 2024 - 21:33
    Doskonale Cię Rozumiem w kwestii aby nie brać forum jako źródło informacji medycznych, bardziej mi tu zależy jak mogę pomóc dziewczynie jakby od tej strony psychicznej, mogę jakoś bardziej się postarać? Aby chodz cjwile poczuła się szczęśliwa, bardzo mi na tym zależy. A z tym pójściem do innego lekarza, próbowałem, rozmawiałem, ale jednak to nie dziecko a ona sama z jakiegoś powodu nie chce iść, nie mam pojęcia z jakiego.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jack ~Jack
    ~Jack
    Napisane 08 maja 2024 - 21:50
    Zrozum, że przyczyną jej dyskomfortu psychicznego są anomalia fizyczne jakich doświadcza. Jeżeli nie jest to jakieś nieuleczalne schorzenie(czego Wam oczywiście nie życzę) to musisz stanąć na głowie i zrobić wszystko aby medycznie wszystko wyprostować. Psychicznie musisz ją również wspierać w tym ciężkim okresie ale kluczem do wszystkiego będzie całkowite wyleczenie, a jeśli to niemożliwe to chociaż zaleczenie fizycznego stanu zdrowia Twojej wybranki. Jeżeli masz jaja to dasz radę. Ja bynajmniej trzymam kciuki.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Animowany ~Animowany
    ~Animowany
    Napisane 08 maja 2024 - 21:59
    Postaram się jak tylko mogę, Dziękuję za otuchę i pomoc. Trzymaj Się

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jack ~Jack
    ~Jack
    Napisane 08 maja 2024 - 22:19
    Napiszę jeszcze w skrócie. Jeżeli ktoś ma przykładowo ostre zapalenie wyrostka robaczkowego to potrzebuje pomocy nikogo innego jak tylko chirurga, bo psycholog czy psychiatra w tej sytuacji mu niewiele pomoże.. Rozumiesz?

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Babcia 3 ~Babcia 3
    ~Babcia 3
    Napisane 09 maja 2024 - 11:59
    Proszę udać się do Urologa dobrego lub do Nefrologa dobrego. Ponadto proszę zrobić Rezonans z kontrastem nerek i pęcherza. Następną przyczyną może być jakiś ucisk w kręgosłupie. Piszę o tym bo miałam do czynienia z takim przypadkiem. Przed wizytą u tych lekarzy powinna mieć zainteresowana już badanie Rezonansu z opisem, wtedy lekarz ( Urolog lub Nefrolog ) pokieruje co dalej lub do jakiego innego lekarza. Jeszcze może być przyczyna że pęcherz jest neurogenny i potrzeba dłuższego leczenia.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~Jack ~Jack
      ~Jack
      Napisane 09 maja 2024 - 12:14
      Do: ~Babcia 3
      Wszystko musi być oczywiście pod pieczą lekarza. Badania można oczywiście robić na własną rękę, ale diagnozę zostawmy lekarzowi.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Babcia 3 ~Babcia 3
    ~Babcia 3
    Napisane 09 maja 2024 - 16:24
    Napisałam, że musi się chora udać do lekarza wymienionego wyżej. Tam może poprosić o skierowanie na rezonans po ltórym lekarz zdecyduje co dalej. Chora powinna posprawdzać co jest przyczyną, ponieważ można sobie zaszkodzić.Takie sprawy z nietrzymaniem moczu lub podobne mogą uszkodzić nerki, ponieważ przy takich przypadkach pęcherz może sie całkowicie nie oprużniać i mocz wraca do nerek i ich może uszkodzić.Osoba wyżej wymieniona jest bardzo młoda i szkoda żeby miała problemy z nerka ( dializy ).Powinna jak najszybciej znaleźdź bardzo dobrego Urologa lub Nefrologa co dalej pokieruje jej leczenie.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jack ~Jack
    ~Jack
    Napisane 09 maja 2024 - 16:46
    Babcia3. Nie neguję niczego zawartego w Twoim poście. Może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie, więc sprostuję, że chodziło mi o to, aby autor nie snuł diagnozy na podstawie Twojego postu, gdyż uważam, że każdy przypadek może być inny, więc jak wcześniej pisałem, diagnoza tylko od lekarza. Co do rad i wskazówek, chylę czoła i wyrażam pełne uznanie za tak rzeczowe i pomocne informacje.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Sw ~Sw
    ~Sw
    Napisane 09 maja 2024 - 23:02
    Diagnozę lekarza też warto sprawdzać.Jak mój syn miał 4 lata zaczął sie problem z oczami .Pierwszy okulista-okulary.Drugi,okulista -zostawić ,obserwować, wyrośnie.Trzeci lekarz okulary i to soczewki jak denka od słoika.W końcu wyszło że syn jest dyslektykiem i to powoduje szybkie zmęczenie wzroku przy oglądaniu książeczek.Trzeci lekarz jak się dowiedział że sprawdzamy ich .wiedzę to się o mało nie rozpękł ze złości.
    Gdybyśmy mu wówczas mu założyli okulary by je nosił do dziś.oczy by się dostosowały. Rację miał drugi doktor.Pierwszy i trzeci się mylili.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jack ~Jack
    ~Jack
    Napisane 09 maja 2024 - 23:36
    Zgadza się. Dlatego więc pisałem o dobrym lekarzu, przestrzegając jednocześnie,że jego znalezienie może nie być takie łatwe i udać się może dopiero przy którejś próbie.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bywam Tu ~Bywam Tu
    ~Bywam Tu
    Napisane 13 maja 2024 - 17:17
    Z każdą choroba jest tak, że bliscy mama, mąż, siostra mogą cie wspierać, ale każdy chory musi sam ze sobą przepracować pewne sprawy. Robisz co w swojej mocy, możecie też znaleźć świetnego, sprawdzonego specjalistę, ale twoja dziewczyna musi zdać sobie sprawę, że choroba będzie ja ograniczać w pewnych kwestiach, nie wróci (przynajmniej na razie) do poprzedniego trybu życia, mało kto jest dziś w pełni super zdrowy, małe dzieci mają białaczkę, to nie żadne pocieszanie ani licytacje kto ma gorzej ale każda chora osoba musi dojść do tego, że trzeba jakoś sobie radzić i starać się nie wpaść w marazm albo jakieś podłamanie psychiczne. Dużo dają tu bliscy bo czasem trzeba postawić do pionu zdolowanego, marudzącego chorego, czasem pocieszyć :) Życzę abyście znaleźli świetnego lekarza to 3/4 sukcesu.

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy