Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Dziecko byłego męża

Rozpoczęte przez ~Aga, 17 mar 2021
  • avatar ~Aga ~Aga
    ~Aga
    Napisane 17 marca 2021 - 05:41
    Hej , byłam w małżeństwie 6 lat jesteśmy od roku już rozwiedzeni. Dziecko męża zamieszkało z nami po dwóch latach małżeństwa bo jego mama wyjechała za granicę . Dziecku stwierdzono ADHD z agresją. Całą opieką i miłością otczyłam młodego bardzo go kocham jak swoje dziecko, zżyliśmy się oboje . Kocham go jak własnego syna wszędzie udzielam się w jego życiu ( szkoła , treningi , lekarze , terapię ) Teraz były mąż nie mieszka ze mną ale synek tak!!! Tylko mamy problem bo nie mam żadnych praw do młodego . Matka za granicą a ojciec ma go gdzieś . Boje się załatwić sprawę przez sąd ponieważ wiem jaki jego ojciec jest oraz boje się że mi go zabiorą do jakiegoś domu dziecka , serce by mi pękło. Były mąż będzie się mścił że chce odebrać mu prawa do dziecka a mi chodzi tylko o to żebym mogła cokolwiek załatwić jako opiekun prawny nawet nie mogę go zameldować , dziecko jeździ na konkursy też muszę podpisywać zgody . Miał może ktoś podobną sprawę i czy jest to możliwe że dziecko zostanie ze mną ?

    Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~czwórka ~czwórka
      ~czwórka
      Napisane 18 marca 2021 - 08:42
      Do: ~Aga
      Przenieś wątek do działu Kobieta/Związek. Tam zagląda więcej osób.
      Raczej tylko prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym rozwieje Twoje wątpliwości. Zbierałabym dowody na to od kiedy uczestniczysz w życiu dziecka (podpisuj się czytelnie na dokumentach które składasz w szkole - lista obecności na wywiadówkach, różne oświadczenia, w przychodni itp. i rób zdjęcia tak żeby była widoczna data) oraz zadbała o świadków, że ojciec i matka nie uczestniczą w jego wychowaniu i opiece. Bez Sądu nie rozstrzygniesz tego raz na zawsze. W każdej chwili ojciec i matka mogą zabrać dziecko.

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

    • avatar ~czwórka ~czwórka
      ~czwórka
      Napisane 18 marca 2021 - 14:01
      Do: ~Aga
      https://www.aviva.pl/blog-porady/zycie-i-zdrowie/2020/przysposobienie-dziecka/

      Dodaj wpis |  Odpowiedz |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy