Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Edukacja i rozwój

Czy inwestowanie na forex jest bezpieczne?

Rozpoczęte przez ~makmen, 11 wrz 2017
  • avatar ~makmen ~makmen
    ~makmen
    Napisane 11 września 2017 - 07:54
    Myślę od jakiegoś czasu o inwestowaniu na forex. Jednak wkoło wszyscy fachowcy, którzy nigdy nie inwestowali i ogólnie niczego wielkiego w życiu nie osiągnęli, oczywiście mi to odradzają. A może ktoś z was faktycznie działał i wymieni się doświadczeniami?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~gosciak ~gosciak
    ~gosciak
    Napisane 12 września 2017 - 08:05
    Jeśli chcesz ocenić sensowność danej inwestycji to sam się zaangażuj w temat i wtedy dowiesz się wszystkiego. Inwestowanie zawsze związane jest z pewnym ryzykiem, ale jego stopień zależy od platformy forexowej i twojego przygotowania. Zatem najpierw doskonała znajomość rynku forexowego, zasad na nim obowiązujących, a dalej konto demo i inwestowanie wirtualnych pieniędzy. Webinary masz darmowe w easyMarkets. Ogólnie przygotowanie się do inwestowania nie wymaga żadnej kasy, ale już na pewno wymaga mocnego przygotowania.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~makmen ~makmen
    ~makmen
    Napisane 13 września 2017 - 08:00
    Ale sugerujesz jakiś konkretny system do inwestowania? Ta platforma, gdzie są te webinary? Podpowiedz mi proszę na jakie kwestie zwracać tutaj uwagę? Co ma największe znaczenie? Chcę wybrać to jakoś sensownie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~gosciak ~gosciak
    ~gosciak
    Napisane 14 września 2017 - 08:05
    No ja działam właśnie na platformie easyMarkets, w zasadzie od poczatku. U nich działałem na demie, u nich testowałem wszystkie funkcjonalności, uczyłem się rynku i analizowałem przeróżne zagadnienia. Oni również organizowali moje webinary, tak więc ogólnie z mojego punktu widzenia to super platforma. Czy istnieją lepsze? Sam brak gwarantowanego stop loss wykluczy w zasadzie 90 proc. Ale możesz przecież poszukać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~makmen ~makmen
    ~makmen
    Napisane 15 września 2017 - 08:10
    Spoko, zakładam dzisiaj konto demo i w najbliższych dniach testuję. Widziałem w bazie wiedzy te webinary - zapiszę się, kiedy tylko będzie termin kolejnego. Ogólnie bardzo lubię się uczyć, ale wtedy, kiedy ta nauka jest konkretna i przynosi praktyczną wiedzę. A tutaj rzeczywiście tak jest.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kakorde ~kakorde
    ~kakorde
    Napisane 18 września 2017 - 08:07
    Forex to ciągła nauka i analizowanie rynku. Uwielbiam to robić, a inwestuję przez aplikację easyMarkets. Fajnie sobie radzę. Największe plusy? Wszystko mam pokazane pod nosem. W aplikacji widzę analizy trendów, wykresy, powiadomienia o poważniejszych zmianach i w zasadzie reaguję w kilka minut. Żadna inwestycja nie daje 100 proc. gwarancji, ale dzięki swojej pracy i zaangażowaniu można osiągnąć bardzo dobre wyniki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~witkacc ~witkacc
    ~witkacc
    Napisane 02 października 2017 - 05:59
    ja nie wiem, jakoś nie ufam takim inwestycjom. nie lepiej sobie kupić jakies mieszaknie pod wynajem? stały zysk, kredyt się spłaci sam z wynajmu, mieszkanie albo pod studenta jeżeli w dużym mieście, albo pod turystę w jakimś kurorcie. sam mam kilka apartamentów, w tym jeden najnowszy kupiony w inwestcyji lubicz w Rowach - za taki wynajem można sobie śpiewnąć dość sporo, bo ceny nad morzem u nas coraz wyższe. za miesiąc kilkaset do kilku tysięcy można wyciągnąć. a nie jakieś zabawy, gry czy inne testy. inwestuję swój ciężko zarobiony piedząc, lepiej żeby nie zaginął w akcji... :P

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~rentkar ~rentkar
    ~rentkar
    Napisane 09 kwietnia 2018 - 09:57
    Nie jest. Przecież można łatwo sprawdzić w necie. Tylko niewielki procent na tym zarabia, ale ogólnie ciężko jest znaleźć pewną inwestycję, która nie będzie się wiązać z większym ryzykiem. Patrzcie na to - https://www.big.biz.pl/poradnik-inwestora/ A jak widzicie ten temat? Również mam problem ze znalezieniem czegoś, co da wyższe zyski od lokaty, a nie będzie generować ryzyka. Przychodzi wam coś na myśl?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pesmo ~pesmo
    ~pesmo
    Napisane 12 lipca 2018 - 09:59
    Jeśli inwestujesz mając umiejętności i doświadczenie to pewnie, że jest bezpieczne, ale to inwestycja – ryzyko zawsze będzie istnieć. Podstawą jest rozumienie rynku i systemu, ale również analizowanie aktualnej sytuacji rynkowej. Naprawdę wiele czasu poświęcam narzędziom analitycznym XTB, platformie, na której działam. A właśnie od nich mam system xstation – najlepszy w tej kategorii moim zdaniem. Jak bezpiecznie inwestować? Przede wszystkim podejmować odpowiedzialne decyzje. To podstawa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ryzykant_travel ~ryzykant_travel
    ~ryzykant_travel
    Napisane 10 sierpnia 2018 - 09:04
    @makmen na Forex nie inwestowałem, ale współpracowalem z big.biz.pl, którzy pomogli mi zainwestować pieniądze z fajnym zyskiem :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Katarzynka ~Katarzynka
    ~Katarzynka
    Napisane 22 sierpnia 2018 - 09:54
    A ma ktoś konto na Cinkciarzu i korzysta z ich brokera Forex? Inwestycja w waluty ma różne opinie, ale jestem zdania, że jak mamy wiedzę i umiemy ocenić ryzyko to taka inwestycja może mieć sens. Komuś się udało?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~gegte ~gegte
    ~gegte
    Napisane 24 października 2018 - 12:35
    Dziwne pytanie… nikt cię nie okradnie, no chyba że tym sam, ale jeśli pytasz o to, czy forex wiąże się z ryzykiem, to tak – podobnie jak każda inwestycja. XTB daje ci wszystkie niezbędne warunki do tego, żeby na wysokim poziomie inwestować, ale musicie to wykorzystać z głową. Jest test, są szkolenia. Żeby realnie coś z tego wyciągnąć, trzeba naprawdę rozsądnie do tego podejść.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pesser ~pesser
    ~pesser
    Napisane 11 stycznia 2019 - 10:43
    XTB - polecam. Działam z nimi od dawna, ale inwestuję nie tylko na forexie, ale również w inne tematy. Co to konkretnie daje? Duży potencjał inwestycyjny, można wiele zdziałać, sporo zarobić. Tylko musicie podejść do tematu z zachowaniem zdrowego rozsądku. Zrobicie tak, to wtedy również potencjał inwestycyjny będzie nieoceniony. Nic nie dzieje się z niczego. Polecam też dzielenie portfela - u mnie to waluty, akcje i surowce. I jak na razie na takim schemacie wychodzą bardzo pozytywnie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~sarkero ~sarkero
    ~sarkero
    Napisane 28 stycznia 2019 - 10:39
    Czy XTB ma jakiś minimalny budżet, który można wpłacić w ramacg depozytu? Z jakimi środkami wy mniej więcej ruszaliście? Jesteście w stanie to określić kwotowo?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wojciesz ~Wojciesz
    ~Wojciesz
    Napisane 06 lutego 2019 - 07:12
    Oczywiście, że inwestowanie na forex nie jest bezpieczne :) Dlatego w UE pracuje się nad nowym porządkiem prawnym ograniczającym możliwości lewarowania. O ile już tego nie wprowadzili to zaraz wprowadza ograniczenia na mnożnikach i będzie już można zarobić x100 jednego dnia. Ale też nie będzie można stracić, bo prawda jest taka, że 95% ludzi na forexie traci. Ja gram na eToro i poza UE. To jest praca na drugi etat i trochę mnie to już męczy. Szukam bardziej bezpiecznej i stabilnej opcji. Modny ostatnio crowdfunding ale w branży nieruchomości wydaje sie być atrakcyjną opcją. Czy ktoś może się wypowiedzieć? Jakie sa opinie o grupowym inestowaniu w nieruchomości?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Miron23 ~Miron23
    ~Miron23
    Napisane 30 kwietnia 2019 - 10:22
    Kto ryzykuje ten ma

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pixll ~pixll
    ~pixll
    Napisane 06 maja 2019 - 08:47
    Kiedyś próbowałem się w to bawić, ale serio to nie na moje nerwy, chyba że ktoś naprawdę ma dużo luźnej gotówki z którą bez cienia żalu się może pożegnać. Ja mam trochę oszczędności i chcę je przeznaczyć w coś bardziej stabilnego tzn. nieruchomości, ale bez konieczności kupowania. Myślałem raczej o uczestnictwie w crowdfundingu, ma pewno wymaga to mniejszych pieniędzy na start.Co myślicie? Na razie podczytuję bloga fridomia.pl tam jest bardzo dużo informacji o inwestowaniu w ten sposób.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~stocolo ~stocolo
    ~stocolo
    Napisane 10 maja 2019 - 21:49
    A nie lepiej zająć się inwestycjami w nieruchomości? Chociażby inwestycjami pod wynajem. Na pewno sprawia dużo radości postawienie nowego lokum, wykończenie go i zarabianie na jego wynajmie. Kilka takich mieszkań i jest dochodowa inwestycja. Są też organizacje, które zajmują się takim rodzajem inwestycji. Jeżeli ktoś chciałbym w ten sposób zarabiać to można zgłosić się do takiej firmy i zainwestować kasę w nieruchomość pod wynajem. Wśród firm wybierać na pewno tylko te z dużym doświadczeniem, np. Mzuri. W skrócie wygląda to tak, że inwestuje się pieniądze, głównie w sposób grupowy, a firma zajmuje się całym ambarasem związanym z kupnem nieruchomości, wykończeniem, wynajmem, nadzorem nad wynajmem itp. Rocznie można wyciągnąć coś około 7% zainwestowanej kwoty. Wszystko dokładnie określa się w umowach. To więcej niż przy inwestycji w lokaty, albo akcje. Na wynajem zawsze będzie branie, więc jest to pewna inwestycja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~maroks ~maroks
    ~maroks
    Napisane 31 lipca 2019 - 10:46
    Potwierdzam. Dużo łatwiej wejść w XTB, nie jest potrzebna taka kasa, a przede wszystkim wcześniej możecie sprawdzić, czy się nadajecie do takiego działania na demie. Nieruchomości? Inwestycja mega długoterminowa i trudno przewidzieć, jak będą wyglądać zyski. Tzn. co kto lubi, ale moim zdaniem inne tematy są zdecydowanie bardziej perspektywiczne i nie ma przy nich takiego ryzyka. Poza tym – w nieruchomościach zapowiadane są problemy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy