Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

25 lat razem i żona chce odejść

Rozpoczęte przez ~Roman, 07 mar 2022
  • avatar ~Roman ~Roman
    ~Roman
    Napisane 07 marca 2022 - 18:14
    25 lat razem żona chce odejść bo sex ze mną sprawia jej ból mieszkamy w jednym domu od 3,5roku raz chce rozmawiać o ratowaniu związku a potem nie dawałem jej wszystko co chciała nawet zaczeliśmy razem chodzić po górach bo ona to lubi i sprawia jej to radość

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 07 marca 2022 - 22:01
    No i ?

    U mnie żona po 16 latach powiedziała że mnie nie kocha i chce rozwodu i tyle ...

    W czasach gdzie "rozwody" są coool i trendy , gdzie wszędzie o tym piszą i wiele celebrytów się tym chwali , gdzie wielu znajomych to rozwodnicy rozwód już na nikim nie robi wrażenia.

    Ja też przeżyłem szok , też chciałem ratować i itd .
    Jak żona zdecydowana to NIC nie zrobisz.
    Nie ważne co zrobisz i tak NIC nie da.

    Nie wiem czego oczekujesz.
    Porozmawiaj z żoną czy chce rozwodu czy nie.
    Będziesz miał jasność.

    Jak powie że chce to znaczy koniec.
    Jak kobieta coś postanowi to już koniec , nie ważne co zrobisz i tak nic to nie da ..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Alex ~Alex
    ~Alex
    Napisane 08 marca 2022 - 07:27
    Staż związku nie ma nic wspólnego z jakością związku.
    Ktoś kto mówi, ze chce rozwodu, dokładnie ten fakt przemyślał.
    Zwyczajnie trzeba się z tym pogodzić.
    Im w przyjacielskich warunkach się rozstaniecie, tym będziecie mogli na siebie liczyć kiedyś, nawet na starość.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Roman ~Roman
    ~Roman
    Napisane 08 marca 2022 - 17:30
    Żona chce porozmawiać bo mieszkamy razem w jednym domu ja mam gdzie iść a ona nie co robić?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 08 marca 2022 - 19:14
    ~Roman napisał:
    Żona chce porozmawiać bo mieszkamy razem w jednym domu ja mam gdzie iść a ona nie co robić?


    Może napisz cos więcej , bo na razie jakieś wyrywki piszesz i oczekujesz nie wiem co ?

    Co to znaczy że nie ma gdzie pójść ?

    Po rozwodzie będzie przecież podział majątku. Cały majątek będzie podzielony na pół i tyle.
    Zapewne po sprzedaży domu spokojnie starczy na zakup 2 małych mieszkań ...

    W większości chyba jest tak że czym większy majątek wspólny tym bardziej kobieta "przychylnie" podchodzi do rozwodu bo wie że bez niczego nie zostanie a często nieźle na tym wyjdzie ...

    Tak jak pisałem dowiedz się CZEGO ŻONA CHCE.
    Jak chce rozwodu to oznaczy ŻE GO CHCE i nic nie zrobisz a jedynie szybko załatwić temat abyście się nie znienawidzili , bo jak jedna strona przestaje kochać drugą to kończy się prawdziwe małżeństwo a zaczyna mordęga i męczenie się z kimś "obcym" ...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Roman ~Roman
    ~Roman
    Napisane 08 marca 2022 - 23:16
    Dom spłacam ja rachunki płacimy razem konto ma osobne

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Alex ~Alex
    ~Alex
    Napisane 09 marca 2022 - 07:43
    Jak nie ma rozdzielności majątkowej, działka nie jest Twoim majątkiem osobistym to i tak żonie się będzie cześć należała.
    Ponieważ Twoja pensja wchodzi do majątku wspólnego to jest fakt.
    Obstawiam, że do udowodnienia jest jej wkład z tytułu żony nawet jeśli działka jest Twoja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 09 marca 2022 - 08:07
    Nie wiem czym się Roman przejmujesz.

    Jak żona chce rozwodu to idziecie do prawnika i on wszystko wam powie , łącznie jak poradzić sobie z podziałem majątku.

    Ale najpierw to niech żona się określi czy chce rozwodu czy też nie , bo inaczej szkoda czasu na pisanie ..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Romek ~Romek
    ~Romek
    Napisane 09 marca 2022 - 12:27
    Jeżeli ja spłacam kredyt a ona ma inne konto to chyba lepiej mam przewagę udokumentowane w banku

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Facet46 ~Facet46
    ~Facet46
    Napisane 09 marca 2022 - 13:34
    Jeszcze raz zapytam czego tu oczekujesz ?

    Pomocy ? Doradztwa ?

    Bo z tego co czytam to tylko KASA , KASA i KASA.

    Małżeństwo 25 lat i oddzielne konta ? Jakaś patologia czy co ?
    Dom który sam spłacasz ? Znów jakaś patologia ?

    Nie słyszałem ani słowa o jakiś problemach , tylko KASA i brak sexu.

    Szczerze mówiąc jak tak jest to kobiecie się nie dziwię że chce odejść , bo po co byc z człowiekiem dla którego KASA jest najważniejsza.

    Może po prostu nie potrzebna ci żona a po prostu dziwki , zapłacisz , dostaniesz sex i tyle ...
    Pytam bo kilka wypowiedzi twoich i ZERO o powodach , dlaczego a jedynie pytania o kasę ..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 09 marca 2022 - 17:11
    ~Romek napisał:
    Jeżeli ja spłacam kredyt a ona ma inne konto to chyba lepiej mam przewagę udokumentowane w banku

    Nie masz żadnej przewagi...

    Małżeństwo to standardowo wspólność majątkowa i co wypracowaliście w tym czasie, idzie do podziału po równo.

    Gdybyś miał dom przed zaistnieniem małżeństwa, jest on po rozwodzie tylko Twój, ale idź do prawnika i tam się dowiesz, bo tu, z tych Twoich zdawkowych urywków, niewiele wiadomo.
    No i nikt tu porady prawnej Ci raczej nie udzieli.

    Żona chce odejść, ok - niech idzie.
    Nie zatrzymasz jej.

    Bo...
    w tym cały jest ambaras,
    aby dwoje chciało
    na raz.

    Zrozumiano? 8-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert ~Robert
    ~Robert
    Napisane 25 maja 2022 - 21:18
    ~Facet46 napisał:
    No i ?To samo mam właśnie 23 lata i po rozwodzie

    U mnie żona po 16 latach powiedziała że mnie nie kocha i chce rozwodu i tyle ...

    W czasach gdzie "rozwody" są coool i trendy , gdzie wszędzie o tym piszą i wiele celebrytów się tym chwali , gdzie wielu znajomych to rozwodnicy rozwód już na nikim nie robi wrażenia.

    Ja też przeżyłem szok , też chciałem ratować i itd .
    Jak żona zdecydowana to NIC nie zrobisz.
    Nie ważne co zrobisz i tak NIC nie da.

    Nie wiem czego oczekujesz.
    Porozmawiaj z żoną czy chce rozwodu czy nie.
    Będziesz miał jasność.

    Jak powie że chce to znaczy koniec.
    Jak kobieta coś postanowi to już koniec , nie ważne co zrobisz i tak nic to nie da ..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy