Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

Muzyka - czego słuchacie?

Rozpoczęte przez ~marciniak, 30 maj 2014
  • avatar ~marciniak ~marciniak
    ~marciniak
    Napisane 30 maja 2014 - 13:17
    Słuchacie muzyki? Wracacie bardziej do muzyki z dawnych lat, czy szukacie nowych klimatów?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Benny ~Benny
    ~Benny
    Napisane 06 czerwca 2014 - 18:43
    Dość ogólne pytanie powiem Ci. Ja często wracam do starych klimatów, bardzo często. Pink Floyd, Dire Straits, Republika czy np. Nirvana. Lubię wrócić np do takiego Come as you are. Kawałek nigdy się nudzi. Choć czasem fajnie coś nowego usłyszeć, jako cover starych kawałków lub własnie nowe zespoły. Z nowych to nie jestem do czegoś przywiązany mocniej, na bieżąco. Może np Kings of leon czy może polski zespół Pawkin.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Goscinnie ~Goscinnie
    ~Goscinnie
    Napisane 05 lipca 2014 - 19:19
    Fajny temat i szkoda,ze nie ma chętnych do rozmowy :)

    Zdecydowanie nowe klimaty!
    Chociaż ulubieńcy "starzy" tez są.Alternatywny rock w całej swojej rozciagłosci.
    Super muza i wiele możliwości :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Eryk ~Eryk
    ~Eryk
    Napisane 08 lipca 2014 - 17:37
    Dokładnie, szkoda, że mało osób się udziela. U mnie zdecydowanie królują starsze hity, tak z lat 80. czy 90. Ostatnio też zacząłem się przekonywać do współczesnej muzyki ludowej, coś w stylu Brathanek. Coś takiego teraz też można posłuchać z nowych piosenek? O "My słowianie" się nie pytam, bo akurat ta piosenka nie za bardzo mi pasuje.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~anon ~anon
    ~anon
    Napisane 14 lipca 2014 - 11:42
    ogólnie można powiedzieć, że klasyka. lata 80 głownie. Nie ma bata, żeby coś przebiło tamte klimaty. Grunge, Nirvany i inne pink Floydy to tego mogę słuchać do nieskończoności. bardzo lubię jak współcześni muzycy robią covery tych starych wysłużonych klasyków. Czasami im nie wyjdzie i się trochę człowiek pośmieje a czasem wyjdzie i dupę urywa! Ostatnio jakoś przez przypadek usłyszałem cover Anity Rywalskiej :smells like teen spirit' jest moc i przyjemnie się tego słucha :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~max ~max
    ~max
    Napisane 14 lipca 2014 - 12:14
    Ja właśnie świeżo po koncercie Pearl Jam też odświeżam muzykę z początku lat 90. Ponadto świetnie odnajduję się w muzyce jazzowej (zwłaszcza tej polskiej!) właśnie Rywalskiej słuchałem i to dosyć dziwne i zarazem bardzo ciekawe zestawienie. Moja żona dzięki jej muzyce przekonała się do grungeowych klimatów, teraz ma więcej odwagi by sięgnąć po płytę po mojego ulubionego Pearl Jamu :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ingress ~Ingress
    ~Ingress
    Napisane 21 lipca 2014 - 12:25
    Ostatnio jestem zafascynowany polską sceną muzyczną i co i raz, większe, mniejsze, zespoły odkrywam (często na nowo). Właśnie przeżyłem drugą młodość z Dżemem i Perfectem. Elektryczne gitary i ścieżka dźwiękowa z Killera jest nieśmiertelna :) Kult, Hey czy Grechuta nieustannie lecą w mojej głowie. A w słuchawkach leci pierwsza płyta The Boogie Town. Zakochałem się w głosie wokalistki ^^

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Volverine ~Volverine
    ~Volverine
    Napisane 25 lipca 2014 - 20:07
    Ingress, to koniecznie musisz posłuchać sobie zespołu miejscovi. Tam śpiewa ta wokalistka z The Boogie Town. Wprawdzie nie chodzi tutaj o rockową balladę, ale piosenkę bardziej folkową. mimo wszystko super kawałek. Zobacz sobie na tej stronie: https://www.facebook.com/photo.php?v=252595134864280&permPage=1

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Serwus ~Serwus
    ~Serwus
    Napisane 30 sierpnia 2016 - 17:04
    A to ja dorzucę coś z polskich hitów. „Ludzie są fajni” nowy hit Formacji Nieżywych Schabuff. Słyszeliście? Wpada w ucho. Stare dobre Schaby wracają po przerwie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tom ~Tom
    ~Tom
    Napisane 31 sierpnia 2016 - 23:04
    Kawałek Schabów znam. Świetny jest. Ostatnio balowalismy z ekipą m.in. w rytm właśnie tego kawałka. Fajni ci "Ludzie sa fajni":)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Cheyenne ~Cheyenne
    ~Cheyenne
    Napisane 11 października 2016 - 09:24
    ~Volverine napisał:
    Ingress, to koniecznie musisz posłuchać sobie zespołu miejscovi. Tam śpiewa ta wokalistka z The Boogie Town. Wprawdzie nie chodzi tutaj o rockową balladę, ale piosenkę bardziej folkową. mimo wszystko super kawałek. Zobacz sobie na tej stronie: https://www.facebook.com/photo.php?v=252595134864280&permPage=1


    No ja się zgadzam, że fajna, ale chyba mieli opóźnienie jakieś... Właśnie niedawno wyszła piosenka "Za Wasze zdrowie" i mnie przyprawia o tęsknotę za latem i dobrym winem... Ktoś już ją słyszał?

    https://www.youtube.com/watch?v=lI513ozPIXw

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kaśka ~kaśka
    ~kaśka
    Napisane 15 października 2016 - 08:32
    A ja ostatnio Audioslave dopadłam i Chris Cornell z chłopakami z Rage Against the Machine dają radę zwłaszcza koncertowo. Disturbed nagrali cudo cover The sound of silence

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~marciniak ~marciniak
    ~marciniak
    Napisane 07 listopada 2016 - 13:57
    Cheyenne - nie tylko piosenka. :) Jest cała płyta. A tęsknotę za przyrodą, to chyba czuć jeszcze bardziej z pozostałych piosenkach - "Za wasze zdrowie" mi się podoba, ale na płycie jest kilka kawałków, które mnie porwały.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Cheyenne ~Cheyenne
    ~Cheyenne
    Napisane 08 listopada 2016 - 17:58
    Dobra to jakie Ci się podobają najbardziej? Też mam już płytkę, to możemy podyskutować ;P

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~simonneil ~simonneil
    ~simonneil
    Napisane 15 listopada 2016 - 16:08
    ~Volverine napisał:
    Ingress, to koniecznie musisz posłuchać sobie zespołu miejscovi. Tam śpiewa ta wokalistka z The Boogie Town. Wprawdzie nie chodzi tutaj o rockową balladę, ale piosenkę bardziej folkową. mimo wszystko super kawałek. Zobacz sobie na tej stronie: https://www.facebook.com/photo.php?v=252595134864280&permPage=1


    Słyszałem ten utwór i szczerze jestem zszokowany tym, jak mieszanka folkloru z elektroniką może być chwytliwa, dobra... niebo na stereo! A wokalistka jest z pewnością jednym z najbardziej unikatowych głosów w Polsce ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~felieton ~felieton
    ~felieton
    Napisane 16 listopada 2016 - 11:30
    ~Ingress napisał:
    Ostatnio jestem zafascynowany polską sceną muzyczną i co i raz, większe, mniejsze, zespoły odkrywam (często na nowo). Właśnie przeżyłem drugą młodość z Dżemem i Perfectem. Elektryczne gitary i ścieżka dźwiękowa z Killera jest nieśmiertelna :) Kult, Hey czy Grechuta nieustannie lecą w mojej głowie. A w słuchawkach leci pierwsza płyta The Boogie Town. Zakochałem się w głosie wokalistki ^^


    Widzę, że masz dobre gusta muzyczne ;)
    U mnie też ostatnio leci The Boogie Town, a właściwie ich najnowsza płyta pod nazwą duetu Miejscovi - prawdziwy czad!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy