Prawda jest taka, że 31 procent mężczyzn przyznaje, że doświadczyło jakiegoś rodzaju dysfunkcji seksualnych. Dobra wiadomość jest taka, że dziś istnieją rozwiązania niemal wszystkich tego typu problemów. Dbanie o zdrowie swoje i swojego związku może sprawić, że w większym stopniu będziesz czuł się w łóżku tym facetem, którym chcesz być.
Poniżej zebraliśmy najczęstsze problemy z męskością oraz rzetelne informacje na temat radzenia sobie z nimi. Czytaj i działaj.
Zaburzenia erekcji: nie staję na wysokości zadania
Zaburzenia erekcji występują, jeśli nie możesz utrzymać erekcji wystarczającej do stosunku seksualnego. Częstotliwość ich występowania wzrasta z wiekiem, nie jest to jednak wyłącznie konsekwencja procesu starzenia się. Problemy tego typu mogą mieć wiele różnych przyczyn:
- napięcie emocjonalne lub psychiczne,
- problemy w związku,
- czynniki fizyczne wpływające na krążenie, takie jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca,
- złe nawyki, takie jak palenie, nadmierne spożywanie alkoholu lub brak ćwiczeń fizycznych.
Sposoby na zaburzenia erekcji
Większość mężczyzn doświadcza zaburzeń erekcji od czasu do czasu, jednak istnieją na to sposoby! Po pierwsze, porozmawiaj z lekarzem o potencjalnych przyczynach medycznych i zastanówcie się wspólnie, czy wpływ na problem mogą mieć jakieś przyjmowanie przez ciebie leki lub suplementy diety. Poszukaj pomocy terapeuty, jeśli zaburzenia erekcji mogą być spowodowane przez lęki, depresję lub problemy w związku.
Z problemem możesz poradzić sobie także dzięki pewnym zmianom w stylu życia, takim jak:
- rzucenie palenia,
- ograniczenie alkoholu,
- zrzucenie kilku kilogramów,
- ćwiczenia fizyczne.
Istnieją także suplementy i leki (niektóre z nich na receptę), które pozwalają radzić sobie z zaburzeniami erekcji, zanim się pojawią. Są leki doraźne, które po przyjęciu wywołują erekcję, są też leki działające długofalowo, których działanie odczujesz po kilku tygodniach. Niektórzy korzystają także z pompy próżniowej – urządzenia medycznego, które stymuluje penisa przed stosunkiem. Jeśli te sposoby leczenia nie pomogą, możesz rozważyć wszczepienie specjalnego implantu.
Niskie libido: po prostu mi się nie chce…
Nikt nie ma ochoty na seks przez cały czas. Jeśli wydaje ci się, że właściwie straciłeś zainteresowanie kwestiami łóżkowymi, może okazać się, że cierpisz na hipolibidemię (obniżenie popędu płciowego).
Kwestia tego, co oznacza „wystarczające” libido, jest dyskusyjna i różni się w zależności od kultury. Skąd więc masz wiedzieć, czy twoje rzeczywiście jest niskie? Powinieneś poszukać pomocy, jeśli brak popędu ma negatywny wpływ na ciebie lub partnerkę. Słabe libido może mieć wiele różnych fizycznych, psychologicznych lub emocjonalnych przyczyn, od niskiego poziomu testosteronu, przez lęki do problemów z komunikacją.
Przyczyny i leczenie niskiego libido
Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem. Przeprowadzi on dokładny wywiad, badanie fizyczne i zaleci odpowiednie testy laboratoryjne, by stwierdzić, czy przyczyną niskiego popędu jest schorzenie o charakterze fizjologicznym, na przykład:
- niski poziom hormonów tarczycy lub testosteronu,
- cukrzyca,
- kłopoty z krążeniem.
Osłabiać popęd seksualny mogą też leki – na przykład niektóre antydepresanty. Wielu mężczyzn doświadcza osłabienia libido również z wiekiem.
Problemy w związku mogą sprawić, że partnerka będzie cię mniej pociągać (szczególnie, jeśli wykluczone zostały przyczyny fizyczne). Zastanów się nad indywidualną terapią lub terapią par, jeśli przyczyną kłopotu może być problem psychologiczny lub emocjonalny, taki jak depresja, lęk lub stres.
Komentarze (1) / skomentuj / zobacz wszystkie
To prawda, wybór leków na potencję jest bardzo szeroki. Jednak uważam, że powinno się je kupować w sprawdzonych miejscach. Dla mnie np. wygodniej jest kupować przez internet, ale zamawiam tylko w sprawdzonej aptece Melissa, żeby mieć pewność, że to co kupuję jest bezpieczne.
19.04.2018 08:32