Dlaczego CV chronologiczne nie jest dobre dla managera?
Wstępna selekcja dokumentów aplikacyjnych jest bardzo pobieżna. Trwa nie więcej niż kilkadziesiąt sekund podczas których rekruter „skanuje” wzrokiem tekst, w poszukiwaniu informacji o tym, czy kandydat spełnia kluczowe kryteria podane w ogłoszeniu. Jeżeli wynik „skanowania” jest pomyślny, CV zostaje odłożone do wnikliwej analizy. Jeśli nie – znika z puli rozważanych aplikacji.
Ze względu na dużą ogólność, CV chronologiczne nie stwarza możliwości pokazania pełnego spectrum umiejętności managerskich. Nie umożliwia przedstawienia konkretnych dokonań ani pokazania korzyści, jakie wynikają z łączenia odmiennych doświadczeń – pracy na różnych stanowiskach, w kilku branżach, czy podczas realizacji zróżnicowanych projektów. Nie daje też szansy na udowodnienie skuteczności kandydata poprzez wskazanie wymiernych efektów jego pracy. Krótko mówiąc, nie pozwala pokazać tego, co jest najważniejsze w pracy managera.
CV managera: CV funkcjonalne i success CV
Skuteczne CV na stanowisko managerskie musi odpowiadać na wymagania wskazane w ogłoszeniu o pracę na dwóch (lub w nielicznych przypadkach trzech) stronach. Na tej niewielkiej powierzchni powinieneś wskazać wszystkie kluczowe informacje, które czynią z ciebie odpowiedniego kandydata, a także dodatkowe atuty sprawiające, że twoja kandydatura wydaje się ciekawsza niż inne. Pomogą Ci w tym CV funkcjonalne i success CV.
Komentarze (1) / skomentuj / zobacz wszystkie
Fajny artykuł, tylko link do strony Pani Irenki jest nie aktualny, a szkoda, bo zapowiedź była dość konkretna.
08.11.2019 16:11