Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Czy oczy zdradzają to co czujemy.

Rozpoczęte przez ~Ola, 11 paź 2018
  • avatar ~Ola ~Ola
    ~Ola
    Napisane 11 października 2018 - 00:04
    Wierzycie/myślicie że oczy zdradzają to co czujemy?
    Czy nam się tylko widzimy w oczach drugiej osoby to to chcemy zobaczyć? Tęsknotę, miłość, oddanie czy może tylko ciekawość.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 11 października 2018 - 05:37
    Jak dla mnie - to, co chcemy zobaczyć...

    Same oczy niczego nie zdradzają, mogą uwypuklać jakiś grymas twarzy, ale odczytanie intencji i stanów emocjonalnych może być tylko i wyłącznie kwestią interpretacji, co jest zawsze obarczone dużym błędem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Seba ~Seba
    ~Seba
    Napisane 12 października 2018 - 16:24
    Jak dla mnie zdradzają wszystko.
    Wyjątkiem są wyrachowani pseudo aktorzy, choć i ich oczy zdradzają.
    To tak jak zamyslisz się, po oczach widac, że odplynelas.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ona ~Ona
    ~Ona
    Napisane 13 października 2018 - 14:03
    @Robert
    Chyba dawno nie patrzyłeś nikomu w oczy.
    To kwintesencja namiętności. Nie da się tego udawać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 13 października 2018 - 14:59
    Mylisz się bardzo. Otóż zaglądam w oczy takiej jednej pani codziennie i widzę w nich dokładnie to co chce zobaczyć . Ona też zagląda w moje i również widzi to co chce zobaczyć ni mniej ni więcej .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zuziaf ~Zuziaf
    ~Zuziaf
    Napisane 01 listopada 2018 - 11:29
    Nigdy nie zapomnę wzroku mojego pijanego brata. A chciałabym...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~alutka ~alutka
    ~alutka
    Napisane 01 listopada 2018 - 19:06
    ~Robert1971 napisał:
    Mylisz się bardzo. Otóż zaglądam w oczy takiej jednej pani codziennie i widzę w nich dokładnie to co chce zobaczyć . Ona też zagląda w moje i również widzi to co chce zobaczyć ni mniej ni więcej .


    Są osoby,
    których oczy, zdradzają wszystko..
    i są osoby, których oczy, nie zdradzają nic..
    Ja, osobiście,
    nigdy nie widziałam w cudzych oczach,
    dokładnie tego, co chciałam zobaczyć..
    zawsze widziałam,
    albo to, czego zobaczyć nie chciałam, - kłamstwo.
    albo to, co zobaczyłam, - prawdę.
    albo
    nic nie widziałam.



    Jeżeli uważasz, wiesz, że widzisz w jej oczach tylko to, co chcesz zobaczyć, to nie widzisz nic.


    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 02 listopada 2018 - 05:19
    ~alutka napisał:

    Jeżeli uważasz, wiesz, że widzisz w jej oczach tylko to, co chcesz zobaczyć, to nie widzisz nic.


    Nasuwa mi się tylko jedno pytanie :-)...

    Co takiego ja tam mam widzieć...?
    Nie jesteśmy przecież małolatami i nie potrzebujemy żadnych motyli w brzuchu. Ludzie przed pięćdziesiątką patrzą na świat bardziej pragmatycznie niż dwudziesto, czy trzydziestolatkowie.

    Chce się mieć przy sobie bratnią duszę, kogoś kogo się kocha i chce się dla niego dawać z siebie dobro. Ot tyle :-). Zaglądanie w oczy by 'coś' tam zobaczyć, w tym wieku już raczej się mało sprawdza hehe.

    Sytuacja jest pod dużo większą kontrolą, niż u młodzieży.
    Więcej tu mówi zwykły uśmiech, przychylne słowo, gest, niż same oczy ;-).

    Namiętność jest, no jasne, ale nie wyraża się ona tak jak u młodziaków. Pewne rzeczy się po prostu wie i same oczy… ;-) hmmm.

    A może to kwestia stylu przekazywania i odbierania informacji o drugim człowieku…? Sam nie wiem.

    W każdym razie gdy wiem, że ona jest na coś wkurzona, to ma stosowne oczki, jak się cieszy, oczki robią się trochę inne, zdziwiona, przestraszona…

    Dla mnie jednak te sygnały bardziej potwierdzają to co odbieram już za pomocą innych symptomów i stąd moja teoria, że widzę to co chcę zobaczyć.

    Zwyczajnie - zachowanie, gesty, słowa, ton głosu, wypowiadane treści i… mimika mówią wszystko o stanie emocji, to i oczy toż potwierdzają.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Irydolog ~Irydolog
    ~Irydolog
    Napisane 02 listopada 2018 - 12:23
    Oczy mówią o człowieku naprawdę wiele.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aniołek ~Aniołek
    ~Aniołek
    Napisane 04 listopada 2018 - 17:07
    ~Irydolog napisał:
    Oczy mówią o człowieku naprawdę wiele.

    Też tak sądzę.
    Oczy są zwierciadłem duszy, czyż nie?

    Nie bez powodu niektórzy nie potrafią patrzeć w oczy, nie bez powodu unikają wzroku.


    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mela ~Mela
    ~Mela
    Napisane 05 listopada 2018 - 21:49
    A ja się topie w oczach faceta w połączeniu z jego uśmiechem nie jestem w stanie kontrolować wlasnego uśmiechu ani spojrzenia.
    Co więcej z każdym spotkaniem czuje, że śmieje się oczami jakbym dostała gwiazdkę z nieba.
    Mam wrażenie, że wszyscy to widzą albo ta śmiałość oczu jest silniejsza niż śmiałość słów.
    Patrzę na niego z troską, zainteresowaniem, wyjątkowością, czasem rozczarowaniem czy smutkiem. Tak smutkiem czasem to takie ukucie że aż oczy zabola z powodu drobnostki.
    Na nikim innym nie jestem w stanie zawiesić tak wzroku.
    Faceci może inaczej odbierają spojrzenie ja widzę
    swój uśmiech w jego oczach tylko czynów mi brakuje na potwierdzenie tego co widzę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy