Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Stres

Rozpoczęte przez ~Tomasz75, 07 gru 2016
  • avatar ~Tomasz75 ~Tomasz75
    ~Tomasz75
    Napisane 07 grudnia 2016 - 07:44
    Witam
    Niedawno zmieniłem pracę. W tej jest dużo lepsza kasa i jest to coś co chciałem robić ale..jest tu wysoka presja na wyniki. Zauważyłem u siebie, że coś jest nie tak. Stałem się rozdrażniony, zmęczony, brak mi energii, stałem się apatyczny. Zaczęło mi to przeszkadzać. Jakie macie sposoby na stres?Jak sobie z tym radzicie?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~olka ~olka
    ~olka
    Napisane 10 stycznia 2017 - 22:40
    ja chyba najbardziej efektywnie zwalczam stres przy wysiłku fizycznym, najlepszy w takie dni jest dla mnie jakiś dobry trening na siłowni, albo solidna kolejka basenów do przepłynięcia. mój mąż przez stres nawet zaczął mieć problemy natury łóżkowej, całkiem poważne, więc wyluzuj chłopie, bo to nic fajnego w związku! w pracy bardzo pomaga mi planowanie obowiązków, taka 'to do list' systematyzuje mi pracę i trochę mniej się stresuję, że z czymś się nie wyrobię, no ale trzeba się jej trzymać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jarek ~Jarek
    ~Jarek
    Napisane 14 lutego 2017 - 20:50
    Wysiłek fizyczny jak najbardziej :) Spróbuj też pochodzić na saunę bo ona relaksuje i uspokaja. W końcu siedzi się w cieple i zazwyczaj w ciszy :) No ja przez stres kiedyś miałem niezłe problemy z męskimi sprawami...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aminek ~Aminek
    ~Aminek
    Napisane 16 lutego 2017 - 20:05
    Ojj znana sprawa.. też mi się z moim sprzętem nie za bardzo układało. Myślę że u mnie nałożyło się dużo rzeczy na raz i dlatego, a wiek już jednak też robi swoje. Ja postawiłem na kurację środkiem na bazie l-arganiny i buzdyganka nadziemnego i pomogło. A Ty jak?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~olka ~olka
    ~olka
    Napisane 12 marca 2017 - 22:48
    ~Jarek napisał:
    Wysiłek fizyczny jak najbardziej :) Spróbuj też pochodzić na saunę bo ona relaksuje i uspokaja. W końcu siedzi się w cieple i zazwyczaj w ciszy :) No ja przez stres kiedyś miałem niezłe problemy z męskimi sprawami...

    sauna fajna sprawa, ale facetom podobno nie poleca się sauny z uwagi właśnie na ciepło, które pewnym układom nie służy w nadmiarze :) stres może dużo napsuć w łóżku i chyba dopóki się człowiek nie przekona o tym "na własnej skórze" to tak na prawdę nie zdaje sobie z tego sprawy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Maks ~Maks
    ~Maks
    Napisane 13 marca 2017 - 11:43
    Temat stresu i jego wpływu na inne rzeczy nie jest mi obcy. Wiadomo, że każdy źle reaguje na stres, ale ja sobie dobitnie zdałem sprawę z tego jaki efekt ma stres na nasze życie jak straciłem część włosów w wyniku łysienia plackowatego, które właśnie powodowane jest stresem. No i oczywiście sport jest rewelacyjnym wyjściem, dużo się zmienia w ciele, można "odreagować", ale trzeba koniecznie też zmienić nastawienie... Można próbować samemu albo z psychologiem - nie ma w tym nic wstydliwego. Czasami mamy utarte schematy myślenia i nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy. Warto nad tym popracować i wcale długo nie trzeba czekać na efekty. Tzn. nie dzieje się to w trzy dni, ale w obliczu tego, co jeszcze przed nami, to warto ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aminek ~Aminek
    ~Aminek
    Napisane 13 marca 2017 - 22:43
    Ważne żeby o siebie dbać. Osobiście nie lubię za bardzo wysiłku fizycznego ale wiem że muszę jeżeli chce być sprawny jak najdłużej. Wystarczy spojrzeć na starszych znajomych czy ich rodziców. Osoby, które coś robią - ćwiczą, dbają o zdrowie, biorą suplementy, zwracają uwagę na to jedzą - są dużo bardziej sprawne i zadowolone z życia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jarek ~Jarek
    ~Jarek
    Napisane 15 marca 2017 - 21:12
    Racja racja - a w końcu najważniejsze jest żebyśmy byli zadowoleni w życiu :) Mi wysiłek na siłowni daje satysfakcję więc nie mam z tym problemu. Zdrowa dieta może być smaczna, a branie tabletki rano to żaden problem :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wojciech_later ~wojciech_later
    ~wojciech_later
    Napisane 16 marca 2017 - 09:54
    Stres niestety może mieć też zły wpływa n kondycję seksualną. Na pewno warto pomyśleć o jakimś sposobie na rozładowanie stresów. Wysiłek fizyczne, to na pewno dobry pomysł, a na kondycje seksualną jakiś suplement ze sporą dawką l-argininy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~~Michssszek ~~Michssszek
    ~~Michssszek
    Napisane 21 marca 2017 - 07:34
    zgadzam się żę stress bardzo negatywnie wpływa na organizm

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aminek ~Aminek
    ~Aminek
    Napisane 08 kwietnia 2017 - 18:33
    No niestety stres jest największą zmorą naszych czasów ;/ człowiek ma już lata na karku ale nadal chce zrobić jak najwięcej i prawie nie odpoczywa. Dopiero jak zdrowie siada to się człowiek zastanawia nad sobą.. u mnie się zaczęło od problemów łóżkowych.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jacek ~Jacek
    ~Jacek
    Napisane 10 kwietnia 2017 - 19:14
    a co sądzicie o masażu erotycznym? salon masażu Natura w Warszawie ma masaż NURU i powiem szczerze na pewno jest to relaksujące i można się wyłączyć. Czy znacie taki masaż? Może ktoś z was by?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wojciech_later ~wojciech_later
    ~wojciech_later
    Napisane 11 kwietnia 2017 - 09:12
    Masaż może pomóc się odprężyć, ale jeśli chodzi o męskie sprawy, to moim zdaniem działanie od środka jest niezbędne. Jednak postawiłbym na dietę i suplementację.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy