Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Przyjaźń w związku

Rozpoczęte przez ~Ntapek, 15 cze 2012
  • avatar ~Ntapek ~Ntapek
    ~Ntapek
    Napisane 15 czerwca 2012 - 20:32
    Witam.
    Chciałbym zachęcić wszystkich do dyskusji na temat przyjaźni w związku.
    Zapewne wielu z nas boryka się z pytaniem: Czy możliwa jest pełna i prawdziwa przyjaźń między dwojgiem ludzi będących w związku?"
    Przyjaźń jest ściśle związana z zaufaniem, przyjacielowi powierzamy swoje tajemnice ale jak to jest w związku? Zdarzyło się pewno niejednemu z nas mieć jakąś tajemnicę przed żoną/partnerką ale skoro jest przyjacielem, to czy powinno tak być? Nie mówię tu o tajemnicy dot. prezentu urodzinowego ;-)
    Czy i jakim przyjacielem jest Moja partnerka? Czy w każdej sytuacji mogę liczyć na zrozumienie a może nawet pomoc? Czy ze wszystkiego mogę się jej zwierzyć?
    Ja wiem, że każdy z nas ma inne podejście, czasami ukrywamy przed całym światem jakieś swoje sprawy ale przychodzą takie chwile, gdy zatrzymujemy się i okazuje się, że jesteśmy zdani na samotni w tłumie ludzi.
    Kto z Was miewa takie uczucie?
    Czekam na Wasze doświadczenia i przemyślenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~PPP ~PPP
    ~PPP
    Napisane 16 sierpnia 2012 - 19:20
    Obawiam się że taki związek to ideał raczej nieosiągalny... kiedyś kiedy poznałem moją obecną żonę wydawało mi się że tak właśnie jest... rozmawialiśmy na prawdę o wszystkim, o swoich problemach, o swojej przeszłości, o planach na przyszłość... Ale niestety im dłużej byliśmy ze sobą i oplatała nas szarość życia codziennego okazało się że coraz więcej pojawia się niedomówień, tajemnic, sekretów... ona nazywa to prywatnością, ale ja niestety mam inne zdanie. Efekt jest taki, że skrywanie pewnych problemów, zamiatanie pod dywan itp. doprowadziło nas na krawędź trwałości związku. Jesteśmy jeszcze ze sobą bo są dzieci... może nawet jakoś to odbudujemy... ale czy da się odbudować zaufanie, czy uda się znów być przyjaciółmi ???

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy