Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Ona ma dziecko

Rozpoczęte przez ~, 23 lip 2012
  • ~Ntapek
    ~Ntapek
    Napisane 25 września 2012 - 21:14
    Na dobrą sprawę człowiek całe życie stara się jakoś poukładać. Bywa różnie ale każdy się cieszy jak coś się udaje :) Dzięki za dobre słowa i Tobie też życzę samych szczęśliwości :) Pozdrawiam

Udostępnij  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

• ~styloo
    ~styloo
    Napisane 25 czerwca 2013 - 10:49
    Prawda jest jedna, kobieta z dzieckiem szuka frajera który będzie łożyć na nią samą i dziecko ew. dzieci. Jak to już tu na forum było powiedziane kilkakrotnie, takie "dziecko" potem powie spadaj stary ty nie masz nic do mnie, nie jesteś moim ojcem czy coś w tym stylu, poza tym jej pupilek zawsze będzie na piedestale a My daleeeeko za nim, obojętnie w jakim wieku by nie był czy ma 3mies, 10 lat czy 25 ono zawsze będzie naj a My aby zbyć... no chyba, że mamy suty bankomat na plecach i odpowiednio łożymy na cudzego bachora... Panowie ocknijcie się !!

• ~Adam
    ~Adam
    Napisane 23 września 2013 - 20:49
    " Obcy facet nigdy nie zaakceptuje mojego dziecka, kilkakrotnie już się o tym przekonałam i nie chcę tego powtarzać więcej – potwierdza Andaluzja."
    Skoro kilkakrotnie się o tym przekonałaś, to może warto się w końcu zastanowić jakiego potworka "wychowałaś"

• ~Yrkoon
    ~Yrkoon
    Napisane 24 września 2013 - 16:47
    Z obserwacji własnej (szczęściem nie uczestniczącej) mogę tylko powiedzieć, że związek z matką z dzieckiem to żaden interes. I związkowanie z dzieciatą nie ma nic wspólnego z jakąś lepsiejszą męskością, wiele za to z niską atrakcyjnością własną i samooceną oraz masochizmem / bądź autoagresją. A to że tacy kaskaderzy zawsze są workiem do bicia dla latorośli i przede wszystkim portfelem dla matki - żadna nowina. Przyjaciel mój znakomity tak skończył, więc mogę sobie pozwolić na badanie longituidalne.

• ~Tobia
    ~Tobia
    Napisane 15 listopada 2013 - 19:01
    Jeśli mężczyzna pokochał kobietę, która ma dziecko ... I kieruje sie tym odwzajemnionym uczuciem, fakt posiadania potomstwa...nie będzie wyzwaniem Jeśli ja kocha to pokocha tez dziecko bo ono jest z niej i to dziecko czyni ja szczęśliwa. Ja przykładowo zwiazalabym die z mężczyzna, który jest ojcem, chętnie. Ale rożne ludzie sie zachowują... Po kilku randkach przyjaciolki facet zniiknął gdy dowiedział sie, ze dziewczyna ma dziecko.... Po pól roku poznał inna z dójka dzieci I już mu to nie przeszkadzało.... A moze ta poprzednia , ma przyjaciółka nie była wymarzona??? Pewnych rzeczy nie należy zakładać. Co zrobiłbys Yrkoorkonie dybyś spotkał piękna, skosnooka,skromna, czuła intelektualistke, która jest mama samotnie wychowujące dziecko?

• ~Yrkoon
    ~Yrkoon
    Napisane 15 listopada 2013 - 20:09
    Po tym, jak bym się dowiedział, sprowadziłbym konwersację do nic nieznaczącej rozmówki i poszedł w swoją stronę. Jak w każdej sytuacji, kiedy kobieta okazuje si nie spełniać moich minimalnych wymagań.

1) Mam zbyt wysoką samoocenę, by wdawać się w niańczenie cudzych dzieci;
    2) Szkoda mi środków na taki związek. Dobra materialne są z samej swojej definicji ograniczone, a przeznaczanie ich na matkę z dzieckiem, który to układ podwójny konsumuje ich dużo więcej uznaję za szczyt tępoty. Wolę znaleźć kobiet, która urodzi moje dziecko. A jeśli odpowiedniej nie będzie na książki, podróże, wyszukaną kuchnię i dobry alkohol.

Zadziwiające, że gdy bezdzietne kobiety dowiadują się, że mężczyzna ma dziecko, to znikają jak kamfora.

Widział, kiedyś jakiś portal "przygarnij matkę z dzieckiem" skąd oczekiwanie, że mężczyzna to instytucja charytatywna?

P.S. Na portalach na których dziewczyny z Azji szukają partnerów można znaleźć masę interesujących kobiet bez dzieci.

• ~gavor
    ~gavor
    Napisane 19 lutego 2014 - 16:48
    W razie czego zapraszam na epolishwife.com

• ~~~mama~~
    ~~~mama~~
    Napisane 05 stycznia 2016 - 08:07
    do ~Yrkoon
    po tym co napisałeś nachodzi mnie tylko jedna konkluzja "mężczyźni mają albo jaja albo wydmuszki" z pewnościąjesteś przedstawicielem tej drugiej kategorii.
    pozdrawiam

• ~~~mama~~
    ~~~mama~~
    Napisane 05 stycznia 2016 - 08:07
    do ~Yrkoon
    po tym co napisałeś nachodzi mnie tylko jedna konkluzja "mężczyźni mają albo jaja albo wydmuszki" z pewnościąjesteś przedstawicielem tej drugiej kategorii.
    pozdrawiam

• ~Tina
    ~Tina
    Napisane 03 kwietnia 2016 - 11:43
    Tak sobie czytam wypowiedzi w tym wątku i naszła mię konkluzja, a własciwie parę :)
    W przypadku spotkania się partnerów , którzy posiadają dzieci, ważne jest ustalenie pewnych reguł, priorytetów, które mogłyby ulatwić wzajemne , być może trudne relacje. Dobra wola i otwartość każdej ze stron mają tu kluczowe znaczenie, a jako rodzic trzeba dziecko poinformować, że jeżeli pozostają pod opieką nowego partnera, czy partnerki, to oczekujemy pełnej współpracy.Treść przekazu zależy jeszcze od wieku latorośli. Nowi partnerzy powinni posiadać tyle rozsądku i wyczucia, żeby na siłę nie wchodzić w rolę rodzica, ale jako człowiek i partner, mają prawo oczekiwac traktowania z szacunkiem. Nie wspominam już o wychowywaniu dzieci w szacunku do drugiego człowieka, bo to oczywista oczywistość. To są takie podstawy, które powinny być zachowane, aby w ogóle coś zbudować. Zdaję sobie sprawę, że to są trudne relacje, dlatego nie zamierzam nikogo do takiego związku przekonywać. Trzeba samemu sobie odpowiedzieć na pytanie , czy dam radę, ale nie traktowałabym ludzi posiadających dzieci, jako "partię" drugiej kategorii. Istnieją rodziny patchworkowe, które dobrze funkcjonują, dzięki dobrej woli i zaangażowaniu obydwu stron.

• ~Skoczek
    ~Skoczek
    Napisane 03 kwietnia 2016 - 17:56
    @Tina - pełna zgoda. Generalnie każdy facet, czy babka po 40tce musi a priori założyć, że w nowym związku będą musieli się zmierzyć z wyzwaniem przekonania swoich dzieci z pierwszego związku do wspólnego życia z dziećmi partnera. Bo, przecież, umówmy się, że rozwodów będzie z roku na rok coraz więcej, więc warto zmierzyć się z tym wyzwaniem, by nie rezygnować z budowy nowego związku z nowym już partnerem.

• ~Ula
    ~Ula
    Napisane 04 kwietnia 2016 - 18:44
    Moim zdaniem wszystko i tak zależy od ludzi, od ich nastawienia i dojrzałości. No i oczywiście od zaangażowania w relację. Jeśli ktoś nie jest zaangazowany w budowanie związku, to wszystko może mu przeszkadzać. Jesli jest, to dzieci, były mąż, czy żona, nie są przeszkodą. No chyba, że ten były mąż/żona są codziennością w życiu partnera. Związek jest dla dwóch osób a nie trzech. :)

• ~Moon
    ~Moon
    Napisane 06 kwietnia 2016 - 12:49
    Powiem wam ze ostatnio obserwuje dwie pary.
    Jedna para to
    on koło 40 - dwoje dzieci, partnerka 36 panienka, ciągłe tarcia o te dzieci ze za dużo czasu z nimi spędza, ze ex zona mu te dzieci wpycha ciągle na weekend a to na urlop, a to w tygodniu. Argumenty ...a jak będziemy mieli własne dziecko tez tak będzie ze ja się ciągle 3 dzieci będę zajmowała a ty w delegacji... słowem ciągła walka. Ona nawet mówi ze e dzieci lubi, tylko jakoś to tak dziwnie okazuje (Przyjaźnie się z Kobietą)
    Kolejna Para - ona koło 40 jedno dziecko on kawaler. Tu trochę lepiej chociaż dzieciak (syn) ciągle manipuluje mamusią i staje na głowie żeby im czasem przyjebać. Tatuś paker z siłowni kontra narzeczony matki drobny intelektualista. Dzieciak ciągle go prowokuje, nie wiem może podpuszczany przez ojca. Zgrzyty bo nowy facet nie chce ingerować w wychowanie synalka a czasami naprawdę należy się mu łomot (przyjaźnie się z kobietą)
    Ja dwoje dzieci mój "kawaler" 1 dziecko. Właściwie zgrzytów nie ma. Został jasno postawiony zakres odpowiedzialności i reakcje są jasne. Ja decyduje co się zjada ile się zjada w o się dzieci ubierają (dwoje ma 5 i 7 lat) facet decyduje o dostępie do tv i zabawach. Dzieciaki zaakceptowały i nie przylatują po to żeby namieszać w kompetencjach bo wiedza ze nie ma to żadnego sensu.

• ~Tina
    ~Tina
    Napisane 06 kwietnia 2016 - 14:09
    Moon, w pierwszym przypadku ,który opisujesz, to chyba kobietę sytuacja nieco przerosla, może dlatego, że sama jeszcze matką nie jest i do końca nie zdała sobie sprawy z czym się wiąże opieka nad dziecmi. No, ale może się dotrą z partnerem, przecież są ze sobą dlatego, że coś ich łączy :)
    Jezeli chodzi o drugi przypadek, to może i faktycznie dzieciak jest przez ojca buntowany, postawa biologicznego ojca może zależec od okoliczności w jakich zakończyli związek. Może nie jest pogodzony z odejściem partnerki, a nowy facet w jej życiu, to może być jakąś zadrą na jego ambicji. Nierzadko tak bywa.

Ty madrze rozwiązalaś podział obowiązków i obdzielenie kompetencjami między wami dwojgiem. Partner siłą rzeczy będzie uczestniczył w wychowaniu dzieci i nie należy go , przez jakieś świadome, bądż nieswiadome działania pozbawiać autorytetu, bo to się zemści.
    Wlaśnie do takiej postawy jest potrzebna dojrzałość i dobra wola i empatia, ale bez tego, to każdy związek będzie kulał.

» odpowiedz » do góry
poprzednia
1 2
Strona 2 z 2
poprzednia Strona 2 z 2

Gorące tematy

facebook