Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

nie rozumiem facetów po 40

Rozpoczęte przez ~Paula, 23 gru 2018
  • ~Paula
    ~Paula
    Napisane 23 grudnia 2018 - 13:15
    Rozwodzicie się lub rozstajecie bo coś było nie tak.
    Wchodzicie z związek, zazwyczaj patchworkowy choć sami dzieci nie macie lub mieszkają z eks. Robicie za tatusiów, wchodząc w paradę prawdziwym ojcom, którzy nie mają szans się wykazać.
    W międzyczasie rozglądacie się na boki sprawdzając chyba swoją atrakcyjność, kalkulujecie.
    Kiedy zakochujecie się ze wzajemnością to rozum Wam wraca i nie chcecie stracić tego co macie.
    Tak ogólnie jest to napisane ale czy kryzys wieku średniego powoduje w Was zmienność zachowań czy po 40 facet jest już pogodzony z losem od życia więcej nie chce niż ma?

Udostępnij  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

• ~Jacek
    ~Jacek
    Napisane 24 grudnia 2018 - 10:23
    Ja dzieci nie miałem, zaryzykowałem, byłem w związku z kobietą z dzieckiem. Część znajomych mówiła że straciłem dom, rodzinę.
    Druga kibicowała.
    Odeszłem do innej siła rzeczy młodszej bo się zakochałem, mam dom, rodzinę i dziecko własne.
    Jestem zakochany podwójnie.
    Polecam kazdemu, kto myśli, że dziecko po 40 to już nie te lata choć finansowo może mam i mniej ale szczęśliwy jestem czego nie da się opisać słowami.
    Dziękuję każdego dnia kobiecie, że mnie starego durnia chciała.

• ~Żuber
    ~Żuber
    Napisane 26 grudnia 2018 - 23:08
    Nie Paula, to nie kryzys wieku średniego.
    To dojrzałość. Człowiek nareszcze wie czego naprawdę chce.

• ~tomek
    ~tomek
    Napisane 27 grudnia 2018 - 10:45
    Żuber dobrze napisał człowiek nareszcie wie czego chce.
    Wpakowałem się w drugie 10letnie małżeństwo patchworkowe i się rozwiodłem mając 48 lat. Kto to przerobił ten wie, że jak dzieci małe to fajnie być tatą im starsze tym w końcu dostajesz ,,ty nie jesteś moim ojcem,,. Nawet nie po imieniu. Z Ex było fajnie ale i tak koniec końców okazało się, że jestem nikim z niczym. Eh szkoda gadać.
    Żałuję, że wypuściłem z rąk wolną kobietę jeszcze będąc w związku ale przed ślubem. Wiem tyle, że ma męża dom i dziecko....mogło być moje. Nie jest bo nie wiedziałem czego chciałem a potem zleciało.

• ~Adrian
    ~Adrian
    Napisane 27 grudnia 2018 - 14:28
    Paula zależy od faceta. U jednego będzie dojrzałość u drugiego kalkulacja różnego rodzaju od kasy, zobowiązania po zabawę.

• ~Paula
    ~Paula
    Napisane 28 grudnia 2018 - 15:57
    To jak Was faceci po 40 zrozumieć?

• ~Paula
    ~Paula
    Napisane 28 grudnia 2018 - 15:57
    To jak Was faceci po 40 zrozumieć?

• ~Maryśka
    ~Maryśka
    Napisane 05 stycznia 2019 - 22:28
    ja bym facetów po 40 nie nazywała dojrzałymi po za wiekiem bo schemat zauroczonych/zakochanych jest ten sam.

Facet po 40 jest już raczej doświadczony( rozwód, porzucenie,długie szukanie) i jak już kogoś znalazł to trzyma się tej gałęzi mając nadzieję że nie spadnie. A życie robi psikusa i się taki człowiek zakochuje - i co dalej, próbuje trzymać się gałęzi i złapać gałąź marzeń. Ironiczne jest to, że gałąź marzeń odrzuca ale za nią ciągle gania.

Mamy taką ''parę'' w biurowcu. Widać po nich, że zakochani po uszy a się nie przyznają. Ona wolna, On w związku. Wzajemne odbicie ale to już tyle trwa, że zaczęliśmy robić zakłady czy coś z tego będzie.
    Napiszę, że szkoda jak się nie zejdą. Ale cóż w tym wypadku facet kart rozdaje. Nie żebym pochwalała skakanie z kwiatka na kwiatek

Jak facetów zrozumieć, nie da się Paula.

• ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 06 stycznia 2019 - 11:06
    ~Maryśka napisał:

Jak facetów zrozumieć, nie da się Paula.

E tam ;-). Tak samo zrozumiesz faceta po 40, jak się rozumie człowieka. Po prostu.

• ~Klara
    ~Klara
    Napisane 07 stycznia 2019 - 00:16
    Ja swojego obecnego męża od 4lat nic nie rozumiałam.
    Tak komplikował zanim w końcu wykrztusił z siebie, że mnie...lubi :D . Sama za wylewna w słowach też nie byłam co prawda ale ja kobieta jestem. Chciałam wnukom mieć co opowiedzieć , jak dziadek robił podchody.
    Ale szczerze, faceci po 40 mocno komplikują. Ja już nie mówię żeby deklaracje składać ale zwyczajnie zapytać ,,możemy porozmawiać,, ,, pójdziemy na kawę,, ,,kino,, .
    A i w ciąży jestem. Mój mąż szaleje z radości :)
    Fajny ten mój mąż a ja do 40 dobijam :)

• ~SBD
    ~SBD
    Napisane 14 stycznia 2019 - 16:15
    napisał:
    Ale szczerze, faceci po 40 mocno komplikują. Ja już nie mówię żeby deklaracje składać ale zwyczajnie zapytać ,,możemy porozmawiać,, ,, pójdziemy na kawę,, ,,kino,,

A próbowałaś Klara zagadać do pań po 40 na portalu randkowym tymi słowami? Tak jak to robią panowie? I czego się generalnie od panów oczekuje..
    Spuszczenie z wodą czeka.
    Nie, nie możemy porozmawiać z panią - jak się okazuje..

Możecie sobie panie ładnie fantazjować na temat tego, jaką ciepłą i miłą relację macie na myśli, natomiast z zewnątrz, z pozycji mężczyzny nadal to jest tak szczelna obrona terytorium, że głowa mała. Nie podchodź, wynocha. Odrzucenie to jest pierwsza, typowa reakcja. I możecie sobie idealizować jak bardzo chcecie miłego, przyjaznego człowieka, ale mężczyźni już są tak mocno zawiedzeni próbami nawiązania kontaktu.

Nie, nie będzie tak, że mężczyźni nagle nauczą sie wielce kulturalnego języka, tych wszystkich szczególików, które wymagacie. Nie umieją tego i najpewniej nie nauczą się.
    Ale wymaganie tego od nich - o, to jak najbardziej. Jestem tego warta, aby traktował mnie jak wielką panią.

No i ileż tych wielkich pań cierpi samotność? Im większa pani tym bardziej nie tylko cierpi i samotność, ale i niezrozumienie (bo do zwykłego gościa co lubi rozmawiać i jest spokojny to się odezwała że mu szczęka opadła, pokazując ile pięter jest od niego lepsza).
    Ale też i lęki cierpią panie, bo nie chcą z tym spokojnym, acz mało ekscytującym mieć do czynienia.

Ja się mocno rozczarowałem na paniach po 40 ce..

• ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 14 stycznia 2019 - 16:23
    ~SBD napisał:

No i ileż tych wielkich pań cierpi samotność? Im większa pani tym bardziej nie tylko cierpi i samotność, ale i niezrozumienie (bo do zwykłego gościa co lubi rozmawiać i jest spokojny to się odezwała że mu szczęka opadła, pokazując ile pięter jest od niego lepsza).
    Ale też i lęki cierpią panie, bo nie chcą z tym spokojnym, acz mało ekscytującym mieć do czynienia.

Ja się mocno rozczarowałem na paniach po 40 ce..

A ja tam widzę, że jak gość jest kulturalny, rozgarnięty, trochę zadbany i z jakim takim dochodem, to może sobie przebierać jak w ulęgałkach... ;-)
    Pewnie, że jak będzie za wysoko mierzył, to i z wysoka może spaść.
    Wszystko na miarę własnych możliwości i poziomu.
    Nie jest tak źle...
    Fajnych babeczek co to tylko czekają, żeby się nimi zainteresować, jest multum...
    Rozejrzyj się tylko dobrze ;-).
    Mówię Ci.

• ~SBD
    ~SBD
    Napisane 16 stycznia 2019 - 22:31
    Robert
    trzymam za słowo.
    opiszę tu sprawozdanie, co się działo.
    Za wysoko nie ma co mierzyć, chodzi o jedną panią, z mojej półki. Nie z innej.
    Zobaczymy, co będzie.

• ~Davi
    ~Davi
    Napisane 17 stycznia 2019 - 09:47
    Facet bez wzgledu na wiek to wilk który szuka zdobyczy. To tak ogólnikowo. Co do facetów po 40 to można powiedzieć jedno ilu facetów tyle charakterów. Każdy może tylko opisać swoje doświadczenie i każde będzie wyjątkiem a wyjątki potwierdzają regułę. Jak masz odpowiednią kobietę przy swoim boku, to możesz wieść sielankowe życie ciesząc się nim razem z nią bez względu na wiek. Jak jest u mnie? A to inna sprawa w ciągu kilku tygodni zrozumialem dużo rzeczy które przez myśl mi nie przechodziły nigdy. Mówiąc krótko i kobiety i mężczyźni robią to samo do czasu jak się nie wyda, tylko jak nisko można upaść wie ten kto dno zobaczy. Kocham moją żonę ale moja miłość zabiła w niej chyba wszystko i jedyne co mi pozostaje to udawać, że wszystko jest w pożądku aby syna móc wychować w pełnej rodzinie. Mimo, że tym daję jej komfort opieki i miejsce gdzie po swoich odpałach może wrócić, choć powinienem odejść od dnia.

• ~SBD
    ~SBD
    Napisane 18 stycznia 2019 - 12:38
    napisał:
    ale moja miłość zabiła w niej chyba wszystko

No to, Davi, coś dziwnego, zagadkowego napisałeś.
    Miłość zabiła?
    Co zabiła?
    Czy jakieś okoliczności specjalnie się przysłużyły?
    Charaktery?

• ~maksiu
    ~maksiu
    Napisane 20 stycznia 2019 - 17:19
    Ciężko zrozumieć mężczyzn po 40. Ale jeszcze ciężej zrozumieć kobiety. Niezależnie od ich wieku ;)

• ~Adam
    ~Adam
    Napisane 26 stycznia 2019 - 21:09
    Na kobiety wystarczy spojrzeć i większość wszystko ma wypisane na twarzy/oczach. Szczególnie te młodsze, powiedzmy po 30.
    Kobiety po 30 wiedzą czego chcą i nie potrafią niczego ukryć. Po 40 to już zamknięte karty.

• ~Waldek
    ~Waldek
    Napisane 09 marca 2019 - 19:56
    Zaznaczam. Jestem facetem. Żonę kocham i nigdy nie szukałem i nie szukam innej. Ale na rozumem dlaczego faceci szukają młodszych. I w miarę tolerancji spróbuj zrozumieć.
    Panów nazywacie to kryzysem wieku średniego, a u Was ten kryzys objawia się tak.
    1) Z biegiem lat kobiety rezygnują z dawania od siebie, chcą tylko więcej i stają się coraz bardziej samolubne.
    2) Jedynie części nie chcą więcej to dzieci
    3) Rezygnują z seksu wogóle nie wczuwając się w potrzeby partnera. Zapytasz o mnie co robię. Ja po prostu walę konia. Zdziwisz się ale za akceptacją żony. Ona nawet ręcznie nie chcę pomóc.
    3) Mają coraz większe wymagania finansowe, a w głowie zakupy zakupy zakupy. Kiedyś mimo że było ciężko, brakowało, były dzieci nie potrzebowała więcej. teraz ciągle mało.
    4) Negują, krytykują wszystko co wymyśli partner, a już nie daj boże jak wymyśli coś dla siebie. Kiedyś nas wspierały.
    Ja to zaakceptowałem i daje sobie radę. I wy kobiety też powinniście to zaakceptować, a nie robić z nas winnych.
    To są powody że niektórzy, ale tylko niektórzy szukają wrażeń u młodszego pokolenia. Osobiście uważam to za głupie.

• ~Ona
    ~Ona
    Napisane 09 marca 2019 - 20:19
    Waldek przeczytaj co napisałeś.
    W imię czego tak się poniżasz?

• ~Waldek
    ~Waldek
    Napisane 10 marca 2019 - 00:00
    Proszę mi nie wmawiać waszych odczuć. Nie uważam, że się poniżam. Po prostu zaakceptowałem fakt, że lata płyną, a przez to ludzie się zmieniają. Zarówno żona jak i ja. I jakoś trzeba sobie radzić, bo poza tymi wymienionymi sprawami jest nam dobrze ze sobą i kochamy się - choć nie fizyczne.
    poza tym spokojnie ja nie daję sobą rządzić. Ale dla mnie poszukiwanie wrażeń poza związkiem jest oszukiwaniem siebie i krzywdzeniem najbliższych, a tego nigdy nie zaakceptuję.

» odpowiedz » do góry
1 2 3 4
Strona 1 z 4
następna
Strona 1 z 4 następna

Gorące tematy

facebook