Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

łysienie i siwizna

Rozpoczęte przez ~arion, 03 lip 2016
  • avatar ~arion ~arion
    ~arion
    Napisane 03 lipca 2016 - 19:58
    Cześć.
    Właściwie jestem przed50tką a nie po 40stce i w zasadzie zaakceptowałem i łysienie i siwiznę,ale ...no właściwie dlaczego?
    Profolan - trochę poczytałem w necie,ale nie jestem pewien czy nie są to artykuły sponsorowane,mam już troszkę doświadczeń z takimi preparatami ;) dlatego chciałbym,aby ktoś z czytelników podzielił się swoimi doświadczeniami. A druga sprawa to farbowanie siwych (siwiejących),coś dyskretnego co możecie polecić (i prostego w użyciu),bardzo dziekuję za sensowne uwagi.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bartass72 ~Bartass72
    ~Bartass72
    Napisane 17 lipca 2016 - 09:32
    Ja mam 44 lata i lekko zaczynam siwieć (powód - stres),natomiast z łysieniem nie mam problemu,mam bujne gęste włosy.Co do siwienia,czytałem,że skuteczne jest tylko farbowanie,żadne tam szampony czy inne specyfiki.Co do konkretów,najlepiej zapytać fryzjera (kę).Samemu lepiej z kolorem nie eksperymentować.Jeżeli chodzi o łysienie,jedynie przeszczep daje radę,reszta to tylko półśrodki.Jeżeli łysienie jest duże,lepiej chyba pomyśleć o fryzurze "na Pazdana".Wygląda to o wiele estetyczniej.Sam zastanawiałem się nad farbowaniem,ale stwierdziłem,że wyglądałoby to dziwnie,po co mi to,ja nie wstydzę się swojego wyglądu,ani wieku :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~WWiktor ~WWiktor
    ~WWiktor
    Napisane 03 września 2016 - 20:52
    Ja tam stosuje zasypkę do włosów DrHair i nie mam takich problemów. Codziennie rano 2 minutki przed lustrem i mam zdecydowanie zagęszczone włosy. Działanie DrHair jest bardzo proste - zasypujesz włosy kosmetykiem, który zawiera w sobie mikrowłókna, które wczepiają się w nasze włosy i powodują ich zagęszczenie. Efekt spokojnie utrzymuje mi się przez 8 h pracy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~tom43 ~tom43
    ~tom43
    Napisane 15 września 2016 - 10:47
    Siwizna to pierdoła. Wiekszy problem jest z łysieniem.Sam wpadłem w małą panikę jak po 40stce zaczałem powżnie łysieć. Jescze niektórzy z taką łysizną to wyglądają całkiem całkiem ale mi zupełnie to nie pasowało. Poza tym nie łysialem tylko w jednym miejscu ale w kilku .Rodzinny zlecił mi badania ale wszystko niby ok. Co pomogło to wizyta u trichologa i szczególowe badania.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~limbo ~limbo
    ~limbo
    Napisane 15 września 2016 - 12:54
    Jakie konkretnie badania miałeś? Tricholog to lekarz?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~tom43 ~tom43
    ~tom43
    Napisane 16 września 2016 - 10:12
    Trichogram. Jest to analiza składu włosa. miałem tez biopsję.NIeprzyjemne badanie ale nie jest tak bolesne jak się wydaje. Dzięki temu przynajmniej widać jaki jest stan włosa . Potem chodziłem na dermapen. Tricholog to lekarz, przynajmniej sam chodziłem do poważanej kliniki,nie chciałem z takim problemem chodzić do jakiejs kosmetyczki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~limbo ~limbo
    ~limbo
    Napisane 16 września 2016 - 11:06
    Na czym polega ten zabieg dermapen? I mozesz mniej więcej napisać jake byly koszta tego leczenia? Rozumiem,ze chodziłeś z tym do jakiejś kliniki leczenia łysienia? Tak sobie patrzę na niektórych celebrytów jak Radek Majdan to sobie myślę,ze moze jednak da się opóźnić łysienie. Sam nigdy nie miałem z tym problemów ale od kilu lat zakopa ciągle sie powiekszają i nawet żona zwróciła na to uwagę ( jak wcześniej mówiła,ze przesadzam i coś sobie wymyślam ;/ )

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~tom43 ~tom43
    ~tom43
    Napisane 19 września 2016 - 12:24
    Jest to ostrzykiwanie skóry glowy za pomocą takiego małego urządzenia ( mi osobiście przypomina to trochę dugopis) .Dzieki temu mozna skuteczniej wprowadzić pod skórę aktywny preparat na łysienie. I oczywiście,że chodziłem do kliniki Konkretnie do clinica dermatologica w Gdańsku ( jest to klinika doktora Michajlowskiego). Kosmetyczki takich urządzeń w swoich gabinetach nie robią, poza tym szczególłowe badania, o ktorych pisałem wczesniej moze zrobić jedyie lekarz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~limbo ~limbo
    ~limbo
    Napisane 20 września 2016 - 10:23
    Tom34 kolego jesteś z mojej okolicy. Możesz dać namiary na to miejsce gdzie chodziłeś? No bo byłem u jednego dermatologa ale wydaje się średnio ogarniety w temacie to teraz wolalbym pogadać sobie z kimś kto sie na tym zna ( też byłem prywatnie ale wizyta trwała może z 3 minuty ,przypisał mi jakieś zioła bez recepty z apteki a takie coś to sam mógłbym sobie przecież kupić).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~limbo ~limbo
    ~limbo
    Napisane 20 września 2016 - 10:23
    Tom34 kolego jesteś z mojej okolicy. Możesz dać namiary na to miejsce gdzie chodziłeś? No bo byłem u jednego dermatologa ale wydaje się średnio ogarniety w temacie to teraz wolalbym pogadać sobie z kimś kto sie na tym zna ( też byłem prywatnie ale wizyta trwała może z 3 minuty ,przypisał mi jakieś zioła bez recepty z apteki a takie coś to sam mógłbym sobie przecież kupić).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~tom34 ~tom34
    ~tom34
    Napisane 21 września 2016 - 10:41
    Tutaj jest do nich telefon: +48 513 350 082 . Zresztą w sieci jest ich strona www to sobie poszukaj. Tam znajdziesz wszysko opisane. Sam raz byłem na fundusz i również nie byłem zadowolony z tego co mi lekarz powiedział .Tak naprawdę to niewiele osob tak naprawdę zna sie na tym co robi.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Maroon ~Maroon
    ~Maroon
    Napisane 20 kwietnia 2019 - 17:02
    Proponuję najpierw wypróbować Biotebal, a dopiero później się martwić. Mi w zupełności wystarczył by nie być łysolem. Nie zrozumcie mnie źle, lubię łysych ale jednak jestem bardzo przywiązany do własnych włosów.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Sam ~Sam
    ~Sam
    Napisane 26 kwietnia 2019 - 20:39
    Znam temat doskonale i również jestem zdanie, że Biotebal najlepiej się nadaje do ratowania włosów. Wystarczy trochę cierpliwości i włosy zaczynają się wzmacniać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Miron23 ~Miron23
    ~Miron23
    Napisane 30 kwietnia 2019 - 09:15
    Najlepiej udaj sie do dobrego trychologa

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Filemon ~Filemon
    ~Filemon
    Napisane 30 kwietnia 2019 - 20:38
    Rozumiem, że mówimy o tym z dopiskiem men? Jeśli tak, to się zgodzę z wami bo ja mam serum w domu i faktycznie moje włosy są w lepszej kondycji i przestały wypadać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Łysy ~Łysy
    ~Łysy
    Napisane 19 lipca 2019 - 10:32
    A dla mnie już ratunku nie ma jeśli chodzi o włosy, ale wcale się nie załamałem. Regularnie chodzę do barbera, golę się na zero i do tego dbam o zarost. Wystarczy jakiś fajny olejek lub pomada i na prawdę można dobrze wyglądać bez włosów. Także panowie, nie załamujcie się. Kiedyś barber shopy i specjalistyczne kosmetyki były drogie, a teraz jest to bardziej dostępne. Ja olejek Masveri kupuję w rossmanie, a nie w żadnym specjalnym miejscu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~lenek ~lenek
    ~lenek
    Napisane 30 lipca 2019 - 20:04
    na siwienie pół biedy bo sa farby w sklepach gorzej jak się łysieje. Nie wszyscy przyjmują to jednakowo, potrafią się z tym pogodzić. Kuzyn mój miał robiony przeszczep włosów w warszawie u dr Osucha. Ale jemu akurat łysina kompletnie nie pasowała. Powiem szczerze naturalnie to wygląda, sam jestem zaskoczony

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Łysy ~Łysy
    ~Łysy
    Napisane 31 lipca 2019 - 08:14
    No to prawda nie każdemu łysina pasuje. Dużo też zależy od zarostu. Ja akurat należę do tych, którym brak włosów nie odebrał urody, ha ha :) Btw, o włosy przeszczepione też trzeba dbać więc dobre kosmetyki zawsze się sprawdzą.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy