Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

Książki Waszego życia

Rozpoczęte przez ~Feniks, 04 sty 2019
  • avatar ~Feniks ~Feniks
    ~Feniks
    Napisane 04 stycznia 2019 - 09:43
    Jest tu taka lista: https://facetpo40.pl/ksiazka-film/ksiazki-twojego-zycia/ . Ja z latami ułożyłem sobie taki kanon dla brata (ma dziś 30 lat, ja 42) - właśnie książek, które moim zdaniem zostawiają "coś" w człowieku. Zmuszają do myślenia. Pomagają wziąć zakręt. Przewartościowują. A przy tym oczywiście wciągają :-) Każdą z nich gorąco polecam. No i ciekaw jestem Waszych ukochanych, ważnych dla Was książek, Panowie.

    - Larry McMurtry - "Na południe od Brazos" - epicki western o przemijaniu, cenie marzeń, relacjach damsko-męskich i godności życia. Totalne arcydzieło.

    - Lucian Dan Teodorovici - "Inne historie miłosne" - o różnych obliczach miłości szalenie niebanalnie z Rumunii.

    - Cormac McCarthy - "Droga" - ojcostwo w czasach ostatecznych.

    - Josif Brodski - "Tym tylko byłem. Wiersze wybrane" + eseje "Pochwała nudy" i "Mowa na stadionie" - no tu nie wiem co dodać, sami sprawdźcie, ale JB to pisarz mojego życia.

    - Ingmar Bergman - "Sceny z życia małżeńskiego" - książka, której napisanie zajęło autorowi 2 miesiące, a research - całe życie.

    - Raymond Chandler - "Długie pożegnanie". Męska przyjaźń w tonacji noir.

    - Karol Olgierd Borchardt - "Znaczy kapitan" - morze i honor. Wielka klasa. Dziś już chyba nie ma takich ludzi.

    - Kir Bułyczow - "Osada" - czy bez cywilizacji nadal umielibyśmy być ludźmi? Finał tej książki wciska w fotel.

    - James Clavell - "Shogun" - studium władzy z wielką przygodą i wspaniale podanym wątkiem miłosnym w tle.

    - Józef Hen - "Królewskie sny" - mądrość starzejącego się Jagiełły wynosi tę powieść na wyżyny literatury polskiej. No i jest piękny, niebanalny wątek miłosny z młodą królewską żoną.

    - Ernest Hemingway - "Wyspy na Golfsztromie" - o ojcostwie i stracie. Nikt bardziej po męsku nie pisał niż Ernest i Raymond.

    - Harper Lee - "Zabić drozda" - jak być ojcem doskonałym? Poznajcie Atticusa to zobaczycie.

    - Dennis Lehane - "Rzeka tajemnic" - jak przeszłość niszczy życiorysy...

    - Robert McCammon - "Chłopięce lata" - jak przeszłość kształtuje życiorysy, wspaniała podróż w świat emocji z dzieciństwa.

    - Zbigniew Nienacki - "Raz w roku w Skiroławkach" - tu jest wszystko: kryminał, psychologia, socjologia, seksuologia i western. Kapitalna, bardzo mądra rzecz, doprawiona mnóstwem humoru i podaną z klasą erotyką.

    - Giuseppe Tomasi di Lampedusa - "Gepard" - o starzeniu się z godnością w zmieniającym się świecie.

    - Wojciech Tochman - "Schodów się nie pali" - w gruncie rzeczy te (wstrząsające) reportaże są o miłości, ale ileż ona ma twarzy i odmian!

    Myślę, że żadna z nich nie pozostawi Was obojętnymi. Znacie inne takie książki?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pamter ~pamter
    ~pamter
    Napisane 25 kwietnia 2019 - 12:49
    Ze zbliżających się pozycji polecam na pewno - [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisuhttps://livro.pl/kolejne-365-dni-lipinska-blanka-sku1223445843.html ] Tzn. nie wiem, czy książka będzie tak samo wciągająca, jak jej poprzedniczka, ale zakładam, że tak. To może nie jest jakaś mega ambitna pozycja, ale mimo wszystko - zdecydowanie polecam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kampis ~kampis
    ~kampis
    Napisane 16 sierpnia 2019 - 14:05
    Nie ma czegoś takiego, że to książka mojego życia, ale jedna z ciekawszych w ostatnim czasie - [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisulivro.pl/bez-przebaczenia-lingas-loniewska-agnieszka-sku1227817862.html ] Historia kogoś, kto miał wszystko i nagle też wszystko stracił. Pojawia się również temat tego, jakie efekty mogą przynieść zwyczajne niedomówienia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy