Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

kłótnia

Rozpoczęte przez ~RR, 25 gru 2020
  • avatar ~Kwitnąca Wiśnia ~Kwitnąca Wiśnia
    ~Kwitnąca Wiśnia
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 16:57
    ~Racjonalista napisał:
    Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie co daje mu i jego rodzinie szczęście. U nas dzieci nie miały za bardzo sie z kim bawić, my nie mieliśmy czasu na swoje pasje. Więc wybraliśmy apartament. Teraz mamy czas na basen, kino, teatr, kabaret, pójście do knajpki, na sex. A w domu zawsze na coś tego czasu brakowało, bo trzeba zrobić to czy tamto.
    Moje argumenty przeciwko domowi były po to żeby uświadomić marzycielom, że dom to nie tylko leżenie na trawce, w dzwiękach śpiewających ptaków i wśród pachnących kwiatów. A w rzeczywistości jest więcej obowiązków niż przyjemności. Ale taki już jest ten świat, że co dla jednego jest przyjemnością dla drugiego jest utrapieniem. I to dobrze, bo inaczej świat byłby nie do zniesienia.



    No właśnie, co dla jednego jest przyjemnością... ;-)
    W domu z ogrodem jest wolność.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Krzysiek ~Krzysiek
    ~Krzysiek
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 18:10
    Podsumowując dom czy blok. Jeżeli jesteś pracowity wybierz dom, będziesz na swoim i będziesz cieszył się wolnością i swobodą. Jak jesteś leniem bierz blok, będziesz miał więcej czasu na leżenie. Ja jestem z natury leniwy i mimo że stać by mnie było na dom wybrałem blok. I jestem zadowolony.
    Ale na pewno warto kupować nieruchomości, bo ludzie są coraz bogatsi więc ceny nieruchomości będą szły w górę. Obecnie ceny jeszcze przyspieszają bo nakręca je rekordowy popyt.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 19:04
    Krzysiek
    napisał:
    Podsumowując dom czy blok. Jeżeli jesteś pracowity wybierz dom, będziesz na swoim i będziesz cieszył się wolnością i swobodą. Jak jesteś leniem bierz blok, będziesz miał więcej czasu na leżenie. Ja jestem z natury leniwy i mimo że stać by mnie było na dom wybrałem blok. I jestem zadowolony.
    Ale na pewno warto kupować nieruchomości, bo ludzie są coraz bogatsi więc ceny nieruchomości będą szły w górę. Obecnie ceny jeszcze przyspieszają bo nakręca je rekordowy popyt.


    Jak to jest, że rząd chujowy, a ludzie coraz bogatsi? Istny paradoks. Nie znam się na polityce i słaby ze mnie ekonomista, lecz faktycznie nieruchomości to chyba niezła lokata. Podobno w metale szlachetne również warto inwestować.
    Zgadzam się, że własna działka i dom to więcej obowiązków, ale też mniej zmartwień. Mnie w wielkim mieście ciągle irytował brak miejsc parkingowych. Wieczny problem z zaparkowaniem po powrocie z pracy lub weekendu. Dodatkowym minusem był hałas i łobuzeria. Szkoła była na przeciwko mojego bloku. Wiecznie pobazgrane klatki markerami i zakopcone przez palących małolatów. Ktoś powie - w nowym budownictwie nie ma problemu, miejsce parkingowe na poziomie -1 a w najgorszym wypadku osiedle grodzone i parking tylko dla mieszkańców. Mnie to nie przekonuje, bo pozostałe wady, czyli natłok i hałas zza ścian nadal pozostają.
    Nie mam problemu z jakością powietrza, choć w mojej wsi prawie wszyscy mają piece na paliwa stałe. Kluczowe znaczenie ma tu fakt, że wieś jest położona wzdłóż jednej ulicy (niezbyt ruchliwej) a sama ulica jest skierowana na południe i północ. Wiatry najczęściej wieją od strony zachodniej, prostopadle do drogi, więc nie kopcimy sobie zbytnio nawzajem. Choć czasem zdarzają się wyjątki. Generalnie zależy, co kto woli. Jak kogoś stać na chodzenie po knajpach, teatrach, kinach, pływalniach itp, to i na skoszenie trawnika odżałuje jakiemuś "stefanowi". Z drugiej strony - moja żona wykorzystuje tę czynność do uzyskania pięknej opalenizny. Najkrótsze szorty i stanik lub bikini oraz spacer z kosiarką. Kiedyś młodziutka kasjerka w sklepie skąplementowała jej cerę i była w szoku, że to efekt koszenia trawnika.
    Dzięki za pamięć misis 4.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 19:11
    Oczywiście, od czasu do czasu to i do knajpy, kina czy teatru warto zajrzeć, żeby się odchamić i dzieci z dala od kultury nie trzymać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 19:47
    ~raz napisał:
    ~czwórka napisał:


    Mi przyszło do głowy żeby przeczekać. Na razie odkładać kasę i nie kupować. Żal mi tej działki ale takie mam przeczucie żeby odpuścić na ten moment. Ja nie naciskam on też nie.
    Co Ty na to?


    Jesli moge ;)
    Twoj plan to czysty analfabetyzm ekonomiczny :)))
    Bierz ta dzialke jak atrakcyjna i w dobrej cenie, jak w cenie mniej dobrej to tez bierz ;). Bez zastanowienia czy na pol czy na chuj ci sie ona przyda.
    Na 'ten moment' masz inflacje prawie 6%, czyli z kazdego 100k tracisz rocznie 6k trzymajac to na lokacie, z 200k to juz w dupie 12k co rok itd. Nawet na obligacjach oprocentowanych plus 1% powyzej inflacji jestes w dupie (wiem wydaje sie dziwne :). Obecnie trzymajac kase w banku to jakby co miesiac wyjebac przez okno 0,5% jej wartosci.
    W razie 'wu' lub rezygnacji sprzedasz ja na pniu (chyba, ze jest na calkowitym zadupiu). Wsadzona kasa w dzialke raczej bedzie 'procentowac' powyzej inflacji.

    Ziema i nieruchomosci zapierdalaja w gore. kiedy to jebnie nie wie nikt. Mozesz przyjac taktyke na przeczekanie / przyjdzie kryzys itp ale to taka sama kretynska taktyka jak 'lapanie spadajacych nozy' czy czekanie na przelamanie trendu przy 'inwestycjach' np. w akcje, obligacje czy kontrakty terminowe.

    nie dziekuj;)

    Mój analfabetyzm wynika z polityki. Czasami tak jak i w polityce musisz czekać do ostatniej chwili z ogłoszeniem decyzji a czekasz na konkretne dane po to żeby podjąć dobre decyzje. Dobre oceniając je po czasie, w pierwszym okresie mogą przynieść straty. Jak w inwestowaniu długoterminowym.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Andzej ~Andzej
    ~Andzej
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 21:21
    Boze drogi co tu sie wypisuje.
    Jak nie litanie czworki i wiśni, to wpisy nie na temat.
    Dlaczego tak zasmieciacie posty.
    Jak sie czyta posty z poprzednich lat to sa odp innych osob. Krotko i na temat.
    Kilka osob robi kogel mogiel.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kwitnąca Wiśnia ~Kwitnąca Wiśnia
    ~Kwitnąca Wiśnia
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 21:54
    ~Andzej napisał:
    Boze drogi co tu sie wypisuje.
    Jak nie litanie czworki i wiśni, to wpisy nie na temat.
    Dlaczego tak zasmieciacie posty.
    Jak sie czyta posty z poprzednich lat to sa odp innych osob. Krotko i na temat.
    Kilka osob robi kogel mogiel.



    Twój jest w temacie. Robisz kłótnię :-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Baranek777 ~Baranek777
    ~Baranek777
    Napisane 29 sierpnia 2021 - 22:11
    Autor wątku nie narzeka. Już dawno mu tu wielu takich jak czwórka doradziło i pomogło jak tylko się dało. Facet ruszył z miejsca i poczynił kroki w swoim życiu. Nie czytałem całego, ale zdążyłem się zorientować, że chyba posłuchał rad jakie tu przeczytał. A to, że temat sobie dryfuje w niekontrolowany sposób Ciebie nie powinno boleć. Na dodatek Boga w to nie mieszaj.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Krzysiek ~Krzysiek
    ~Krzysiek
    Napisane 30 sierpnia 2021 - 01:44
    Warto zrobić sobie taki mały prezent na 15 rocznicę ślubu( tak z grubsza odjalem 40 od 25) i jak ktoś mieszka w mieście zainwestować w domek poza miastem. A jak ktoś mieszka poza miastem kupić sobie mieszkanie w mieście. Przeprowadzić się i spróbować nowego. A nieruchomość zostanie w rodzinie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 30 sierpnia 2021 - 08:38
    ~Andzej napisał:
    Kilka osob robi kogel mogiel.

    Zawsze można nie czytać i tu nie zaglądać - to nie jest obowiązkowe.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~RR ~RR
    ~RR
    Napisane 20 listopada 2021 - 09:35
    witam wszystkich, którzy pisaliście w tym wątku, dawaliście rady, komentowaliście.
    Dzieki za to.
    Dlugo czytalem rozne watki i zawsze autorzy znikają bez "zakonczenia".
    Kilka dni temu wyrok sie uprawomocnił. Rozwod bez orzekania. Finansowo nienajgorzej wyszło.
    A teraz będzie już tylko lepiej.
    Szczescia wszystkim Wam życzę

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 20 listopada 2021 - 15:15
    ~RR napisał:
    witam wszystkich, którzy pisaliście w tym wątku, dawaliście rady, komentowaliście.
    Dzieki za to.
    Dlugo czytalem rozne watki i zawsze autorzy znikają bez "zakonczenia".
    Kilka dni temu wyrok sie uprawomocnił. Rozwod bez orzekania. Finansowo nienajgorzej wyszło.
    A teraz będzie już tylko lepiej.
    Szczescia wszystkim Wam życzę

    Dziękuję.
    Ja to się dziwię, że się na Ciebie jeszcze żadna z tego forum nie rzuciła. Dziewczyny coś nie w formie;-):)

    I kariera spoko i wygląd i dzieci już dorosłe. No, no… coś jest na rzeczy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Beti ~Beti
    ~Beti
    Napisane 20 listopada 2021 - 16:13
    Wszystko w swoim czasie, ciekawy kąsek dlugo wolny nie bedzie:-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 20 listopada 2021 - 16:21
    ~Beti napisał:
    Wszystko w swoim czasie, ciekawy kąsek dlugo wolny nie bedzie:-)

    Od razu lepiej;-)
    Niech moc będzie z Tobą RR:-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~RR ~RR
    ~RR
    Napisane 20 listopada 2021 - 17:09
    Wolny, czy nie zobaczymy. Na razie otworzyły mi się oczy ile osób po przejściach jest wokół.
    Mam nadzieje, ze kiedys spotkam kogoś kto będzie ze mną wiódł fajne, a najwazniejsze dla mnie spokojne zycie. Taką prawd,iwa partnerkę.
    Dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~czwórka ~czwórka
    ~czwórka
    Napisane 20 listopada 2021 - 20:35
    ~RR napisał:
    Wolny, czy nie zobaczymy. Na razie otworzyły mi się oczy ile osób po przejściach jest wokół.
    Mam nadzieje, ze kiedys spotkam kogoś kto będzie ze mną wiódł fajne, a najwazniejsze dla mnie spokojne zycie. Taką prawd,iwa partnerkę.
    Dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

    Tak będzie o ile znajdziesz odpowiedź na to dlaczego przyciągnąłeś do siebie swoją ex. Co jest w Tobie takiego, że przez tyle lat pozwoliłeś jej na takie traktowanie Ciebie. Jeżeli tego nie przerobisz to albo ze strachu przed powtórką rozrywki zostaniesz sam (bo wszystkie baby są takie same więc nie ma sensu się w nic angażować) albo będziesz przyciągał do siebie takie same kobiety jak ta Twoja była żona i tym samym potwierdzisz sobie teorię, że wszystkie baby są jednak takie same;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
poprzednia
Strona 29 z 10
poprzednia Strona 29 z 29

Gorące tematy